ORLEN 74. Rajd Polski 2017

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez viper » niedziela, 2 lip 2017, 11:27

A ogier znowu wszystkich wydymał :). Ktoś wcześniej napisał że ogier ma po rajdzie a tu pudło :). Panowie to są rajdy a nie szachy. Facet ma nerwy. Być 6 i jechać swoje nie napinając sie. Gość będzie mistrzem. To jest właśnie kalkulacja a ona potrzebna jest na każdym etapie sezonu
Ostatnio edytowano niedziela, 2 lip 2017, 11:31 przez viper, łącznie edytowano 1 raz
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42


Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Forester » niedziela, 2 lip 2017, 11:28

Lefebvre wziął drewno z płotu. Był on-board ...w canale plus.
Forester
N1
 
Posty: 58
Dołączył(a): niedziela, 24 sie 2014, 11:05

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez Yrtat » niedziela, 2 lip 2017, 11:39

Tak jak kolega powyżej pisze, Francuz zahaczył o taki ładny płot i sobie z tym jechał :) Na pewno będzie wiele razy w powtórkach no i na WRC+.
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez griswold » niedziela, 2 lip 2017, 11:54

Forester napisał(a):Lefebvre wziął drewno z płotu. Był on-board ...w canale plus.

Yrtat napisał(a):Tak jak kolega powyżej pisze, Francuz zahaczył o taki ładny płot i sobie z tym jechał :) Na pewno będzie wiele razy w powtórkach no i na WRC+.


W takim razie musiałem akurat ten moment z onboardem przegapić, bo miałem włączoną relację na C+, ale musiałem sobie robić krótkie przerwy w oglądaniu :) Widziałem jedynie, jak Lefebvre jedzie przez odcinek z samochodem przebitym kawałem drewna. Całkiem ciekawy widok, chociaż "flaga" Neuvilla sprzed dwóch lat efektowniejsza :D

Problemy czołówki to jedno, ale Suninen najprawdopodobniej skończy swój debiut w samochodzie WRC na piątym miejscu, do tego jeden wygrany odcinek. Naprawdę obiecujący występ.
griswold
N1
 
Posty: 51
Dołączył(a): wtorek, 16 sie 2011, 22:38

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez MPSport » niedziela, 2 lip 2017, 12:06

viper napisał(a):A ogier znowu wszystkich wydymał :). Ktoś wcześniej napisał że ogier ma po rajdzie a tu pudło :). Panowie to są rajdy a nie szachy. Facet ma nerwy. Być 6 i jechać swoje nie napinając sie. Gość będzie mistrzem. To jest właśnie kalkulacja a ona potrzebna jest na każdym etapie sezonu


Jak kalkulacja, i jakie "wydymanie" przecież widać że Ogier nie ma formy w tym sezonie, jeszcze parę takich rajdów a Neuville go wyprzedzi. A to że jest na podium to tak wyszło. Ogier w tym rajdzie mimo braku tempa miał miał podobną liczbę "sytuacji" jak Tanak, tylko odrobinę więcej szczęścia. Jeśli to ma być kalkulacja to ja dziękuje: https://www.ewrc-results.com/quickp/36431_ogier.jpg
Avatar użytkownika
MPSport
 
Posty: 29
Dołączył(a): poniedziałek, 13 lut 2017, 14:23
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez amigo » niedziela, 2 lip 2017, 12:47

Jakby jeździł dalej w VW to by forma była po prostu tamte auta były dużo lepsze od konkurencji. Zobaczysz jak za 2-3 sezony VW wróci do WRC to i Ogierowi forma wróci.
amigo
N1
 
Posty: 98
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2014, 12:27

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez viper » niedziela, 2 lip 2017, 12:59

MPSport napisał(a):
viper napisał(a):A ogier znowu wszystkich wydymał :). Ktoś wcześniej napisał że ogier ma po rajdzie a tu pudło :). Panowie to są rajdy a nie szachy. Facet ma nerwy. Być 6 i jechać swoje nie napinając sie. Gość będzie mistrzem. To jest właśnie kalkulacja a ona potrzebna jest na każdym etapie sezonu


Jak kalkulacja, i jakie "wydymanie" przecież widać że Ogier nie ma formy w tym sezonie, jeszcze parę takich rajdów a Neuville go wyprzedzi. A to że jest na podium to tak wyszło. Ogier w tym rajdzie mimo braku tempa miał miał podobną liczbę "sytuacji" jak Tanak, tylko odrobinę więcej szczęścia. Jeśli to ma być kalkulacja to ja dziękuje: https://www.ewrc-results.com/quickp/36431_ogier.jpg

Ja myślę że to kwestia sprzętu. Hyundai jest szybszy od forda. Natomiast nie sztuką jest wygrać najszybszym autem. Jeżeli Ogier fordem wygra ms to na długo pozamykane buzię o tytułach w VW. Ja dalej obstawiam Ogiera. Widzisz ogier zawsze jakos ma szczęście a tanak jakoś zawsze ma pecha. Myślę że to nie przypadek ale każdy może myśleć co chce.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez MPSport » niedziela, 2 lip 2017, 13:04

amigo napisał(a):Jakby jeździł dalej w VW to by forma była po prostu tamte auta były dużo lepsze od konkurencji. Zobaczysz jak za 2-3 sezony VW wróci do WRC to i Ogierowi forma wróci.


Ale co tu auto ma do rzeczy skoro nie jest w stanie utrzymać tempa Tanaka w takim samym samochodzie, a Suninen w pierwszym starcie nową Fiestą ma zbliżone tempo do Ogiera.
Ostatnio edytowano niedziela, 2 lip 2017, 13:22 przez MPSport, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
MPSport
 
Posty: 29
Dołączył(a): poniedziałek, 13 lut 2017, 14:23
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez wanderer » niedziela, 2 lip 2017, 13:10

DonCorrado napisał(a):Ktoś musi powiedzieć Ottowi, że lepsze drugie niż pierwsze, w sytuacji gdy na prawde ma szanse na MS, teraz już chyba jej nie ma.

W TVP dramat komentujących, dobrze, że nie są świadomi tego co wygadują :roll:

Nie zgodzę się z tym. Połowę sezonu mamy już za sobą i w przypadku Tanaka jedyną szansą na zniwelowanie straty punktowej do Neuvilla i walkę o mistrzostwo jest ciśnięcie na każdym rajdzie. Jeśli Estończyk nie da rady, to przynajmniej pozostawi po sobie dobre wrażenie i wszyscy będą wiedzieć, że jeśli dostanie dobrze przygotowne auto, to nie tylko będzie szybki ale może zostać liderem w każdym zespole, a nie tym wiecznie drugim jak np Sordo i kilku innych.

Powyższą taktykę może stosować Ogier, bo on ze względu na tytuły nie ma aż tyle do udowodnienia. Jest też wyżej w klasyfikacji, a że nie czuje się najlepiej we Fieście gdy musi pocisnąć, to musi kalkulować.

A co do TVP, to można wiedzieć o co konkretnie chodziło?
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez viper » niedziela, 2 lip 2017, 13:31

MPSport napisał(a):
amigo napisał(a):Jakby jeździł dalej w VW to by forma była po prostu tamte auta były dużo lepsze od konkurencji. Zobaczysz jak za 2-3 sezony VW wróci do WRC to i Ogierowi forma wróci.


Ale co tu auto ma do rzeczy skoro nie jest w stanie utrzymać tempa Tanaka w takim samym samochodzie, a Suninen w pierwszym starcie nową Fiestą ma zbliżone tempo do Ogiera.

A gdzie jest teraz Tanak :). Wbrew pozorom kolego rajdy samochodowe są dla inteligentnych kierowców i nie polegają jak to się większości wydaje na upalaniu na maksa pojedynczych oesow. Ogier w VW mógł robić co chciał , ale dzisiaj pokazuje prawdziwy kunszt kierowcy kompletnego i najlepszego nie koniecznie w najszybszym samochodzie. Myślę że jak by był w VW zawsze by mu zarzucano że tytuł wyjeździł autem po za konkurencja
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez DonCorrado » niedziela, 2 lip 2017, 13:56

wanderer napisał(a):
DonCorrado napisał(a):Ktoś musi powiedzieć Ottowi, że lepsze drugie niż pierwsze, w sytuacji gdy na prawde ma szanse na MS, teraz już chyba jej nie ma.

W TVP dramat komentujących, dobrze, że nie są świadomi tego co wygadują :roll:

Nie zgodzę się z tym. Połowę sezonu mamy już za sobą i w przypadku Tanaka jedyną szansą na zniwelowanie straty punktowej do Neuvilla i walkę o mistrzostwo jest ciśnięcie na każdym rajdzie. Jeśli Estończyk nie da rady, to przynajmniej pozostawi po sobie dobre wrażenie i wszyscy będą wiedzieć, że jeśli dostanie dobrze przygotowne auto, to nie tylko będzie szybki ale może zostać liderem w każdym zespole, a nie tym wiecznie drugim jak np Sordo i kilku innych.

Powyższą taktykę może stosować Ogier, bo on ze względu na tytuły nie ma aż tyle do udowodnienia. Jest też wyżej w klasyfikacji, a że nie czuje się najlepiej we Fieście gdy musi pocisnąć, to musi kalkulować.

A co do TVP, to można wiedzieć o co konkretnie chodziło?


Ja jestem zwolennikiem walki, ale Ott zamiast wygranej nie ma nawet podium, nie mógł nawet o punkty na Power Stage powalczyć, nie wydaje mi się, żeby ta sytuacja była lepsza niż jakiekolwiek punkty, zwłaszcza, że nie bił się o 5 czy 6 miejsce, wtedy, czemu nie. Tanak to jednak nie Evans, że musi coś udowadniać albo płakać za rogiem jaki On poszkodowany bo nie dostał auta najwyższej klasy, tempo już dawno pokazywał, stał się bardziej regularny i teraz musi tylko to poprawić.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez adamlen » niedziela, 2 lip 2017, 14:01

Gratulacje dla Belga. Thierry jako jedyny z 3 szybkich zawodników tutaj zdołał dojechać do mety.
Tanak popełnił błąd, ale w tym roku popełnia ich wyjątkowo mało, więc do zapomnienia. A tempo mieli solidne, więc prawo do błędu również.
Latvala - pokonała go awaria, nie wiem czy zdołał by tu wygrać, ale był tutaj zdecydowanym TOP3.
Ogier - wypowiadał się, że nie zawsze da się wygrać, czasem trzeba być inteligentnym - tak jakby tylko on był. A prawda jest raczej taka, że po prostu nie był w stanie nawiązać walki z TOP3.
Paddon również całkiem nieźle.
Lefebvre - widać jak się cały rajd cieszył, że jest najlepszy z Citroena.
Breen z kolei przeciwnie - chyba naraził się gorzkimi słowami o C3 WRC. Pewnie będzie musiał jakąś rundę "odpocząć" tak jak Meeke.
Suninen - jak na debiut bardzo dobrze, jak go nazwali w relacji TV. Man of the few words - cały Fin. Jechał tempem lepszym niż Ostberg a to już dobry punkt odniesienia.
Mikkelsen - nie wierzę aby z czołowego kierowcy nagle stał się zawodnikiem walczącym w końcu stawki. Z zawieszeniem Citroena ewidentnie jest coś nie tak.

Chuchała - pod koniec już było lepiej. Podobno miał kompletnie zły setup na początku rajdu. Generalnie ani źle, ani dobrze.


Zabezpieczenie rajdu. Było na pewno sporo minusów. Nie wiem jaki był budżet na rajd, ale widocznie był nie wystarczający aby zatrudnić odpowiednich ludzi lub odpowiednio przeszkolić safety. Jeśli Rajd utrzyma się w kalendarzu (oby) będą konieczne dalsze zmiany w organizacji.
Rajd Polski nie jest najłatwiejszym rajdem do obserwowania, stosunkowo równe tereny sprawiają, że bezpiecznych miejsc widokowych jest nie wiele a kibiców jak widać było bardzo dużo mimo deszczowej pogody.
I tak jak pisałem kilka dni temu, Rajd Polski jest na celowniku, dostał żółtą kartkę i mimo iż w sezonie jest jeszcze 3-4 rajdy gdzie również są problemy z kibicami to właśnie na Polskim każde uchybienie w organizacji jest szczególnie uwidaczniane i w razie czego Rajd Polski będzie pierwszym do odrzutu. Przy takim stanie rzeczy organizacja musi być perfekcyjna aby w oczach FIA nie było nic do zarzucenia.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez MPSport » niedziela, 2 lip 2017, 14:10

viper napisał(a):
MPSport napisał(a):
amigo napisał(a):Jakby jeździł dalej w VW to by forma była po prostu tamte auta były dużo lepsze od konkurencji. Zobaczysz jak za 2-3 sezony VW wróci do WRC to i Ogierowi forma wróci.


Ale co tu auto ma do rzeczy skoro nie jest w stanie utrzymać tempa Tanaka w takim samym samochodzie, a Suninen w pierwszym starcie nową Fiestą ma zbliżone tempo do Ogiera.

A gdzie jest teraz Tanak :). Wbrew pozorom kolego rajdy samochodowe są dla inteligentnych kierowców i nie polegają jak to się większości wydaje na upalaniu na maksa pojedynczych oesow. Ogier w VW mógł robić co chciał , ale dzisiaj pokazuje prawdziwy kunszt kierowcy kompletnego i najlepszego nie koniecznie w najszybszym samochodzie. Myślę że jak by był w VW zawsze by mu zarzucano że tytuł wyjeździł autem po za konkurencja


Zgadzam się z Tobą, że regularność w rajdach jest istotna, a zwłaszcza dojeżdżanie do mety. Twoja teza choć słuszna to jednak jest przez Ciebie stosowana zbyt radykalnie. Przecież nie jest tak, że Tanak nie miał taktyki na rajd tylko upalał pojedyncze oesy jak głupi. Sytuacja wyglądała tak, że Neuville'a i Tanaka przed ostatnim etapem dzieliło 3.1 sekundy na korzyść Neuville'a. Tanak i Neuville żeby wygrać musieli zaryzykować jednemu wyszło drugiemu nie. Ogier gdyby był w podobnej sytuacji jak Tanak i dzieliłoby go parę sekund do Neuville'a też by cisną tylko, że jego do lidera dzieliło półtorej minuty. Gdy Ogierowi zależało na bonusowych punktach to cisną na Power Stage.
Avatar użytkownika
MPSport
 
Posty: 29
Dołączył(a): poniedziałek, 13 lut 2017, 14:23
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez miszczu140000 » niedziela, 2 lip 2017, 14:58

Dla mnie są 2 bohaterowie rajdu i 1 rozczarowanie bohaterowie to: Lefebre bo w jego nigdy nie wierzyłem a tu najlepsza Cytryna chociaż wynik i tak nie jest powalający i Sunninen -bardzo dobry wynik debiucie w WRC a antybohaterem jest Mikkelsen-no sorry ale to czołowy zawodnik i ma gorsze tempo w większości rajdu niż osoba uznana przez mnie za ciotę
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: ORLEN 74. Rajd Polski 2017

Postprzez viper » niedziela, 2 lip 2017, 15:05

MPSport napisał(a):Zgadzam się z Tobą, że regularność w rajdach jest istotna, a zwłaszcza dojeżdżanie do mety. Twoja teza choć słuszna to jednak jest przez Ciebie stosowana zbyt radykalnie. Przecież nie jest tak, że Tanak nie miał taktyki na rajd tylko upalał pojedyncze oesy jak głupi. Sytuacja wyglądała tak, że Neuville'a i Tanaka przed ostatnim etapem dzieliło 3.1 sekundy na korzyść Neuville'a. Tanak i Neuville żeby wygrać musieli zaryzykować jednemu wyszło drugiemu nie. Ogier gdyby był w podobnej sytuacji jak Tanak i dzieliłoby go parę sekund do Neuville'a też by cisną tylko, że jego do lidera dzieliło półtorej minuty. Gdy Ogierowi zależało na bonusowych punktach to cisną na Power Stage.

Ja nie krytykuje Tanaka tylko uprzedzam fakty przed krytyka Ogiera. Tanak postawił vabank, a to po prostu mając wolniejsze auto przeważnie się nie opłaca, dlatego ja wcale nie rozczulam się nad Tanakiem bo taki jest sport. Nadmierne ryzyko ma swoje konsekwencje. zupełnie inna jest sytuacja jaka spotkała Tanaka w tamtym roku a zupełnie inna dzisiaj na polskim.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron