ORLEN 74. Rajd Polski 2017

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Mad Max » wtorek, 14 mar 2017, 11:43

amigo napisał(a):Nie tak dawno byliśmy na Rajdzie Polski, a teraz kolejny rajd i wszystko tak szybko biegnie. Za chwilę będziemy przed samym rajdem a potem po rajdzie itd. Moim zdaniem nie ma co narzekać na organizatorów odnośnie podawania informacji. Poszedł news do prasy i tyle. Może jeszcze nie podają konkretnych OSów, żeby potem nie było problemów jak coś jeszcze nie zostało do końca ustalone. Już zapomnieliście jakie były rozgrywki gmin w tamtym roku przed samym rajdem?
Dokładnie jest tak jak piszesz, w zeszłym roku harmonogram zmienił się przecież niedługo przed rozpoczęciem rajdu, gdzie wypadł jeden odcinek.
amigo napisał(a):Szkoda, że nie można przywrócić terminu z września bo to najlepszy okres dla Rajdu Polski. Byłem 3 razy w terminie wrześniowym na Rajdzie Polski i muszę powiedzieć, że jest to lepszy termin ponieważ nie ma już niedzielnych kibiców i kozaków. Do tego nie ma już upraw czyli nie niszczą ludzie upraw i widoczność jest lepsza. Minusem zapewne może być pogoda oraz krótszy dzień.
Edycja 2013 pokazała dokładnie dlaczego rajd nie może być w terminie jesiennym - zresztą w zeszłym roku niedziela to potwierdziła. Jedyny plus jest taki że rolnicy nie będą mieli poniszczonych upraw ale łażenie po takim zaoranym polu w deszczowy dzień to koszmar. Z tymi niedzielnymi kibicami i kozakami też nie jest tak jak piszesz choć w 2013 spora grupa rzuciła się na Kubicę - generalnie trochę dziwi mnie i trochę śmieszy niechęć do tzw. Januszy którzy to przeszkadzają oglądać rajd prawdziwym fanom i entuzjastom tego sportu, może taki Janusz łyknie bajkę pt. Rajdy - każdy jakoś zaczynał i nawet w śród wytrawnych kibiców są chamy i prostacy - prawda jest taka że nie ma kibiców nie ma rajdu.

MlodyGT napisał(a):Aaa kumam kumam, a powiedzcie mi czy da radę przyjechać na trasę przed rajdem ,rozstawić się w namiocie na polanie czy gdzieś w neutralnym miejscu aby nie niszczyć pola itd i pozostać na odcinku bez karnetu ? Wiadomka, człowiek uziemiony wtedy bo trzeba czekać aż się wszystko skończy i raczej na drugi odcinek nie podskoczy sobie samochodem ale mi generalnie odpowiadałaby 1 miejscówka i tyle ,czyli bez wariowania do końca rajdu na jednym miejscu. Chyba nie natknąłbym się w ten sposób na kontrolę?
Oczywiście że możesz tak zrobić, my co roku tak właśnie robimy i nigdy nie było z tym problemu byle rozbicie obozowiska było z głową a najlepiej za zgodą gospodarza i właściciela terenu - nigdy nie było problemu żeby się dogadać.

djescape napisał(a):http://www.rajdpolski.pl/pl/2017/ruszyla-sprzedaz-biletow-i-karnetow
Aktualne ceny karnetów na RP 2017.
Na temat cen karnetów, tego czy kupować czy nie nie ma co się rozwodzić, może po prostu przelejmy to co było napisane przez ostatnie trzy lata bo będziemy się powtarzać - plus jaki widzę to że można kupić oddzielnie naklejkę Parking na cały rajd
wqr*** tradycyjnie VIP599 = świadomy wymagający kibic - kibic149 = tępak którego trzeba trzymać krótko za mordę

PsRally napisał(a):Ogólnie nic za 200 zl nie dostajesz...ciekaw jestem gdzie beda parkingi. Słuchy chodzą że będzie mocne parcie na " taśmowanie" - safety first...i egzekwowanie i maksymalne utrudnienie dla bezkarnetowców. Może to tylko plotki...
SUPER !!! niech ciągną to dalej w taki sposób, z roku na rok kibiców mniej, to utrudnijmy im życie jeszcze bardziej... nie ma kibica nie ma problemu...
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Yrtat » wtorek, 14 mar 2017, 16:32

W tym roku wejście do serwisu jest za darmo więc to pozytywna różnica względem poprzedniego roku :)
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Śmiechol » wtorek, 14 mar 2017, 18:26

ale oglądanie z bliska serwisów fabryk nie będzie oddzielnie biletowane?
Avatar użytkownika
Śmiechol
N2
 
Posty: 188
Dołączył(a): sobota, 8 mar 2014, 11:09
Lokalizacja: Ruciane-Nida, Mazury

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Mad Max » czwartek, 16 mar 2017, 11:13

Jednak chyba Basso nie zobaczymy u nas - BRC wybrało nowy serial w Europie TER
http://rajdy.autoklub.pl/news/basso-hyundai-i-ter,74733

start w formie nagrody dostanie za to Osian Pryce (wolałbym Vatanena :wink: )
http://rajdy.autoklub.pl/news/w-nagrode-wrc-2,74734
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez amigo » niedziela, 19 mar 2017, 21:15

Panowie i Panie z drugiej strony jakby tak wszystko się miało zgadzać z organizacja na 100% to czym byśmy zapełnili kilkanaście stron postów o Rajdzie Polski. :D Ja już się przyzwyczaiłem, że my Polacy to naród malkontentów i tak już jest.

Też byłem w 2013 roku na Rajdzie Polski i dobrze pamiętam co to było. Pamiętam jak ludzie ganiali po Mikołajkach za gumiakami - kaloszami. Chyba wtedy najlepiej sprzedający się towar. Pamiętam też, że wtedy pojawili się właśnie kibice od Kubicy :). Trzeba przyznać, że wtedy Rajd Polski zaczął fazę wznosząca i dzięki Kubicy jest co jest. Czyli to, że mamy w Polsce WRC. Szkoda tylko, że Robert tak lawirował miedzy zespołami - ofertami, że w końcu został na lodzie. Pechem dodatkowym było przyjście dobrej zmiany. Można się domyślić, że przy 5.7 MLD zł zysku Orlenu za 2016 rok będzie ostre pompowanie kasę w tą imprezę. To taki bonus dla ściany wschodniej. Byłem we wrześniu na verva street racing w Warszawie to widziałem jaką impreze przygotowali za free, a poprzednie imprezy były biletowane od 100 zł w górę od osoby.
Szkoda tylko, że takie wyniki naszym kosztem. Jako, że jeżdżę na gazie to tamten rajd tankowałem po 1.50-1.60 a przy obecnych cenach 2.20-2.30 będzie trzeba więcej przeznaczyć na paliwo, a kilometrów troszeczkę się zrobi.

Co do biletów to ja i znajomi kupujemy dniowe jak jest taka potrzeba jak nie to idziemy bez. Zależy gdzie chcemy się dostać na odcinek. Odnośnie nawierzchni tras to rozumiem to, że po opadach wiele tras się nie nadaje. Zapewne to efekt sypania tanim gliniastym kruszywem na odcinki rajdu. Wiadomo dobry towar musi kosztowac, a wysypanie powiedzmy ze 100 km tras to kolosalne koszta.
amigo
N1
 
Posty: 98
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2014, 12:27

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 20 mar 2017, 11:24

amigo napisał(a):Panowie i Panie z drugiej strony jakby tak wszystko się miało zgadzać z organizacja na 100% to czym byśmy zapełnili kilkanaście stron postów o Rajdzie Polski. :D
Jak to o czym, o miejscówkach :wink: szczególnie szeroko omawiane byłyby ten przygotowana przez organizatora bo jak sam twierdzi są bardzo atrakcyjne :wink:
amigo napisał(a):Pamiętam też, że wtedy pojawili się właśnie kibice od Kubicy :). Trzeba przyznać, że wtedy Rajd Polski zaczął fazę wznosząca i dzięki Kubicy jest co jest. Czyli to, że mamy w Polsce WRC.
Chyba żartujesz sobie, WRC w Polsce było znacznie wcześniej niż RK zaczął startować (2009 - nie wspominam nawet o wcześniejszych rundach kandydackich) i od tamtego czasu cały czas aspirował do tej elity jaką jest WRC, powrót w 2014 był znacznie wcześniej ogłoszony niż plany RK a idąc Twoim tokiem myślenia WRC powinno się zawinąć z Polski zaraz po tym jak przestał startować RK a jak widać tak nie jest.
amigo napisał(a):Szkoda tylko, że Robert tak lawirował miedzy zespołami - ofertami, że w końcu został na lodzie.
O jakim lawirowaniu mówisz ?? bo ja kojarzę tylko odrzuconą ofertę od Citroena.
amigo napisał(a):Odnośnie nawierzchni tras to rozumiem to, że po opadach wiele tras się nie nadaje. Zapewne to efekt sypania tanim gliniastym kruszywem na odcinki rajdu. Wiadomo dobry towar musi kosztować, a wysypanie powiedzmy ze 100 km tras to kolosalne koszta.
Może zamiast gdybać i gadać bzdury sprawdził byś jak jest w rzeczywistości, bo od 2005 ja widzę bardzo dużą różnicę w tym jak wyglądały odcinki a jak wyglądają teraz i przypuszczam że przez ostatnie lata nasi organizatorzy w poprawę stanu dróg włożyli więcej kasy niż ktokolwiek inny (choć mogę się mylić)
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Wiktor951 » niedziela, 26 mar 2017, 07:02

Witam. Wracam na Rajd Polski po kilku dobrych latach, ostatnio nawet nie pamiętam w którym roku byłem. Dla mnie wszystko jest nowe, odcinki, organizacja itp.. Dlatego pytam Was, bardziej doświadczonych, o miejsca do oglądania na OS Chmielewo i OS Stare Juchy. Jadę z kolegą i chcielibyśmy zobaczyć po 2 os na dzień. Wstępny plan na piątek padł na Chmielewo przejazd nr 2 a potem chcieliśmy jechać na stare juchy na os nr 9. Jak myślicie czasowo można to ogarnąć ? Nie biorę pod uwagę aby zniknąć z OS po przejeździe samej czołówki tylko chciałbym zobaczyć całą stawkę. Niestety nie znam tych OS więc liczę na pomoc od Was. Chciałbym zobaczyć szybkie partie i hopy. Czy znajdę tam coś takiego ?
Dzięki z góry za podpowiedź.

Zapytam jeszcze o bilety. Czy przed wejściem na OS można kupić taki bilet? Czy tylko są karnety ? Jak wygląda sprawa z parkingami ? Daleko od OS są rozmieszczone? Czy dojazd do nich korkuje się czy można wjeżdżać czy wyjeżdżać bez przeszkód?
Wiktor951
 
Posty: 12
Dołączył(a): niedziela, 5 lut 2017, 10:03

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Iwan Drago » niedziela, 26 mar 2017, 11:39

Spokojnie dasz radę nawet na trzy przejazdy np.Chmielewo 7:15, Stare Juchy 10:55, Wieliczki 15:40. Bilety jednorazowe zawsze można było kupić przy wejściu na OS, czasami nawet karnety. Na Chmielewie kultowe są hopy w okolicy Nowej Wsi.
Iwan Drago
 
Posty: 46
Dołączył(a): piątek, 20 cze 2014, 09:14

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez amigo » niedziela, 26 mar 2017, 16:09

Ta hopa na Chmielewie jest największa czy jest jeszcze inna?

https://www.youtube.com/watch?v=MPKjOSoxXEs

Chyba w tym roku wybierzemy się na piątkowy dzień rajdu ponieważ zapowiada się najciekawiej i logistycznie najlepiej.
na początek można zobaczyć OS Chmielewo start 7:15 , a następnie bez mega spinki przenieść się na OS Świetajno start 10:00 lub OS Stare Juchy 10:55. Po tym oesie mała przerwa i znów na OS Chmielewo start 13:55, a potem OS Świetajno start 16:50 lub OS Stare Juchy start 17:35 i tym samym można pięknie zagospodarować cały dzień rajdu piątkowego oglądając 4 przejazdy :)
amigo
N1
 
Posty: 98
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2014, 12:27

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Iwan Drago » niedziela, 26 mar 2017, 19:04

Wg RG1 Chmielewo w tym roku idzie tak jak w 2016, czyli w drugą stronę, więc hopa z filmu jest jako pierwsza a zaraz za nią jest druga podobnej wielkości w otwartym terenie.
Iwan Drago
 
Posty: 46
Dołączył(a): piątek, 20 cze 2014, 09:14

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Yrtat » niedziela, 26 mar 2017, 19:06

amigo napisał(a):Ta hopa na Chmielewie jest największa czy jest jeszcze inna?

https://www.youtube.com/watch?v=MPKjOSoxXEs

Chyba w tym roku wybierzemy się na piątkowy dzień rajdu ponieważ zapowiada się najciekawiej i logistycznie najlepiej.
na początek można zobaczyć OS Chmielewo start 7:15 , a następnie bez mega spinki przenieść się na OS Świetajno start 10:00 lub OS Stare Juchy 10:55. Po tym oesie mała przerwa i znów na OS Chmielewo start 13:55, a potem OS Świetajno start 16:50 lub OS Stare Juchy start 17:35 i tym samym można pięknie zagospodarować cały dzień rajdu piątkowego oglądając 4 przejazdy :)

Tylko że teraz pojadą w drugą stronę. Po tej hopie jest jedna większa ciekawa https://www.youtube.com/watch?v=4HhezTFX9SE&t=7s (10 sekunda) ale dalej jeszcze jakieś 300m jest nastepna hopa na której rok temu byłem, 14 sekunda ten sam film Polecam, najlepsza :)
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez amigo » niedziela, 26 mar 2017, 22:06

To już pewne, że tak samo pójdzie jak w 2016? Czy rok po roku może być taki sam odcinek? Ta druga hopa z filmiku lepsza 0:14 ponieważ teren jest otwarty w tych krzakach to lipa i do oglądania i do bezpieczeństwa. W krzakach dobra hopa była chyba na Rosohackie hehe.

Szkoda, że organizator nie chce zrobić z 2-3 hopy przy PW wtedy na pewno ludzie tam by stali. Poczekamy aż oficjalnie pokażą te OS na 2017.

Mimo tego wszystkiego to piątek wychodzi jako najlepszy dzień rajdu.
amigo
N1
 
Posty: 98
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2014, 12:27

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez @luki rally@ » niedziela, 26 mar 2017, 22:32

amigo napisał(a): Czy rok po roku może być taki sam odcinek?


A dlaczego by nie mógł być ? Cały piątek jest taki sam jak rok temu,plus Gołdap z soboty,który idzie już 3 raz tak samo,podobnie jak Swiętajno.

Oczywiście dopiero potwierdzenie będzie na 100% jak Pani Muton przejedzie trasę koło maja.

A teraz w RG1 jest to dokładnie rozpisane-porównanie tras z lat 2014-17
Avatar użytkownika
@luki rally@
N3
 
Posty: 252
Dołączył(a): poniedziałek, 11 cze 2007, 19:26

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez holi » czwartek, 30 mar 2017, 13:15

Jeśli hopa z tego filmu 0:14 idzie w druga strone to będzie mega miejscówa!! Dobrze to zrozumiałem?


https://www.youtube.com/watch?v=4HhezTFX9SE&t=7s
holi
 
Posty: 25
Dołączył(a): środa, 8 cze 2016, 19:56

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Mad Max » czwartek, 30 mar 2017, 13:32

holi napisał(a):Jeśli hopa z tego filmu 0:14 idzie w druga strone to będzie mega miejscówa!! Dobrze to zrozumiałem?
https://www.youtube.com/watch?v=4HhezTFX9SE&t=7s
hopa z 0:14 idzie w tym samym kierunku jak na filmie, hopa z 0:08 jest niecałe 500m wcześniej
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

cron