Rajd Hiszpanii

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Hiszpanii

Postprzez Rules » sobota, 7 paź 2017, 16:12

Wszystko układa się jak zwykły. Ogier zaczyna spokojnie, kiedy wydaje się, że będzie co najwyżej 5-6 chłopaki zaczynają padać jak muchy... Jeden kamień i w rajdzie nie ma połowy czołówki. Jak wielu nie przepadałem za bardzo za Ogier, ale w tym sezonie ujmuje mnie spokojem, taktyką i wyrachowaniem (w pozytywnym sensie). Było by ciekawiej gdyby tytuł zdobył ktoś inny, ale jak narazie najbardziej zasługuje na niego właśnie Ogier.
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27


Re: Rajd Hiszpanii

Postprzez deiman » sobota, 7 paź 2017, 16:43

Czy ja wiem, czy spokojnie? Wczoraj, czyszcząc trasę, zaliczył świetny dzień i pod jego koniec znalazł się na drugiej pozycji :). Ja bym powiedział, że piątek był bardzo mocny w jego wykonaniu. Dzisiaj na pierwszej pętli zmagał się trochę z ustawieniami. Na drugiej odnalazł balans i automatycznie przyspieszył :). Chyba, że pisząc "spokojnie" masz na myśli "bez błędów". Wtedy tak, pojechał spokojnie, ale Ci, którzy odpadli, byli za nim lub sekundę przed nim :).
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Rajd Hiszpanii

Postprzez trebor » niedziela, 8 paź 2017, 11:11

Ależ dzisiaj seria Krisa! Az się boje o tym pisać, jeszcze dwa oesy. No i jakiś potencjał ta cytryna jednak ma :wink:
trebor
N2
 
Posty: 170
Dołączył(a): niedziela, 7 sie 2016, 17:02
Lokalizacja: Radom

Re: Rajd Hiszpanii

Postprzez Nox2 » niedziela, 8 paź 2017, 11:34

Czy ktoś wie gdzie można zobaczyć PS w necie?
Nox2
N1
 
Posty: 90
Dołączył(a): czwartek, 2 gru 2010, 22:09

Re: Rajd Hiszpanii

Postprzez kidler » niedziela, 8 paź 2017, 11:42

kidler
 
Posty: 41
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lis 2011, 17:02

Re: Rajd Hiszpanii

Postprzez wanderer » niedziela, 8 paź 2017, 12:19

Rules napisał(a):Wszystko układa się jak zwykły. Ogier zaczyna spokojnie, kiedy wydaje się, że będzie co najwyżej 5-6 chłopaki zaczynają padać jak muchy... Jeden kamień i w rajdzie nie ma połowy czołówki. Jak wielu nie przepadałem za bardzo za Ogier, ale w tym sezonie ujmuje mnie spokojem, taktyką i wyrachowaniem (w pozytywnym sensie). Było by ciekawiej gdyby tytuł zdobył ktoś inny, ale jak narazie najbardziej zasługuje na niego właśnie Ogier.

Krótką masz pamięć, bo Ogier na wielu tegorocznych rajdach musiał czasem mocno się napocić i popełniał błędy. W niektórych przypadkach miał naprawdę sporo szczęścia.

trebor napisał(a):Ależ dzisiaj seria Krisa! Az się boje o tym pisać, jeszcze dwa oesy. No i jakiś potencjał ta cytryna jednak ma :wink:

Potencjał miała zawsze, bo Cytryna już raz wygrała, ale w przypadku takiego zespołu to za mało, bo celem jest walka o zwycięstwa w każdym rajdzie.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rajd Hiszpanii

Postprzez adamlen » niedziela, 8 paź 2017, 13:47

Citroen jest bardzo dobry na asfalcie, im równiejszy tym lepiej a więc pewnie silnikowo są mocni, ale zawieszenie szczególnie na szutrach mocno kuleje i dziwne, że nie mogę tego ogarnąć przez cały sezon. Może na przyszły rok to rozwiążą.

Gratulacje dla Meeka za zasłużone zwycięstwo, jechał szybko i pewnie. Swoją jazdą przypominał w tym rajdzie.....Ogiera.
Seb zdobył dużo punktów, a Neuville znów popełnił mały ale kosztowny błąd. Zarówno Mikkelsen i Sordo również z podobnymi problemami.
Wygląda na to, że mistrzostwo producentów i kierowców trafi do M-Sportu (Zaznaczam - Do M-sportu, a nie do Forda.
Toyota - rajd do zapomnienia. Haninen zapewnił szczyptę cukru w beczce soli, ale to małe pocieszenie.

W WRC2 Suninen i Veiby bardzo dobre tempo, należą im się jakieś starty w WRC w przyszłym roku.
Natomiast prawdziwym bohaterem jest Jan Kopecky, który wygrał w klasie 13 odcinków (wszystkie asfaltowe) a wygrana przepadła już w piątek gdy jechał w kurzu za wolnym kierowcą tracąc około minuty. Facet od wielu lat jeździ bardzo szybko i solidnie. Chciałbym go zobaczyć jeszcze w aucie WRC.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rajd Hiszpanii

Postprzez wanderer » niedziela, 8 paź 2017, 15:32

adamlen napisał(a):Toyota - rajd do zapomnienia. Haninen zapewnił szczyptę cukru w beczce soli, ale to małe pocieszenie.

Według mnie nie tak do zapomnienia, bo Haninen w kolejnym rajdzie bronił honoru Toyoty. Poza słabszym początkiem miał bardzo dobre tempo- strata do zwycięzcy nie jest przecież jakaś duża. Mam nadzieję, ze zostawią go na przyszły rok bo druga część sezonu definitywnie pokazuje, że taki kierowca będzie im potrzebny, jeśli chcą na poważnie liczyć się w walce o tytuł dla producenta.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rajd Hiszpanii

Postprzez Seraf » środa, 10 paź 2018, 17:02

Edycja 2018 zapowiada się naprawdę ciekawie.

Tanak musi wygrać żeby dalej liczyć się w walce o mistrzostwo, więc będzie grubo,

Ogier musi być przed Neuvillem, ale dobrze wie że z Ottem nie da rady w czystej walce, więc nie będzie się bił za wszelką cenę o zwycięstwo - pod koniec rajdu może być trochę taktyki żeby w Australii nie odkurzać, ale zobaczymy,

Neuville musi się ogarnąć jeśli chce mieć tytuł bo w Autralii w piątek będzie odkurzał i będzie słabo.

Sordo może się trochę wmieszać w walkę o podium.

Loeb jeśli dojedzie do mety to bardzo możliwe, że będzie walczył co najmniej o podium a może i nawet zwycięstwo.

Latvala i Lappi zapewne też powalczą wysoko w generalce i mogą pomóc trochę Tanakowi.

Ja obstawiam, że wygra Tanak, Loeb lub Ogier ;)
Seraf
N3
 
Posty: 254
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 10:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajd Hiszpanii

Postprzez andrew88 » wtorek, 16 paź 2018, 07:32

Ktoś jest w stanie wskazać jakieś efektowne miejsca w asfaltowej części rajdu - typu podbicia, głębokie cięcia itp.?
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Rajd Hiszpanii

Postprzez michas83 » środa, 17 paź 2018, 19:15

JANUSZ KULIG FOREVER
Avatar użytkownika
michas83
 
Posty: 45
Dołączył(a): czwartek, 22 gru 2005, 15:08

Re: Rajd Hiszpanii

Postprzez andrew88 » środa, 17 paź 2018, 23:44

Dzięki za wskazanie miejsca, ale po pierwsze to po to tym co zobaczyłem w życiu bym tu nie stanął z obawy o własne bezpieczeństwo,o, a po drugie jak dobrze widzę to jest na El Montmell, które kompletnie nam nie pasuje do planu. Przymierzałem się do punktu ZP-1 na tym oesie, ale niestety albo trzeba by było bardzo szybko uciekać z Savallà lub poświęcić oes w Salou, czego nie chcemy robić.
Znalazłem coś, co może być cięciem właśnie na Savallà 1. https://www.google.pl/maps/@41.537877,1 ... 312!8i6656 i na Santa Marina 2. https://www.google.pl/maps/@41.0615591, ... 312!8i6656
3. https://www.google.pl/maps/@41.0554623, ... 312!8i6656 (tu pytanie na ile możliwy jest dojazd)
4. https://www.google.pl/maps/@41.0472235, ... 312!8i6656
5. https://www.google.pl/maps/@41.0420781, ... 312!8i6656
6. https://www.google.pl/maps/@41.0417658, ... 312!8i6656
Przy okazji mam taką nietypową prośbę do forumowiczów o ocenę czy w podlinkowanych miejscach można spodziewać się cięć. Żeby prościej było się odnieść do odpowiedniego fragmentu trasy, to ponumerowałem miejscówki. Wszędzie droga jest pokazana z prądem oesu. Z góry dzięki za pomoc :)
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Rajd Hiszpanii

Postprzez Seraf » czwartek, 25 paź 2018, 13:24

Polo R5 zgodnie z oczekiwaniami przynajmniej na testowym daje radę.
Dziwi mnie komentarz Kajetanowicza, że tyle się "natestował", że nie musi jechać testowego.
Czyżby problemy z budżetem?
Seraf
N3
 
Posty: 254
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 10:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rajd Hiszpanii

Postprzez DonCorrado » czwartek, 25 paź 2018, 18:43

Ten komentarz Kajetanowicza jest bardziej wymowny niż powiedzenie całej prawdy :roll: :lol:
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Rajd Hiszpanii

Postprzez zachu » czwartek, 25 paź 2018, 20:14

a gdzie to Kajto sobie tak super auto ustawił na Bemowie?? szkoda że nie starczyło kasy na przejechanie testowego, choć pierwszy odcinek pojechał ok. 6 miejsce zaraz za naprawdę znanymi i szybkimi kierowcami.
https://youtu.be/w33WX-HfgH4 0:22 - ale to w złej Polsce były problemy z kibicami.
Swoja drogą trochę w tym roku wypadłem z obiegu jeśli chodzi o rajdy ale z tego co pamiętam to Kajto miał jechać 4 rajdy w WRC 2. Pojechał Sardynię, Turcję i teraz Hiszpanię w Australii nie startuje, dla mnie to są 3 rajdy chyba że coś pominąłem.
Mam nadzieję że Petter nie zardzewiał i wygra w WRC 2.
Avatar użytkownika
zachu
A5
 
Posty: 580
Dołączył(a): poniedziałek, 15 paź 2007, 11:16
Lokalizacja: Ryglice koło Tarnowa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości