PETTER SOLBERG RAJDOWYM MISTRZEM ŚWIATA 2003

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Postprzez RallyDriver » niedziela, 9 lis 2003, 17:40

Suuuper ! Solberg nareszcie pokazał, że potrafi bardzo szybko jeździć na każdej nawierzchni. Ostatni rajd był najważniejszy i to od niego zależał ten tytuł. Peter wytrzymał presję, pojechał znakomicie i .. wydawało się , że Loeb wygra ten ostatni odcinek.. ale 11 sekund przewagi na 12 kilometrach udowodniło, że Mr.Hollywood nie bał się niczego. Walczył do samego końca, nie próbował zwalniać i odpuszczać. Wspaniały sezon...
Pozdrowienia, RC
------------------------------
[ TUNIT - make it unique ]
Avatar użytkownika
RallyDriver
N2
 
Posty: 112
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 18:02
Lokalizacja: Świdnica


Postprzez marcin » niedziela, 9 lis 2003, 18:22

GRATULACJE PETTER !!!
marcin
A5
 
Posty: 982
Dołączył(a): sobota, 5 paź 2002, 12:46
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez Hultay WRC » niedziela, 9 lis 2003, 19:53

ten ostatni odcinek to bhył popis jazdy! Prawie sekunda na kilometrze! i to na konie mistrzostw. GRATULACJE!
Jaki tam Hultay, po prostu Arni :)
Kubeł turbo i LSD... ta zabawa po nocach się śni :)
Avatar użytkownika
Hultay WRC
A6
 
Posty: 1390
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2003, 21:12
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez d-z rallyfans » niedziela, 9 lis 2003, 19:55

Osobiscie trzymalem kciuki LOEBA,ale SOLBERG tez mi sie podoba jako zawodnik,gosc jest dobry i udowodnil to zdobywajac tytul,szczerze mu gratuluje,wygral lepszy i to mi sie w tym podoba :D ,pozdrawiam :wink:
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Postprzez maciekd » niedziela, 9 lis 2003, 20:17

Obrazek
Avatar użytkownika
maciekd
A6
 
Posty: 1148
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 21:08
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez TommiCrazy » poniedziałek, 10 lis 2003, 03:54

Gratulacje Dla Petera !! Jestem Happy !! Ten koles ma wielki talent , subaru nienależało do czołowych najśilniejszych wozów w tym roku a jednak tego dokonał !!
Obrazek
Mitsubishi Starion Turbo EX2000
Avatar użytkownika
TommiCrazy
A6
 
Posty: 1057
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 20:40
Lokalizacja: Skawina-cheltenham UK

Postprzez czarekusa » poniedziałek, 10 lis 2003, 06:28

wlasnie skonczylem ogladac relacje z rajdu i wyszlo na jaw czemu Sebastien byl drugi. Na poczatku drugiego etapu dostal "teamorder" w pewnym sensie a mianowicie powiedzieli mu zeby sie trzymal na drodze bo punkty dla Citroena do klasyfikacji konstruktorow sa wazniejsze niz jego tytul. Nie powiedzieli mu "zwolnij" ale to mu wystarczylo zeby stracic pwnosc siebie. A szkoda, bo ten sezon wcale nie musial sie tak skonczyc.
Piekna walka Tommiego z Colinem no i oczywiscie szalona radosc Solberga na mecie. Nie wiem jak wam ale mnie sie straszne podoba ta atmosfera pomiedzy kierowcami. Z tego co mowil mi Holo to tylo Carlos jest jakis taki dretwy i zawsze ma dystans do wszystkich.
Pozdrawiam wszystkich ktorzy kochaja rajdy.

http://www.mcpimage.com
http://www.amkpwa.com
Avatar użytkownika
czarekusa
A5
 
Posty: 550
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 19:07
Lokalizacja: Zembrzyce/Elgin, IL. USA

Postprzez Kuba M. » poniedziałek, 10 lis 2003, 11:13

Nie chce mi się wierzyć, że dla Citroena najważniejszy był tytuł w klasyfikacji konstruktorów. Zresztą wszystkie Pugi i tak wcześniej odpadły, więc tym bardziej jest to dziwne. Są dwa wyjścia: albo Loeb szukał usprawiedliwienia dla swojej, słabszej od Solberga jazdy, albo tak jak powiedział Hołek, chcieli zastosować chwyt psychologiczny i zdenerwować Solbiego. Tak czy siak tytuł wśród kierowców ma Solberg, a wśród konsktruktorów Citroen.
Kuba
Avatar użytkownika
Kuba M.
A5
 
Posty: 946
Dołączył(a): poniedziałek, 15 wrz 2003, 15:19
Lokalizacja: Bytom

Postprzez !ADI! » poniedziałek, 10 lis 2003, 11:25

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem intencję, ale z relacji z 3 etapu dowiedziałem się, że "Citroen na początku wydał team-order, żeby Loeb zwolnił, ale już od początku 3 etapu, powiedzieli, żeby LOEB ODRABIAŁ STRATY". Colin to jakoś nawet fajnie podsumował. Ale Seba nic nie komentował, bo przecie ma kontrakt na przyszły sezon.
!ADI!
S1600
 
Posty: 2699
Dołączył(a): wtorek, 15 paź 2002, 16:59
Lokalizacja: Żywiec/Kraków

Postprzez qbus » poniedziałek, 10 lis 2003, 11:51

Faktycznie... boss teamu citroena skomentował to w sposób taki:
"wydaje mi się była to słuszna decyzja" ... a szkoda bo ucierpiało na tym widowisko... tytuł i tak by powędrował do Citroena :!:
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Postprzez ldevil » poniedziałek, 10 lis 2003, 11:52

Też mi się wierzyć nie chce w te 'team-orders'. Zawodnikowi jadącemu Citroenem nie udało się zdobyć mistrzowskiej korony i teraz szefostwo zespołu tak kombinuje, żeby zajęcie 2giego miejsca w Walii wygladalo na 100% zrealizowanie planu.

Z drugiej strony jest to też bardzo niemiły gest w strone Solberga, to tak jakby mu powiedzili 'wygrałeś bo daliśmy ci fory'
Dobże że przynajmniej Seb tego nie skomentował.
No fear - next gear
gg: 1898324
JID: ldevil@jabber.wp.pl
Avatar użytkownika
ldevil
N2
 
Posty: 110
Dołączył(a): poniedziałek, 8 wrz 2003, 09:29
Lokalizacja: Racibórz

Postprzez qbus » poniedziałek, 10 lis 2003, 12:16

Hmm... chyba po 2 niedzielnych os'ach reporterzy pytali o te team orders... wyglądalo to tak jakby faktycznie to było dane... dziś będzie jeszcze jedna powtórka to trzeba będzie oglądnąć... i posłuchać jeszcze raz.
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Postprzez Wilu » poniedziałek, 10 lis 2003, 12:18

dla cytryny najwazniejsze było pokonanie peugotów i Loeb po odpadnięciu Sainza poprostu musiał być na mecie. Widać na Colina zbyt nie liczyli. stąd też już o tym pisałem, zupełny niesmak czuję do czołówki.
Avatar użytkownika
Wilu
N4
 
Posty: 2488
Dołączył(a): sobota, 4 sty 2003, 23:40
Lokalizacja: Bochnia

Postprzez maciekd » poniedziałek, 10 lis 2003, 15:11

Gadanie w stylu: "Seb przegrał bo miał większe ciśnienie" to jakieś nieporozumienie! Przecież on dojeżdżając czy nie byłby drugi w MŚ (a nawet 1. w przypadku odpadnięcia Pettera) a Citroen był nie do wycięcia przez Peugeota tylko pod obecność Loixa. Wyobraźcie sobie presję jaka ciążyła na Solbergu. Ostatni odcinek, mistrz albo drugi wicemistrz. To on mógł kalkulować. Nic nie przyćmi jego sukcesu. Okazał się najlepszy. Wygrał 80% OS'ów, a jeżeli ktoś próbuje mu to odbierać jest po prostu zwykłym zasrańcem! :evil:
Avatar użytkownika
maciekd
A6
 
Posty: 1148
Dołączył(a): środa, 31 lip 2002, 21:08
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez qbus » poniedziałek, 10 lis 2003, 15:30

W sumie to i tak nic nie zmienimy... ale jeżeli faktycznie były te team orders to było to bez sensu... echhh... teraz do Monte Carlo 2004... oby przyszły sezon był conajmniej tak dobry jak ten... brawa dla załogi Solberg/Mils i dla zwycięzców PCWRC i JWRC :!:
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości