Monte Carlo 2017

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez matik » środa, 18 sty 2017, 18:20

Witam.
Wiadomo, pierwsza jaskółka nie czyni wiosny ale no ..
Tutaj na forum polemika zawsze bedzie ale jedno jest pewne, nikt mistrzem w rajdach nie zostaje przypadkiem. Oczywiscie mowie za siebie tylko tyle ze ja dzisiaj utwierdziem sie w tym przekonaniu. Na naszym podwórku Brayan dosc dobrze temat wyjasnil ale to jest wiadomo nie ta liga co wrc. Mysle ze to o czym kolega pisze powyzje na temat sympatii niestety wroci na dawne tory, jak tylko sie okaze ze Ogier znow jest klasa sama dla siebie. CIeszylbym sie jakby rywalizacja na kazdym rajdzie byla do konca i rajdy byle pelne emocji ale cos mi sie wydaje ze rywazlizacja bedzie znow tłem dla Ogier'a. Obym sie mylil, znajda sie i tacy co znow beda sie doszukiwac uzasadneinia brnac w absurdy.
Moze ma jakiegos innego tego redbulla stad tak zapie..........nicza hehe


pozdrawiam
matik
N1
 
Posty: 69
Dołączył(a): środa, 17 lis 2004, 19:25


Re: Monte Carlo 2017

Postprzez deiman » środa, 18 sty 2017, 18:43

Evans jedzie shakedown na miękkich, żeby zaoszczędzić opony kolcowane na rajd. Dmack spodziewa się, że te mocno przydadzą się na weekend

Edit. Chyba cytryny podobnie, ale info nie potwierdzone.
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez Kajtofan » środa, 18 sty 2017, 20:11

Ogier i Mikkelsen zmasakrowali konkurencję na shakeu.
I pomyśleć, że Mikkelsena nikt nie chciał, a i za Ogiera oprócz Wilsona nikt specjalnie nie zabiegał.
maciotacio napisał(a):Ja obstawiam Stefanka, na testach wygląda jakby to C3ka go prowadziła, a nie na odwrót.

Tak, Stefane to może być czarny koń... :lol:
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez Mad Max » środa, 18 sty 2017, 20:12

Przepraszam czy coś mnie ominęło czy Skoda zbudowała WuRCa :shock: :wink:
deiman napisał(a):Evans jedzie shakedown na miękkich, żeby zaoszczędzić opony kolcowane na rajd. Dmack spodziewa się, że te mocno przydadzą się na weekend
Wydaje mi się że nie tylko DMack jest taki cwany.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez miszczu140000 » środa, 18 sty 2017, 22:07

I pomyśleć co by wyprawił w Polo 17 ,a poza tym shakedown nie jest miarodajny :D
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez Taurus » czwartek, 19 sty 2017, 00:19

Cytryny na slikach jechały. Na odcinku w ... śniegu i ludzi. Kubica odwiedził ekipę BRC na serwisie
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez speedyzxz » czwartek, 19 sty 2017, 00:43

Witcher1990 napisał(a):Stawiam na Ogiego- natomiast wydaje mi się, że Fordy, po wprowadzeniu nowego samochodu, miały więcej awarii i chorób wieku dziecięcego niż inne zespoły. Także tutaj może być klucz na początku sezonu. Citroen po 3-4 rajdach może być liderem wśród konstruktorów, właśnie ze względu na niezawodność.
Nieee, nawet jak cytryna będzie niezawodna to skład ma mizerny na tle M-Sportu i Hyu. Więc nie wierzę że przez 4 rundy będą w stanie zdobywać najwięcej punktów, aż tak to auta nie będą się pruć :wink:
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez miszczu140000 » czwartek, 19 sty 2017, 00:57

speedyzxz napisał(a):
Witcher1990 napisał(a):Stawiam na Ogiego- natomiast wydaje mi się, że Fordy, po wprowadzeniu nowego samochodu, miały więcej awarii i chorób wieku dziecięcego niż inne zespoły. Także tutaj może być klucz na początku sezonu. Citroen po 3-4 rajdach może być liderem wśród konstruktorów, właśnie ze względu na niezawodność.
Nieee, nawet jak cytryna będzie niezawodna to skład ma mizerny na tle M-Sportu i Hyu. Więc nie wierzę że przez 4 rundy będą w stanie zdobywać najwięcej punktów, aż tak to auta nie będą się pruć :wink:

moim zdaniem liderem będzie Hultaj chyba że ktoś zgarnie Mikkelsena. Oni mają najlepszą konfiguracje zawodnicy-auto, oczywiście może byc też M-Sport ale to w zależności tylko i wyłącznie od formy Ogiego
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez MSG Racing » czwartek, 19 sty 2017, 08:24

Testowy zaczął się tuż przed zmrokiem więc czemu się dziwicie?
Ogier i Mikkelsen mimo że zapitalali strasznie to jeździli po mnie zmarzniętym.
Citroen na slicku tak jak ktoś pisał po to żeby kolce na rajd mieć.
W dodatku wszyscy zrobili tyle km testowych przed tym rajdem i w jego okolicy że ten shakedown to tak spacerkiem bo do niczego nie jest potrzebny a Ogier jako że narzekał na mało testów więc pewnie temu przycisnął. Na jednym z filmików widać szczególnie że Meeke to się nawet na prostej nie szczególnie rozpędza.
OSy 1 i 2 pokarzą gdzie kto jest. A piątek i pozostałe dni jak kto potrafi jeździć.

PS.
Ogier mieszka niedaleko tras Monte a co z tym się wiąże to mówić nie muszę.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez hubertus_89 » czwartek, 19 sty 2017, 09:19

zwróciliście uwagę ile na "szejku" było rozmieszczonych tabliczek "no public" ? dosłownie co 5m gorzej niż u nas w Polsce, a kibice i tak stoją gdzie im się podoba :lol:
Avatar użytkownika
hubertus_89
N1
 
Posty: 86
Dołączył(a): niedziela, 6 lis 2011, 18:18

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez Mateos » czwartek, 19 sty 2017, 09:48

iceman150 napisał(a):Najciekawsze jest to, że w zeszłym roku Ogier był niezbyt lubianym zawodnikiem wśród nas, dominatorem. Wszyscy czekali na jego potknięcie. A po przejściu do forda wszystko obróciło się o 180stopni i wszyscy mu kibicują :) Jednym słowem dobre posunięcie z punktu PR :)


Myślę, że bardziej jest to kwestia kibicowania maluczkiemu Malcolmowi. Gdyby Ogier przeszedł do Citroena to hejt trwał by nadal :D
Avatar użytkownika
Mateos
N2
 
Posty: 165
Dołączył(a): niedziela, 16 lis 2008, 13:14
Lokalizacja: Świątniki Górne

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez Mad Max » czwartek, 19 sty 2017, 10:52

hubertus_89 napisał(a):zwróciliście uwagę ile na "szejku" było rozmieszczonych tabliczek "no public" ? dosłownie co 5m gorzej niż u nas w Polsce, a kibice i tak stoją gdzie im się podoba :lol:
Moim zdaniem Monte jest jednym z najgorzej zabezpieczonych rajdów w sezonie i po zeszłym roku jest trochę na cenzurowanym więc nie dziwi że próbują coś robić w kwestii poprawy bezpieczeństwa, a to ze kibice stoją gdzie chcą oznacza że nikt im w tym nie przeszkadza.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez kostek45 » czwartek, 19 sty 2017, 10:55

Jak to jest z tymi transmisjami live i podsumowaniami dnia?
Gdzie to można obejrzeć?

Rozumiem, że wrc+ a co z tym red bull tv?
https://www.redbull.tv/live/AP-1Q84GQNE ... ampionship
Tutaj nic nie jest napisane, żeby dzisiaj było.

W ramówce polsatu nic nie ma.
Avatar użytkownika
kostek45
A5
 
Posty: 823
Dołączył(a): wtorek, 28 wrz 2010, 08:23
Lokalizacja: Świdnica

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez adamlen » czwartek, 19 sty 2017, 11:38

Citroen na shakedown jechał jak na dojazdówce, inni też wcale nie lepiej, wszystko przez oszczędzanie opon. Opony wykorzystane na odcinku testowym nie powinny pochodzić z puli na rajd wtedy kibice mieli by większe widowisko.
Wszystko zaczyna się jednak dziś. Jest sporo śniegu więc warunki będą jak zwykle zmienne. Coś tam jednak już po tym rajdzie będzie wiadomo o formie aut.
Toyota poczyniła spory postęp w ostatnich tygodniach przed homologacją i już nie odstaje przynajmniej wizualnie. Twierdzą, że mocowo jest ok, a to już duża zaleta. Ich pakiet aero również chyba jako jedyny był rozwijany w tunelu aero, a więc z pozoru braku logiki w działaniu Toyoty może wyjść auto, które nie będzie odstawało tak jak wszyscy myśleliśmy. Nie oznacza to jednak, że będą zdolni wygrywać od początku. Myślę, że Latvala swoją szybkością zaskoczy kilka razy swoją pozycją.

Faworytem do tytułu wśród konstruktorów oczywiście Hyundai. Głównie dzięki temu, że od początku mają 3 auta.

W samym Monte Carlo obstawiam walkę Meeke kontra Ogier, ale na tej walce skorzysta Sordo lub Neuville.


Na marginesie, na zagranicznych stronach bardzo chwalą oklejenie DMACK projektu Polaka.
Mi się osobiście wydaje trochę za proste, ale grunt, że się ludziom podoba :wink:
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez DonCorrado » czwartek, 19 sty 2017, 13:22

Wszystko co proste jest najlepsze.

czyli dziś live nigdzie nie ma odcinka? nawet na streamach lepiej nie szukac bo i tak nikt nie transmituje w tv?
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 104 gości