86 Rallye Monte Carlo 2018

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Witcher1990 » czwartek, 25 sty 2018, 23:47

Nic nie działają
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00


Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez trebor » czwartek, 25 sty 2018, 23:52

Rovanpera - szacun za ten os
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez speedyzxz » piątek, 26 sty 2018, 00:32

miszczu140000 napisał(a):Mi to z kolei każą płacić(wyskakuję na końcu metoda płatności)
Bo trzeba podać kartę albo konto paypal, ale jak anulujesz przed końcem darmowej subskrypcji to Ci hajsu nie ściągną :)
KOD - WRC18ASI
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez andrew88 » piątek, 26 sty 2018, 01:29

Jak na start szumnie zapowiadanego All Live to jestem mocno rozczarowany. Przez znaczną część relacji pokazywano mapę z aktualną pozycją zawodników lub rajdówki czekające na start. Ujęcia z kamer stacjonarnych tylko na pierwszym oesie przy starcie. Onboardów jak na lekarstwo (z ciekawszych akcji były tylko problemy Ogiera na oblodzonym zakręcie, ratowanie na tym nawrocie Tanaka, bo już Yaris szedł poza drogę i zatrzymanego Neuvilla z pokładu bodajże Latvali - więc dużo ciekawych momentów nie było wbrew szumnych hasłom typu "nie przegap żadnej akcji, wypadku itp."), wywiadów z mety pierwszego oesu nie było. Mam wrażenie, że śledząc live text i motorsportforums można było mieć pełniejszą wiedzę o tym co się dzieje w rajdzie. Mizerię relacji dopełnił brak ujęć ze śmigłowca, ale tu usprawiedliwieniem jest niski pułap chmur. Generalnie wyglądało to bardzo słabo, liczę na to, że jutro będzie o wiele lepiej.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez djescape » piątek, 26 sty 2018, 08:31

andrew88 napisał(a):Jak na start szumnie zapowiadanego All Live to jestem mocno rozczarowany. Przez znaczną część relacji pokazywano mapę z aktualną pozycją zawodników lub rajdówki czekające na start. Ujęcia z kamer stacjonarnych tylko na pierwszym oesie przy starcie. Onboardów jak na lekarstwo (z ciekawszych akcji były tylko problemy Ogiera na oblodzonym zakręcie, ratowanie na tym nawrocie Tanaka, bo już Yaris szedł poza drogę i zatrzymanego Neuvilla z pokładu bodajże Latvali - więc dużo ciekawych momentów nie było wbrew szumnych hasłom typu "nie przegap żadnej akcji, wypadku itp."), wywiadów z mety pierwszego oesu nie było. Mam wrażenie, że śledząc live text i motorsportforums można było mieć pełniejszą wiedzę o tym co się dzieje w rajdzie. Mizerię relacji dopełnił brak ujęć ze śmigłowca, ale tu usprawiedliwieniem jest niski pułap chmur. Generalnie wyglądało to bardzo słabo, liczę na to, że jutro będzie o wiele lepiej.


Na razie wygląda to dokładnie tak, jak się obawiałem: kamera ze startu, live radio tylko że z obrazem. Spodziewałem się że pierwszy odcinek będzie pokazany z fajerwerkami, jako że to start usługi i trzeba ją zareklamować. Jeżeli dalszą część rajdu tak to będzie wyglądać, spodziewam się że po okresie darmowym bardzo dużo osób zrezygnuje z All live i pewnie pozostaną przy zwykłym plusie, jeśli by im zależało na śledzeniu rajdu.
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez woocasch » piątek, 26 sty 2018, 09:32

Wczoraj w nocy nie chciało mi się już pisać komentarza, więc nadrabiam dzisiaj :)

Na początek to co działo się na trasie. Neuville "pięknie" rozpoczął sezon, chyba w najgorszy możliwy sposób. Jednak jeżeli następne odcinki przejedzie bez przygód to szansa na piąte miejsce jeszcze jest. Oczywiście zakładając kłopoty innych zawodników. A Ogier mimo obrotu kontroluje sytuacje i już ma pewną przewagę. Zapowiada się bardzo fajny rajd i mam nadzieję, że zarówno Ott jak i Andreas podgonią Seba.

Co do WRC+ All Live, to nie wiem czy to tylko wina braku helikopterów, nie mogły startować z powodu niskiego poziomu chmur, ale relacja z drugiego odcinka specjalnego była po prostu denna. Radio rajdowe połączone z mapką, raczej nikt za to nie będzie płacić 9 EUR miesięcznie. Pierwszy odcinek był lepiej zrealizowany, był start, trochę onboardów, jednak brakowało choćby przygody Meeka, Neuvilla (ujęcie z wnętrza), wymiany koła Evansa czy wywiadów na mecie. Realizator musi to lepiej ogarnąć. Zobaczymy jak poradzi sobie dziś z relacją z odcinków, bo studio i wywiady i ogólnie realizacja z serwisu jest wg mnie OK. Fajnie można w czuć się w klimat rajdu, gdy np. kolejni zawodnicy wyjeżdżają na trasę.
Za 20min zobaczymy jak im idzie realizacja w dzień :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez suchoklates » piątek, 26 sty 2018, 10:11

Co do relacji to zgadzam sie z przedmowcami. Drugi odcinek pozostawia wiele do zycuenia, do tego ciagle slyszalne komunikaty z rezyserki, montaz ktory zaskakiwal komentatorow wpol zdania (i to nie w przypadku gdy sie cos dzialo na trasie)... Mam nadzieje ze na najpozniej na szwecje bedzie lepiej, watpie by zdolali sie mega poprawic w ciagu Monte. Za malo czasu na analize. Na usprawiedliwienie mozna dodac, ze OS w nocy szczegolnie ciezko pokazac, no i pogoda, ktora popsula plany z helikopterem.

W kadrach ze startu wydawalo mi sie, ze na tych pierwszych paru metrach to Yarisy najlepiej odchodzily, widac bylo dynamike (najkortsze auto?). A na koniec Ogier i tak pol minuty przed reszta :roll:

PS. Wiem, pierwszych pare metrow OS-u nie czyni, ale mimo wszysko sympatia do Jarri-Matti i wszystkiego czym jezdi robi swoje :wink:
PS2. Tanak pokonal Ogiera na OS3. :shock:
Suchoklates
- Fahrwerk / Suspension -

Elbflorace
Formula Student Team TU Dresden e.V.

http://www.elbflorace.de
Avatar użytkownika
suchoklates
N1
 
Posty: 51
Dołączył(a): czwartek, 24 sty 2013, 21:29
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez speedyzxz » piątek, 26 sty 2018, 10:29

Ja helikoptera nie chcę, lepiej niech zostanie onboard + jakaś kamera na trasie
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez woocasch » piątek, 26 sty 2018, 10:32

A ja chcę wszystko haha, onboard + kamera przy trasie + dron/helikopter :) Jak szaleć to szaleć, mamy 2018 rok, więc musi się to dać ogarnąć i teraz idzie im to lepiej niż wczoraj :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Rules » piątek, 26 sty 2018, 10:35

Thierry... na koniec sezonu może bardzo brakować tych punktów, a Seb jak zwykle robi swoje.
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Honiclbr » piątek, 26 sty 2018, 11:01

speedyzxz napisał(a):Ja helikoptera nie chcę, lepiej niech zostanie onboard + jakaś kamera na trasie


Bez helikoptera nie ma onboardów, bo przez niego jest przekazywany sygnał ;)

O ile wczorajsze odcinki to było radio+mapa, to dziś pierwszy oes był całkiem niezły i nie ma na co narzekać. Pierwszy raz w historii możemy oglądać cały rajd na żywo, więc wpadki będą się pojawiać.
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez speedyzxz » piątek, 26 sty 2018, 11:03

Honiclbr napisał(a):
speedyzxz napisał(a):Ja helikoptera nie chcę, lepiej niech zostanie onboard + jakaś kamera na trasie


Bez helikoptera nie ma onboardów, bo przez niego jest przekazywany sygnał ;)

O ile wczorajsze odcinki to było radio+mapa, to dziś pierwszy oes był całkiem niezły i nie ma na co narzekać. Pierwszy raz w historii możemy oglądać cały rajd na żywo, więc wpadki będą się pojawiać.
O ujęciach mówię :wink:
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Zabolxp » piątek, 26 sty 2018, 11:29

Ja uważam, że WRC+ All Live wypada znakomicie. Polska natura nakazuje psioczyć i czepiać się najmniejszych detali. Jednak Monte to jedna z najtrudniejszych imprez do przekazania live. Pamiętajcie, że jesteśmy w górach, zasięg bywa (o nocy nie wspominam). Mimo wszystko realizator świetnie przygotowany na braki w łączności właśnie pokazując mapę lub jakieś krótkie speciale. No mapa była często, ale kto wie jak bywa z przesyłem danych w takim terenie, to można było się z tego spodziewać. Ponadto studio i reporterzy krążący po parku serwisowym kapitalna sprawa. Można było nie tylko cieszyć się standardowymi wywiadami, ale i podsłuchać rozmowy kierowców z inżynierami (Tanak). Właśnie ta stała obecność i komentarze prosto z bazy rajdu uzupełnione obrazkami z oesów to jest coś fantastycznego, aby poczuć klimat imprezy. Ja od zawsze żałuję, że onboardy są głównie z podszybia, bo jakoś z tej perspektywy wydaje się to nie za szybkie, a oesy niezbyt kręte. Dodałbym jeszcze częściej wyświetlającą się mini tabelę z wynikami, aby oderwać się od livetimingu.

Sugerowałbym większe docenienie, bo to niesamowita rewolucja w śledzeniu rajdów na żywo. Co więcej, rajdy właśnie jeszcze bardziej uciekają od konwencjonalnej telewizji, bo żadna nie będzie miała tyle czasu antenowego (chyba, że wszystko sfinansuje FIA, ale to chyba mało opłacalne). Dajmy trochę taryfy ulgowej na pierwszy sezon tej usługi.
Avatar użytkownika
Zabolxp
N1
 
Posty: 97
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lut 2006, 10:46

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez viper » piątek, 26 sty 2018, 12:01

Kajtofan napisał(a):Ja obstawiam Tanaka, jeżeli Toyota wytrzma jego tempo :-). Ford chyba nistety coraz bardziej odstaje in minus od konkurencji...

Kto tam pisal że ford odstaje .... :D
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Honiclbr » piątek, 26 sty 2018, 12:10

Chyba pojawia się coś takiego jak klątwa faworyta forum Autoklubu. W zeszłym roku każdy stawiał na Citroena i było źle. W tym roku miał górować Hyundai i jak na razie tylko Sordo broni honoru :)
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości