Rajdowy Puchar Polski zlikwidowany ????

Puchar Polskiego Związku Motorowego

Moderator: SebaSTI

Re: Rajdowy Puchar Polski zlikwidowany ????

Postprzez Air Black » poniedziałek, 26 wrz 2011, 20:11

Fakt Hans wchodzi jako obowiązek w RPP 2012. Nie wiem skąd pomysł,że hans kosztuje 8-10 tys??
Hans najtańszy to 2 tysiace zł (jasne nie mało) ale to nie jest wydatek na rok (jeżeli ktoś może niech mi powie jak długo ma homologacje hans)
Najtańszy kask przystosowany do hansa to drugie 2 tysiące. Czyli łącznie ok 4-5 tysięcy (ale to zakup na lata)
Tak naprawdę hans pilot i kierowca powinni kupić własne kaski/hansy bo to jakby ich wkład do zespołu.
A szału nie ma z wielu przyczyn ale moze też dlatego ,że jest alternatywa pt"Znam już trasy RPP to w przyszłym sezonie powalcze wyżej , a za 2 wygram"
A tak nie ma ,że boli trzeba walczyć.

Co do pieniędzy z rajdów które nie jadą. Póki co gminy RPP myślą , druga liga, brak znanych , to mało kibiców itp. A gdy wrócą listy 100 aut. Wróci więcej kibiców, automobilkluby zaczną się bić o rajdy bo za tym idzie kasa od kibiców, przyjezdnych , no i nie ma co ukrywać- zawodników.

Puchar - owszem ciężko ale nadzieja jest. Sami zawodnicy powiedzą - robimy puchar Logana (bardzo tanie rajdowe auto na początek) i jak sie uprą to zrobią za naprawde małe pieniądze. trzeba chęci. A no niestety chęci do tworzenia pucharu w PUCHARZE nie ma.
A po 2gie - jest szansa ,że odnowią się stare klasy. Np. N1. Nie stać cie na Astre w MP ? wsiadaj do Seja i może ktoś cie zauważy. A nawet jeśli masz wpisane do CV - MISTRZ POLSKI KLASY N1.

Zaczęcie ścigania - 3Liga była by dobra - warunki bezpieczeństwa zachowane ale możliwości UTRACONYCH homologacji które nie ma co ukrywać ratują budżet.
Ileś takich rund to uzyskanie R1.
Jeżeli ktoś ma kase to wsiądzie po tych 3cich ligach do N4 - w pucharze teraz też jest to N4-

A poza 3Ligą zamiast bawić się w "przejazd bez pomiaru po zawodnikach RPP /RSMP". Czy część z tych aut nie może jechać jako A , B , C , 000 , K1 itp ?
Jeżeli chłopaki / dziewczyny ;) dojadą 2 dni rajdu za K1, 000 itp to tak samo by im się należały te punkciki czy zaliczone rundy do Licencji.

Dla mnie puchar bardziej zabił niż wypromował zawodników. Sponsor oczekuje wyniku w nazwie. np . 1wszy w Klasie A7 Rajdowych Mistrzostw Polski.
A puchar nic z tego nie daje.
Avatar użytkownika
Air Black
N3
 
Posty: 272
Dołączył(a): czwartek, 22 mar 2007, 18:25


Re: Rajdowy Puchar Polski zlikwidowany ????

Postprzez MSG Racing » poniedziałek, 26 wrz 2011, 20:17

Zaraz zaraz.
W RPP brakuje tylko klasyfikacji dla zawodników z lic R czyli na RSMP.
Teraz można się cofać z licencjami. Więc nie ma problemu żeby zawodnik bez kasy na RSMP mógł wrócić do RPP jak ma kase na to. Gorzej z własnym ego bo często RPP jest już blee.
A czy się to będzie nazywać RPP czy MP Rally Sprint to myślę, że dla ludzi nie w temacie i tak będzie to wszystko jedno.
Jak się dopuści mocne auta to fakt będzie ciekawiej ale może się zrobić też z tego wyścig zbrojeń, który może ostatecznie źle zadziałać.
Historykom nikt nie zabrania jeździć a jest ich sporo. Wystarczy zobaczyć na Classic Auto.
U nas jest trochę mało zawodników, sponsorów, sędziów, i ludzi do organizacji żeby to szło wszystko na dwie czy nawet 3 serie rajdowe.
Takie jest moje wrażenie.
Z drugiej strony brak rajdów pokaże jak ten sport słabo u nas stoi.
Co do HANSA. Do nie go trzeba zmienic Fotele i pasy. czyli kolajna kasa po 3000tyś na stronę w aucie.
Stare Auta w RSMP to tylko Historyczna klasa. Chyba, że zmienią coś w przepisach.
Do samochodów funkcyjnych przed zawodnikami mają wsiadać zawodnicy jak już doświadczeni. A i tak większość przypadków to ludzie organizatora, jacyś sędziowie, zss itp. Z tyłu też mają jechać pomału bez kasków i klatek więc tak średnio żeby się ktoś z tego czegoś nauczył.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Rajdowy Puchar Polski zlikwidowany ????

Postprzez Pancin » poniedziałek, 26 wrz 2011, 20:58

Co do HANSA. Do nie go trzeba zmienic Fotele i pasy. czyli kolajna kasa po 3000tyś na stronę w aucie.


A skąd taka informacja?
Pancin

http://www.scyzzor.com]www.scyzzor.com
http://www.superoes.pl]www.superoes.pl
Avatar użytkownika
Pancin
N3
 
Posty: 227
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2005, 01:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Rajdowy Puchar Polski zlikwidowany ????

Postprzez MSG Racing » poniedziałek, 26 wrz 2011, 21:19

Popatrz jak wygląda HANS. Musi mieć wąskie pasy. A Fotele muszą mieć inne otwory na pasy.
Wiem od zawodników i z obserwacji.
Do hansa też fotel najlepiej jak ma uszy. Zresztą większość tych foteli jest do tego przystosowana.
Min z powodu HANSa wiem że kilku mniejszych finansowo zawodników a szybkich nie pojedzie w przyszłym roku.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Rajdowy Puchar Polski zlikwidowany ????

Postprzez Pancin » poniedziałek, 26 wrz 2011, 21:52

Wiem jak wygląda HANS. Owszem, pasy i fotele dedykowane pod jazdę w kołnierzu różnią się od starszych wersji, ale przepisy nie zabraniają jazdy z szerokimi pasami i "starym" fotelem. Spokojnie można startować i HANS będzie spełniał swoje zadanie.
Pancin

http://www.scyzzor.com]www.scyzzor.com
http://www.superoes.pl]www.superoes.pl
Avatar użytkownika
Pancin
N3
 
Posty: 227
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2005, 01:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Rajdowy Puchar Polski zlikwidowany ????

Postprzez Cebeer » poniedziałek, 26 wrz 2011, 22:09

z punktu widzenia zawodnika rpp jestem za połączeniem cyklu rsmp i rpp , zawsze fajniej jak np w klasie n2 w starym 106/saxo będziesz walczył o Mistrza Polski, klasy na pewno się napompują a i może pzm zauważy że rajdy to nie tylko auta z czuba ... ale i kierowcy w słabszych samochodach..
W przyszłym roku startu w rpp (gdyby się nic nie zmieniło) to przy hansie dokładnie te same koszty co rsmp.
A np,na Rzeszowie czy Dolnośląskim Puchar jechał dokładnie te same oesy co RSMP, ale nie jechał prologu!! Dlaczego ?? Najbardziej medialne odcinki powinny być przejeżdżane zarówno przez zawodników co dopiero zbierają budżety i chcą się piąć dalej ...
Cebeer
 
Posty: 40
Dołączył(a): poniedziałek, 31 mar 2008, 18:34
Lokalizacja: Katowice, Sarnów

Re: Rajdowy Puchar Polski zlikwidowany ????

Postprzez MaxiA7 » wtorek, 27 wrz 2011, 14:24

W Polsce powinny być tylko dwa cykle, pierwszy RSMP i drugi przykładowo "RL-rajdowa liga".W RSMP podział na HR2000 itp gdzie trafiły by te wszystkie auta z utraconą homol. przykładowo ASTRY,KADETY,E30,E36 itp, uzupełniłaby się klasa A7 gdzie jest jej dużo w RPP ,N3 byłaby ciekawsza i odżyły by inne mniejsze klasy a zawodnicy mieli by szanse na tytuł MP co chyba lepiej wygląda na rajdowym CV przed sponsorem.W "RL" by się jeździło na takch zasadach jak w rd3l(dot.aut niehomologowanych złożonych wg J i utraconych homol.na ciuchy) po trasach trochę dłuższych niż wymaga dzisiejszy regulamin i robić je mogłyby te kluby które obecnie robią niełączone RPP lub inne spełniajace jakieś tam okreslenia pzmotu.Oczywiście żeby móc się ścigać w MP trzeba by było wyjeździć punkty w tej przykładowej II lidze.Kto ma checi i kase mógłby się ścigać w prestiżowej RSMP a ten kto startuje dla własnego ego i niema kasy na MP by mógł się ścigać dowoli w duzo tańszych rozgrywkach.
Avatar użytkownika
MaxiA7
N2
 
Posty: 126
Dołączył(a): piątek, 26 paź 2007, 12:17
Lokalizacja: dolnyśląsk

Re: Rajdowy Puchar Polski zlikwidowany ????

Postprzez Wilu » wtorek, 27 wrz 2011, 15:06

MP jako jednodniowe imprezy, 120 km oesowych. Zlikwidować RPP. Jakieś 12 eliminacji, w tym liczy się powiedzmy 8 najlepszych wyników. Rajd polski zrobić ze współczynnikiem x2, bez super rally, czy innych wynalazków. Takie mi się wizje urojone urodziły :) Pzdr.
Leeeszek !
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Re: Rajdowy Puchar Polski zlikwidowany ????

Postprzez MSG Racing » wtorek, 27 wrz 2011, 16:16

No ciężko zaprzeczyć :P
120 km OSowych to by to nie były Mistrzostwa kraju.
Rajdy MP dłuższe tak ok 200km OS i np 7 rund. A zamiast jednego rajdu RPP mogłyby pojechać dwa rajdy hm....RallySprint (3L też wydłużona do ok 40-45km OS) reszta tak jak w 3L czyli tak jak mówi MaxiA7. Mam podobne zdanie.
Ogólnie likwidacja RPP powinna się przyczynić do podniesienia frekwencji w 3L i RSMP choć bardziej spodziewam się że 3L.
Ja bym jednak jeszcze zajął się amatorką. Pomimo, że 3L jest tania (jak na rajdy) to jednak nie jest to tak jak na zachodzie, że za jedną prawdziwą krajową wypłatę można pojechać na powiedzmy bogato jeden rajd, tylko tak na styk.
Potrzebne są w naszym kraju też imprezy które pozwolą na zainteresowanie ludzi tym sportem ale też tak żeby mogli w tym pojechać. Inaczej mało kto ot tak sie zdecyduje na startowanie i wyłożenie 1500zł na rajd na pierwszy raz.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Rajdowy Puchar Polski zlikwidowany ????

Postprzez Szkucik » wtorek, 27 wrz 2011, 16:35

Z tego co ja wiem to RPP nie zostanie zlikwidowany ale zostanie połączony z RSMP. Wisła kandydowała do RSMP więc jak wszystko pójdzie ok to będzie RSMP + RPP we wiśle. Może osobo pójdzie tylko Cieszyńska Barbórka i może Zamkowy, ale raczej w to wątpię. Rajd Mazowiecki raczej na 90% nie idzie.
Avatar użytkownika
Szkucik
N3
 
Posty: 210
Dołączył(a): niedziela, 18 wrz 2005, 12:58
Lokalizacja: Chorzów

Re: Rajdowy Puchar Polski zlikwidowany ????

Postprzez havk » wtorek, 27 wrz 2011, 18:14

Czyli wartosc medialna (i tak niska) jeszcze bardziej spadnie. Przeciez jak wszystkie rundy beda szly razem z MP, kto bedzie sie interesowac zwyciezca RPP. Rundy laczone to tylko dodatek do MP, medialnie to chyba slabo wypada dla sponsorow zalog w RPP, choc moze sie myle.. Wszystko odbywa sie w cieniu MP. Niesamowicie to wszystko podupadlo. Kiedys bylo ok 10 chetnych do organizacji rajdow RPP a teraz..
havk
N3
 
Posty: 226
Dołączył(a): sobota, 17 gru 2005, 18:35

Re: Rajdowy Puchar Polski zlikwidowany ????

Postprzez MSG Racing » wtorek, 27 wrz 2011, 18:23

Jak to wygląda to wystarczy pogadać szczerze z jakimś zawodnikiem. Można się dowiedzieć takich rzeczy, że się można wręcz załamać.
Nie nie łączenie tak jak teraz jest bez sensu. Jedynie w miarę sensowne jest zlikwidowanie RPP ale....no właśnie jest ale....
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Rajdowy Puchar Polski zlikwidowany ????

Postprzez Cebeer » wtorek, 27 wrz 2011, 20:46

ja już napisałem, łączenie nie ma sensu z punktu widzenia zawodnika, dla organizatorów to już dużo wyraźniejsze plusy .. ale można by też zrobić jeden cykl RSMP a 3L na końcu stawki bez pomiaru, jak teraz i mamy po 130 zawodnikow w rajdzie...
Cebeer
 
Posty: 40
Dołączył(a): poniedziałek, 31 mar 2008, 18:34
Lokalizacja: Katowice, Sarnów

Re: Rajdowy Puchar Polski zlikwidowany ????

Postprzez Sejol » środa, 28 wrz 2011, 08:20

Szkucik napisał(a):Z tego co ja wiem to RPP nie zostanie zlikwidowany ale zostanie połączony z RSMP. Wisła kandydowała do RSMP więc jak wszystko pójdzie ok to będzie RSMP + RPP we wiśle. Może osobo pójdzie tylko Cieszyńska Barbórka i może Zamkowy, ale raczej w to wątpię. Rajd Mazowiecki raczej na 90% nie idzie.


Tego boję się najbardziej, że przez te łącznie ud*pi się jeszcze te pojedyncze rajdy. Takie zmiany warto byłoby konsultować szerzej, może jakaś ankieta wśród kibiców. Dobrze byłoby jakby poinformowano o nich wcześniej żeby wiedzieć o czym gadać ze sponsorami.
Sejol
N3
 
Posty: 267
Dołączył(a): niedziela, 21 mar 2010, 19:50

Re: Rajdowy Puchar Polski zlikwidowany ????

Postprzez qbus » środa, 28 wrz 2011, 09:18

Łączenie rund jest fajne dla kibica, dla zawodnika już niekoniecznie. Zapominacie o najważniejszej rzeczy, długości rajdów, nie każdego będzie stać na to aby wziąść 6-8 wolnych TYGODNI w ciągu roku, drugi fakt to taka a nie inna długość kosmicznie podnosi koszty. Do tego dochodzi jeszcze to że zawodnicy z czuba RSMP walczą o rozbicie zapoznania na 2 dni, co znowu wydłuży czas i zwiększy koszty. Kolejną sprawą jest to że podwójne rundy rpp póki co są tańsze tylko dla zawodników z Dolnegośląska w porównaniu do jazdy w 2 pojedyńczych rundach.
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Puchar PZM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron