Tour de Corse

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Tour de Corse

Postprzez Taurus » niedziela, 9 kwi 2017, 13:58

albo paddon choć chłop coś bez formy
Taurus
N3
 
Posty: 231
Dołączył(a): sobota, 6 lut 2016, 15:23


Re: Tour de Corse

Postprzez Rules » niedziela, 9 kwi 2017, 14:36

Super się dzieje w Mistrzostwach... nareszcie:) a Ogier tak na prawdę dopiero teraz ma powody do marudzenia i widzi jak wiele zawdzięczał VW.
Avatar użytkownika
Rules
N3
 
Posty: 236
Dołączył(a): czwartek, 26 kwi 2007, 20:27

Re: Tour de Corse

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 9 kwi 2017, 14:52

Dzisiejszy rajd, a takze wszystkie tegoroczne cztery pokazuja dlaczego Ogier poki co jest nie do podskoczenia. Gosc, badzmy szczerzy, nie jezdzi w tym roku na takim poziomie jak w ubieglych latach. Nie wiem, czy kwestia jest tego, ze kombinacja Seb-Polo-VW byla tak zgrana, ze byli trudni do podskoczenia, a teraz widac, ze roznica nie jest tak duza. Czy to jest kwestia tego, ze Fiesta jest pol kroku za innymi samochodami. Czy rzecz lezy jeszcze gdzie indziej. Nie zmienia to jednak faktu, ze Ogier jest tak konsekwentny, tak regularnie zdobywa punkty, ze potrzeba kogos o zelaznej psychice, by jezdzil na takim poziomie caly sezon. Neuville jest bardzo szybki, chyba w koncu zgral sie z Hyundaiem jak nalezy. Ale czy bedzie w stanie tak regularnie zdobywac punkty i regularnie pokonywac Ogiera by z nim wygrac caly sezon? Chcialbym tego, dobrze byloby widziec nowego mistrza swiata. Ale na chwile obecna uwazam, ze Seb jednak jest na razie najmocniejszym kandydatem do wygrania tytulu.
Tak czy siak, bardzo dobry rajd Neuville'a, ciesze sie, ze w koncu to zrobil, moze byloby to jego trzecie zwyciestwo w tym roku, no ale wiadomo, gdyby babcia miala wasy i tak dalej. Jak dla mnie duzy plus dla JML za ogolnie caloksztalt w tym roku. Yaris sprawial wrazenie slabszego na asfalcie w porownaniu z i20, czy C3, ale Latvala juz czwarty raz pod rzad jest w punktach, znowu w Top 5. Na razie nie mozna go skreslac nawet w walce o tytul. Paddon za to nie moze sie odnalezc w tym roku, ciekawe czy to kwestia wypadku z Monte Carlo, czy jeszcze czegos innego.
Minus dla Citroena, chociaz tym razem Meeke'a nie mozna obwiniac, za ten poczatek duzy plus, pytanie czy wytrwalby bez bledow do konca. Uwazam, ze Lefebvre jest zdecydowanie do wymiany, tym bardziej, jezeli na rynku jest Mikkelsen.

Mam wrazenie, ze Ogier jesienia bedzie rozgladal sie za nowym pracodawca.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Tour de Corse

Postprzez miszczu140000 » niedziela, 9 kwi 2017, 15:49

deiman napisał(a):
adamlen napisał(a):Ponadto Mikkelsen na mecie powiedział, że ma nadzieję na auto WRC wkrótce. Pewnie coś jest na rzeczy.

Byloby cudownie. Kibicuje najmocniej tym najslabszym (jesli chodzi o sklad), wiec najchetniej widzialbym go w trzecim Yarisie.

Gratulacje dla Hyundaia i Neuville'a. Swietna postawa od drugiego dnia i zasluzone zwyciestwo. Dziwne problemy pozostalych dwoch kierowcow z podsterewnoscia i20 niemal od poczatku sezonu. Miejmy nadzieje wkrotce sie z tym uporaja.

M-sport nieco gorsza dyspozycja, ale chyba glownie przez awarie samochodu. Do tego momentu Ogier byl zdecydowanie w walce o pierwsze miejsce. Na koniec druga pozycja i spora przewaga w mistrzostwach. Tanak tez szybki, ale do byl chyba najslabszy rajd w ich wykonaniu w tym sezonie. Przydaloby sie na kolejny znalezc troche predkosci.

Brawa dla Toyoty. Ponownie nie spodziewalem sie tak dobrej dyspozycji z ich strony. Strata nieco ponad 1 minute pokazuje, ze nowiutki Yaris jest naprawde blisko. Te dwa ostatnie rajdy latwy byc nie mialy, ale wyszli z nich obronna reka, co napawa optymizmem przed kolejnymi. Han na razie bardzo slaby sezon, procz kilku oesowych przeblyskow.

Citroen jest chyba najwiekszym przegranym tego rajdu, ale taki bywa sport. C3 i Meeke pokazali niezly potencjal. Brawa dla Breen'a za kolejny bardzo solidny wystep. Lefebrve slabiutko.

Minely 4 rajdy i mamy 4 roznych zwyciezcow z 4 roznych teamow. Przydalo sie jednak to odejscie VW :)

Ja myślę że jak gdzieś się znajdzie w tym roku to albo Cytryna bo Lefebre naprawdę słabo sobie radzi niedość że z WRCów ma najgorsze tempo( z kierowców fabryk jak inni nie mają problemów) to jeszcze cały czas błędy albo dodatkowy Ford ale wątpię że zrobią tam konkuręcje dla Ogiego ale smaku dodaje to że ma podpisany kontrakt z VW więc może w kwesti tego jakaś zmiana decyzji a w Toyke najbardziej wątpie oczywka Heniek popełnia błędy ale... ma dobre tempo, w Portugalii chyba pojedzie też Lappi więc oni mają już skład i ich chyba Mikkelsen nie obchodzi na ten sezon ale obchodzi ich na kolejny sezon pewnie w miejsce Heńka
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: Tour de Corse

Postprzez maciotacio » niedziela, 9 kwi 2017, 16:20

A ja mam nadzieję, że Ford w końcu podejmie się większego wsparcia $$$ dla M-Sportu i będą fabryką pełną parą. Malcolm może się dwoić i troić ale jak nie ma kasy to niewiele można zdziałać. Po kilku rajdach nawet Fiestę Ogiera dopadły problemy.
Myślę, że jak Ogier przejdzie do Citroena/Hultaja to będzie pozamiatane jak było za czasów VW. Podejrzewam, że nawet przyszłoroczna Toyota będzie już pełnokrwistą rajdówką.

Jak dla mnie to Breen jest zaskoczeniem rajdu i jak narazie sezonu. Jestem pod ogromnym wrażeniem jak szybko dogadał się z wurcem i jest w stanie jechać całkiem przyzwoitym tempem - na poziomie 4-8 miejsca nie popełniając przy tym poważniejszych błędów. Doświadczenie w czterołapach ma całkiem spore (ponad 5 sezonów), ale niektórym przeskok do wurca stawał się nie lada wyzwaniem. W ubiegłym roku wiele jego występów starałem się tłumaczyć dogodną pozycją startową, tak w tym to już jest inna historia. Całkowicie dominuję nad swoim młodszym kolegą Lefebvre, praktycznie pod każdym aspektem i jest ostatnią deską ratunku Mattona jeśli chodzi o zbieranie punktów.

Drugą pozytywem jest tempo Toyki na asfalcie. Kompletnie się tego nie spodziewałem. Jak się uporali z setupem to od soboty praktycznie nie schodzili z TOP3 na każdym odcinku. Widać po wynikach, że auto ma potencjał trzeba tylko nabijać km i je dostrajać (i może jeszcze ściągnąć pewnego Norwega póki jest na wolny rynku). Przed sezonem, po wideo z testów za nic bym nie przewidział takich wyników. Po raz kolejny odszczekuję to do mówiłem wcześniej. Brawo Tommi i ekipa z fińskiej stodoły :D

BTW fajna garść statystyk od Garyego Boyda
https://twitter.com/KiwiWRCfan/status/851036956184031233
Avatar użytkownika
maciotacio
N2
 
Posty: 193
Dołączył(a): środa, 19 wrz 2012, 11:58

Re: Tour de Corse

Postprzez miszczu140000 » niedziela, 9 kwi 2017, 17:07

Matthias Schmidt napisał(a):Mam wrazenie, ze Ogier jesienia bedzie rozgladal sie za nowym pracodawca.

też tak myślę ale moim zdaniem pojawi się ten gracz w prywatnych rękach, który na ten rok się wycofał i to tam będzie jemu najbliżej bo coś było podejżane że Mikkelsen tak bardzo starał się o Polo' 17 dla Ogiego też to była 1 opcja nawet jeśli miał odpuścić Monte :wink:
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: Tour de Corse

Postprzez Witcher1990 » niedziela, 9 kwi 2017, 22:29

miszczu140000 napisał(a):
Matthias Schmidt napisał(a):Mam wrazenie, ze Ogier jesienia bedzie rozgladal sie za nowym pracodawca.

też tak myślę ale moim zdaniem pojawi się ten gracz w prywatnych rękach, który na ten rok się wycofał i to tam będzie jemu najbliżej bo coś było podejżane że Mikkelsen tak bardzo starał się o Polo' 17 dla Ogiego też to była 1 opcja nawet jeśli miał odpuścić Monte :wink:

tak, tak, tak i będą jeździć niedokończonym mułem w fazie prototypu, który będzie miał już dwa lat i zero perspektyw na przyszłe prace rozwojowe hahaha :D :D :D

Dodaj jeszcze coś w stylu-a Kubica w Toyocie
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Tour de Corse

Postprzez MPSport » poniedziałek, 10 kwi 2017, 00:25

Matthias Schmidt napisał(a):Mam wrazenie, ze Ogier jesienia bedzie rozgladal sie za nowym pracodawca.


Byłbym ostrożny z takimi stwierdzeniami na tym etapie mistrzostw. Toyota miała być padaką, a wygrała 1 rajd i prezentuje ogólnie dobre tempo, podobne opinie pojawiały się o Citroenie po Monte i Szwecji, a w Meksyku Meeke był nie do zatrzymania. Nie zdziwiłoby mnie zatem gdyby M-sport wygrał następne 4 rundy z rzędu. "Dominatora" Neuvillea a "słabego" Ogiera po OS7 dzieliło tylko 2,2 s a na kolejnych 2 próbach Ogier miał problemy z autem. Jeśli Ogier "dogada się" z Fiestą oraz jeśli M-sport upora się z chorobami wieku dziecięcego może wrócić dominacja Ogiera.
Avatar użytkownika
MPSport
 
Posty: 29
Dołączył(a): poniedziałek, 13 lut 2017, 14:23
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tour de Corse

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 10 kwi 2017, 11:08

Matthias Schmidt napisał(a):Mam wrazenie, ze Ogier jesienia bedzie rozgladal sie za nowym pracodawca.
Jeśli Ford nie wróci i ten zespół nie będzie pełną fabryką to tak będzie, bo Malcolm nie ma aż tyle $$$$$ żeby przeznaczyć ją na dalszy rozwój auta, w przeciwieństwie do swojej konkurencji. Pisałem o tym wcześniej ale moim zdaniem Ogier zrobił błąd że za marne 10baniek euro nie przebidował sezonu w Toyocie rozwijając to auto pod siebie na 2018r. a jak pokazują asy Toyki i w tym roku też dało by radę coś zwojować. Trzeba też pamiętać że Ogier z MSportem ma kontrakt tylko rok, ale myślę że niestety w przyszłym sezonie nikt już mu takiej kasy nie zaproponuje jak proponował Toyka.

maciotacio napisał(a):Jakieś zdjęcia/filmik z dzwona Haninena jest już w sieci?
https://www.youtube.com/watch?v=-UJ9eyEfOc0
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Tour de Corse

Postprzez karluum » poniedziałek, 10 kwi 2017, 12:13

Pytanie czy Ogierowi będzie się chciało jeździć w przyszłym roku. Ja mu kibicuję, by wywalczył tym Fordem Mistrza. Dzięki temu jest wspaniała walka - 4 rajdy i 4 różnych wygrywających. Ale Ogier prowadzi ;)
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Tour de Corse

Postprzez miszczu140000 » poniedziałek, 10 kwi 2017, 14:39

Witcher1990 napisał(a):
miszczu140000 napisał(a):
Matthias Schmidt napisał(a):Mam wrazenie, ze Ogier jesienia bedzie rozgladal sie za nowym pracodawca.

też tak myślę ale moim zdaniem pojawi się ten gracz w prywatnych rękach, który na ten rok się wycofał i to tam będzie jemu najbliżej bo coś było podejżane że Mikkelsen tak bardzo starał się o Polo' 17 dla Ogiego też to była 1 opcja nawet jeśli miał odpuścić Monte :wink:

tak, tak, tak i będą jeździć niedokończonym mułem w fazie prototypu, który będzie miał już dwa lat i zero perspektyw na przyszłe prace rozwojowe hahaha :D :D :D

Dodaj jeszcze coś w stylu-a Kubica w Toyocie

Mylisz się to auto było mułem dawno dawno temu kiedy jeszcze nie myśleli o zbudowaniu muła :lol:
Avatar użytkownika
miszczu140000
N3
 
Posty: 434
Dołączył(a): piątek, 27 lis 2015, 11:22

Re: Tour de Corse

Postprzez Mad Max » wtorek, 10 paź 2017, 12:30

Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Tour de Corse

Postprzez deiman » środa, 4 kwi 2018, 14:38

Ulewny deszcz na Korsyce. Jutro pogodnie, ale nie ekstra cieplo.

Jesli do piatku zupelnie wyschnie, stawiam na Citroeny. Jesli pobocza beda nadal mokre i pierwsze samochody beda nanosic bloto, stawiam na duet Neuville/Ogier.

Ciekawi mnie czy Toyota wykonala jakas poprawe na asfalcie. Tak naprawde nie widzielismy jej pelnego potencjalu jeszcze w tym sezonie.
Licze na bliskie czasy czolowki.
Obrazek
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Tour de Corse

Postprzez Seraf » piątek, 6 kwi 2018, 10:32

Neuville miał jakieś problemy na 1 OS?
Bo Ogier ma masakryczną przewagę.

Edit: Jednak Ogier to kosmita ;) Ale Loeb też mega :D
Seraf
N3
 
Posty: 254
Dołączył(a): piątek, 30 wrz 2011, 10:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tour de Corse

Postprzez iceman150 » piątek, 6 kwi 2018, 11:08

C3 R5 na pierwszym odcinku całkiem nieźle. Ninjago zaraz za Kopeckym.
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron