ACI Rally Monza 2020

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

ACI Rally Monza 2020

Postprzez nikt ważny » poniedziałek, 7 gru 2020, 04:30

Szczescie sprzyja lepszym .Ogier z 7 Majstrem .Szkoda Evansa po cichu mu kibicowąłem ale najwidoczniej to jeszcze nie jego czas .Tänak i Sordo wysokie równe tempo ale nie na Ogier . Kajto dobre równe tempo w tych arcy trudnych warunkach . Neuville jak zwykle sie zagotował i ....kaplica .Rosnie nam drugi Crashvalla .Lappi odchodzi z WRC bo juz nie chce jedzić za darmo czyli dokładać
"Mnie nie interesuje, co mówią inni ludzie, ponieważ ludzie tak naprawdę mówią wiele rzeczy, a tak naprawdę nie mają pojęcia o czym mówią." Robert Kubica
Avatar użytkownika
nikt ważny
N1
 
Posty: 64
Dołączył(a): środa, 18 lis 2015, 14:05


Re: ACI Rally Monza 2020

Postprzez andrew88 » poniedziałek, 7 gru 2020, 23:29

Jak widziałem czasy Kajta na pierwszej pętli w sobotę, to byłem pewien, że jedzie z jakąś awarią, a nie na źle dobranych oponach, bo tracił bardzo dużo czasu.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: ACI Rally Monza 2020

Postprzez Aro90 » wtorek, 8 gru 2020, 13:08

nikt ważny napisał(a):Szczescie sprzyja lepszym .Ogier z 7 Majstrem .Szkoda Evansa po cichu mu kibicowąłem ale najwidoczniej to jeszcze nie jego czas .Tänak i Sordo wysokie równe tempo ale nie na Ogier . Kajto dobre równe tempo w tych arcy trudnych warunkach . Neuville jak zwykle sie zagotował i ....kaplica .Rosnie nam drugi Crashvalla .Lappi odchodzi z WRC bo juz nie chce jedzić za darmo czyli dokładać


Wielka szkoda Evansa, najbardziej ze wszystkich zasłużył na tytuł w tym sezonie. Tym bardziej mu kibicowałem po tych głupich wypowiedziach Ogierka. Ciekawe czy teraz uważa że można go nazwać mistrzem czy nie można... :roll: jak dla mnie rajd bardzo średni, ciężko się oglądało praktycznie te same oesy z szykanami itd to już lepiej wyglądały odcinki na Słovakiaringu. Czekałem na sobotę i oesy niczym z Monte Carlo, a tu się okazało że duża część odwołana ;/ nie wiem czemu czy ktoś był zaskoczony śniegiem w Alpach z początkiem grudnia? mogło się sporo pozmieniać trochę słabo wyszło. Kajto moim zdaniem średni rajd, trochę pokombinował z oponami licząc na szczęście. Kolejny nie bezproblemowy sezon, w Meksyku fura nie domagała. Później walka w samym czubie w Estonii czy na Sardynii. Oby w kolejnym sezonie przynajmniej technika nie zawodziła. To już będzie niby 4 sezon Kajta a z kalendarza akurat wypadło większość imprez które już miał okazję poznać
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: ACI Rally Monza 2020

Postprzez andrew88 » środa, 9 gru 2020, 08:40

Mi też Ogier trochę podpadł po umniejszaniu ewentualnego zdobycia tytułu przez Evansa. Muszę przyznać, że byłem zdziwiony przedsezonowym wyborem Walijczyka przez Makinena, bo myślałem, że będzie najsłabszy z trójki Toyoty, a tu tak odpalił.
Co do rajdu, to tez wiele obiecywałem sobie po sobocie. widząc jakie warunki panują w piątek na trasie wstałem wcześniej żeby oglądać relację już od pierwszego oesu, ale niestety śniegu na drodze nie było. Jedynie na jednym z odcinków fragment nie do końca stopionego lodu, który był interesujący. Drugą pętlę miałem zamiar odpuścić całkowicie, ale gdy przeczytałem, że pada śnieg, to dołączyłem krótko po wypadkach Greensmitha i Veibiego. Co odwołania ostatniego oesu, to czytałem, ze ponoć niektóre samochody funkcyjne nie mogły dotrzeć do mety, więc w tym przypadku odwołanie oesu uważam za uzasadnione, bo w razie potrzeby udzielenia szybkiej pomocy przez służby ratunkowe mógłby być problem. Oczywiście też z wypiekami na twarzy czekałem na ten odcinek, gdy widziałem zdjęcia ile śniegu dosypało. Może oes by poszedł, gdyby dozwolone były opony kolcowane.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: ACI Rally Monza 2020

Postprzez suchoklates » środa, 9 gru 2020, 14:19

Przyznam szczerze, mi spodobal sie ten rajd. Duzo sie dzialo, czeste zmiany liderow, szczegolnie na poczatku, Lappi wygrywajacy OS dzieki odwaznemu doborowi opon... Tez mialem watpliwosci, czy taki KJSowy format zda egzamin w WRC, na szczescie zdal, rowniez dzieki nieprzewidywalnej pogodzie, ktora duzo namieszala. Format sam w sobie, wg mnie, moglby sie w WRC przyjac, choc z checia zobaczylbym dwa dni w gorach i jeden, w weekend, na torze (np z hybrydowym Power Stage, zaczynajacym sie na normalnych drogach, konczacym sie na torze). Ciekawa mozliwosc dla nowych kibicow zobaczyc z czym to sie je, co to sa rajdy itp. Dla telewizji dobra okazja, by zrobic ciekawa relacje z wieloma ujeciami (swoja droga nie rozumiem, czemu WRC+ pokazywalo praktycznie wszystko z on-boardow. W kilka kamer w najciekawszych miejscach moznaby bardzo ciekawa relacje stworzyc...). Jeden taki rajd w sezonie bylby ciekawym urozmaiceniem, choc Monza o tej porze roku bylaby niebezpiecznie podobna do Monte Carlo, ktore sie odbywa prawie dwa miesiace pozniej. Monte mogloby na tym ucierpiec.
A co do samej sportowej rywalizacji, bardzo mi szkoda Evansa. Lubie, gdy underdog uciera nosa wyjadaczom. Dla Kajto nieudany rajd, a moznaby pomyslec, ze doswiadczenie z Barborki zaprocentuje :wink:. Szkoda, ze Michelin dostarczyl tylko dwa komplety zimowych opon, na torze mozna by bylo w piatek wieksza roznorodnosc w doborze ogumienia zobaczyc, gdyby kierowcy nie musieli tak ryzykowac.

[EDIT] Tym postem zarobilem klase "N1" :D. Juz nawet nie pamietam, kiedy ostatni raz te auta jezdzily po OSach... powoli wypada zaktualizowac forum :wink:
Suchoklates
- Fahrwerk / Suspension -

Elbflorace
Formula Student Team TU Dresden e.V.

http://www.elbflorace.de
Avatar użytkownika
suchoklates
N1
 
Posty: 51
Dołączył(a): czwartek, 24 sty 2013, 21:29
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: ACI Rally Monza 2020

Postprzez Mad Max » piątek, 25 gru 2020, 15:53

andrew88 napisał(a):Jak widziałem czasy Kajta na pierwszej pętli w sobotę, to byłem pewien, że jedzie z jakąś awarią, a nie na źle dobranych oponach, bo tracił bardzo dużo czasu.
Szczerze to ja liczyłem na dużo więcej, może myśl o tym że Monza to taka bardziej rozjeb**** Barbórka trochę mnie zmyliły
Aro90 napisał(a):Wielka szkoda Evansa, najbardziej ze wszystkich zasłużył na tytuł w tym sezonie. Tym bardziej mu kibicowałem po tych głupich wypowiedziach Ogierka. Ciekawe czy teraz uważa że można go nazwać mistrzem czy nie można... :roll:
Moim zdaniem wypowiedź Ogiera jest zbyt bardzo nieinterpretowana - tytuł to tytuł ale zdobycie tego w tym roku to nie to samo co przez ostatnie kilka lat, tam trzeba było się wysilić trochę bardziej - zresztą masa kierowców i kibiców bardzo często powtarza że kiedyś trzeba było jeszcze bardziej się wysilić bo rajdy były trudniejsze i dłuższe
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: ACI Rally Monza 2020

Postprzez andrew88 » sobota, 26 gru 2020, 11:39

Na torze czasy Kajta były ok, ale w górach niestety przepaść :(
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: ACI Rally Monza 2020

Postprzez adamlen » sobota, 20 lis 2021, 19:32

Cisza w temacie a przecież na rajdzie Kajto walczy o Mistrza WRC3.
WRC3 niby mniejsza ranga niż WRC2 ale auta te same, rajdy te same więc można porównywać czasy.
Na Rally Monza, Kajto i jego główny rywal Rossel cisną mocno zostawiając w tyle wiele fabrycznych załóg.
Do walki z tą dwójką włączył się jeszcze Crugnola który właśnie po drugim dniu objął prowadzenie.
https://www.ewrc-results.com/results/72 ... 85&ct=1018
Zadecyduje jutrzejszy dzień. Ten kto będzie wyżej ma Mistrza WRC3.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: ACI Rally Monza 2020

Postprzez andrew88 » sobota, 20 lis 2021, 22:48

Dla mnie WRC 3 nie jest mniejszą rangą, tylko poświęca się temu niestety mniej uwagi. A często jest tak, że to ci kierowcy są szybsi od startujących w WRC 2.
O nawet trochę pasuje mój post sprzed roku do tego jak Kajto jedzie, czyli na normalnych odcinkach traci do Rossela, a na torze zyskuje. Jeśli dwa ostatnie jutrzejsze oesy są normalnymi odcinkami w górach to niestety nie widzę zdobycia tytułu przez Kajta, ale obym się mylił.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: ACI Rally Monza 2020

Postprzez TITISE » niedziela, 21 lis 2021, 11:26

Poratuje ktoś linkiem do PowerStage :?:
TITISE
N3
 
Posty: 206
Dołączył(a): środa, 14 sty 2009, 21:38
Lokalizacja: Col de Turini

Re: ACI Rally Monza 2020

Postprzez adamlen » niedziela, 21 lis 2021, 11:47

andrew88 napisał(a):Dla mnie WRC 3 nie jest mniejszą rangą, tylko poświęca się temu niestety mniej uwagi. A często jest tak, że to ci kierowcy są szybsi od startujących w WRC 2.
O nawet trochę pasuje mój post sprzed roku do tego jak Kajto jedzie, czyli na normalnych odcinkach traci do Rossela, a na torze zyskuje. Jeśli dwa ostatnie jutrzejsze oesy są normalnymi odcinkami w górach to niestety nie widzę zdobycia tytułu przez Kajta, ale obym się mylił.


Ostatnie odcinki są właśnie po torze. Odrobił 1,1s zostało 1,5s i 2 odcinki.... :shock:
Piękna walka do ostatniego kilometra.

Po OS15 Kajto wyszedł na prowadzenie z przewagą 1,6s.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: ACI Rally Monza 2020

Postprzez Cendra » niedziela, 21 lis 2021, 13:09

Przewaga to 2,9 sek
Szkoda, że znowu Evans traci szanse na ostatnich metrach... obym się mylił.
Avatar użytkownika
Cendra
A6
 
Posty: 1179
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 15:09
Lokalizacja: Ciechanów/Warszawa

Re: ACI Rally Monza 2020

Postprzez andrzejn4 » niedziela, 21 lis 2021, 13:16

czy ktos z Was ma jakiegos linak do LIVEstremu
andrzejn4
 
Posty: 39
Dołączył(a): niedziela, 15 cze 2014, 21:54

Re: ACI Rally Monza 2020

Postprzez Cendra » niedziela, 21 lis 2021, 13:41

tu ale tylko dla Wlochow i nie wiem jak uruchomić...
https://www.raiplay.it/dirette/raisport
Avatar użytkownika
Cendra
A6
 
Posty: 1179
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 15:09
Lokalizacja: Ciechanów/Warszawa

Re: ACI Rally Monza 2020

Postprzez adamlen » niedziela, 21 lis 2021, 15:15

3,1s brakło do Mistrza WRC3. Jednak szkoda, ale postawa Kajto na tym rajdzie oraz na poprzednich na ogromny plus. Brawa
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw


Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron