Oponeo MPRC 2018

..dla miłośników rajdowania w kółko i "bezpośrednich " starć ;)

Moderator: SebaSTI

Re: Oponeo MPRC 2018

Postprzez Gacek » poniedziałek, 25 cze 2018, 18:38

Jeśli chodzi o temat Joker Lapa oraz kary to opisane wszystko jest w regulaminie ramowym pkt 13.5.6
Gacek
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela, 1 paź 2017, 23:05


Re: Oponeo MPRC 2018

Postprzez bzinek » poniedziałek, 25 cze 2018, 18:49

a ja mam pytanie dlaczego nie było relacji live?? czyżby zbiórka na nowy silnik pochłonęła budżet?? :wink:
Leszek Kuzaj - Powrót Króla Młynarzy
Avatar użytkownika
bzinek
N3
 
Posty: 341
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lip 2007, 11:34
Lokalizacja: Ck\NMnP

Re: Oponeo MPRC 2018

Postprzez Sherman » poniedziałek, 25 cze 2018, 21:20

@bzinek Oficjalnie to nie bylo dużego zainteresowania.

Ja mam pytanko do Rzemieślnika - czemu w wydarzeniu na fb piszecie ze parking jest przed brama gieldy (chyba platny) skoro normalnie byl na prawo za bramą giełdy tak jak to bylo podczas ostatnich rund? Ładnie to tak kłamać? Nikogo juz tam nie macie z organizatorow MERC?

Co do zawodow, ok, fajnie ze opony nie lataja, komentator do wymiany, miło ze stawka sie rozwija tylko szkoda ze tylko w sejach bo w sn czy supercarach niestety maleje.

A, silnik to Grzybowskiego sprawdzali po wyscigu?
Avatar użytkownika
Sherman
N3
 
Posty: 213
Dołączył(a): piątek, 20 lip 2012, 22:28

Re: Oponeo MPRC 2018

Postprzez bzinek » poniedziałek, 25 cze 2018, 22:14

ta rozbierali ponoć zgodny. 8)
Leszek Kuzaj - Powrót Króla Młynarzy
Avatar użytkownika
bzinek
N3
 
Posty: 341
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lip 2007, 11:34
Lokalizacja: Ck\NMnP

Re: Oponeo MPRC 2018

Postprzez Gacek » wtorek, 26 cze 2018, 23:15

Kolego bzinek, nie mieszaj spraw zawodniczych z organizacyjnymi, jeśli na żywo relacje ogląda max 400 osob i mimo staran i zabiegow promujacych relacje sie to nie zmienia to nie warto marnotrawic srodkow ktore mozna przeznaczyc na nowe pomysly zwiazane z promocja rallycrossu.
Gacek
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela, 1 paź 2017, 23:05

Re: Oponeo MPRC 2018

Postprzez bzinek » środa, 27 cze 2018, 07:58

Gacek napisał(a):Kolego bzinek, nie mieszaj spraw zawodniczych z organizacyjnymi, jeśli na żywo relacje ogląda max 400 osob i mimo staran i zabiegow promujacych relacje sie to nie zmienia to nie warto marnotrawic srodkow ktore mozna przeznaczyc na nowe pomysly zwiazane z promocja rallycrossu.


kolego Gacek, że tak zacznę.jeżeli coś było live i mało ludzi to ogłądało to się zgodzę ale można coś napisać o zakończeniu projektu.dwa myślę, że wiecej osób to ogłądało po zawodach 2 runda 3700 wyswietleń.jeżeli nie tak to chociaż skróty z w kwalifikacji plus pełne biegi pólfinałowe i finałowe po imprezie, bo to co jest na motowizji to żenada. :mrgreen:
Leszek Kuzaj - Powrót Króla Młynarzy
Avatar użytkownika
bzinek
N3
 
Posty: 341
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lip 2007, 11:34
Lokalizacja: Ck\NMnP

Re: Oponeo MPRC 2018

Postprzez Sherman » środa, 27 cze 2018, 08:42

A ja mam pytanie z innej beczki - ile, mniej wiecej, kosztuje wynajęcie seja/e36 na jedną rundę?
Avatar użytkownika
Sherman
N3
 
Posty: 213
Dołączył(a): piątek, 20 lip 2012, 22:28

Re: Oponeo MPRC 2018

Postprzez roboM » środa, 27 cze 2018, 10:42

Sherman napisał(a):A ja mam pytanie z innej beczki - ile, mniej wiecej, kosztuje wynajęcie seja/e36 na jedną rundę?

Sherman od 2 do 5 za samo auto.
Avatar użytkownika
roboM
N1
 
Posty: 70
Dołączył(a): sobota, 17 gru 2011, 17:21

Re: Oponeo MPRC 2018

Postprzez Kruk » środa, 27 cze 2018, 12:31

Zawody fajne, choć nie zrobiły na mnie takiego wrażenia jak pierwsza runda. Prawdopodobnie dlatego że pogoda decydowała albo miała duży wpływ na przebieg rywalizacji i końcowy wynik. Część szutrowa widać było że po deszczu była mega śliska. Przekonał się o tym pan Bedrys i Lazarewicz zaliczając bliskie spotkanie z wałem :wink: . Z bardziej nietypowych akrobacji to mieliśmy dachowanie pani Noniewicz, leżenie na boku pana Chojnackiego, altonena pana Zolla i parę spotkań z barierą na wyjściu na prostą start/meta pana Halk'a, pana Topolewskiego, pana Kocemby i innych. Dwie awarie czarnego peugeota i awarie pana Iwanka. Ogólnie wygrywali faworyci, pan Grzybowski, Światowski, Raczkowski, Kuchar. Nie umniejszając zawodnikom ... ale z wyjątkiem dwóch najmocniejszych klas wyglądało to tak jakby wygraną gwarantowało wyjście na pierwszym miejscu z pierwszego prawego zakrętu na torze.

Mnie podobało się efektowne przemieszczanie pana Topolewskiego, który pod tym względem godnie zastąpił nieobecnego pana Ptaszka. Fajnie, że pan prezes chce w ten sposób wydawać swoje pieniądze. Sprawiając sobie frajdę i widzom radochę. Podobała mi się też jazda pana Wiśniewskiego. Pan Światowski wydawał się jakby był w innej lidze niż pozostali konkurenci z klasy. Szacunek dla pana Gagackiego za umiejętności panowania nad samochodem i wyciskania z niego możliwego maksimum. Miło się to ogląda. Z obozu Oponeo wypada też wspomnieć o pani Borowicz, która wygrała swój bieg kwalifikacyjny pokonując dwóch konkurentów i uzyskując szósty czas w klasie w tamtym momencie.

Według mnie komentator był dobry ... tylko nie działało nagłośnienie tak jak powinno. Najlepszy dowód na to to ceremonia wręczenia nagród kiedy było go dobrze i głośno słychać. W trakcie zawodów chyba głośniki na trybunie były wcale nie włączone. Na kwalifikacjach mało ludzi. Na finałowe biegi zadziwiająco dużo się zebrało biorąc pod uwagę niesprzyjającą pogodę. Rzeczywiście toitoje niezbyt optymalnie były rozstawione.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oponeo MPRC 2018

Postprzez dutra » wtorek, 28 sie 2018, 21:29

http://www.rallycross.com.pl/wp-content ... _Torun.pdf
Lista zgłoszeń na rundę w Toruniu.
Avatar użytkownika
dutra
 
Posty: 34
Dołączył(a): środa, 3 maja 2017, 20:02

Re: Oponeo MPRC 2018

Postprzez Mad Max » wtorek, 28 sie 2018, 21:44

dutra napisał(a):http://www.rallycross.com.pl/wp-content/uploads/2018/08/Lista_Zgloszen_5_runda_Oponeo_MPRC_2018_Torun.pdf
Lista zgłoszeń na rundę w Toruniu.
Trochę nam frekwencja siadła o ile się nie mylę

Z jednej strony szkoda tej decyzji, z drugiej jest ona bardzo zrozumiała
http://rallycross.autoklub.pl/news/bez- ... 2019,87069

odpowiedź z innego tematu - napisze tutaj może się komuś jeszcze przyda.
moto_angel napisał(a):Finały na pewno są ciekawsze zwłaszcza dla 10-latka ;)
Myślę że Finały są ciekawsze dla wszystkich... znaczy ja nigdy nie poznałem żadnego entuzjasty treningów.
moto_angel napisał(a):Z tego co kojarzę to jesteś stałym bywalcem.
Na tor mam 40km więc można powiedzieć że zawody pod domem, a ze Mazowsze raczej nie ma za dużych tradycji rajdowych to zaczęliśmy jeździć na zawody i tak miłość ta została do dnia dzisiejszego
moto_angel napisał(a):Jakieś porady dla kogoś kto pierwszy raz się wybiera, zwłaszcza gdzie parkować auto?
Ile trzeba być wcześniej żeby zająć sobie dobre miejsce bo ok 300-350km muszę zrobić...
Generalnie wjazd na tor jest jeden, jak popatrzysz po gogmapy to nie ma siły nie trafić - tak samo poszukaj sobie jakiegoś schematu całego toru żebyś wiedział gdzie co jest choć w zasadzie po chwili będziesz znał teren. Pamiętać tylko trzeba że w niedziele jest giełda, wjeżdżasz główną drogą trzymając się prawej strony, przy betonowej bramie mówisz ochronie ze przyjechałeś na rallycross wjeżdżasz na teren toru i w zasadzie masz parking na tyłach paku maszyn więc siłą rzeczy i tak czeka Cię wycieczka przez niego. Z rana ze znalezieniem miejsca na trybunie nie powinno być problemu a w późniejszych godzinach raczej chyba też nie bo nie spodziewam się tłumów jak na pierwszych zawodach. Poza tym do dyspozycji kibiców jest sporej długości wał dookoła części toru i tu osobiście polecam trochę pochodzić i popatrzeć jak to wygląda z kilku perspektyw - w zasadzie z każdego miejsca widać cały tor. Gastronomia jest na miejscu, pod biurem zawodów zazwyczaj jest jakaś kuchnia polowa a innego żarcia też nie brakuje, ceny wiadomo. Najważniejszą radę jaką mogę dać to zabrać ze sobą ciepłe ciuchy bo w Słomce często wieje niemiłosiernie i pamiętam zawody we wrześniu/październiku kiedy kurtka zimowa nikogo nie dziwiła.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Oponeo MPRC 2018

Postprzez moto_angel » piątek, 31 sie 2018, 14:01

odpowiedź z innego tematu - napisze tutaj może się komuś jeszcze przyda.
moto_angel napisał(a):Finały na pewno są ciekawsze zwłaszcza dla 10-latka ;)
Myślę że Finały są ciekawsze dla wszystkich... znaczy ja nigdy nie poznałem żadnego entuzjasty treningów.
moto_angel napisał(a):Z tego co kojarzę to jesteś stałym bywalcem.
Na tor mam 40km więc można powiedzieć że zawody pod domem, a ze Mazowsze raczej nie ma za dużych tradycji rajdowych to zaczęliśmy jeździć na zawody i tak miłość ta została do dnia dzisiejszego
moto_angel napisał(a):Jakieś porady dla kogoś kto pierwszy raz się wybiera, zwłaszcza gdzie parkować auto?
Ile trzeba być wcześniej żeby zająć sobie dobre miejsce bo ok 300-350km muszę zrobić...
Generalnie wjazd na tor jest jeden, jak popatrzysz po gogmapy to nie ma siły nie trafić - tak samo poszukaj sobie jakiegoś schematu całego toru żebyś wiedział gdzie co jest choć w zasadzie po chwili będziesz znał teren. Pamiętać tylko trzeba że w niedziele jest giełda, wjeżdżasz główną drogą trzymając się prawej strony, przy betonowej bramie mówisz ochronie ze przyjechałeś na rallycross wjeżdżasz na teren toru i w zasadzie masz parking na tyłach paku maszyn więc siłą rzeczy i tak czeka Cię wycieczka przez niego. Z rana ze znalezieniem miejsca na trybunie nie powinno być problemu a w późniejszych godzinach raczej chyba też nie bo nie spodziewam się tłumów jak na pierwszych zawodach. Poza tym do dyspozycji kibiców jest sporej długości wał dookoła części toru i tu osobiście polecam trochę pochodzić i popatrzeć jak to wygląda z kilku perspektyw - w zasadzie z każdego miejsca widać cały tor. Gastronomia jest na miejscu, pod biurem zawodów zazwyczaj jest jakaś kuchnia polowa a innego żarcia też nie brakuje, ceny wiadomo. Najważniejszą radę jaką mogę dać to zabrać ze sobą ciepłe ciuchy bo w Słomce często wieje niemiłosiernie i pamiętam zawody we wrześniu/październiku kiedy kurtka zimowa nikogo nie dziwiła.[/quote]

Podziękował! :)
Wymienię się kartkami polskich zawodników oraz ogólnie rajdowymi z autografami lub bez :)
Avatar użytkownika
moto_angel
N3
 
Posty: 301
Dołączył(a): piątek, 23 lis 2012, 21:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Oponeo MPRC 2018

Postprzez Sherman » poniedziałek, 3 wrz 2018, 19:07

Był ktoś? Coś się ciekawego działo?

Polecam profil Andrzeja Kleiny na FB i komentarze pod ostatnimi postami - prawda to że kierowcy mają pieniądze ale boją się startować w Supercarach? :lol:

Są jakieś przecieki co do listy na Słomczyn, można liczyć na zagraniczne Supercary?
Avatar użytkownika
Sherman
N3
 
Posty: 213
Dołączył(a): piątek, 20 lip 2012, 22:28

Re: Oponeo MPRC 2018

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 3 wrz 2018, 21:14

Sherman napisał(a):Był ktoś? Coś się ciekawego działo?
Podbijam pytanie
Sherman napisał(a):Polecam profil Andrzeja Kleiny na FB i komentarze pod ostatnimi postami - prawda to że kierowcy mają pieniądze ale boją się startować w Supercarach? :lol:
Czy mają pieniądze?? myślę że mają - czy się boją startować w SuperCars myślę że się nie boją - ale żeby osiągać w tej klasie wyniki to najpierw trzeba tych pieniędzy wydać parę wagonów i myślę że tu tkwi problem, bo nie każdy ma ochotę wywalać takie pieniądze dla zabawy, a jeszcze trzeba pokonać kilku kotów co pare sezonów w RX spędzili. Poniekąd widzę to trochę tak jak napisał A.Kleina że takie wynalazki jak Polo D.Topolewskiego czy 208 QHRa bardzo podniosły poziom techniczny tej klasy, ale z drugiej strony już Imprezą czy jakimś Lancerem nie podskoczysz więc to też ogranicza nowych zawodników w tej klasie i część na pewno wybiera niższe klasy - owszem Gacek i Otto dają jakoś radę ale ich EVO są pewnie napompowane do granic możliwości. Osobiście uważam tą dyskusję za bezsensowną, pamiętam początki swojego rallycrossu gdzie w SuperCars też były trzy mocne fury Ludwiś w Escorcie oraz Polak i Ptaszek w Celicach i klika słabszych aut i jakoś takich pomysłów na kastracje tej klasy nie było.
Jak teraz na to patrze to ciekawie wyszło porównanie ilości startujących zawodników w "Malucha" i w SuperCars.
Sherman napisał(a):Są jakieś przecieki co do listy na Słomczyn, można liczyć na zagraniczne Supercary?
Pewnie okaże się jak zwykle w czwartek przed zawodami.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Oponeo MPRC 2018

Postprzez Kruk » wtorek, 4 wrz 2018, 00:04

Dla kolegi pierwszy raz się wybierającego do Słomczyna mam kilka praktycznych podpowiedzi. Potrzeba duuużo cierpliwości żeby przecisnąć się przez korek samochodem albo tłok piechotą w bezpośrednim sąsiedztwie toru w niedzielę. Dobrze jest zabrać ze sobą coś co będziesz mógł podłożyć pod pupę chcąc usiąść :wink: . Tak jak już wcześniej napisał Madmax ... dobrze mieć awaryjnie ze sobą coś przeciwwiatrowego, deszczowego a nawet czapkę.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rallycross

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron