Monte Carlo 2020

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez Mad Max » czwartek, 16 sty 2020, 15:30

Kruk napisał(a):Druga strona medalu jest taka ... kupił żeby miło spędzić czas i sprawić sobie frajdę.
To czemu nie kupił WRC frajda była by jeszcze większa... stać go przecież
Kruk napisał(a):Pomiędzy tymi zapowiadanymi starami można przecież wypożyczyć furmankę komuś. Szczególnie że jest to chyba najbardziej konkurencyjny obecnie model co pokazują listy zgłoszeń i tytuły za 2019. Na naszym krajowym podwórku jest przynajmniej trzech prawdopodobnie potencjalnie zainteresowanych startami takim samochodem :wink: . To ten sam biznes co wcześniej z fiestami.
No to kupujesz auto dla frajdy czy żeby robić na tym biznes ?? a na pewno znajdziesz chętnych na to wyporzyczenie ?? Jakoś nie zauważyłem żeby firmy pokroju RallyTechnology kupowały takie auta pod wynajem - jak już kupują to pod konkretnego zawodnika. Piszesz że może to auto wynajmować - ok może - ale to kolejny problem którym ktoś musi się zająć = $$$$ - a kto będzie obsługiwał to auto ?? - my ci wypożyczymy auto a niech kto inny Ci to obsługuje?? tak teraz się nie robi. Od bardzo dawna zawodnicy sami mówią że jeśli starty mają być okazjonalne to lepiej auto wypożyczyć, ale jak masz zamiar startować dłużej to lepiej auto kupić
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: Monte Carlo 2020

Postprzez trebor » czwartek, 16 sty 2020, 15:31

Kruk napisał(a):............ Przecież C-rally istnieje nadal. Oprócz obsługiwania założyciela i chyba jak się domyślam właściciela obsługiwało i obsługuje innych startujących. .............

C-Rally to chyba jednak Krzysztof Oborski i Jacek Pięta.
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez Kruk » czwartek, 16 sty 2020, 16:13

Mad Max napisał(a):
Kruk napisał(a):Druga strona medalu jest taka ... kupił żeby miło spędzić czas i sprawić sobie frajdę.
To czemu nie kupił WRC frajda była by jeszcze większa... stać go przecież
Kruk napisał(a):Pomiędzy tymi zapowiadanymi starami można przecież wypożyczyć furmankę komuś. Szczególnie że jest to chyba najbardziej konkurencyjny obecnie model co pokazują listy zgłoszeń i tytuły za 2019. Na naszym krajowym podwórku jest przynajmniej trzech prawdopodobnie potencjalnie zainteresowanych startami takim samochodem :wink: . To ten sam biznes co wcześniej z fiestami.
No to kupujesz auto dla frajdy czy żeby robić na tym biznes ?? a na pewno znajdziesz chętnych na to wyporzyczenie ?? Jakoś nie zauważyłem żeby firmy pokroju RallyTechnology kupowały takie auta pod wynajem - jak już kupują to pod konkretnego zawodnika. Piszesz że może to auto wynajmować - ok może - ale to kolejny problem którym ktoś musi się zająć = $$$$ - a kto będzie obsługiwał to auto ?? - my ci wypożyczymy auto a niech kto inny Ci to obsługuje?? tak teraz się nie robi. Od bardzo dawna zawodnicy sami mówią że jeśli starty mają być okazjonalne to lepiej auto wypożyczyć, ale jak masz zamiar startować dłużej to lepiej auto kupić

Nie znam tematu z pierwszej ręki. Domyślam się że nie kupił, bo .... może jest jednak za drogie ... kosztuje tyle ile kilka R5. Ewentualnie ekipa C-rally nie ogarnia takich sprzętów. JanPro z najnowszej historii pokazuje że można i się da. Nasz najbardziej utytułowany kierowca korzysta jak ma możliwości budżetowe. Może nie kupił, bo nie chciał konkurować z Dmax-ami i innymi PHSport-ami :wink: :lol: .
Kupuje bo mam taki kaprys. Przejechać się kilka razy w roku. W czasie kiedy nie używam nic nie stoi na przeszkodzie żeby trochę na tym zarobić. Przecież prawie wszystkie starty obsługiwał mu C-rally. Więc nie wiem o co pytanie. Nadal istnieją i się tym zajmują. Nikogo nowego nie musi szukać. Z tego co wiem to nie wypożyczają samego samochodu tylko wraz z obsługą i serwisem.

