86 Rallye Monte Carlo 2018

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez viper » piątek, 26 sty 2018, 17:10

Kajtofan napisał(a):
viper napisał(a):
Kajtofan napisał(a):Ja obstawiam Tanaka, jeżeli Toyota wytrzma jego tempo :-). Ford chyba nistety coraz bardziej odstaje in minus od konkurencji...

Kto tam pisal że ford odstaje .... :D


Na testowym jak było sucho było widać, że odstaje. A na testowych odcinkach najlepiej widać różnice sprzętowe.

A poza tym Monte to rajd, gdzie najbardziej liczy się kierowca, a nie samochód. Ogier to Ogier.
Pamiętam jak 6 lat temu sprzeczałem się z tobą. Pisałem, że Ogier to będzie następca Loeba, następny absolutny dominator w rajdach. Więc nie podskakuj.

Natomiast dwa lata temu pisałem, że Tanak to największy talent w rajdach w ostatnich latach. Też była kłótnia, więc nie podskakuj, bo guzik wiesz.

Wszystko wiesz tyle że po fakcie :D
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42


Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez andrew88 » piątek, 26 sty 2018, 17:27

Wjechanie Ogiera do rowu było dziwne. Wyglądało jakby myślał, że Fiesta przejdzie nie wpadając do rowu. Mam wrażenie, że nie chciał tracić czasu na cofanie, a w efekcie stracił o wiele więcej.
Przedwcześnie krytykowałem All Live. Daje radę :)
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez SkyWalker » piątek, 26 sty 2018, 18:50

Tam się nie dało na nogach pewnie iść a co dopiero Wurcem :D https://www.youtube.com/watch?v=tQfitw_C7Co swoją drogą ciekawa jaka opona ? żeby na Monte Carlo kolec nie trzymał ani ciut ?
Avatar użytkownika
SkyWalker
N3
 
Posty: 249
Dołączył(a): wtorek, 31 sty 2012, 10:17
Lokalizacja: Laukaa

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez woocasch » piątek, 26 sty 2018, 19:03

Wczoraj nikt z czołówki nie jechał na oponie z kolcem, więc nie miał jak trzymać :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez piotrg » sobota, 27 sty 2018, 09:35

Oczywiście jak jest ciekawie czyli śnieg i się dzieje to super All live nie działa !!!, działa komuś, bo mi po studiu umarło ?
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez deyott » sobota, 27 sty 2018, 09:36

U wszystkich padło :evil: :(
deyott
N2
 
Posty: 104
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 12:14
Lokalizacja: Lublin

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez marrcus » sobota, 27 sty 2018, 09:41

no po restracie przegłardki raz zalogowany raz nie nic nie działa nawet mapa

uff działa
Avatar użytkownika
marrcus
N3
 
Posty: 492
Dołączył(a): sobota, 14 cze 2008, 17:24
Lokalizacja: Gorzów

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez djescape » sobota, 27 sty 2018, 09:43

deyott napisał(a):U wszystkich padło :evil: :(


Dobrze że darmowy okres po Monte można zakończyć. Widocznie nie spodziewali się takiego ruchu na stronie i przeciążone serwery nie dają rady... Do czasu rozwiązania problemów ze stabilnością chyba nie ma sensu dawać tyle kasy za tą usługę. Chyba że ktoś tylko chce powtórki oglądać wieczorami jak ruch zaniknie.

Edit: Ogier to jakiś kosmita...
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Voo » sobota, 27 sty 2018, 10:12

All Live działa non stop w aplikacji. Bez żadnych zacięć i wywalania.

Trzeba korzystać ze smartfonów, tabletów, smart tv i czego tam jeszcze. Z telefonu można to przecież rzucić sobie na zwykły tv bez "smart" choćby kablem (chyba - zamierzam to sprawdzic). Jakoś trzeba sobie radzić aczkolwiek zgadzam się, że w przeglądarce też powinno śmigać za takie pieniądze. Przede wszystkim w przeglądarce.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez DonCorrado » sobota, 27 sty 2018, 10:44

Wiem, że to pierwszy rajd, ale nie mogę się powstrzymać, moze bede zalowal.
Postawia Hyundaia jest wg mnie gorsza anizeli C3 w tamtym sezonie. Chyba 4 albo 5 rok pakują ogromną kase w rozwój plus "otoczkę" i gong za gongiem. Jak tak dalej pójdzie to ostatnia szansa za rok jak wyłoża grube miliony za Ogiego. W tym roku jeszcze jakby Andreas zaczął smigac to sie Thierry obrazi.
Wiem, pierwszy rajd i to Monte carlo ale nie moglem sie powstrzymac :mrgreen:

Jeszcze ciekawi mnie sprawa Bouffiera. Wiadome było, że tempo będzie co najwyżej takie jak obecnie prezentuje, bo na poziomie stawki WRC zawsze jeździł mizerie, a jednak Wilson mu zaproponował Fieste, no chyba, że to takie gadanie pod publiczke a to Bryan znalazł odpowiednie środki i go przekonał.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez adamlen » sobota, 27 sty 2018, 10:59

Bouffier ma baaaardzo małe doświadczenie w nowych wurchach, więc raczej nic dziwnego nie ma w tym, że jest trochę wolniejszy. Ale też bez przesady przecież jest obecnie szósty (Po OS10).

Hyundai raczej nie przypomina Citroena. Mają jednak dobrych kierowców i dobre auto. Sordo na mokrym asfalcie często sobie nie radził, za to na każdej innej nawierzchni jest murowanym kandydatem do ukończenia w TOP5. Neuville jeździ w kratke, ale gorszy wynik może przynieść w kolejnym rajdzie wygraną. Mikkelsen, chyba najbardziej pewny z nich do końcowego sukcesu, ale to się okażę. Na pewno nie przypominają Citroena, bo tam był problem głównie z samochodem, a Hyundai takiego problemu nie ma.

Super zaczęła Toyota. Może nie wygrają, ale miejsca 2-3-4 dadzą dużo punktów w klasyfikacji producentów, a z takim silnym składem nie są w tej walce bez szans. Może na szutrze będzie trochę gorzej, ale jednak kandydat do podium zawsze będzie w ich samochodzie.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Mateos » sobota, 27 sty 2018, 11:00

Relacja live z 10 oesu na duży plus, kamera ze startu, helikopter, onboardy i to czego brakowało dotychczas - kamery ustawione na trasie. Będzie dobrze :D
Avatar użytkownika
Mateos
N2
 
Posty: 165
Dołączył(a): niedziela, 16 lis 2008, 13:14
Lokalizacja: Świątniki Górne

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez DonCorrado » sobota, 27 sty 2018, 12:23

Chodzi mi bardziej o to, ze jakby porownal srodki wlozone to po prostu wydaje mi się jakby je w piecu spalili.
Porównuje ich do najlepszych czyli VW z ostatnich lat - auto wcale nie taki pewne jak na 5 letnie doświadczenie, a kierowcy tez nie gwarantują zawsze pudla, a z VW jak nie jeden to drugi albo dwóch czy trzech na raz tam stawali. Do mnie na ten moment to katastrofa. Juz im sie gadka konczy no wiadome trzeba byc optymista i powtarzać ze liczy sie na triumfy ale co rok to samo "mamy wszystko żeby wygrać", "uczyniliśmy kolejny krok na przód". Oczywiście historia zna przypadki mozolnego docierania do celu jak choćby przypadek VW z dakaru gdzie od poczatku lat 2000 dostawali w czapę od m.in Mitshubishi i po kilku latach dopiero na dobre rozsiedli sie na calym dakarowym podium choc wpompowali ogromne srodki.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez Sebkub » sobota, 27 sty 2018, 12:39

I jak dwa lata temu, Monte i w tym roku zaliczone - wybrałem się na 10 ES. Daleko z domu nie mam, do pracy nie wołają to czemu by nie pojechać ;)

Powiem wam, że wrażenie super. Zwłaszcza WRC i WRC2 (na dalsze klasy po WRC 3 niestety nie zostałem, zaczęło się zimno robić) - choć Ogier sprawia wrażenie jadącego zachowawczo, co napewno nie jest łatwe zwłaszcza w takim rajdzie jak MC. Ale on jest królem Monte, wie co robi. ;) Imponuje młody Rovanpera, szkoda że auta nie rozpoznałem od razu, gdzieś zmyłkowo przeczytałem że startuje Fiestą. :D A tu mi Skoda nadjechała. Chłopak ma 17 lat, a jedzie jak niejeden z 15 letnim doświadczeniem. Ładne warunki rozwojowe tata zapewnił. Ogólnie ze wszystkich przejzdów największe wrażenie, chyba nawet większe niż Wurce, zrobił Sunninen. Ładnie ciśnie ;)

Ciekawe, że po przejeździe Ogiera ludzie zaczęli opuszczać trasę, powoli bo powoli, ale jednak.
- Nie ma się co podniecać. Przed nami dużo pracy -

Robert Kubica po wygraniu OS 10 na rajdzie Monte Carlo 2015 z przewagą 33 sekund :)
Avatar użytkownika
Sebkub
N1
 
Posty: 81
Dołączył(a): czwartek, 16 sty 2014, 09:31
Lokalizacja: Gap Francja

Re: 86 Rallye Monte Carlo 2018

Postprzez viper » sobota, 27 sty 2018, 13:31

Sebkub napisał(a):Imponuje młody Rovanpera, szkoda że auta nie rozpoznałem od razu, gdzieś zmyłkowo przeczytałem że startuje Fiestą. :D A tu mi Skoda nadjechała. Chłopak ma 17 lat, a jedzie jak niejeden z 15 letnim doświadczeniem.

No jak policzysz jego wiek jak zaczynał i km jakie zrobił to pewnie tyle wyjdzie :D
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości