Rajd Hiszpanii

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Hiszpanii 2014

Postprzez jacko » sobota, 24 paź 2015, 17:52

krotkie podsumowanie 2. dnia:

OS 10, 4. miejsce za trzema VW
OS 11, 2. miejsce za Ogierem
OS 12, 2. miejsce za Ogierem
OS 13, 9. miejsce (12 sekund do lidera) -> CG twierdzi, ze to "silnikowy" OS z mala iloscia zakretow..
OS 14, 8. miejsce, na 2. splicie 1 sek za prowadzacym JML, stracil w samej koncowce 12 sekund, "pod koniec samochód stanął bokiem po wciścięciu hamulca"
OS 15, 4. miejsce za trzema VWs, samochód hamuje tylko na 3 koła. Tylny prawy hamulec nie działa
Na asfalcie zostały ślady płynu hamulcowego z jego auta.
OS 16, 55. miejsce, brak hamulcow z tylu, kapeć-zmiana koła na OSie
OS 17, brak hamulca recznego, Według relacji Colina Clarka tylne koło w aucie Roberta się chwieje
jednym zdaniem ta fiesta to kupa złomu :)

pozytywne jest to, że widać mega progres zwlaszcza na szutrze, wyglada na to, ze zadna z przygod nie wynikała z jego błędów co do tej pory rzadko sie zdarzalo, aż strach pomyśleć jaki byłby wynik na koniec tego rajdu w pełni sprawnym fabrycznym wurcu...
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51


Re: Rajd Hiszpanii 2014

Postprzez rypley » sobota, 24 paź 2015, 18:48

viper: wyniki są na mecie

Niestety takim autem nie da się jechać tempem czołówki. Jeśli FIA i "promotor" pozwoli na odejście Kubicy to będzie masakra. Na WRC i WRC+ najwięcej odsłon z Polski. Na oesach pełno Polaków.
Cytat carfita, który jest na miejscu:
Zgadza sie , powtarzam to wiele razy , jestem na wielu eliminacjach WRC , i w każdym kraju , na każdym rajdzie , jest full kibiców przy skromnym namiocie Roberta , to jest naprawdę niesamowite . Czasem wręcz dochodzą sceny dantejskie jak dziś , bo dosłownie prawie bójka miedzy kibicami a ochrona . Każdy chce mieć zdjęcie , autograf itp.
Nie rozumiem tez włodarzy WRC , szefów teamów fabrycznych , ale to jest niestety polityka .... ROBERT jak odejdzie z Wrc i na pysk spada oglądalność , choćby i promotora . Jestem tu szósty raz , ale tyle Polaków nigdy nie widziałem , to właśnie ROBERT sprawił ze kibiców jest cała masa . Gdziekolwiek jestem , wszędzie słychać "kubika" na rampie , na odcinku , na mecie , dosłownie wszędzie .
Szkoda wielka , ale cóż ..... będę dalej kibicował czy wpieprzajac ośmiorniczki , czy jedząc wursta z musztarda ...
Avatar użytkownika
rypley
N3
 
Posty: 278
Dołączył(a): piątek, 14 gru 2007, 16:57
Lokalizacja: Bydgoszcz, Lidzbark Warmiński

Re: Rajd Hiszpanii 2014

Postprzez viper » sobota, 24 paź 2015, 19:22

rypley napisał(a):viper: wyniki są na mecie

Niestety takim autem nie da się jechać tempem czołówki. Jeśli FIA i "promotor" pozwoli na odejście Kubicy to będzie masakra. Na WRC i WRC+ najwięcej odsłon z Polski. Na oesach pełno Polaków.
Cytat carfita, który jest na miejscu:
Zgadza sie , powtarzam to wiele razy , jestem na wielu eliminacjach WRC , i w każdym kraju , na każdym rajdzie , jest full kibiców przy skromnym namiocie Roberta , to jest naprawdę niesamowite . Czasem wręcz dochodzą sceny dantejskie jak dziś , bo dosłownie prawie bójka miedzy kibicami a ochrona . Każdy chce mieć zdjęcie , autograf itp.
Nie rozumiem tez włodarzy WRC , szefów teamów fabrycznych , ale to jest niestety polityka .... ROBERT jak odejdzie z Wrc i na pysk spada oglądalność , choćby i promotora . Jestem tu szósty raz , ale tyle Polaków nigdy nie widziałem , to właśnie ROBERT sprawił ze kibiców jest cała masa . Gdziekolwiek jestem , wszędzie słychać "kubika" na rampie , na odcinku , na mecie , dosłownie wszędzie .
Szkoda wielka , ale cóż ..... będę dalej kibicował czy wpieprzajac ośmiorniczki , czy jedząc wursta z musztarda ...

No bo sa i nie wiem nad czym tu debadowac. Mowisz o tym ze auto zlom,a ja ci mowie ze kubica wielokrotnie popelnial blad i byl po za droga z wlasnej winy tylko dzisiaj zlom to po prostu dobra wymowka i wszyscy skupiaja sie na aucie, ale to mydlenie oczu. Wielikrotnie podkreslalem ze na asfaltach kubica bedzie szybki bo natulnie musi byc szybki w koncu to jego zywiol od dzieciaka. Przypomne ci ze na poczatku roku perfidnie wrecz szydzono z m sport i wilsona, a pirelli byly glownym atutem nawiazania waliki nawet z vw. O tym juz sie nie mowi, a tylko sie narzeka. Wszyscy winni tylko nie sam zainteresowany. Mi nie zal kubicy pod wzgledem decyzji tak samo jak nie mi bylo kosciuszki i nie mowie tego zeby porownywac umiejetnosci tylko po to ze jak koscuszko mowil ze ma problemy ze sprzetem to sie z niego smiano ze sciemnia, a dzisiaj dokladnie w takiej samej sytuacji sie kubice tlumaczy ze ma pecha. To nie pech tylko konsekwencje pewnych decyzji. Kubica srednio z kazdego rajdu jedzie moze 1/3 oesow na ostro potem jest po za wynikami z wlasnej winy lub z auta, wiec gadanie ze by wygral jest bzdura bo w 3/4 rajdu mozna wiele bledow popelnic.

Osoba kubicy ma znaczenie tylko dla polakow a dla wrc nie ma zadnego znaczenia i z pewnoscia wrc nie padnie. To normalne ze sa tlumy polakow. Jak jezdzil marko martin to byly tlumy estonczykow. Nie widze w tym nic sensacyjnego.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Hiszpanii 2014

Postprzez rypley » sobota, 24 paź 2015, 19:42

No viper w tym poście już mówisz jak człowiek.;)
Nie chcę żadnej gównoburzy robić ale Kubica obecnie popełnia kupę mniej błędów niż rok temu. Dlaczego jak nie jeździł na Pirelkach mówił, że kapci nie łapie i 1 zapas to aż nadto? A w tym sezonie łapie po 3 kapcie na SS, musi nakurwi*** po gwoździach z fabryk obok...
Nawet w tym sezonie były błędy, ale kto ich nie robi. M-sport w tym rajdzie poleciał, latvala na kapciu et cetera et cetera... Koleś słabym autem, oponami, które czasem dają radę, czasem nie, potrafi gryźć Ogiera. Jakby opony dawały taką przewagę to i Prokop i Bertelii byli by w czubie. Ale niestety te opony są skrojone pod tych facetów, jak ktoś potrafi wyciskać 110% ze sprzętu to niestety nie dają rady.
Wyżej wkleiłem post człowieka, która ma WRC rally bywa, nie spuszcza się nad Kubicą a widzi co jego osoba robi na rajdach.

Gdyby RK, zamiast torów robił rajdy i miał w PZmłocie takie wsparcie jak dostaje np levebre to byłby już wielokrotnym mistrzem świata!

W F1, nie było sprzętu, BMW odpuściło kilka wyścigów wcześniej, bo Nick z Heidfeldu sobie nie radził, a na chu)** im mistrzostwo "polaczka".

Niestety dla niektórych, Kubica dla naszego polskiego motorsportu jest tym czego nigdy nie mieliśmy i możemy nie mieć przy takich nakładach jakie na Niego poszły. Bo wierzę, że w Polsce jest dużo utalentowanych osób, ale kasa misiu kasa...
Avatar użytkownika
rypley
N3
 
Posty: 278
Dołączył(a): piątek, 14 gru 2007, 16:57
Lokalizacja: Bydgoszcz, Lidzbark Warmiński

Re: Rajd Hiszpanii 2014

Postprzez viper » sobota, 24 paź 2015, 20:01

rypley napisał(a):No viper w tym poście już mówisz jak człowiek.;)
Nie chcę żadnej gównoburzy robić ale Kubica obecnie popełnia kupę mniej błędów niż rok temu. Dlaczego jak nie jeździł na Pirelkach mówił, że kapci nie łapie i 1 zapas to aż nadto? A w tym sezonie łapie po 3 kapcie na SS, musi nakurwi*** po gwoździach z fabryk obok...
Nawet w tym sezonie były błędy, ale kto ich nie robi. M-sport w tym rajdzie poleciał, latvala na kapciu et cetera et cetera... Koleś słabym autem, oponami, które czasem dają radę, czasem nie, potrafi gryźć Ogiera. Jakby opony dawały taką przewagę to i Prokop i Bertelii byli by w czubie. Ale niestety te opony są skrojone pod tych facetów, jak ktoś potrafi wyciskać 110% ze sprzętu to niestety nie dają rady.
Wyżej wkleiłem post człowieka, która ma WRC rally bywa, nie spuszcza się nad Kubicą a widzi co jego osoba robi na rajdach.

Gdyby RK, zamiast torów robił rajdy i miał w PZmłocie takie wsparcie jak dostaje np levebre to byłby już wielokrotnym mistrzem świata!

W F1, nie było sprzętu, BMW odpuściło kilka wyścigów wcześniej, bo Nick z Heidfeldu sobie nie radził, a na chu)** im mistrzostwo "polaczka".

Niestety dla niektórych, Kubica dla naszego polskiego motorsportu jest tym czego nigdy nie mieliśmy i możemy nie mieć przy takich nakładach jakie na Niego poszły. Bo wierzę, że w Polsce jest dużo utalentowanych osób, ale kasa misiu kasa...

Ja zawsze kolego mowie jak czlowiek,male fanatycy chca widziec swiat przez rozowe okulary :). Zobacz ile bylo podtekstow o trollu tego forum dyskusji o trolowaniu na poczatku dzisiejszego dnia. Teraz jest cisza. Nie zawsze musze miec racje oczywiscie ale swoje wiem i wiem to kolego z praktyki a nie zkomputera jak wiekszosc tu obecnych.

Natomiast najbardziej mi sie podoba twoje ostatnie zdanie zaczynajace sie od ... BO WIERZĘ.........
W polsce nie ma biedy z utalentowanymi kierowcami. jest tylko problem z budzetem ktory jest wielokrotnie wyzszy po za granicami kraju juz nie mowie o wrc bo to inny swiat. Mnie jednak szkoda kubicy nie w rajdach a w formule 1,bo to byl jego zywiol i swiat , a rajdy to po prostu w zastepstwie drugi garnitur.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Hiszpanii 2014

Postprzez rypley » sobota, 24 paź 2015, 20:16

Avatar użytkownika
rypley
N3
 
Posty: 278
Dołączył(a): piątek, 14 gru 2007, 16:57
Lokalizacja: Bydgoszcz, Lidzbark Warmiński

Re: Rajd Hiszpanii 2014

Postprzez Mariusz » sobota, 24 paź 2015, 20:37

Przyszedł się pożegnać, bo podobno przeczytał na jakimś polskim forum, że Kubica z jego doświadczeniem rajdowym nie może popełniać błędów ;)
Mariusz
Mariusz
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 07:54

Re: Rajd Hiszpanii 2014

Postprzez hbo » sobota, 24 paź 2015, 20:45

Czytam Was systematycznie i zawsze zastanawia mnie wytykanie błędów Kubicy. Kolega vajper szczególnie lubi to robić i podkreślać, że nie ma wyniku. TYLKO, że Kubica nie miał i nie ma presji dojeżdżania do mety, on się uczy rajdów w taki właśnie sposób. Ok poprzedni rajd gdzie ewidentnie nastawy auta były idealne i cały pakiet pasował idealnie łącznie z odcinkami widać było, że był wkurzony, bo widział dokładnie, że stać go było na podium i że mógłby być wynik, tak samo w tym rajdzie. Niestety prywaciarz bez napompowanego budżety niewiele zdziała.
Co do wyborów/wyboru opon, to gdyby nie wypięcie się Astyle wszystko wyglądałoby inaczej. Miało być dużo testów nowych opon, ale niestety treningówka wróciła do Włoch i wtedy cały sezon się posypał.
Wracając do wyników, jeśli ktoś oczekuje od chłopaka jeżdżącego 3 rok w rajdach, w tym 2 w WRC dojeżdżania do mety najlepiej w top5 hehe, no to chyba coś z tym kimś jest nie hallo. Jeżdżąc w małym prywatnym zespole, który ledwo dopina budżet, po przejściach z Astyle i wygrywać odcinki z fabrykami i to na szutrze... jeśli ktoś tego nie docenia i nie widzi postępu to może lepiej niech zajmie się inną dziedziną sportu, może piłką nożną.
hbo
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela, 11 sty 2015, 14:46

Re: Rajd Hiszpanii 2014

Postprzez jacko » sobota, 24 paź 2015, 21:26

nie rozumiemi po co te irytacje, korzystam z rozwiązania, ktore ma zoltodziob w stopce
http://www.tinypic.pl/j263ad3s5fg6
i jest to bardzo dobre rozwiazanie :)

nie wiem co napisal, ale podejrzewam, ze to cos w stylu wy wszyscy macie klapki na oczach, on tylko dzwoni i w ogole jest *ujowy :lol:

polecam na odtrutke na jego posty jesli jeszcze nie stosujecie metody zoltodzioby ponizszy art mikolaja sokola, podejrzewam, ze jednak wie ciut wiecej a propo motorsportu ;)
http://sokolimokiem.com/strategia-kubicy/
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: Rajd Hiszpanii 2014

Postprzez lukasz64fj » sobota, 24 paź 2015, 21:32

Podam przykład Latvali on w 2003r? już latał focusem wrc w wielkiej brytani a przstał dzwonić w drugim sezonie z vw i co? teraz po 12 latach i w najlepszym samochodzie jest 2, jakby dalej jeździł w fordzie to by nie było tak różowo i dalej by dzwonił, dobry sprzet pozwala na spokojniejsza jazde ale kolega co wszystko wie pewnie jeździ w kjs doinwestowanym 126p i g..... wie
Zarno
lukasz64fj
 
Posty: 27
Dołączył(a): wtorek, 9 sty 2007, 21:09

Re: Rajd Hiszpanii 2014

Postprzez akosinho » sobota, 24 paź 2015, 22:18

jacko napisał(a):krotkie podsumowanie 2. dnia:
OS 13, 9. miejsce (12 sekund do lidera) -> CG twierdzi, ze to "silnikowy" OS z mala iloscia zakretow..


To prawda, sporo prostych, ale obejrzałem onboard porównawczy z Latvalą i wychodzi na to, że mniej więcej do 1/3 odcinka było całkiem nieźle, jakieś 5s w plecy. RK tracił trochę na prostych gdzie często max pr. była o 5-10 km/h niższa niż u JML, ale najwięcej sekund padło chyba w końcówce i to również na wolniejszych partiach. Widać było jak by ostrożniejszą jazdę, dość wczesne hamowanie albo, co bardziej prawdopodobne, coś nie tak z samochodem, może właśnie z hamulcami (?). Ktoś czytał / słyszał wypowiedź Roberta po tym odcinku?
akosinho
 
Posty: 7
Dołączył(a): poniedziałek, 5 paź 2015, 20:32

Re: Rajd Hiszpanii 2014

Postprzez Śmiechol » sobota, 24 paź 2015, 23:28

Dzisiejszy wywiad RK:
Kod: Zaznacz cały
...cieszymy się, że tutaj jesteśmy i w niedzielę spróbujemy się jeszcze czegoś nauczyć...
Cały czas łudzę się że jest jakaś konkretna szansa na 2016. Obym się nie mylił
Avatar użytkownika
Śmiechol
N2
 
Posty: 188
Dołączył(a): sobota, 8 mar 2014, 11:09
Lokalizacja: Ruciane-Nida, Mazury

Re: Rajd Hiszpanii 2014

Postprzez Cairo » niedziela, 25 paź 2015, 08:24

Ruszył ostatni etap. Chyba najciekawsza niedziela w tym sezonie nam się zapowiada.2 i 8 miejsce dzieli mniej niż minuta. Sporo się może jeszcze wydarzyć.
www.cairo.com.pl - części do samochodów marki Honda - Kraków
Avatar użytkownika
Cairo
N2
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela, 9 gru 2007, 13:05

Re: Rajd Hiszpanii 2014

Postprzez Domson » niedziela, 25 paź 2015, 09:20

wygląda na to, że Robert pirelli na power stage oszczędza
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Rajd Hiszpanii 2014

Postprzez posejdon » niedziela, 25 paź 2015, 09:44

Domson napisał(a):wygląda na to, że Robert pirelli na power stage oszczędza

Ogier też. Ciekawa walka zapowiada się o 5 plac. Serce podpowiada, żeby stawiać na Krisa ale rozum mówi twardo - Ostberg...

Kubica sobie notatki poprawiał :)
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 11 gości