Monte Carlo 2017

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez Mariusz » poniedziałek, 16 sty 2017, 23:01

adamlen napisał(a):Park serwisowy rozstawiony, na razie nie ma żadnych zdjęć jak wygląda stoisko Toyoty. VW i Hyundai zrobili pod tym względem mocne wejście. Taka potęga jak Toyota nie powinna zostać w tyle.

Mają mieć namiot. Z jakiegoś wywiadu po finsku przetłumaczone na angielski i na polski:
- Namiot ma być długi na 50 metrów i ma być ogólnodostępny, nie tylko vip-ów
- Dostęp ma być z dwóch stron namiotu, a rajdówki w środku
Mariusz
Mariusz
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 07:54


Re: Monte Carlo 2017

Postprzez iceman150 » wtorek, 17 sty 2017, 11:02

To może obstawimy jakieś typy dajmy na to pierwsze 5 pozycji.

1. Ogier
2. Neuville
3. Sordo
4. Lefebre
5. Evans
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez adamlen » wtorek, 17 sty 2017, 12:46

Mariusz napisał(a):
adamlen napisał(a):Park serwisowy rozstawiony, na razie nie ma żadnych zdjęć jak wygląda stoisko Toyoty. VW i Hyundai zrobili pod tym względem mocne wejście. Taka potęga jak Toyota nie powinna zostać w tyle.

Mają mieć namiot. Z jakiegoś wywiadu po finsku przetłumaczone na angielski i na polski:
- Namiot ma być długi na 50 metrów i ma być ogólnodostępny, nie tylko vip-ów
- Dostęp ma być z dwóch stron namiotu, a rajdówki w środku


Namiot namiotowi też nie równy. Ale są już pierwsze zdjęcia więc można mieć jakiś pogląd. Nie jest to jakiś zwykły namiot z plandeki, ale chyba Hyundaia nikt nie przebije.
http://planetemarcus.com/wordpress/wp-c ... 2017_4.jpg

Citroen tak jak wspominałem trochę zmienił wystrój:
http://planetemarcus.com/wordpress/wp-c ... 2017_3.jpg
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez Honiclbr » wtorek, 17 sty 2017, 15:28

adamlen napisał(a):Citroen tak jak wspominałem trochę zmienił wystrój:
http://planetemarcus.com/wordpress/wp-c ... 2017_3.jpg


Citroen wziął zaplecze z WTCC :D
Honiclbr
A5
 
Posty: 662
Dołączył(a): poniedziałek, 25 maja 2009, 11:51
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez deiman » wtorek, 17 sty 2017, 17:12

W sondach kto wygra MC Ogier i Meeke szli niemal leb w leb. Ja mniej wiecej tak oceniam ich szanse na wygrana. Przed rajdem sadzilem, ze bedzie mniej sniegu i lodu, ale na zdjeciach i filmach z oesow widac, ze jest mnostwo zdradliwych miejsc. Gdyby bylo sucho postawilbym na Meeke'a bo w takich warunkach testowal glownie Citroen. Ale nie jest ;)

1. Ogier/Meeke
2. Ogier/Meeke
3. Sordo
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez hubertus_89 » wtorek, 17 sty 2017, 18:34

panowie z racji że nie będzie relacji w polsacie sport zastanawiam się nad wykupieniem aplikacji wrc+ Możecie mi podpowiedzieć jak to działa? jakie daje możliwości? czy można np. oglądać onbordy tych kierowców których konkretnie chce obejrzeć? za każde podpowiedzi będę niezmiernie wdzięczny. Nadchodzi nowa era wrc i aż grzech nie obejrzeć tych nowych wurców a i rywalizacja zapowiada się dość wyrównana, tak się doczekać nie mogę, że każdego dnia odliczam dni do rozpoczęcia MC :D
Avatar użytkownika
hubertus_89
N1
 
Posty: 86
Dołączył(a): niedziela, 6 lis 2011, 18:18

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez adamlen » wtorek, 17 sty 2017, 18:51

Wszystko masz opisane na ich stronie. W skrócie, masz dostępne:
- Oesy LIVE - oczywiście nie wszystkie transmitują, w ub. roku to było 2-3 odcinki na rajd.
- Mapy LIVE z pozycjami i czasami zawodników
- Relacje po każdym dniu plus na koniec
- onboard-y załóg w WRC w każdym momencie i można porównać 2 załogi plus wybrać sobie kamerę.
- Newsy tekstowe plus radio rajdowe to samo co na bezpłatnej stronie wrc.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez Mariusz » wtorek, 17 sty 2017, 18:58

Najwięcej używałem tego jak jeździł Kubica, ale chyba dużo się nie zmienilo od tego czasu i raczej dodali kilka małych rzeczy niż ujeli. Tak więc mając WRC+ można śledzić położenie i prędkość GPSa kierowców WRC i WRC2 na mapce. Onboard-y są dostępne w ten sam dzień co był przejechany odcinek, choć czasem nie ma pojedynczych kierowców na pojedynczych odcinkach. Można było sobie włączyć dwóch kierowców na raz na przedzielonym ekranie i mniej więcej porównać. Podsumowania poszczególnych dni pojawiały się kilka godzin po zakończeniu dnia. No i były te same relacje na żywo co na polsacie, choć oczywiście komentator inny. A po zakończniu rajdu było dostępne podsumowanie rajdu też w kilka godzin.
Ja oglądałem na www, komórce (Android) i mają też apkę na Android TV.
Najwięcej nieścisłości jest na mapkach GPS-owych. Pierwszy odcinek dnia/pętli często jest skopany, ale po kilku/kilkunastu minutach przeważeni się stabilizuje. Wygląda to tak jakby ktoś ręcznie cały czas nad tym czuwał i potrzeba trochę czasu żeby naprawił co trzeba. A często trzeba, bo jak to w rajdach niektórzy wypadają, zmieniają się czasy startu odcinków czy inne takie.
To tak na szybko i gdy kupisz i się jednak nie spodoba to proszę nie mieć do mnie pretensji :) Dla mnie ogólnie jest ok, choć ja przeważnie oglądam/słucham tylko na żywo, a później już nie mam czasu na onboardy i nawet podsumowania.
Mariusz
Mariusz
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 07:54

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez Yrtat » wtorek, 17 sty 2017, 20:19

Tak jak kolega wyżej pisze, najgorzej jest z mapkami live, o dziwo pzmot ma o wiele lepsze :) ale ogólnie da się przeżyć.
Reszta super: relacja przed rajdem, relacje po dniu, odcinki live jak zaplanowali, podsumowanie całego rajdu, radio, live tekst. I co najlepsze to dla mnie są te onboardy, może szkoda że tylko załóg WRC ale i tak piękna sprawa. I następny plus - włączasz sobie to wszystko kiedy chcesz i ile razy chcesz. Zawsze w dowolnej chwili możesz przestać subskrybować i kiedy chcesz ponownie się podpiąć.
Oglądasz na pc lub/i jest apka na fona.
Płacisz 5 EURO na miesiąc-czy to dużo? Względna rzecz, flaszka do tyłu i tyle :) Minimalny transfer neta to chyba 3 mega. Są ponoć akcje promocyjne za darmo by wypróbować ale nie nie wiem dokładnie jak to działa.
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez Kajtofan » środa, 18 sty 2017, 01:28

Kod promocyjny: WRC2017 . Trzeba wpisać przy rejestracji i mamy 20% zniżki - za cały sezon wychodzi 39,99€.
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez miszczu140000 » środa, 18 sty 2017, 03:23

Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez prekursor » środa, 18 sty 2017, 08:46

Wygląda na to, że w Hyundaiu zdążyli położyć terakotę gdzie w Toyocie jeszcze skrzyń nie otworzyli :)
prekursor
 
Posty: 21
Dołączył(a): piątek, 29 kwi 2016, 09:07

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez Kajtofan » środa, 18 sty 2017, 09:10

Jak myślicie czy będzie dużo więcej dzwonów w związku ze znacznie szybszymi autami? Coś mi się wydaje, że tak.
A Monte może wygrać kierowca, którego nikt nie obstawia.. :D
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez Gąsior » środa, 18 sty 2017, 09:29

Z ciekawostek WRC+ jest jeszcze dostęp do podsumowań z wszystkich rajdów z 3 ostatnich bodajże sezonów. Ja biorę co roku roczną subskrypcję ze zniżką (nie miałem Polsatu) i jestem zadowolony. Poziom komentarza materiałów względem Borowczyka - przepaść, ale niestety tylko po angielsku.
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Monte Carlo 2017

Postprzez iceman150 » środa, 18 sty 2017, 10:18

Niekoniecznie musi być więcej wypadków, jeżeli wszystkie drogi będą zaśnieżone to i tak załogi nie wykorzystają pełnej mocy aut. Gorzej sytuacja przedstawiałaby się gdyby było względnie sucha a tylko w niektórych miejscach lód.
To tak samo jak w Polsce jak sypnie śnieg to okazuje się, że jest mniej wypadków bo ludzie jeżdżą ostrożniej :)
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości