Monte Carlo 2020

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez Kruk » piątek, 24 sty 2020, 14:49

Piąty odcinek to trzecie z rzędu oesowe zwycięstwo Evansa. Na piątym miejscu, przed Fordami młody Rovanpera.

W WRC 2 mamy po raz pierwszy powtórkę oesowego podium z odcinka czwartego. Fourmaux, Ostberg i Veiby. Do tej pory skład był zawsze inny. W WRC 3 podium utworzyli: Camili, Bonato i Ciamin. W całej klasie RC2 też mamy nowy zestaw podium: Fourmaux, Camili i Ostberg. Sarrazinowi musiało się coś przytrafić, bo uzyskał dopiero trzydziesty pierwszy czas na odcinku. Przed nim niesamowity Jonston w 208 R2. Astier dwudziesty piąty czas odcinka. Latil czterdziesty dziewiąty.

Lopez dostał dziesięć sekund kary za spóźnienie na punkt kontroli czasu na odcinku trzecim. Nie jadą już: zaskakujący niezłymi czasami Sias po wypadku na oesie czwartym. Nucita po urwaniu koła też na czwartym oesie.

Po pierwszej piątkowej pętli na podium WRC 2 jest Veiby z ponad dwuminutowa przewagą nad Ostbergiem. Trzeci jest Fourmaux, któremu brakuje prawie trzydzieści pięć sekund do poprzednika.
W WRC 3 prowadzi Camili mając ponad minute przewagi nad Ciaminem. Podium dla Citroena z minimalnie ponad dwuminutową stratą uzupełnia Rossel.

Po pięciu odcinkach Sarrazin zwolnił drugie miejsce w RC2 Veibyemu. Sam spadł na szóste miejsce. Fourmaux awansował o trzy miejsca i jest już dziewiąty, niecałe trzydzieści pięć sekund za Ostbergiem. Gryazin z minimalną stratą zamyka pierwszą dziesiątkę. Tylko sekundę za nim jest Solberg, który spadł z dziewiątej na jedenastą pozycje.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa


Re: Monte Carlo 2020

Postprzez Kruk » piątek, 24 sty 2020, 15:41

Oes szósty, jako drugi wygrany w tej edycji zapisał na swoje konto Ogier. Dzięki temu spycha Neuvilla na trzecie miejsce po sześciu odcinkach. Loebowi niewiele zabrakło do oesowego podium. Lappi analogicznie jak w pierwszym przejeździe na piątym miejscu.

W WRC 2 przez przygodę Veibiego i najlepszy czas Ostberga ten ostatni jest teraz liderem.

W WRC 3 odpadł po wypadku Sarrazin i Lopez poza drogą. Pierwsze oesowe podium w klasie zaliczył Munster i od razu najwyższy stopień :shock: . Dalej byli Camili i Bonato.

W RC2 nie licząc najszybszego na odcinku Ostberga oesowe podium zaatakowało skutecznie najmłodsze pokolenie - synowie :wink: . Drugim czasem może pochwalić się Munster a trzecim Solberg. Dzięki temu osiągnięciu pierwszy awansował o jedno a drugi z nich o trzy miejsca. Ostberg dzięki zwycięstwu oesowemu awansował o cztery miejsca. Obecnie taci niecałe siedem sekund do podium. Rossel dojechał jedną dziesiątą sekundy za Bonato odcinek dwudziestu kilometrów :shock: . Veiby po kapciu i zmianie koła stracił ponad dwie minuty. W klasyfikacji spadł o pięć oczek na siódme miejsce. Astier dziesiąty czas odcinka. Dzięki temu awansował o pięć oczek. Fourmaux dwie minuty, Burri cztery minuty straty. Konsekwencją tego kierowca Forda zamienił się miejscami z Gryazinem.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez Kruk » piątek, 24 sty 2020, 18:12

Siódmy oes jest trzecim wygranym przez Ogiera. Rovanpera porównując pierwszy i drugi czas przejazdu tego odcinka był wolniejszy, niż poprzednio a mimo tego dało to czwarte miejsce zamiast szóstego poprzednio. Cała stawka WRC jedzie wolniej, niż pierwszy przejazd. Neuville analogicznie trzeci jak na oesie czwartym.

Oesowe podium w WRC 2 to Fourmaux, Ostberg i Veiby. Ciekawe czy Fourmaux starczy dystansu żeby przegonić Gryazina obecnie na najniższym stopniu podium? Po siedmiu odcinkach Ostberg ma prawie piętnaście sekund przewagi nad Veibym do którego Gryazin ma ponad minutę straty.

W WRC 3 francuskie trio Citroena: Ciamin, Bonato i Rossel. Munster minimalnie przegrał rywalizację o trzecie miejsce. Po siódmym odcinku małe różnice czasowe są między czwartym Bonato a trzecim Rosselem. Niewiele ponad pięć sekund dzieli piątego Munstera od czwartego Bonato. Aktualnie podium dominują francuscy kierowcy Citroena. Camili, prawie pięćdziesiąt cztery sekundy ma nad Ciaminem, do którego niewiele ponad pięćdziesiąt jeden sekund straty ma Rossel.

W RC2 na odcinku w pierwszej dziesiątce Munster, Solberg i Gryazin przed mającym problemy z hamulcami Camilim. Burri dwunasty, Astier trzynasty, Latil dwudziesty trzeci. Dionisio dwudziesty czwarty, trochę ponad osiem minut straty do zwycięzcy. Po siedmiu odcinkach Camili prawie pięćdziesiąt cztery sekundy przewagi nad Ciaminem którego dzieli prawie czterdzieści pięć sekund od Ostberga. Od trzeciego Ostberga przez Rossela, Bonato i Veibiego do siódmego Munstera są różnice czasowe poniżej dziesięciu sekund.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez SOKÓŁ » piątek, 24 sty 2020, 18:15

[quote="woocaschFakt, że przeskok z R2 do aktualnego WRC jest zbyt duży. Chociaż wcześnie jeździł Lancerem, więc jakieś tam doświadczenie w czterołapach ma.A tak szczerze, to mając odpowiednią ilość kasy, to nie chciałbyś pojechać sobie WRC w Monte? Ja bym chciał i trzeba realizować swoje marzenia. Nikt od niego nie oczekuje wygranych, nie zbiera punktów dla zespołu. Jeden majątek przepije, drugi przewali na hazard, a on przepali w rundach WRC. Stać go to niech sobie robi co chce :)[/quote]

Niby tak ale patrząc że Malcolm leci na opcję kto pieniążki ma ten jedzie to jest leciutkie przegięcie Litwin jedzie w podstawowym składzie Szwecję za Greensmitha który dzisiaj popełnił trochę głupi błąd i zakończył. Ale po 8 odcinkach +13:49.5 to daje trochę do myślenia i 11 załóg w RC2 jest przed Litwinem to inna bajka
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez DonCorrado » piątek, 24 sty 2020, 19:28

Jak byłem młody i grałem w CMR 2 to tak z nudów kasowałem auta jak Tanak dziś, w sumie On chyba zrobił to lepiej :lol:
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez Kruk » piątek, 24 sty 2020, 19:33

Ósmy odcinek to drugi wygrany przez Neuvilla w tej edycji rajdu. Po raz czwarty Rovanpera jest szybszy od kierowców Forda. Na koniec drugiego dnia rajdu na fotel lidera powrócił Ogier.

Pierwsza trójka WRC 2 (Veiby, Fourmaux, Ostberg) zmieściła się w jednej sekundzie na odcinku ponad dwudziestu kilometrów :shock: . Na koniec drugiego dnia rywalizacji prowadzi Ostberg niecałe czternaście sekund przed wściekle atakującym Veibym. Podium uzupełnia Gryazin mający niewiele ponad minutę trzydzieści osiem sekund straty do Veibiego.

W WRC 3 najszybszy był Camilli przed Bonato i Ciaminem. Między drugim Bonato a czwartym Munsterem było dziewięć dziesiątych sekundy na ponad dwudziestu kilometrach odcinka :shock: . Po pierwszym etapie niemal identyczną stratę Ciamin (+57,8) ma do Camillego co Bonato (+57,9) do Ciamina :lol: . Bonato dzięki drugiemu miejscu i wolniejszej jeździe Rossela zepchnął go na czwarte miejsce. Munsterowi do trzeciego miejsca brakuje niewiele ponad sześć sekund.

W RC2 podium jest takie samo jak w WRC 2. Między piątym Bonato przez Ciamina, Solberga do ósmego Munstera czasy mieszczą się w jednej sekundzie. Burri był dwunasty, Astier trzynasty, Latil dwudziesty pierwszy, Dionisio dwudziesty piąty. Po ośmiu odcinkach dotychczas czwarty Rossel zamienił się miejscami z szóstym Veibym. Veibiemu do najniższego stopnia podium zajmowanego przez Ostberga brakuje niecałych czternastu sekund. Między czwartym Veibym a Bonato, Rosselem i siódmym Munsterem różnice czasowe są poniżej jedenastu sekund po ponad stu dwudziestu kilometrach podobno najtrudniejszego rajdu w sezonie.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez T_1 » piątek, 24 sty 2020, 21:23

Evans póki co idzie grubo, Toyka wydaje się być naprawdę mocna. Rovanpera też ładnie, bez nerwowych ruchów, z miejsca jest dużo szybszy od Katsuty, którego obecność w tym zespole jest spowodowana chyba tylko japońskim obywatelstwem. Na szybkich partiach idealnie widać dlaczego tyle odstaje od czołówki. Moim zdaniem facet pewnego poziomu nie przeskoczy, ale oczywiście mogę się mylić.W R5 poziom mega wysoki, Gryazin który ma na koncie z milion kilometrów w R5 ginie tutaj gdzieś w przeciętności. Kajetanowicza czeka trudne zadanie, ale wyniki z zeszłego sezonu tylko pokazują jak dobrym jest kierowcą. Fajnie by było tego gościa zobaczyć kiedyś WRC :wink:
T_1
N1
 
Posty: 54
Dołączył(a): czwartek, 23 mar 2017, 22:27

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez Iwan Drago » piątek, 24 sty 2020, 21:29

Wypadnięcie z trasy G. Greensmitha 48s filmu. Takie akcje mogą śnić się po nocach :D
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo
Iwan Drago
 
Posty: 46
Dołączył(a): piątek, 20 cze 2014, 09:14

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez Witcher1990 » piątek, 24 sty 2020, 21:44

Nie przesadzajcie z Evansem, on na asfalcie był i jest mocny. Ma kilka takich rajdów, w których może być szybki- asfalty, WB, Portugalia. Rok temu też nieźle jechał Monte ale nie ukończył. Poczekałbym z weryfikacją jego prędkości choćby do Szwecji (jeśli pozycja nie będzie mu przeszkadzać) czy do Meksyku. Argentynę i Portugalię też miał w miarę dobrą ale liczy się cały sezon, a w innych rajdach no cóż... Dziwne dla mnie było zakontraktowanie go jako kierowcy w głównym Msporcie, jak poszedł do Toyoty też byłem zaskoczony- ale życze mu jak najlepiej, może w Yarisie będzie szybszy i Makinen wie co robi :)
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez adamlen » piątek, 24 sty 2020, 23:45

Już kiedyś pisałem, że Evans na asfalcie to top 5 WRC w obecnej stawce, więc teraz jak dostał najlepsze auto ciężko jakby tego nie wykorzystał. W skali sezonu raczej nie zagrozi TOP3 kierowców, ale jak będzie regularny to podium może walczyć w każdym rajdzie, bo aut WRC w tym roku jest mniej.

Mimo, iż to dopiero pierwszy dzień pierwszego rajdu sezonu to Tanak jest mocnym kandydatem na wypad z trasy roku. Zrobił to tak spektakularnie i tak szczęśliwie bezpiecznie, że jest do tego tytułu na razie faworytem. Od zawsze uważałem, że dla jego własnego dobra lepiej jakby został w Toyocie. Może finansowo gorzej, ale sportowo lepiej.

Tanak i Neuville mogą być z życiowej formie i być bardzo szybcy, ale to Ogier jest tym, który jeśli nie własną szybkością to będzie korzystał na błędach innych i wygrywał rajdy. Na koniec sezonu punktów może być wystarczająco.

Generalnie w czołówce jest ciekawie, ale po odejściu Citroena na miejscach od 5 w dół wieje nudą.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez speedyzxz » sobota, 25 sty 2020, 00:25

Witcher1990 napisał(a):Nie przesadzajcie z Evansem, on na asfalcie był i jest mocny. Ma kilka takich rajdów, w których może być szybki- asfalty, WB, Portugalia. Rok temu też nieźle jechał Monte ale nie ukończył. Poczekałbym z weryfikacją jego prędkości choćby do Szwecji (jeśli pozycja nie będzie mu przeszkadzać) czy do Meksyku. Argentynę i Portugalię też miał w miarę dobrą ale liczy się cały sezon, a w innych rajdach no cóż... Dziwne dla mnie było zakontraktowanie go jako kierowcy w głównym Msporcie, jak poszedł do Toyoty też byłem zaskoczony- ale życze mu jak najlepiej, może w Yarisie będzie szybszy i Makinen wie co robi :)
Oj wie co robi, dobry sezon miał Evans w 2019, 2017 jeszcze lepszy. Na pewno kandydat do 4 miejsca :p
Jedynie ewentualną lepszą opcją byłby Lappi, ale nie wiadomo w jakich stosunkach ten się rozstał z zespołem Toyoty.
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez Kruk » sobota, 25 sty 2020, 12:24

Wyniki Monte pokazują że Evansowi zdecydowanie zmiana wyszła na korzyść. Ciekawe jak będzie prezentował się na tle konkurencji w rajdach Szwecji, Finlandii, czy Niemiec?

Rovanpera na talent i już pokazuje pierwsze próbki szybkości. Ten rok to poznawanie samochodu i rywalizacja o miejsca 5-9. W kolejnym sezonie może realnie wbijać się na podium w niektórych rajdach. Ciekawy jestem jak pojedzie Szwecję i Finlandię?
Z niecierpliwością czekam na możliwość porównania uzyskiwanych wyników z kierowcami, których nie oglądamy na Monte. To samo dotyczy Evansa.

Katsuta jest w tym zespole z prostej przyczyny. Właściciel zespołu chce żeby jego rodak startował i wszyscy liczą że z czasem uda się odnosić jakieś sukcesy. Jak zaczynał w R5 też był egzotyczny. Z upływem czasu może się pochwalić kilkoma dobrymi wynikami. W WRC będzie dużo trudniej, choćby dlatego że wszystko dzieje się dużo szybciej. Jeśli będzie dużo jeździł, a wszystko wskazuje że w tym kierunku to zmierza to za kilka lat będzie się wbijał w środek stawki WRC, tak jak teraz Rovanpera :wink: .
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez Kruk » sobota, 25 sty 2020, 13:01

Dziewiąty odcinek to trzeci wygrany przez Neuvilla. Katsuta po błędzie i zapchaniu grilla zatrzymał się żeby go oczyścić. Zaliczył ponad trzy i pół minuty straty uzyskując siedemdziesiąty trzeci czas. Minimalnie szybsza była urocza Pani Somaschini w DS3 R3T :wink: . Konsekwencją tego Camilli zepchnął go na ósme miejsce w generalce.

W WRC 2 najszybsi byli Fourmaux, Veiby i Ostberg. Gryazin chyba zaspał poranek, bo był najwolniejszy w klasie i stracił ponad dwadzieścia sekund z przewagi nad zwycięzcą odcinka.

W WRC 3 najszybsi byli Camilli, Bonato i Ciamin. Minimalnie Munsterowi zabrakło do trzeciego miejsca. Powrócili do ścigania Nucita, Scandola, Lopez i Nobre.

W RC2 najszybsi byli Fourmaux, Camilli i Bonato. Minimalnie do najniższego stopnia podium zabrakło Veibiemu i Solbergowi, którzy skończyli z identycznym czasem. Astier piętnasty, Burri szesnasty, Sias siedemnasty, Latil dziewiętnasty, Dionisio dwudziesty siódmy.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez Kruk » sobota, 25 sty 2020, 13:31

Dziesiąty odcinek to czwarty wygrany przez Evansa. Dzięki temu wrócił na fotel lidera rajdu. Słabszy czas Loeba, który mówił że chciał zaoszczędzić opony i za mocno zwolnił :lol: . Zły wybór opon kosztował Katsutę trzynasty czas odcinka. Szybsi z R5 byli: Camilli, Ostberg, Bonato i Veiby.

Podium w WRC 2 to: Ostberg, Veiby i Fourmaux. Przygoda Gryazina, której konsekwencją był czas przejazdu wynoszący prawie dwie i pół minuty spowodował zmianę na najniższym stopniu podium. Obecnie zajmuje je Fourmaux. Możemy się emocjonować walką dwóch Norwegów o prymat w klasie.

W WRC 3 najszybsi byli: Camilli, Bonato i Rossel. Ciaminowi bardzo niewiele zabrakło do najniższego stopnia oesowego podium. W tej klasie pozostało nam emocjonować się walką Bonato, Rossela i Munstera o najniższy stopień podium.

Podium RC2 to: Camilli, Ostberg i Bonato. Minimalnie za nimi był Veiby. Solberg zatrzymał się na odcinku. Astier dwunasty, Burri trzynasty, Latil czternasty, Sias piętnasty, Lopez szesnasty, Gryazin dwudziesty pierwszy. Solberg przez przygodę na odcinku spadł z dobrego ósmego miejsca o jedenaście oczek na dziewiętnaste. Nieduże odstępy czasowe są między trzecim Ostbergiem, Veibym, Bonato, Rosselem a siódmym Munsterem.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez T_1 » sobota, 25 sty 2020, 14:24

Zupełnie niezłe czasy kręci Astier w tym wynalazku z kitem Oreci R4, zostawiając za sobą sporo R5-ek. Auto w odbiorze wygląda całkiem efektownie i widać, że zapiernicza. Ciekaw jestem wyników topowego drivera w R4 w porównaniu do R5. Na miejscu Oreci posadziłbym do tego na jakiś rajd z mocną obsadą kierowcę z czołówki WRC 2 żeby szerzej zaprezentować możliwości tego sprzętu.
T_1
N1
 
Posty: 54
Dołączył(a): czwartek, 23 mar 2017, 22:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości

cron