FIA WRX

..dla miłośników rajdowania w kółko i "bezpośrednich " starć ;)

Moderator: SebaSTI

FIA WRX

Postprzez speedyzxz » środa, 30 kwi 2014, 12:25

Mamy w tym roku pierwsze mistrzostwa ŚWIATA w rallycrossie. Niezła cisza w dziale.

Par nazwisk z innych serii, Petter Solberg, Jacques Villeneuve, Mattias Ekström. I nazwiska znane z Rallycrossu - Timerzyanov, Doran, Heikkinen, Hansen.
W teamie z Doranem będzie Krzysztof Skorupski. Kolejnym Polakiem jest Bohdan Ludwiczak. :o

a 4 maja o 17 na Polsat Sport News prawie dwugodzinna relacja ;) ten kanał jest ogólnodostępny. Każda runda ma być zrelacjonowana, więc WRX będzie najbardziej dostępnym sportem samochodowym dla widza ;)

Jeśli tak się będzie rallycross rozwijał to spokojnie za 3-4 lata przebije prestiżem WEC, WTCC i stanie obok F1 i WRC*


*chyba że to upadnie
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań


Re: FIA WRX

Postprzez RaQ » środa, 30 kwi 2014, 13:33

Ile lat potrzebowali żeby wpaść na ten "genialny" pomysł , że z RC można zrobić zajebiste komercyjne widowisko, również na potrzeby telewizji ?
10 ? 15?

Nie mniej jednak kalendarz dalece odbiega od słowa "przystępny".
Rundy na innych kontynentach to oczywiście abstrakcja, z Europy wyjęli sporo fajnych torów, na które można by się szarpnąć w niedługą podróż samochodem, np Austrię.

Czekam na pierwszą rundę, ciekaw jestem jak będzie wyglądać przekaz tv i polski komentarz.

Skorupski - bardzo fajnie, że będzie miał dobry zestaw
Ludwiczak ? - :D :lol:
RaQ
A5
 
Posty: 579
Dołączył(a): wtorek, 30 gru 2003, 14:41

Re: FIA WRX

Postprzez Witcher1990 » środa, 30 kwi 2014, 15:07

Widowisko fajnie zorganizować, emocje też są i trzymam kciuki za tą dyscyplinę. Oby te mistrzostwa nie skończyły się jak nasze krajowe...
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: FIA WRX

Postprzez kremer » czwartek, 1 maja 2014, 09:44

W klasie RX Lite (silnik centralnie umieszczony) pojedzie Domżała Aaron ten z JRC.
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: FIA WRX

Postprzez starzyna » niedziela, 4 maja 2014, 10:50

Szkoda, że livestream na oficjalnej stronie jest prowadzony tylko z finałów. Zresztą FIA WEC też w tamtym roku miała cały wyścig, a wczoraj już tego zabrakło. Jakoś podrożały te streamingi czy co? :(
UPALAJ.PL - blog o rajdach samochodowych, sportowych autach i katowaniu do odcinki.
Avatar użytkownika
starzyna
N2
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 12 mar 2013, 16:13
Lokalizacja: Włocławek

Re: FIA WRX

Postprzez kremer » niedziela, 4 maja 2014, 14:48

Ludwiś dostał się do Top 15 :) Skorpuski dalej awarie i lipa po całości. Doran jakieś złomy zbudował dla synka i Krzyśka. Musi się poprawić :)
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: FIA WRX

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 4 maja 2014, 21:19

I Petter zwyciezca pierwszej rundy!! :D teraz jestem pewien, ze za WRC juz nie zateskni 8)
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: FIA WRX

Postprzez kremer » niedziela, 4 maja 2014, 21:57

Realizacja profesjonalna i bardzo fajna, tak jak w poprzednich latach. Co do komentatorów no cóż. Widać, że może trzeci raz RC oglądają. Oni mają doświadczenie w komentowaniu moto gp i f1. To im na pewno pomogło. Jednak wchodzenie jeden drugiemu w zdanie to trochę irytujące się robi :) Oni komentują podobnie wszystko. W RC akcja dzieje się szybko i bardzo ciężko to skomentować na bieżąco. Niech trochę posiedzą, obejrzą podsumowanie sezonu 2013, poznają zawodników, poczytają relacje i może się ogarną :) Nawet nie znają do końca zasad kwalifikacji - fakt sam się przy tym gubię i punktacja jest niezrozumiała dla 90% osób :) Co do Skorupskiego to pechowy weekend, ale będzie lepiej z pewnością. Stary Doran, który przygotowuje auta dla Monster Teamu (nie młody jak oni sugerowali) Lyddn Hill nie odpuści :) Ludwiś jak to Ludwiś ma ładne auto, jedzie sobie swoim tempem, czy ma turbinę czy nie ma to na jedno wychodzi. Dwa punkty do klas. generalnej zdobył :)
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: FIA WRX

Postprzez starzyna » niedziela, 4 maja 2014, 22:44

kremer ja jak tylko posłuchałem ich przez 5 minut to już miałem dość, ale później jakoś już im to szło. Szczególnie ten dramat jak to za chwilę pęknięte nadkole rozerwie w strzępy oponę Krzyśka, już za moment, jak to możliwe, że jeszcze ona to wytrzymuje :mrgreen: Runda była niegłupia i warto wyglądać następnych moim zdaniem.
UPALAJ.PL - blog o rajdach samochodowych, sportowych autach i katowaniu do odcinki.
Avatar użytkownika
starzyna
N2
 
Posty: 139
Dołączył(a): wtorek, 12 mar 2013, 16:13
Lokalizacja: Włocławek

Re: FIA WRX

Postprzez woocasch » poniedziałek, 5 maja 2014, 09:03

Jak dla mnie to jak na pierwszą relację to nie było źle. Błędy zdarzają się każdemu, czasem nie ogarniali sytuacji to fakt, ale ogólnie przekaz był dobry i fajnie, że w dobrym czasie antenowym można było oglądnąć dwugodzinną relację w ogólnodostępnej telewizji. Widać, że w tym przypadku promotor dał radę. Wstępny plan zakładał przejście z ME do MŚ w ciągu dwóch lat, a udało im się to przyspieszyć. Nawet w Polsce udało się dogadać z TV, działania promotora WRC wygląda przy tym dużo gorzej. Gdyby tylko WRC miała taką dwugodzinną relację w niedzielne popołudnie, no możemy pomarzyć o tym.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: FIA WRX

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 5 maja 2014, 12:22

Z tego co mówicie (niestety czekam na jakąś powtórkę) (choć widziałem też kilka filmów w necie) wyglądało wszystko w miarę dobrze - komentatorom myślę ze przydał by się jakiś doświadczony zawodni do pomocy w komentowaniu - przykład z ES jak Kajto z Gacem komentowali oes live miało to ręce i nogi, co do dogadania z TV to myślę ze grupa Polsatu wyszła przed szereg (podobnie jak w przypadku innych dyscyplin na których zrobili dobry biznes) i zaczęli to pokazywać - mistrzostwa świata to mistrzostwa świata - oni wiedzą doskonale że w Polsce mamy dość duże grono kibiców szeroko pojętego motorsportu (sam od zeszłego roku regularnie oglądam wyścigi MotoGP mimo że mam "lękidziewicze" przed wsiadaniem na podobny wolniejszy sprzęt) - do tego startują "Nasi", wszystko na torze (czyt. w jednym miejscu) a nie w lesie.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: FIA WRX

Postprzez speedyzxz » poniedziałek, 5 maja 2014, 15:01

Absolutnie nie spodziewałem się jakiegoś wybitnego komentowania przed relacją. I się nie zawiodłem, powiem więcej, udanie gadali, jakiś przesadnych głupot nie było, a właściwie cały czas coś mówili. Jak będą cały sezon komentować to i z czasem będzie lepiej.
Same zawody ok ale jak oglądałem parę streamów w zeszłym roku to więcej było walki bok w bok. :)
Szkoda Skorupskiego. Ale na koniec wygrał swój bieg. Ale widać coś cytryny z LD nie szły.
Fajnie że PS wygrał :D
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: FIA WRX

Postprzez kremer » niedziela, 18 maja 2014, 18:05

Za tydzień kolejna runda. Tym razem bardzo bogata lista:
http://www.lyddenhill.co.uk/assets/img/ ... ll_GBR.pdf

Awans do top 15 będzie sporym sukcesem :)
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: FIA WRX

Postprzez speedyzxz » niedziela, 18 maja 2014, 18:30

No 37 zgłoszonych. Oby autka z LD teraz szły ogniem i bez problemów technicznych. Przy takiej stawce 0 pkt za któryś heat znacząco utrudni wejście do top12 i pół finałów.
Dobrze widzieć Jeanney'a i Fousta. Oby jak najczęściej :)
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: FIA WRX

Postprzez wisiu » środa, 21 maja 2014, 13:03

Witam, mam dwa bilety na Nedziele na Lydden Hill jak by ktos byl zainteresowany
wisiu
N2
 
Posty: 110
Dołączył(a): sobota, 22 maja 2004, 15:25
Lokalizacja: Langley

Następna strona

Powrót do Rallycross

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości