ORLEN 74. Rajd Polski 2017

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez markop1981 » poniedziałek, 3 kwi 2017, 13:33

Witam, wybieram się w drugi dzień na oes Baranowo - stacjonarnie, mam prośbę możecie polecić jakieś ciekawe miejsca, szczególnie osoby które były w zeszłym roku? Niżej zamieszczam link do oesu z zeszłego roku:
https://www.youtube.com/watch?v=YAji6u-CjQk
markop1981
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2015, 20:27


Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 3 kwi 2017, 13:47

markop1981 napisał(a):Witam, wybieram się w drugi dzień na oes Baranowo - stacjonarnie, mam prośbę możecie polecić jakieś ciekawe miejsca, szczególnie osoby które były w zeszłym roku? Niżej zamieszczam link do oesu z zeszłego roku:
https://www.youtube.com/watch?v=YAji6u-CjQk
Może być problem żeby ktoś Ci polecił jakaś miejscówkę bo ten odcinek będzie miał nową konfigurację i w większości będzie pokonywany w odwrotnym kierunku niż na tym filmie który dałeś - tak samo będzie tylko fragment od początku do 3:40 później będą odbijać w prawo w kierunku mety - chyba że się coś zmieni w ostatniej chwili.

Jeśli miałbym wybierać się na ten oes w ciemno to wybrał bym fragment między 20:10 a 21:40 - tam co roku jest szybko i zamaszyście czyli w moich oczach kwintesencja jazdy po szutrze, przypuszczam że w odwrotną stronę będzie równie ciekawie.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Mad Max » piątek, 28 kwi 2017, 12:08

Rajd nam się skurczył o 12km oesowych
nowy harmonogram
http://www.rajdpolski.pl/pliki/zawodnic ... 4.2017.pdf
przypuszczam że to obawa o zbyt wysokie średnie odcinków i poskracali o fragmenty gdzie mogli jechać ze zbyt dużą Vmax
Kruklanki najbardziej oberwały więc przypuszczam że jednak hopek pod koniec odcinka nie będzie bo tam była niezła petarda.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez @luki rally@ » piątek, 28 kwi 2017, 19:40

Mad Max napisał(a):Rajd nam się skurczył o 12km oesowych
nowy harmonogram
http://www.rajdpolski.pl/pliki/zawodnic ... 4.2017.pdf
przypuszczam że to obawa o zbyt wysokie średnie odcinków i poskracali o fragmenty gdzie mogli jechać ze zbyt dużą Vmax
Kruklanki najbardziej oberwały więc przypuszczam że jednak hopek pod koniec odcinka nie będzie bo tam była niezła petarda.
o

Hoho , to pozmieniali Wieliczki w wiekszości jak 2015,Świetajno skrócili od mety-można się było spodziewać i jeszcze testowy się pozmieniał mocno,choć znanymi drogami.
Avatar użytkownika
@luki rally@
N3
 
Posty: 252
Dołączył(a): poniedziałek, 11 cze 2007, 19:26

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Mad Max » sobota, 29 kwi 2017, 00:03

@luki rally@ napisał(a):Hoho , to pozmieniali Wieliczki w wiekszości jak 2015,Świetajno skrócili od mety-można się było spodziewać i jeszcze testowy się pozmieniał mocno,choć znanymi drogami.
To że zmienili Wieliczki jakby mnie nie zaskoczyło bo od "Kruuda crash" do hopy przez tory są dwie straszne petardy, to samo końcówka Świętajna która była chyba tylko p oto żeby nabić parę metrów bo zakręty to tam byłe dwa i to też takie na pełny gwizdek
Zmiana testowego na plus bo w końcu puszczą w drugą stronę.
Kruklanki też będą trochę inaczej niż myśleliśmy - przypuszczam że koło Sołtman nie będzie "tej małej pętli" tylko pojadą wzdłuż jeziora i jednak końcówka będzie tak jak w 2010 i 2011 więc jest jednak szansa na hopki :) (chyba że metę zrobią bliżej Mazuchówki a nie Gawlik Wielkich) (ale to tylko moje domysły)

jak by ktoś chciał sobie porozkminiać to proszę
http://www.rajdpolski.pl/pliki/zawodnic ... r._4.2.pdf
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez @luki rally@ » sobota, 29 kwi 2017, 09:30

[quote="Mad Max"]To że zmienili Wieliczki jakby mnie nie zaskoczyło bo od "Kruuda crash" do hopy przez tory są dwie straszne petardy,
Zmiana testowego na plus bo w końcu puszczą w drugą stronę.

Tak tylko że do Wojnas to też jest pełna bomba. A swoją drogą śr.z 15' wyszła 128km/h , a w 16' było ok. 10 mniej,więc to chyba nie o prędkości chodzi.
A końcówka testowego,to pod prąd początku Power Stage z ubiegłego roku,czyli v max. Tak więc Lubiewo odpocznie.
Avatar użytkownika
@luki rally@
N3
 
Posty: 252
Dołączył(a): poniedziałek, 11 cze 2007, 19:26

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez amigo » sobota, 29 kwi 2017, 16:48

Zapowiada się mokry rok więc może powody są z terenem i dmuchają na to wcześnie. Teraz ciągle pada to widać, gdzie drogi słabe i mogą narobić bałaganu organizatorom.

Widzę, że wymyślili sobie w tym roku loty widokowe nad OS, a mnie to strasznie denerwuje i widzę, że wiele ludzi rozprasza podczas trwania rajdu.
amigo
N1
 
Posty: 98
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2014, 12:27

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez ToKu » wtorek, 2 maja 2017, 20:37

Tu raczej nie chodzi o stan nawierzchni, bo raz, że w Olsztynie raczej sucho, a dwa to został zeszłoroczny początek Baranowa. W 2016 koleiny tam były takie, że kolega sobie w TERENÓWCE coś tam uszkodził wjeżdżając w koleinę i zahaczając podwoziem. :shock:
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Motulski » środa, 3 maja 2017, 12:45

To kiedy oficjalnie mapy ? Bo już się pogubiłem :wink:
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez ToKu » środa, 3 maja 2017, 12:56

Zgodnie z Rallyguide1 nie później niż 29 maja. Otwarta kwestia czy dostępne dla ogółu, czy tylko dla bezpośrednio zainteresowanych.
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez ToKu » środa, 3 maja 2017, 13:03

Ahhh.... jest nowy artykulik na stronie rajdu. Ogólnie nawet z sensem, ale...

"Wokół trasy nie ma żadnych tajemniczych lokalizacji pominiętych przez organizatora. Szukanie ich to strata czasu."

:D
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez DonCorrado » środa, 3 maja 2017, 13:30

ToKu napisał(a):Ahhh.... jest nowy artykulik na stronie rajdu. Ogólnie nawet z sensem, ale...

"Wokół trasy nie ma żadnych tajemniczych lokalizacji pominiętych przez organizatora. Szukanie ich to strata czasu."

:D


Chodzi o miejsca gdzie pochowały się pokemony? :mrgreen:
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez amigo » środa, 3 maja 2017, 15:11

Tak sobie myślę, że dobrym pomysłem byłoby oblot tras przez drona i zamieszczenie filmików tylko, że organizator jak chce napędzić ludzi do stref to taki oblot mu nie na rękę. Czy ktoś mający droga planuje taki oblot przynajmniej kilku OS?
amigo
N1
 
Posty: 98
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2014, 12:27

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Mad Max » czwartek, 4 maja 2017, 15:47

amigo napisał(a):Tak sobie myślę, że dobrym pomysłem byłoby oblot tras przez drona i zamieszczenie filmików tylko, że organizator jak chce napędzić ludzi do stref to taki oblot mu nie na rękę. Czy ktoś mający droga planuje taki oblot przynajmniej kilku OS?
Moim zdaniem z dronem to kiepski pomysł, z lotu ptaka trasa się bardzo mocno "spłaszcza" przez co nie wyłapiesz miejsc gdzie coś Ci będzie ograniczać widoczność oraz przed wszystkim wyobrażenie w jaki sposób daną partię pokona rajdówka bedzie znacznie inne, dlatego film z "poglądowym onboardem" tak jak w ostatnich latach robił np. Larcc jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

ToKu napisał(a):Ahhh.... jest nowy artykulik na stronie rajdu. Ogólnie nawet z sensem, ale...
Zapowiedzi jak co roku, jeśli zrobią połowę tego co zapowiadają i poprawią organizację względem zeszłego roku będzie można uznać to za sukces.
ToKu napisał(a):"Wokół trasy nie ma żadnych tajemniczych lokalizacji pominiętych przez organizatora. Szukanie ich to strata czasu."
Żenujący żart prowadzącego :wink: :lol: i co roku kibice swoimi ujęciami to udowadniają że są miejsca znacznie ciekawsze niż oni proponują.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez kuba.es » czwartek, 4 maja 2017, 20:15

A ja mam pytanko do ludzi którzy rok temu wybrali się na oes bez biletów i zostali o nie poproszeni :)
Czy była możliwość zakupienia biletów na poszczególne dni na miejscu, przy wejściu na odcinek? Byłoby to spore ułatwienie dla ludzi mojego pokroju, którzy jeszcze nie wiedzą czy w tym roku zdołają oglądać rajd przez cały weekend. Nie ma zatem najmniejszego sensu kupowanie pełnych karnetów. Wejściówki na poszczególne dni oczywiście są w obiegu, interesuje mnie jednak ewentualny ich zakup przy wejściu.
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty - dla szybkich kierowców." - Colin McRae
Avatar użytkownika
kuba.es
N3
 
Posty: 402
Dołączył(a): czwartek, 27 sty 2011, 12:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

cron