Edit: Muszę sam siebie poprawić :lol: .
Sprawdziłem, Pan Sołowow Fiestę WRC miał od 2013 do conajmniej 2015 roku. Nawet jeden start w Walii w 2014 roku zaliczył nim obecny Mistrz Świata :wink: .
Ostatnio edytowano środa, 22 sty 2020, 23:52 przez Kruk, łącznie edytowano 1 raz
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez Kruk » środa, 22 sty 2020, 17:38

Pierwsze trzy kilometry testowego pokazały, że lepiej odnalazł się w nowym samochodzie Ogier, niż Tanak. Zaskakująco wysoko jest Evans. Tanak dopiero czwarty czas. Lappi też chyba słabo się zaaklimatyzował, bo młodsi koledzy z zespołu są od niego szybsi. Zaskoczył mnie słaby czas mistrza wszech czasów. Pewnym zaskoczeniem dla mnie jest że młody Rovanpera był szybszy jedynie od Katsudy. Po cichu liczyłem na więcej, przynajmniej na testowym. W R5 Mads pokazuje swoją klasę i formę, tak jak przewidywałem. Zgodnie z moimi przewidywaniami Gryazin wolniejszy od Veiby'ego. Zaskoczył mnie Fourmaux drugim czasem w klasie na pierwszym przejeździe. Nie spodziewałem się że będzie aż tak dobrze.

Edit:
Loeb jak przystało na Mistrza na cztery przejazdy trzy raz dokładnie identyczny czas :shock: .

W drugim przejeździe testowego w porównaniu z pierwszym najwięcej poprawili się w WRC:
1. Rovanpera 2 sekundy :shock:
2. Lappi 0,9 sekundy
3. Katsuta 0,7 sekundy
4. Loeb 0,6 sekundy
5. Suninen 0,5 sekundy
6. Evans, Tanak i Greensmith po 0,2 sekundy
pogorszyli się tylko Neuville o 1,6 sekundy i Ogier o 1,5 sekundy

W samochodach R5 w analogicznym zestawieniu szybsi byli:
1. Diaz o 16,3 sekundy
2. Nobre o 3 sekundy
3. Ciamin i Pedro po 2 sekundy
4. Gryazin o 1,6 sekundy
5. Fourmaux i Yates po 1,4 sekundy
6. Lopez o 1,3 sekundy
7. Camilli i Scandola po 1,2 sekundy

Pogorszyli się w R5:
1. Brazzoli o 4,5 sekundy
2. Munster o 2,9 sekundy
3. Bonato o 2,5 sekundy
4. Veiby o 1,4 sekundy
5. Ostberg o 1 sekundę
6. Rossel o 0,6 sekundy
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez Kruk » środa, 22 sty 2020, 23:33

Szkoda, że nie mogliśmy oglądać Sarrazina. Ciekawe jak na tle młodszych rywali się zaprezentuje na odcinkach?
Jeśli by wróżyć o wynikach rajdu na podstawie czasów z testowego to zaskoczył mnie szybkością Evans. Spodziewałem się że będzie niżej. Rozczarował natomiast dyspozycją Loeb. Stawiałem, że będzie zdecydowanie wyżej. Pokazał natomiast klasę Mistrza niesamowitą powtarzalnością :shock: .
W samochodach R5 zdeklasował rywali Ostberg. Ze znanych nazwisk cztery razy przejechali: Ostberg, Veiby, Ciamin, Lopez i Scandola. Nikt nie poprawił swojego czasu w czwartym przejeździe. W trzecim przejeździe udało się poprawić Veibiemu i Gryazinowi. Finalnie bardzo zbliżone czasy mieli: Veiby, Bonato, Ciamin, Lopez i Ciamilli. Trzej środkowi dokładnie taki sam czas: 2:07.7. Pierwszego z trzech VW Polo obecnych na testowym jego francuski kierowca Nicolas Latil doprowadził na piętnastym miejscu plasując się dokładnie w połowie stawki klasy RC2. Testowy pokazał jak daleko za klasowymi nazwiskami jest młody Solberg. A także ile można się spodziewać przewagi Fiata MR 500X R4 nad Dacią Sandero R4 .... jedynie prawie dwadzieścia dziewięć sekund na dystansie niewiele ponad trzech kilometrów. W drugim swoim przejeździe Raphael Astier w dniu swoich dwudziestych dziewiątych urodzin poprawił się jeszcze o cztery sekundy co daje nam łącznie... prawie trzydzieści trzy sekundy nad sześćdziesięcioletnim Ermanno Dionisio.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez andrew88 » czwartek, 23 sty 2020, 00:31

Solberg z przygodą na testowym: https://youtu.be/KpkxbRA2-j0?t=162
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez woocasch » czwartek, 23 sty 2020, 10:12

@ Kruk chyba wyciągasz trochę zbyt szybko wnioski po 3km testowego. Bo właśnie to jest tylko testowy, a do tego to jest Monte :)
Co do młodego Solberga to jak widać na filmiku miał przygodę i przejechał testowy tylko jeden raz, więc jego czas jest mało miarodajny. Nie twierdzę, że wygra ten rajd, bo w Monte bardzo ważne jest doświadczenie, a Ostberg ma go o wiele więcej, więc to on jest faworytem. Jak miałbym obstawiać to Solberga widziałbym gdzieś w Top5 RC2, chociaż konkurencja jest duża, rajd wymagający, więc wszystko może się zdarzyć.

Podobnie w generalce, nie ryzykowałbym stwierdzenia, że Tanak gorzej odnalazł się w nowym samochodzie, sytuacja po dzisiejszym dniu może być zgoła inna. Ja cały czas mam w głowie myśl, że to jest Monte i tutaj może się zdarzyć absolutnie wszystko. To samo tyczy się Loeba, może zaskoczyć, chociaż widać, że lata robią swoje i młodsi zawodnicy mu uciekają. Niby fajnie, że nadal jeździ, ale takie powroty z "emerytury" rzadko kiedy kończą się spektakularnymi sukcesami :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez pablo0109 » czwartek, 23 sty 2020, 12:12

Panowie wiecie może czy będzie gdzieś relacja w tv oprócz wrc+?
Avatar użytkownika
pablo0109
N2
 
Posty: 178
Dołączył(a): niedziela, 26 kwi 2009, 23:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez Yrtat » czwartek, 23 sty 2020, 12:37

Na pewno na FB będzie kilka osób, które będą streamować. A ja właśnie mam pytanie do osób, które zakupiły WRC+. Mam problemy z zalogowaniem się na TV, pojawia się błąd z nazwą z userem.. Na kompie i i telefonie nie miałem problenów.
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez Kruk » czwartek, 23 sty 2020, 14:37

Z tym ocenianiem załóg to miało być takie humorystyczne rozpoczęcie sezonu :wink: . Chyba nikt nie zakładał, że po trzech kilometrach można przewidywać wyniki rajdu. Tym bardziej na Monte, gdzie wszystko jest nieprzewidywalne. Żeby nikt nie myślał że skreśliłem młodego Solberga. Tak nie jest. Choć uważam, że osiągnięciem będzie ukończenie tego rajdu. Tak celuje że wynik w okolicach dziesiątego miejsca w klasie RC2 przy takiej konkurencji będzie można uznać za sukces.
Jeszcze nie wystartował pierwszy odcinek więc jest ostatni moment na zabawę w typowanie swojej kolejności końcowej i w klasach. Jak zgadujecie? Piszcie swoje typy. Ja zdecydowałem się na jednego Forda i trzy Citroeny w pierwszej dziesiątce.

Edit:
Oprócz przygody Solberga na testowym przydarzył się wypadek załogi 208 R2 numer 71. Uszkodzenia były na tyle poważne, że wycofali się z udziału w rajdzie.
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez adamlen » czwartek, 23 sty 2020, 18:40

Zespoły prawdopodobnie utrzymały formę z zeszłego sezonu, więc w skali sezonu Toyota może być znów najlepsza. A jak Toyota to również Ogier.
Tanak i Neuville są równie szybcy jak nie troszkę nawet bardziej obecnie, ale nie są tak niezawodni jak Ogier. Więc wróżąc z opon powiedziałbym, że faworytem na mistrza jest Ogier. Ale Neuville chyba trochę poczuł sportowej złości więc zobaczymy co z tego wyjdzie. Ja będę kibicował w tym sezonie jemu. No bo ile można być "wiecznie drugim".

Rovanpera ma jeszcze duże rezerwy - ten sezon ma się uczyć, może dostanie na kilka odcinków w rajdzie pozwolenie na pojechanie na 100%.
Lappi będzie ciekawe jak sobie poradzi w konfrontacji z Sunninenem.

Sporo nowości w tym sezonie. Mi brakuje tylko w stawce Latvali.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez Yrtat » czwartek, 23 sty 2020, 18:57

mnie nie....
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez Kruk » czwartek, 23 sty 2020, 19:01

Dokładnie, takie dziwne uczucie ... oglądasz listę startową i szukasz JML i .... nie ma ... pierwszy raz od 15 lat. Szkoda. Niewątpliwie był uatrakcyjnieniem stawki. Poszedł trochę w ślady Hirvonena i wiecznie był najwyżej drugi ale przynajmniej był zazwyczaj gdzieś w czołówce rywalizacji. Od kilku lat w pewnym uproszczeniu można dołączyć do tego klubu też T N. W skrócie, od czasu podpisania kontraktu z Hyundaiem tak jak by zatracił swoją waleczność, determinację, pazur, skuteczność i zawsze brakowało trochę tego czegoś. Niekiedy wydaje mi się, że po podpisaniu kontraktu osiadł na laurach jako oficjalny kierowca numer jeden zespołu fabrycznego. Miewa przebłyski, ale zazwyczaj zawsze jest jakieś ale. Mniejsza z tym. Czas nastawić się na otwarcie nowego sezonu. Zostało jedynie dwie i pół godziny do startu a potem rywalizacja, emocje, dramaty i zaskoczenia :D . Go! go! go!
To córka mojego kolegi.
http://www.dlamartynki.com.pl/ Wszystkich ludzi dobrego serca prosimy o pomoc każdy grosz i wszelka inna pomoc to dla nas nadzieja.
KONTO:55 1690 0013 3068 0011 5720 0002 Dominet Bank z dopiskiem , dla Martyny.
Kruk
A6
 
Posty: 1973
Dołączył(a): sobota, 28 cze 2003, 09:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez Witcher1990 » czwartek, 23 sty 2020, 19:17

To samo tyczy się Loeba, może zaskoczyć, chociaż widać, że lata robią swoje i młodsi zawodnicy mu uciekają. Niby fajnie, że nadal jeździ, ale takie powroty z "emerytury" rzadko kiedy kończą się spektakularnymi sukcesami :)

[/quote]

No, no ostrożnie z tym :) Co prawda Loeb jeździ dla frajdy ale przypominam Rajd Meksyku i Rajd Hiszpanii w Citroenie :)
adamlen napisał(a):Zespoły prawdopodobnie utrzymały formę z zeszłego sezonu, więc w skali sezonu Toyota może być znów najlepsza. A jak Toyota to również Ogier.
Tanak i Neuville są równie szybcy jak nie troszkę nawet bardziej obecnie, ale nie są tak niezawodni jak Ogier.

Czy ja wiem czy jest bardziej regularny? Może w pewnym sensie tak ale też w zeszłych sezonach Ogier nie był tak niezawodny, tytuł zdobył trzeba to otwarcie powiedzieć mając nieco więcej szczęścia niż inni, a inni mieli nieco więcej pecha z awariami, choćby Tanak np WB 2018. Nie robiłem statystyk ale błędów miał chyba więcej niż Ott czy Thierry.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Monte Carlo 2020

Postprzez DonCorrado » czwartek, 23 sty 2020, 20:42

CIekawi mnie niezawodność Toyoty, gdyby tak się sypała nagle jak w tamtym roku Tanakowi, jak to wpłynie na Ogiera. Może poprawili co.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 104 gości