86 Rallye Monte Carlo 2018

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez andrew88 » czwartek, 4 sty 2018, 23:14

Jak ktoś się wybiera do Francji, to pojawiło się fajne porównanie tegorocznych oesów z latami poprzednimi (głównie ubiegłym rokiem): https://itgetsfasternow.wordpress.com/2 ... arlo-2018/
Wygląda na to, że w tym roku śniegu na trasie nie zabraknie - kilka zdjęć z oesu Thoard - Sisteron:
https://pbs.twimg.com/media/DSsR5woW4AAbhuy.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DSsSBpYXcAALc8E.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DSsSHVnXkAAmvyD.jpg
https://pbs.twimg.com/media/DSsSK0-WkAEH-NG.jpg
EDYCJA: Widzę, że autoklub mnie uprzedził z podrzuceniem powyższych zdjęć :)

P.S.
Jakby ktoś dysponował wolnym miejscem dla jednej osoby na rajd, to byłbym zainteresowany :wink:
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława


Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Wiktor951 » środa, 24 sty 2018, 19:18

może wiecie czy gdzieś będą retransmisje? Czy tylko canal + ; i wrc + ?
Wiktor951
 
Posty: 12
Dołączył(a): niedziela, 5 lut 2017, 10:03

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez jeffrey » środa, 24 sty 2018, 21:09

Wiktor951 napisał(a):może wiecie czy gdzieś będą retransmisje? Czy tylko canal + ; i wrc + ?


na redbull.tv

https://www.redbull.tv/live/AP-1TQTZPD2S2111/fia-world-rally-championship
Avatar użytkownika
jeffrey
N1
 
Posty: 53
Dołączył(a): środa, 28 lut 2007, 13:43
Lokalizacja: Bieruń

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez adamlen » środa, 24 sty 2018, 21:21

Na shakedownie Hyundai wydaje się mocny. Z tego co widzę na filmach jednak trasa prowadziła po czarnym asfalcie, a w górach może być mokro, lód i śnieg. W takich warunkach na pewno da o sobie znać Ogier.
Jak będzie bardziej sucho to chyba wszystkie zespoły mają równe szanse.

W RC2 szybko pojechał młody Rovanpera. Drugi czas 0,2s za Cammilim a przed Kopeckym, Suninenem, Veiby. Jeśli tak będzie jechał w rajdzie to respekt.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez ZbyszekChaosu » środa, 24 sty 2018, 22:10

Jeśli Rovanpera nie zwolni to po prostu nie ukończy rajdu. Jestem ogromnie ciekaw pojedynku Ogiera i Neuville bo uważam, że ci dwaj mają największe szanse na wygraną.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Kajtofan » środa, 24 sty 2018, 23:04

ZbyszekChaosu napisał(a):Jeśli Rovanpera nie zwolni to po prostu nie ukończy rajdu. Jestem ogromnie ciekaw pojedynku Ogiera i Neuville bo uważam, że ci dwaj mają największe szanse na wygraną.


Ja obstawiam Tanaka, jeżeli Toyota wytrzma jego tempo :-). Ford chyba nistety coraz bardziej odstaje in minus od konkurencji...
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez viper » czwartek, 25 sty 2018, 00:41

ZbyszekChaosu napisał(a):Jeśli Rovanpera nie zwolni to po prostu nie ukończy rajdu. Jestem ogromnie ciekaw pojedynku Ogiera i Neuville bo uważam, że ci dwaj mają największe szanse na wygraną.

Nie no spokojnie. Pierwszy oes to zabawa nikt go nie traktuje poważnie.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez piotrg » czwartek, 25 sty 2018, 01:54

Kajtofan napisał(a):
ZbyszekChaosu napisał(a):Jeśli Rovanpera nie zwolni to po prostu nie ukończy rajdu. Jestem ogromnie ciekaw pojedynku Ogiera i Neuville bo uważam, że ci dwaj mają największe szanse na wygraną.


Ja obstawiam Tanaka, jeżeli Toyota wytrzma jego tempo :-). Ford chyba nistety coraz bardziej odstaje in minus od konkurencji...


Szacun, dużo km nie było ci trzeba żeby wyciągnąć wnioski co do fiesty:), ja bym jednak poczekał z ferowaniem wyroków do kilku rajdów i kilku met :)
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez woocasch » czwartek, 25 sty 2018, 09:12

Kajtofan napisał(a):Ford chyba nistety coraz bardziej odstaje in minus od konkurencji...

Ty tak na poważnie czy to jakaś "prowokacja"?
Uważasz, że w ciągu dwóch miesięcy, samochód który był na podium w każdym rajdzie w zeszłym roku, do tego który zawiózł Ogiera po kolejny tytuł i jeszcze zgarnął koronę w kategorii producentów, nagle stał się odstającym od konkurencji? I to oceniasz po króciutkim testowym! Szacun za przenikliwość i znajomość tematu :) Ford zwiększył swoje zaangażowanie, gdzieś Ogier wspominał, że jakieś zmiany w aucie planowane są w 3-4 rajdzie, więc biorąc pod uwagę regularność Francuza trzeba się z nim po prostu liczyć. Neuville, Tanak czy Meeke mogą być bardzo szybcy, mogą wygrać większość odcinków, ale też prawdopodobieństwo problemów, szczególnie w przypadku Belga i Brytyjczyka jest znaczne :)
Mimo, że nie jestem fanem Toyoty to mocno kibicuję Tanakowi, żeby w pierwszym rajdzie w nowym aucie wjechał co najmniej na podium :)
Dzisiaj czeka na kierowców ponad 60km ścigania się po zmroku, może być bardzo ciekawie, a dzięki nowej usłudze WRC+ All Live będziemy mogli wszystko śledzić na bieżąco. Ciekawe czy serwery wytrzymają taką próbę :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Kajtofan » czwartek, 25 sty 2018, 11:29

piotrg napisał(a):
Kajtofan napisał(a):
ZbyszekChaosu napisał(a):Jeśli Rovanpera nie zwolni to po prostu nie ukończy rajdu. Jestem ogromnie ciekaw pojedynku Ogiera i Neuville bo uważam, że ci dwaj mają największe szanse na wygraną.


Ja obstawiam Tanaka, jeżeli Toyota wytrzma jego tempo :-). Ford chyba nistety coraz bardziej odstaje in minus od konkurencji...


Szacun, dużo km nie było ci trzeba żeby wyciągnąć wnioski co do fiesty:)


Wnioski wyciągałem cały poprzedni sezon. Gdyby nie odpadające z Hyundaia koła, to Koreańczycy bez problemu zgarnęliby mistrza wśród producentów, a Thierry - kierowców. Z pewnością w tym roku to poprawili. Także bez wątpienia są głównym kandydatem do majstra.

Tanak mocno wzmocnił Toyotę i jeżeli uporali się z awaryjnością to będą numerem dwa.

A Ford sorry, ale Ogier, który na testowym na takim rajdzie jak Monte, mocno odstaje od czołówki, to nie za dobrze to świadczy o tym aucie. Zresztą już w zeszłym, roku Ogier nie mógł praktycznie wygrywać oesów. Obym się mylił, ale wydaje mi się, że Ford będzie jeszcze bardziej ostawał.
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Taurus » czwartek, 25 sty 2018, 12:25

Za to tanak wygrywał za ogiego. Spokojnie. Pożyjemy zobaczymy. Seb na pewno tanio skóry nie sprzeda
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez ZbyszekChaosu » czwartek, 25 sty 2018, 12:49

To jest Monte. Tutaj można wygrać rajd nie wygrywając odcinków. Najważniejsze jest doświadczenie i zimna głowa. Tannakowi życzę jak najlepiej ale to zbyt specyficzny rajd, żeby Estończyk wskoczył na pudło w swoim pierwszym starcie Toyotą. Może wygra jakieś odcinki ale zatrzyma go awaria albo wypadnięcie z trasy. Już chyba większe szanse ma Latvala na dobry wynik na mecie, to weteran WRC, podobnie jak Ogier.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Witcher1990 » czwartek, 25 sty 2018, 14:21


Wnioski wyciągałem cały poprzedni sezon. Gdyby nie odpadające z Hyundaia koła, to Koreańczycy bez problemu zgarnęliby mistrza wśród producentów, a Thierry - kierowców. Z pewnością w tym roku to poprawili. Także bez wątpienia są głównym kandydatem do majstra.

Tanak mocno wzmocnił Toyotę i jeżeli uporali się z awaryjnością to będą numerem dwa.

A Ford sorry, ale Ogier, który na testowym na takim rajdzie jak Monte, mocno odstaje od czołówki, to nie za dobrze to świadczy o tym aucie. Zresztą już w zeszłym, roku Ogier nie mógł praktycznie wygrywać oesów. Obym się mylił, ale wydaje mi się, że Ford będzie jeszcze bardziej ostawał


Gdyby nie to, gdyby nie tamto, a gdybym ja miał rower to bym wygrał Tour de France.

Czy Neuville w ogóle ukończył którekolwiek Monte, w którym startował?

A może Hyundai zrobił auto szybkie ale kosztem jego wytrzymałości?

Zobaczmy jak będzie w tym sezonie. Faktycznie masz rację w tym, że na papierze Koreańczycy mają najlepsze papiery na majstra ale to ze względu na skład jakim dysponują w tym sezonie. Po Evansie po prostu nie spodziewam się wyników Tanaka z 2017. A jakie będą samochody? Zobaczmy po 5-6 rajdach, a nie odcinku testowym Monte :)
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Matthias Schmidt » czwartek, 25 sty 2018, 18:52

Neuville stal w Monte na podium, wiec tak, byl na mecie, natomiast fakt, wiekszosc razy mial problemy, badz rajdu nie konczyl. Generalnie w Monte kto jedzie wolniej ten robi lepszy wynik :lol:
Tak na powaznie, uwazam, ze - jak co roku - wiele sie bedzie dzialo, ale jednak faworytem jest Ogier. Tempo powinien miec na tyle niezle, ze korzystajac na problemach innych doczlapie sie do czolowki, a bedzie zarzadzal tempem na tyle madrze, ze ma duze szanse uniknac problemow. Pod katem czystego tempa mysle, ze Neuville i Tanak beda blyszczec, pytanie gdzie znajda sie na mecie.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez kostek45 » czwartek, 25 sty 2018, 22:38

Jest jakiś stream?
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości