ORLEN 74. Rajd Polski 2017

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez stachniak14 » poniedziałek, 3 lip 2017, 12:43

Szczerze....

Niekompetentni safety + kibice zza granicy dały nam aktualne problemy...

Praktycznie codziennie widziałem dziesiątki przykładów zagranicznych kibiców robiących zamieszanie, wychodzących na drogę, wskakujących przed kibiców stojących od godziny na 3 minuty przed startem odcinków, czy też zrywających taśmę zaraz przed przejazdem. Do tego kompletnie brak reakcji na słowa delegatów....

Serio, większość zła którego widziałem na Chmielewie, czy Rossochackich zrobili zagraniczni....
Paweł Stachniuk
stachniak14
A6
 
Posty: 1253
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2005, 13:19
Lokalizacja: Złoty Stok


Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez @luki rally@ » poniedziałek, 3 lip 2017, 15:29

Rajd za nami. Piątek CHmielewo. Jak wspominałem dojechałem na parking przy samym starcie od strony Dziubieli,zupełnie się tego nie spodziewając. Prawdziwy tłum ludzi,szczerze bałem się że odwołają już pierwszy przejazd. Byłem na ostatniej z hop po zajęciu miejsca fajnie było widać,bezpiecznie od drogi,w przeciwieństwie do dwóch wcześniejszych,gdzie ludzie stali wręcz na drodze. Zlało nas strasznie i stwierdziliśmy że idziemy potem na start. Przynajmniej zobaczyliśmy rajdówki, które pojechały po odwołaniu drogą alternatywną.
Sobota to Pozezdrze x2. Staliśmy w okolicach Piłaków Małych, z dala od tłumów,zwłaszcza druga miejscówka trafiona super. Dojeżdżaliśmy od zakazów i tak sprawdziliśmy około pięciu i na każdym sprawdzano bilety lub sprzedawano po 30 na os.
Ogólnie piewrszy raz nie nocowaliśmy na odcinkach,a i tak imprezę oceniam pozytywnie,nie było cieżko się dostać,poza kilkoma chamskimi safety, reszta pozytywna.
Sportowo na plus widowiskowy Suninen,szkoda Lappiego i Tanaka ,a minus dla Haninnena i Citroena,oraz Evansa(opony??)
Avatar użytkownika
@luki rally@
N3
 
Posty: 252
Dołączył(a): poniedziałek, 11 cze 2007, 19:26

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez grzesiek811 » poniedziałek, 3 lip 2017, 15:43

Prawda jest taka, że zawiedli i organizatorzy i kibice. Ale przecież łamanie przepisów to nasz narodowy sport :)
Jak wspomniał przedmówca, goście zza granicy, szczególnie z Estonii chlewu trochę narobili. Nawet na dojazdach na os wyprzedzali i spychali innych, żeby być pierwszym.
Safety to dzieciaki na wakacjach, raczej słabo wyszkoleni i wielu ich nie słuchało. Tam gdzie była policja, ludzie byli grzeczni i posłuszni.
Raz kibice ustawili się po drugiej stronie drogi przy samej hopie i nikt z safety nie zwrócił im nawet uwagi. Było to już po rozpoczęciu OS i na szczęście nic się nie stało.
Organizatorzy nie potrafili porządnie przygotować dojazdu na os. Tam gdzie nie było parkingu powinni kogoś ustawić, żeby nie wpuszczał dalej następnych aut, bo nie ma miejsca, a potem winią kierowców,m że się zakorkowało. Z drugiej strony, jak wiadomo, że parkingu nie ma i samochody już parkują, to znaczy, że nie ma co się pchać dalej. No ale każdy jedzie z nadzieją, że "na jedno auto miejsce się zawsze znajdzie". Jeden nawet taki mądry był, że dojechał do końca, zostawił auto na środku drogi i poszedł na OS.

Samo widowisko było już świetne, a rywalizacja zacięta do samego końca. Skoro każdy z zespołów wygrywał już rajdy to poziom techniczny samochodów jest raczej podobny i chyba za bardzo nie ma się czego tu doszukiwać.
Nowe WRC to masakra i nie ma porównania do starych i do aut R5.
Wielkie brawa dla Neuvilla. Jechał szybko, świetnie i wygrał zasłużenie, choć też się błędu nie ustrzegł. Jak tak dobrze będzie sobie dalej radził to niedługo dogoni Ogiera w punktacji. Tanak przypomina mi Colina McRae. Chce brać wszystko, albo nic. Mikkelsen raczej jednak zawodzi na razie. Ogier ostatnio trochę spuścił z formy, ale ciągle w okolicach podium i zdobywa punkty na power stage. Świetny debiut Suninena i wygrany OS. Strasznie szkoda Latvali, bo jechał świetnie.

Szkoda, że pogoda taka kiepska i wejście na tor w Mikołajkach z parku serwisowego po okropnym błocie.
grzesiek811
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): niedziela, 11 gru 2016, 14:38

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez d-z rallyfans » poniedziałek, 3 lip 2017, 16:40

A ktoś coś więcej może powiedzieć o wątku estońskim ?

Mam na myśli wypowiedź Filipa Nivette w relacji na TVP2, powiedział że w kuluarach strefy serwisowej/rajdu dużo mówiło się o lobby estońskim które forsuje pomysł WRC w Estonii i nie bez przyczyny nie ma Rajdu Estonii w tym roku.

Według mnie to jeśli to prawda to najazd części kibiców z Estonii miał tylko jeden cel: robić zamieszanie żeby organizatorzy dostali po dupie i dzięki temu jest szansa na rundę WRC u nich, a wtedy wszyscy będą grzeczni jak trzeba.

Oczywiście nasi kibice i organizator bez winy nie jest, jak się bierze kolejny raz młodzież do zabezpieczenia mimo tego że już wcześniej były do tego zastrzeżenia, to z czym do ludzi.

Mam nadzieje że w przyszłym roku będzie runda WRC w Polsce, ale mam o to bardzo mocne obawy.
Avatar użytkownika
d-z rallyfans
A5
 
Posty: 818
Dołączył(a): środa, 6 sie 2003, 15:49
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez djescape » poniedziałek, 3 lip 2017, 17:08

d-z rallyfans napisał(a):A ktoś coś więcej może powiedzieć o wątku estońskim ?


Jak pisałem o tym na forum w piątek czy w sobotę to zostałem przez jednego użytkownika okropnie zrugany że jak takie małe państewko w ogóle myśli o WRC :).

Ja słyszałem o tym kilka tygodni temu że Estonia myśli o WRC, realizacji tego pomysłu ma sprzyjać także to, że Tannak jest na fali. Rezygnacja z ERC i pomoc w realizacji testów przed RP w Estonii to podobno część tego planu.
"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez @luki rally@ » poniedziałek, 3 lip 2017, 20:47

Ale jak się tak popatrzy na onboard Tanaka z Pozezdrza 1, to nawet w Colina bym tak nie potrafił :D
A ludu na Hopy Gębałka taka masa,że Upałty Arena z 2009 mi się przypomina.
Avatar użytkownika
@luki rally@
N3
 
Posty: 252
Dołączył(a): poniedziałek, 11 cze 2007, 19:26

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez trebor » poniedziałek, 3 lip 2017, 21:55

@luki rally@ napisał(a):Ale jak się tak popatrzy na onboard Tanaka z Pozezdrza 1, to nawet w Colina bym tak nie potrafił :D
A ludu na Hopy Gębałka taka masa,że Upałty Arena z 2009 mi się przypomina.

Tak, tylko wszyscy, którzy stali po lewej stronie drogi, stali nielegalnie. Org nie przewidział oglądania po tej stronie, tylko jak tego dopilnować, także nie przewidział.
Swoją drogą to chyba nie wierzycie, że desant z EST może zmienić decyzje kalendarzowe :D
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez wanderer » poniedziałek, 3 lip 2017, 22:11

trebor napisał(a):Swoją drogą to chyba nie wierzycie, że desant z EST może zmienić decyzje kalendarzowe :D

W takie plotki wierzą chyba tylko ludzie wierzący w teorie spiskowe, gdzie zawsze winni są jacyś inni, a nie ludzie, którzy w końcu biorą za coś kasę. :)
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez amigo » poniedziałek, 3 lip 2017, 23:44

Już nie przesadzajcie z tymi estońcami. Każdy kibic robił tyle syfu na ile mu pozwalano i tu jest problem. Ja nie widziałem, żeby ktoś specjalnie coś robił. Na pewno widziałem, że samochody Estońskie i Fińskie to prawie każdy to VIP ot to taka mała różnica między takim małym krajem a nami. Przykład Hopa Rosochackie strona co są drzewa na drugim przejeździe zawiesili czerwoną taśmę i do odbioru trasy przez delegata ludzie stali wszyscy za ale już po pierwszym przejeździe coraz więcej i coraz bliżej ludzie się przesuwali do dołu. Mało tego zaczęli sobie robić Selfi z Rajdówką w akcji.
Ta Hopa Gębałka to taka hopka patrząc na filmikach względem Chmielewa czy Rosochackiego ale dobre miejsce do podniesienia i podsypania na większą HOPE.


Obejrzałem kilkanaście filmików z Rajdu Polski WRC 2017 i stwierdzam, że w bardzo wielu miejscach ludzie stali w niebezpiecznych miejscach i nawet to były grupy ludzi. Jedna pomyłka kierowcy i jest dramat dla wielu.


Znalazłem filmik z rozwałki tanaka pokazanej z przodu. Nie tylko on tam miał problemy.

https://www.youtube.com/watch?v=CAMIuvdx2EM


Chmielewo mega nie odpowiedzialność ze strony kibiców i organizatora

https://www.youtube.com/watch?v=GfIIM8pEGSo
amigo
N1
 
Posty: 98
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2014, 12:27

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Hubertos » wtorek, 4 lip 2017, 00:24

Teorie mówiące o tym, że kibice estońscy przyjechali na Polski robić syf, by za rok WRC było w Estonii to już naprawdę NIEŚMIESZNY ŻART. Panowie, bądźmy poważni, to są teorie spiskowe, które bezsensu tworzą negatywną atmosferę. Zupełnie czym innym jest fakt, że Estończycy chcieliby zrobić rajd rangi MŚ u siebie.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez posejdon » wtorek, 4 lip 2017, 09:05

Hubertos napisał(a):Teorie mówiące o tym, że kibice estońscy przyjechali na Polski robić syf, by za rok WRC było w Estonii to już naprawdę NIEŚMIESZNY ŻART.

Proste. Kilkanaście postów wcześniej ktoś pisał nawet, że jak dostaną WRC to jedziemy do Nich robić syf w odwecie :lol: Tylko po co?
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez SOKÓŁ » wtorek, 4 lip 2017, 09:10

Hubertos napisał(a):Teorie mówiące o tym, że kibice estońscy przyjechali na Polski robić syf, by za rok WRC było w Estonii to już naprawdę NIEŚMIESZNY ŻART. Panowie, bądźmy poważni, to są teorie spiskowe, które bezsensu tworzą negatywną atmosferę. Zupełnie czym innym jest fakt, że Estończycy chcieliby zrobić rajd rangi MŚ u siebie.



Zgadza się zrobiliśmy 10 odcinków i na każdym można było spotkać Estończyków którzy zachowywali się dużo lepiej w przeciwieństwie do Polaków.Szczytem głupoty była ekipa ze Śląska która na pierwszym Chmielewie za łącznikiem asfaltowym (prawa90) stała praktycznie na skraju drogi nawalona jak meserszmity i każdy z flaszką bimbru gdzie jedna malutka safeciara miała lęki do nich podejść nie mówiąc już o odezwaniu się :(
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Mad Max » wtorek, 4 lip 2017, 11:21

posejdon napisał(a):
Hubertos napisał(a):Teorie mówiące o tym, że kibice estońscy przyjechali na Polski robić syf, by za rok WRC było w Estonii to już naprawdę NIEŚMIESZNY ŻART.

Proste. Kilkanaście postów wcześniej ktoś pisał nawet, że jak dostaną WRC to jedziemy do Nich robić syf w odwecie :lol: Tylko po co?
ToKu pisał to bardziej z przymrużeniem oka niż na poważnie więc relax :wink:
To że mieliśmy najazd Estońskich kibiców nie specjalnie powinno dziwić bo sam byłem świadkiem jak na Finlandii za czasów Marko Martina w Fordzie przy oesach było więcej flag Estońskich niż Fińskich - a to że zagranicznych kibiców nie było więcej możemy za wdzięczyć tym że kolejny rok z rzędu Polski jest w tym samym terminie co Höljes (WRX) - Sachsenring (MotoGP) oraz czeska Bohemia, a to że przypadkowych kibiców i ogólnie naszego narodu było mniej niż mogło by być zawdzieczyć można kiepskiej pogodzie.
Odnośnie wątku estońskiego to ja o tym pisałem jak zaczęły się testy - czy jest on prawdziwy, ciężko powiedzieć, tekst Nivetta że kuluarach rajdu mówi się o tym może mieć się tak do rzeczywistości jak to ze piszemy o tym na forum, ktoś gdzieś przeczytał, gdzieś ktoś napisał a teraz wszyscy zaczynają to traktować jako prawdę objawioną. Na dzień dzisiejszy wiadomo tyle że oficjalne kandydatury są dwie - Nowa Zelandia i Chorwacja.

Długo zastawiałem się jak to napisać i czy w ogóle to napisać bo z różnych względów w tym roku nie byłem na Polskim a chciałbym zostać dobrze zrozumianym. Jako że nie byłem osobiście zostało mi przekopywanie czeluści internetu w poszukiwaniu wszelkich informacji i filmów i filmików oraz kontakt telefoniczny z ekipami które były na miejscu (szczerze dawno nie gadałem tyle przez telefon.)
Z info które uzyskałem od mojej stałej ekipy oglądającej rajd stacjonarnie wnikało... że oni są na jakimś innym rajdzie, na moje pytania czy rzeczywiście jest taka tragedia odpowiedź była stanowcza i przecząca w stylu: pogoda jak w Wietnamie ale u nas z kibicami nie ma problemu, ludzie stoją poprawnie i w większości przypadków sami się dyscyplinują (ciekawe spostrzeżenie bo w zeszłym roku podobnie to wyglądało)
Następnie info od kumpli którzy skakali na to samo pytanie odpowiedź była twierdząca: Pierwsze Chmielewo nie powinno zostać puszczone, ludzie na drugiej hopie stoją jak na Kormoranie 2000 przy samej drodze, robią co chcą i nikt nad tym nie panuje, drugi przejazd odpuszczamy bo na pewno się nie odbędzie - i rzeczywiście patrząc po filmikach z hop to co usłyszałem przez tel. się potwierdziło.
Ostatnia rzecz internet - podczas weekendu przejrzałem sporą ilość różny for w większości zagranicznych i non stop leciały teksty polish fans to, polish fans tamto, polish fans sramto (idiots krejzi, stjupid i tych epitetów można bez końca) - ja się kur*** pytam czy na tym rajdzie są tylko polish fans ?? Jak wiecie doskonale i jak pokazywaliśmy w paru przykładach w piątek nie tylko byli polish fans ale też inni robili chlew - pierwszy przykład z brzegu https://www.facebook.com/RallyeDream/vi ... 341365597/ - widzicie Polską flagę?? (safety poniżej drogi też niezniszczalny) widzimy, a poza nią ja widzę dwie Estońskie - to że Estońce i Czesi lubią popić to żadna nowość, u siebie stoją grzecznie jak baranki "za pasku" a u nas robią co i im się podoba, a dlaczego tak robią ?? a dlatego że im się na to pozwala, oni dostosowali się do warunków jakie zastali i jakie im zaproponował gospodarz, oraz do tego jak często również zachowywali się nasi rodacy.

Uwielbiam też czytać co ma do powiedzenia na Pan Prezes
http://eurosport.onet.pl/motorowe/andrz ... sce/6nzlpt
Jakie mogą być konsekwencje? Już raz dostaliśmy żółtą kartkę od FIA. Mam nadzieję, że to się nie powtórzy, że problemy zostaną uznane za incydent. Może dojść też do tego, że FIA nakaże nam wynajęcie większej liczby helikopterów, a to koszt 30 tys. euro. Kto za to zapłaci? - Mogę odpowiedzieć na to pytanie - z karnetów VIP które szły jak świeże bułeczki - z tego co kumpel mówił na bardzo dużej ilości aut z Estonii widniała taka naklejka.
Widzę w mediach społecznościowych tłumaczenia, że problemy stwarzają kibice z innych krajów, nie tylko Polacy. Uważam że to nieeleganckie, a poza tym to na gospodarzu spoczywa odpowiedzialność za zachowanie ładu i porządku - Po pierwsze to Pan prezes mija się z prawdą bo podawana była bardzo duża ilość przypadków gdzie to również nasi rodacy robili burdel a zagraniczniacy się do tego po prostu przyłączyli, to że ludzie wytykają że zagraniczni też zachowywali się nie poprawnie jest tylko sposobem obrony że nie tylko polish fans takie niedobrzy kibice. A jeśli chodzi o drugą część wypowiedzi to jeśli w moim domu goście robią chlew i nie mają ochoty podporządkować się zasadom jakie panują w moim domu to biorę takiego delikwenta za ryj w wypier*** go z domu.

Patrząc na to wszystko z boku po raz kolejny utwierdziłem się w tym o czym piszę każdego roku że mała ilość punktów PW i próby zganiania do nich wszystkich kibiców są błędem tym bardziej gdy te PW są po prostu nie przygotowane organizacyjnie oraz nie przygotowane do ilości fanów jak w niej może przebywać (Gębałka) - jak można było olać tak zabezpieczenie na hopach na Chmielewie gdzie wiadome było od razu że zwali się tam pół rajdu to do dnia dzisiejszego nie wiem - reszta odcinków wyglądała raczej na przyzwoicie zabezpieczone, bardzo ładnie wyglądały Wieliczki, Świętajno, Kruklanki i Paprotki, dlaczego nie można przygotować tak reszty odcinków nie wiem, pewnie się nie da...
Karnety dla wymagających i świadomych (599) są nastawione tylko na zarabianie kasy i w przypadku gdy duża część kibiców porusza się przy ich użyciu wjeżdżając gdzie chcąc i stojąc gdzie chcąc prowadzi do katastrofy.
Dziwi mnie też strasznie że przez cztery lata organizator nie potrafi się uczyć na błędach i wyciągać z nich wniosków, już nie wspominając o próbie adaptacji ciekawszych pomysłów na poprawę - o ile w zeszłym roku rajd był przygotowany bardzo poprawnie o tyle w tym znowu poszybowali do dołu. Odwołane Chmielewo oraz opóźnienie na dzień dobry w sobotę rano (naprawdę pięknie to wyglądało Live w TV) oraz dalsze opóźnienia słabo o nas świadczą.

Zapraszam do lektury - ciekawe spostrzeżenia kogoś innego niż tępego kibola z forum autoklubu
https://www.facebook.com/andrzej.jarosz ... 4374471728

Na koniec powiem tylko tyle że zacznijmy się szanować jako kibice i zacznijmy walczyć o swoje jako Polscy kibice bo jak widać gównianą opinię mam wszędzie - a wygląda też na to że Ci którzy powinni w jakimś stopniu o nas walczyć to robią coś zupełnie odwrotnego. Szkoda też że całość musi cierpieć za głupotę kilku baranów.

PS. A tak "Teoria Estońska" widziana jest w praktyce - my nie mamy sobie nic do zarzucenia bo te polaki to....
http://sport.postimees.ee/4165317/komme ... 1440966840
Ostatnio edytowano wtorek, 4 lip 2017, 15:44 przez Mad Max, łącznie edytowano 2 razy
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez budynski » wtorek, 4 lip 2017, 13:58

byłem zmarzłem, zmokłem, zachorowałem,
z plusów to te nowe wurce chodza strasznie. jak za dawnych czasów. czołówka idzie strasznym piecem. gdyby nie padało to drogi by tak sie nie niszczyły i było by jeszcze szybciej a co do minusów:
szanowny pezetmłocie: porób po kilka pkt-ow na oes i nie wytycz do nich sensownego dojscia. dziw sie ze tłumy depcza po oesie a przeganiani z niego włażą w zagrody i pola. rolnicy wkurzeni przeganiają kijami, sa awantury i rękoczyny. (ktoś rozwinie wątek rolnika co jednego kibica wiózł na masce a drugiego rozjechał?)
- porób raptem kilka parkingów (że sie zrobilo błoto przy wyjeździe to trudno taka pogoda)daleko od oesów i dziw się że ludzie stają gdzie popadnie i biegają po odcinku.
-jak już zrobisz PW to wpierdziel tam safety z łapanki (najczęściej młodziaki na wakacjach) którzy pierwszy raz robią coś takiego i dziw sie że ludzie stoją przy drodze.
przykład chmielewo cały czas wałkowane. nawet gamoń by sie kapnął że zwali sie tam tłum. trzeba było tak wstawić ze 3 radiowozy ekipy od meczy i byłby spokój, ale po co. lepiej żeby ochroniarze pilnowali wejsc i blokad by karnety sie sprzedały, a że odcinek odwołaja i ktoś jest zły bo kase wydal to jego problem

szanowni forumowice i prezenterzy z radia rajdowego zdecydujcie sie bo jak polacy popija to od razu janusze bydło i pijacy i burdy robią
a jak to samo robią goście z zagranicy to : popatrzcie jak wspaniale sie bawią ile oni już dziabnęli a dalej stoją i jak wesoło u nich

prawda jest taka że walą wszyscy i to zdrowo( czesi jeszcze jarają na potęgę) , polacy z którymi miałem do czynienia przynajmniej dbali by miec kierowców.
a na pole przy pw na paprotkach przyjechały 3 auta z litwy lub estonii i z jednego kierowca dosłownie wypadł jak wysiadał...

kolejna rzecz to na forum pojawiają sie filmy i zdjęcia, robione przez starych i znanych wyjadaczy. nie bede już po nazwisku i nicku wymieniał, ale brakowało byście na środku drogi stali. piękny przykład....

cieszyć sie że pogoda była straszna to ludzi z przypadku było dużo mniej
budynski
 
Posty: 18
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lut 2012, 21:31

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez miszczu140000 » wtorek, 4 lip 2017, 18:13

wanderer napisał(a):
Shaitan napisał(a):Tutaj z kolei Tanak...Obrazek

M-Sport na twitterze ogłosił, że gdyby ktoś znalazł tylny spoiler i zwrócił do serwisu, to byliby bardzo wdzięczni. :wink:

Co jak co ale te auta bez spojlera już wyglądają zaj*biście
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości