kolce w PPZM

Puchar Polskiego Związku Motorowego

Moderator: SebaSTI

kolce w PPZM

Postprzez rav » czwartek, 6 sty 2005, 19:05

Jestem rozczarowany informacją, którą przeczytałem na autoklubie o pozwolenie na kolce w rajdzie Magurskim. Na szczęście sezon dla mnie zaczyna się od rajdu Lubelskiego i problem bezpośrednio mnie nie dotyczy. Kolce mogą być dopuszczone, ale tylko dla gości. Dla kierowców drugoligowych dodatkowy komplet opon to wydatek 2000zł. Dla mnie nie jest to duży problem, ale wiem że dla wielu konkurtentów jest to spory wydatek tym bardziej że nie wiadomo czy się przyda. Jeśli jadę na rajd to wolę mieć 30 konkurentów w porównywalnych samochodach, a nie 5-ciu. W N0 kolce będzie miało może trzech.
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez qbus » czwartek, 6 sty 2005, 21:13

To zabrońmy również używanie slicka i deszczówek. nie każdego na to stać przecież. koszty automatycznie spadną i wszyscy będą szczęśliwi. czyż nie?
Motorsport nigdy tani nie był i od zawsze wiadomo że z dużymi pięniędzmi sukces przychodzi wcześniej.

BTW. Rav planujesz starty w N0? od Lubelskiego do końca?
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Postprzez rav » czwartek, 6 sty 2005, 23:42

W a7
Nie wiem czy od Lubelskiego do końca wszystkie rajdy. Lubelski nie jest na 100%, ale na pewno Mazowiecki.

Regulamin pownien być ustalany według potrzeb zawodników i kibiców. W RSMP wszyscy chcą jeździć na kolcach, ale w pucharze PZM-otu mało kierowców się na to zdecyduje. Powiem ci że jeśli na lublinie albo cieszynce dopuszczą kolec to ja na nim pojadę jeśli kilku innych kierowców też to zrobi. Natomiast byłbym za tym żeby użycie kolca powodowało wykluczenie po mecie rajdu.

Sport samochodowy jest drogi, ale nie należy z tym przesadzać. Dlatego w RSMP zlikwidowali A8 żeby Kuzaj jeździł podobnym sprzętem co inni. Dlatego w PPZM nie ma N4 i A8 żeby nie było kolejnego Maciejewskiego, z którym nikt się nie ma jak ścigać. Oczywiście nikt nie zauważył że ktoś może sprowadzić kit-cara, albo S1600, ale mam nadzieję że nikt na taki pomysł nie wpadnie.
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez qbus » piątek, 7 sty 2005, 00:12

Ja wychodze z założenia że albo robimy coś profesjonalnie (przynajmniej staramy się) albo się bawimy. Niby to tylko 2 liga no ale jeżeli chcesz walczyć o czołowe lokaty musisz się liczyć z tym że półśrodkami się nie da. Nie nadrobimy braków sprzętowych talentem, zaangażowaniem czy chęciami. Alternatywna sytuacja to budowanie auta niby specyfikacje mają być podobne ale np. eNka Ence nie równa.


Aaaa Kit Cary w PPZM jeżdżą :)
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Postprzez ptakwrc » piątek, 7 sty 2005, 00:54

no mocne drogie klasy rozumie zakaz n4 czy a8.... ale nie na opony :shock: po co w takim razie rajd zimowy ? zeby jechac 40 na godzine i starac sie w drodze zmiescic ? jak snieg - to kolce kogo stac jedzie niestety wszedzie sprawa rozbija sie o kase tylko...
pozdro zycze wszystkim kolcow w gumie i pol metra sniegu na malopolskim (byle by sie dalo dojechac tylko :lol: )
RFRTEAM.FORA.PL
Avatar użytkownika
ptakwrc
A5
 
Posty: 572
Dołączył(a): wtorek, 9 wrz 2003, 15:03
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Berni » piątek, 7 sty 2005, 01:06

A7 zobowiazuje....:) :) akurat wiem jak jezdzisz i sadze ze bedzie dobrze...:)


Tylko gorzej bedzie jak dostaniesz od A0... w co watpie..

Powodzenia w pierwszym starcie...
"Zycie jest walka":)
Avatar użytkownika
Berni
N1
 
Posty: 92
Dołączył(a): poniedziałek, 3 sty 2005, 19:57
Lokalizacja: wawa

Postprzez !ADI! » piątek, 7 sty 2005, 01:20

no ostatnio cała stawka dostała od A0 fakt, że warunki specyficzne ale... podobne chyba do tych co będą
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Postprzez rav » piątek, 7 sty 2005, 01:28

Właśnie to jest fajne w PPZM że można sobie kupić astrę za 20 tys. założyć Markgumy, felgi za 100zł wziąć 2 kumpli na serwis i jak się jest dobrym to wygrać.

Kit Car jeździ jeden od czasu do czasu, ale jest to skoda i jest porównywalnym sprzętem z tym co tam wygrywa.
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez !ADI! » piątek, 7 sty 2005, 02:35

Hm ciekawa teza.
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Postprzez qbus » piątek, 7 sty 2005, 06:30

!ADI! napisał(a):no ostatnio cała stawka dostała od A0 fakt, że warunki specyficzne ale... podobne chyba do tych co będą


Tylko w ostatnim przypadku brak zezwolenia na używanie kolcy był niejako wypaczeniem wyników. A0 jechało w całkowicie innych warunkach. Niby teraz może być podobnie ale nie stać mnie to trudno, kasa kasa i jeszcze raz kasa.
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Postprzez rav » piątek, 7 sty 2005, 07:04

Wiadomo że w rajdzie najpierw jadą mocne klasy, a potem słabe. Jeśli A0 było tak faworyzowane na cieszynce to dlaczego zawodnicy z wyższych klas nie pomyśleli i nie wynajeli sobie cieniasów na jeden rajd? To są już sprawy taktyczne. Np. jeśli nie będe miał interesu w A7 to na cieszynce zgłoszę się w N3. A na innych rajdach kożystniej jest w A7 bo na asfaltach jest czystsza droga, a na szutrach mniejsze koleiny, a na dodatek jest mniej łażących po trasie kibiców, bo jak jedzie N3 to niektórzy już się zbierają.
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Albert(Zambrów) » piątek, 7 sty 2005, 17:23

Moim zdaniem, nie powinno sie zakazywac opon z kolcami. Kazdy co prawda jeżdzi na tym na co go stac, ale nawet na KJSach sa ludzie na slickach, nawet widzialem na kolcach, ale spoko maja na to kase. Ale tak na dobrą sprawe, to co daje auto z duza moca, dobrym zawieszeniem i sprawnym kierowca, ale bez dobrej opony. Uwazam ze jesli ktos chce sie scigac an powaznie powiniem zadbaco opony przedwszystkim. W koncu "Power is nothing without control" :P
...każdy ponad każdym, wszyscy najmądrzejsi...

Rajdy wporzO!

Banasik Rally Team OGIEŃ :!:
Avatar użytkownika
Albert(Zambrów)
A6
 
Posty: 1350
Dołączył(a): czwartek, 28 sie 2003, 13:04
Lokalizacja: Zambrów

Postprzez rav » piątek, 7 sty 2005, 19:09

Slicki na których jeżdża w KJS-ach to nalewki. Kosztują mniej niż zwykłe opony np.15ka 250zł. Na innych zostaliby zdyskwalifikowani.
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Berni » sobota, 8 sty 2005, 08:27

rav napisał(a): na szutrach mniejsze koleiny, a na dodatek jest mniej łażących po trasie kibiców, bo jak jedzie N3 to niektórzy już się zbierają.




hehe to co maja powiedziec chlopaki z N0:(

dla nich to juz tylko zwierzeta zostaja? sadze ze nie jest tak zle.. ludzie N3 ogladaja chetnie bo na PZM to sa szybkie auta.. a na N0 zostaja "koneserzy":)
"Zycie jest walka":)
Avatar użytkownika
Berni
N1
 
Posty: 92
Dołączył(a): poniedziałek, 3 sty 2005, 19:57
Lokalizacja: wawa

Postprzez rav » sobota, 8 sty 2005, 15:40

W N3 i N2 jest najgorzej, bo kibice oglądają rajd idąc po OS-ie do samochodu. Sam praktykowałem dopóki pierwszy raz nie zostałem do końca.
Czy też macie takie wrażenie że Astry i 106ki jadą na 80%, a cieniasy i seje na 120%. Mnie się najbardziej podobają N0 bo tam kierowca widzi że popełnił błąd, bo zauważy że na pierwszym przjeździe wkładał 4kę przy wjeździe do wsi, a na drugim obok domu sołtysa. Koleś w Astrze nie zauważy bo i tak jedzie szybko i nie ma czasu rozglądać się dookoła.
Avatar użytkownika
rav
A6
 
Posty: 1396
Dołączył(a): poniedziałek, 4 lis 2002, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Puchar PZM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron