Global Rallycross Championship

..dla miłośników rajdowania w kółko i "bezpośrednich " starć ;)

Moderator: SebaSTI

Global Rallycross Championship

Postprzez Matthias Schmidt » sobota, 9 cze 2012, 13:01

Global Rallycross Championship - amerykańskie zawody rallycross stające się chyba coraz popularniejsze na arenie miedzynarodowej. Startuje tam Marcus Gronholm :).
Co sądzicie o tej serii? Oglądał ktoś z Was jakieś rundy? Widziałem finał w Charlotte tego sezonu, musze przyznać że jest to całkiem interesujące zjawisko.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy


Re: Global Rallycross Championship

Postprzez Air Black » sobota, 9 cze 2012, 13:20

To jest coś niesamowitego jak dla mnie.
Organizacja jest wręcz genialna, wybranie weekendów nascar i połączenie tego z GRC.
ESPN chyba transmituje to na żywo w stanach więc stało się to strasznie medialne.
Widzimy sponsorów z najwyższej półki, przykładem jest też to,że dodge (mimo,że rajdowej broni nie mają i mieć nie zamierzali) stworzył specjalnie dla Pastrany auto.
Ogólnie ja już byłem oczarowany po Rallycrossie na Xgames w 2011.
A to u nich dopiero się rozwija, więc strach myśleć co będzie za lat kila.
Ściągają znane nazwiska i nie tylko z rajdów bo mamy byłych skaterów, drifterów itp.
ERC dla mnie bardzo mocno straci jak GRC się rozwinie.
No i największy plus jak się nie mylę tak jak do nascar tak do GRC FIA nie ma nic do powiedzenia, więc ten sport będzie żył i się rozwijał.
Avatar użytkownika
Air Black
N3
 
Posty: 272
Dołączył(a): czwartek, 22 mar 2007, 18:25

Re: Global Rallycross Championship

Postprzez Matthias Schmidt » sobota, 9 cze 2012, 17:14

Właśnie, dużo racji. Z coraz większym strachem obserwuje poczynania FIA. W touring carach WTCC straciło swoją ekscytującą stronę, o wiele lepsze jest DTM, V8 Supercars, czy Superstars Series.

I tutaj dzieje sie podobnie. GRC zyskuje rosnaca popularność i uznanie, świetna oprawa medialna, znane nazwiska, a do tego naprawde ekscytujące wyścigi! Mistrzostwa Europy w Rallycross już dużo tracą do GRC.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Global Rallycross Championship

Postprzez żółtodziób » sobota, 9 cze 2012, 17:43

Jak zwykle Amerykańce pokazali kto rządzi światem i dlaczego i dlaczego taki stan jeszcze się utrzyma dłuższy czas. To jest właśnie przykład jak należy promować takie dyscypliny sportu. Przecież do niedawna przez pojęcie "rallycross" oni określali zupełnie inna dyscyplinę, a teraz proszę bardzo - ściągnęli takie gwiazdy i zrobili takie show, że nic tylko zbierać szczękę z podłogi. Rallycross moim zdaniem ma o wiele wiekszy potencjał niż rajdy. Rajdy sa dla koneserów, którym chce się wlec grube kilometry, żeby kilka razy zobaczyć jak przez kilka sekund ktoś przefruwa. Tymczasem formuła RC jest genialna w swojej prostocie, tor na tyle mały, że prawie wszystko widać (w zasadzie tylko w żużlu jest mniejszy i widać więcej) walka jak w WTCC i do tego niespotykana w innych dyscyplinach moc samochodów. nie dziwię się , że Amerykanie to łyknęli, wystarczzyło tylko ze ktoś z otwartą głową w sensowny sposób to wypromował. To pokazuje też jakie sieroty rządzą polskim motorsportem, u nas ta dyscyplina w zasadzie zdechła.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Global Rallycross Championship

Postprzez Q_B_A » sobota, 9 cze 2012, 19:01

eee nie przesadzajcie, jestem na miejscu i widzę co tu sie dzieje. Jest masa niedociagniec od strony organizacyjnej. Racja jest duzo znanych sponsorow, najlepszy czas antenowy w TV, najwieksze gwiazdy z USA + Marcus Gronholm ale nie jest to do konca Rallycross. W Rallycrossie powinna byc nawierzchnia luzna tzw szuter . Tu go nie ma. NASCAR nie lubi szutru, a wrecz go nie cierpi i definitywnie zakazal "zalania" toru czyms luznym. jest wiec sam asfalt. Nawet nie mozna najezdzac na trawe, stac na niej - jest swieta. Kosztuje bagatela 25.000 $ .... jak dla mnie to jest wielki show, ktory przy okazji rund NASCAR i INDYCAR oglada 40-60 tys ludzi. Wiadomo wszystko potrzebuje czasu... ok uciekam na tor, zaraz kwalifikacje.

Zdjecia i relacja na ERC24

z Texasu QBA ;)
QNIGAN.COM
Avatar użytkownika
Q_B_A
N1
 
Posty: 84
Dołączył(a): czwartek, 13 sty 2005, 22:59
Lokalizacja: Oslo

Re: Global Rallycross Championship

Postprzez Matthias Schmidt » sobota, 9 cze 2012, 22:22

Masz racje, z ta nawierzchnia to sluszna uwaga. Nie jestem wielkim fanem rallycrossu, ale rzeczywiście zawsze rallycross kojarzył mi sie z szutrem właśnie, a w GRC go właśnie brakuje!! ;)
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Global Rallycross Championship

Postprzez żółtodziób » sobota, 9 cze 2012, 23:39

Tyle, że Amerykańcom to rybka. Oni nie wiedzieli co to jest w ogóle RC, więc nie wnikają, że jest coś z tym nie halo. Pokazali jednak jedną ważną rzecz - podłączając zawody pod coś bardzo popularnego i zapewniając dobre widowisko nie problem w krótkim czasie pozyskać rozpoznawalnych zawodników i sponsorów. I to wszystko na przykładzie dyscypliny której dwa lata temu nie było i nie ma znaczenia czy jest piach czy nie ma, metoda promocji zadziałała na galowo, podczas gdy w Europie długie lata RC jest sportem nie oszukujmy się - mało popularnym w porównaniu do swojego potencjału. Zresztą to nie pierwszy taki przypadek, odtwarzacze MP3 istniały na grubo przed I-podem, a sam I-pod nie stanowi technologicznego szału, ale Amerykaniec wiedział jak to sprzedać. Podobnie z osoba Kenia Blocka, jaki z niego kierowca to się szybko okazało jak spróbował sił w WRC, ale z pewnością więcej osób i to nawet w Europie bedzie wiedziało kto to jest Kenny i jakie fajne robi gymkhanowe pajacyki niż kto to jest Mikkelsen. Oni nie szukają potrzeb rynkowych tylko je tworzą i robią to skutecznie, zamieniając nawety koncerty takich miernot jak ich małoletnie gwiazdki popu w widowisko. To jest własnie ich przewaga, w Europie, a szczególnie w Polsce brakuje takiego myślenia.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Global Rallycross Championship

Postprzez speedyzxz » niedziela, 10 cze 2012, 13:13

Matthias Schmidt napisał(a):Masz racje, z ta nawierzchnia to sluszna uwaga. Nie jestem wielkim fanem rallycrossu, ale rzeczywiście zawsze rallycross kojarzył mi sie z szutrem właśnie, a w GRC go właśnie brakuje!! ;)


tak, tak, tyle że teraz ta seria towarzyszy NASCAR po to by uzyskać fanów i wyrobić markę jak tylko się to rozszerzy przeniosą sie na własne tory lub tory wyścigowe z wytyczonymi ścieżkami przez trawe, szuter ;)
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Global Rallycross Championship

Postprzez Q_B_A » środa, 13 cze 2012, 22:48

QNIGAN.COM
Avatar użytkownika
Q_B_A
N1
 
Posty: 84
Dołączył(a): czwartek, 13 sty 2005, 22:59
Lokalizacja: Oslo

Re: Global Rallycross Championship

Postprzez pi0ter » piątek, 15 cze 2012, 10:26

Na blogu poświęciłem niedawno notkę Global RallyCross Championship (tekst zawisł również na "Autoklubie"). Komplementowałem cykl za atomowy rozwój i umiejętność przyciągania wielkich koncernów i głośnych nazwisk z mocą godną rycerza Jedi, za to, że ciągną do niego przybysze z bardzo różnych motorsportowych światów. Największy hit miał jednak dopiero nadjeść, i oto jest: Sébastien Loeb weźmie udział w X Games!

To co się dzieje w GRC jest naprawdę imponujące. Muszę się jednak zgodzić, że brakuje tam szutru. Na X Games problem zostanie rozwiązany, szuter będzie, ale dobrze by było, gdyby przynajmniej kilka z rund wpasowanych w owale zawierało fragmenty luźnej nawierzchni.
http://piotrekmagdziarz.blogspot.com/ Inny wymiar motorsportu
http://www.facebook.com/pages/Inny-wymiar-motorsportu/313121948731051?sk=wall Inny wymiar motorsportu - Facebook
Avatar użytkownika
pi0ter
N1
 
Posty: 67
Dołączył(a): środa, 16 kwi 2008, 11:18

Re: Global Rallycross Championship

Postprzez StachGTi » piątek, 15 cze 2012, 11:16

Myślę, że nasz Hołek też by się tam świetnie odnalazł... a sponsor w postaci Monstera by mu w tym pomógł. Ale by było :)
www.starArt.pl
Avatar użytkownika
StachGTi
 
Posty: 36
Dołączył(a): środa, 30 kwi 2008, 09:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Global Rallycross Championship

Postprzez Matthias Schmidt » piątek, 15 cze 2012, 12:19

Jestem straaasznie ciekaw jak Super Sloeb sobie poradzi w GRC z Gronholmem i innymi goscmi z rallycrossu :)
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Global Rallycross Championship

Postprzez Q_B_A » piątek, 15 cze 2012, 16:56

dwa tygodnie temu na testach DS3 w Dreux robił czas o sekunde gorsze od Tannera Fousta (najlepszy czas okrążenia podczas rundy ERC w tym roku)
QNIGAN.COM
Avatar użytkownika
Q_B_A
N1
 
Posty: 84
Dołączył(a): czwartek, 13 sty 2005, 22:59
Lokalizacja: Oslo

Re: Global Rallycross Championship

Postprzez Mad Max » czwartek, 30 sie 2012, 14:19

Nie będę zakładał nowego tematu więc napiszę to w tym.
Panowie co wy na ten temat sądzicie, bo powiem szczerze że sam nie wiem jak do tego podchodzić
http://rallycross.autoklub.pl/news/w-st ... iata,44519
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Global Rallycross Championship

Postprzez mototom » czwartek, 30 sie 2012, 15:35

Skoro znaleźli promotora to chyba będzie nieco lepiej. A jak kierowcy będą mieli do przejechania podczas całych zawodów więcej niż te dwadzieścia kilka kilometrów to na pewno będzie lepiej.
Avatar użytkownika
mototom
A6
 
Posty: 1996
Dołączył(a): środa, 4 gru 2002, 22:48
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona

Powrót do Rallycross

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron