ORLEN 74. Rajd Polski 2017

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Mad Max » czwartek, 9 mar 2017, 10:35

Kolejny chętny do wzięcia udziału w naszej domowej imprezie - jakiejś szalonej jazdy bym się nie spodziewał ale zawsze to jedno fajne auto więcej
http://rajdy.autoklub.pl/news/pedro-hel ... rc-2,74544
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: 74. Rajd Polski 2017

Postprzez amigo » niedziela, 12 mar 2017, 18:19

Witam

Nie tak dawno byliśmy na Rajdzie Polski, a teraz kolejny rajd i wszystko tak szybko biegnie. Za chwilę będziemy przed samym rajdem a potem po rajdzie itd. Moim zdaniem nie ma co narzekać na organizatorów odnośnie podawania informacji. Poszedł news do prasy i tyle. Może jeszcze nie podają konkretnych OSów, żeby potem nie było problemów jak coś jeszcze nie zostało do końca ustalone. Już zapomnieliście jakie były rozgrywki gmin w tamtym roku przed samym rajdem?

Mnie tylko martwi jedno, że w Sobote jako główny dzień rajdu nie będzie Chmielewa i zostały na ten dzień wyznaczone tak dalekie odcinki.... szkoda. Co do kibców niedzielnych to faktycznie było ich sporo za Kubicy, którzy pochlali i zgrywali kozaków. w tamtym roku było sporo ludzi nie dla Kubicy i można powiedzieć, że było ok. Tylko minusem było uciekanie kibiców po przejechaniu 10 samochodów.

Szkoda, że nie można przywrócić terminu z września bo to najlepszy okres dla Rajdu Polski. Byłem 3 razy w terminie wrześniowym na Rajdzie Polski i muszę powiedzieć, że jest to lepszy termin ponieważ nie ma już niedzielnych kibiców i kozaków. Do tego nie ma już upraw czyli nie niszczą ludzie upraw i widoczność jest lepsza. Minusem zapewne może być pogoda oraz krótszy dzień.
amigo
N1
 
Posty: 98
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2014, 12:27

Re: 74. Rajd Polski 2017

Postprzez antch » niedziela, 12 mar 2017, 19:19

Co do terminu to moim zdaniem obecny jest zdecydowanie lepszy. W przerwie pomiędzy pętlami można na szybko skoczyć nad jezioro, popływać i ogólnie nieźle wypocząć przy okazji rajdu. We wrześniu byliśmy w 2013 i było ponuro, chłodno i mokro. A brak tzw. niedzielnych kibiców to byłby problem dla organizatora bo im więcej kibiców tym lepiej to wygląda.
A co do odcinków to w sobotę wcale nie jest daleko tylko trzeba wiedzieć gdzie nocować na Polskim. Mikołajki są praktycznie zawsze na uboczu i stamtąd zawsze będzie daleko na odcinki. Od 2014 takim środkiem odległości na OSy jest Giżycko. W sobotę 2 odcinki są rzut beretem. Spokojnie można obrócić na obydwie pętle po 2 odcinki, nie trzeba pchać się aż na Gołdap. W piątek też blisko, w niedzielę też ;-)
antch
N1
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 22 lip 2014, 12:58

Re: 74. Rajd Polski 2017

Postprzez djescape » poniedziałek, 13 mar 2017, 22:20

"Straights are for fast cars, corners are for fast drivers..." - C. McRae
Avatar użytkownika
djescape
N3
 
Posty: 299
Dołączył(a): poniedziałek, 18 mar 2013, 18:02
Lokalizacja: Limanowa

Re: 74. Rajd Polski 2017

Postprzez MlodyGT » poniedziałek, 13 mar 2017, 23:17

Właśnie jak wyglądały ceny na poprzednich rundach WRC? Generalnie jak polski cennik ma się do zagranicznych rund? Mi się wydaje jakoś tak drogo :?
MlodyGT
 
Posty: 35
Dołączył(a): czwartek, 12 sty 2017, 20:59

Re: 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Śmiechol » poniedziałek, 13 mar 2017, 23:40

W tamtym roku i i dwa i 3 lata temu z tego co pamiętam te karnety do Golda (do 300zł) były identyko.
Avatar użytkownika
Śmiechol
N2
 
Posty: 188
Dołączył(a): sobota, 8 mar 2014, 11:09
Lokalizacja: Ruciane-Nida, Mazury

Re: 74. Rajd Polski 2017

Postprzez MlodyGT » poniedziałek, 13 mar 2017, 23:46

Aaa kumam kumam, a powiedzcie mi czy da radę przyjechać na trasę przed rajdem ,rozstawić się w namiocie na polanie czy gdzieś w neutralnym miejscu aby nie niszczyć pola itd i pozostać na odcinku bez karnetu ? Wiadomka, człowiek uziemiony wtedy bo trzeba czekać aż się wszystko skończy i raczej na drugi odcinek nie podskoczy sobie samochodem ale mi generalnie odpowiadałaby 1 miejscówka i tyle ,czyli bez wariowania do końca rajdu na jednym miejscu. Chyba nie natknąłbym się w ten sposób na kontrolę?
MlodyGT
 
Posty: 35
Dołączył(a): czwartek, 12 sty 2017, 20:59

Re: 74. Rajd Polski 2017

Postprzez sebaWRC » poniedziałek, 13 mar 2017, 23:58

Nie wiem jak było w zeszłym roku, ale dwa lata temu jak wbiłeś dzień przed na oes to nie musiałeś się obawiać o karnet :)
www.youtube.com/user/kajto13
www.facebook.com/DominikaMorkaPhotography
Avatar użytkownika
sebaWRC
A5
 
Posty: 582
Dołączył(a): poniedziałek, 16 sty 2012, 23:17
Lokalizacja: Strzelin

Re: 74. Rajd Polski 2017

Postprzez antch » wtorek, 14 mar 2017, 00:04

Jak co roku bilety/karnety są dla chętnych. Bez biletu śmigasz cały rajd gdzie chcesz, normalnie się przemieszczasz i oglądasz do oporu, bez znaczenia czy w strefach dla kibiców czy nie. Trzeba tylko to sobie inteligentnie rozplanować z dojazdem, dojściem do OS i jest ok. Sprawdzone w praktyce od 4 lat. Od razu zaznaczam, że nie chcę wywoływać dyskusji o "etycznych" aspektach niekupowania biletów.
antch
N1
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 22 lip 2014, 12:58

Re: 74. Rajd Polski 2017

Postprzez PsRally » wtorek, 14 mar 2017, 00:08

Ogólnie nic za 200 zl nie dostajesz...ciekaw jestem gdzie beda parkingi. Słuchy chodzą że będzie mocne parcie na " taśmowanie" - safety first...i egzekwowanie i maksymalne utrudnienie dla bezkarnetowców. Może to tylko plotki...
Avatar użytkownika
PsRally
 
Posty: 12
Dołączył(a): środa, 9 lis 2016, 15:16
Lokalizacja: DKL

Re: 74. Rajd Polski 2017

Postprzez MlodyGT » wtorek, 14 mar 2017, 00:09

Ok super ,dzięki za info! :) Każdy wybiera po swojemu czy zapłaci czy nie, ja bym zapłacił ale jak dla mnie najtańszego nie ma sensu kupować bo nic w zasadzie nie daje a inne z kolei są no za drogie. Nie chodzi o to że nie obchodzi mnie organizacja itd, ja rozumiem że to kosztuje no ale portfel nie pozwala na zakup biletów ;x
Swoją drogą na fb wielu ludzi narzekała jak ich traktowano w strefach kibiców ale ja tam nie będę rozsiewał plotek,bo każdy ma swoje zdanie :)
MlodyGT
 
Posty: 35
Dołączył(a): czwartek, 12 sty 2017, 20:59

Re: 74. Rajd Polski 2017

Postprzez PsRally » wtorek, 14 mar 2017, 00:19

Ja też jestem zdania że cena karnetów niestety jest źle skalkulowana w stosunku do tego co oferuje, oraz bazując na doświadczeniach z lat poprzednich i opowieści o " jakości" ... Szkoda że u nas wszystko musi być chochlą a nie łyżeczką bo uważam że jakby to było w normalnych cenach to większość by kupiła. No ale takie dyskusji już było setki, możemy pogadać a promotor ma to.. :) oby ten rok był lepszy :)
Avatar użytkownika
PsRally
 
Posty: 12
Dołączył(a): środa, 9 lis 2016, 15:16
Lokalizacja: DKL

Re: 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Hubertos » wtorek, 14 mar 2017, 04:39

Przede wszystkim czytajcie ze zrozumieniem za co płacicie. Karnet należy kupić, jeśli chce się wejść do strefy kibica, a nie na odcinek specjalny. Poza strefami kibica nie mogą was skontrolować, ale z własnego doświadczenia wiem, że organizator zawsze nadużywał swojej władzy względem ludzi. Najgorszy jest ten wszechobecny brak szacunku i robienie z ludzi idiotów. Począwszy na komunikacji w internecie, na kontaktach safeciarze - kibice kończąc.

Nie mogę pojąć tego też, że Polski uchodzi za rajd niebezpieczny, a w rzeczywistości kibice mają bardzo ograniczone pole manewru. Jak dla mnie kiepską robotę robią wszyscy, FIA, PZM i firma Top Racing, która robi wszystko byle się maksymalnie nachapać.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Gąsior » wtorek, 14 mar 2017, 08:52

Czy ktoś może wychwycił wiadomość ile kosztuje jednorazowe wejście na stojącą/siedzącą trybunę na torze w Mikołajkach? Ewentualnie ile to wychodziło w latach ubiegłych.
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Mateos » wtorek, 14 mar 2017, 09:02

MlodyGT napisał(a):Aaa kumam kumam, a powiedzcie mi czy da radę przyjechać na trasę przed rajdem ,rozstawić się w namiocie na polanie czy gdzieś w neutralnym miejscu aby nie niszczyć pola itd i pozostać na odcinku bez karnetu ? Wiadomka, człowiek uziemiony wtedy bo trzeba czekać aż się wszystko skończy i raczej na drugi odcinek nie podskoczy sobie samochodem ale mi generalnie odpowiadałaby 1 miejscówka i tyle ,czyli bez wariowania do końca rajdu na jednym miejscu. Chyba nie natknąłbym się w ten sposób na kontrolę?

Oczywiście, że tak. W zeszłym roku wbijałem się w odcinek tuż przed zamknięciem drogi, tylko trzeba wziąć poprawkę na aktualną pogodę żeby nie utknąć gdzieś na amen :wink: Kontroli żadnych nie mieliśmy.
Avatar użytkownika
Mateos
N2
 
Posty: 165
Dołączył(a): niedziela, 16 lis 2008, 13:14
Lokalizacja: Świątniki Górne

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości