Tour de Corse

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Tour de Corse

Postprzez Witcher1990 » sobota, 7 kwi 2018, 21:45

Zważ na to, że nie jedzie w tym rajdzie ze swoim stałym pilotem. Choć trzeba się zgodzić, że dotychczasowy sezon poniżej oczekiwań. Ja liczę, że się jeszcze rozkręci.




Miejmy nadzieję, że to tylko to. Z drugiej strony teraz mamy taki poziom (pomijając Ostberga), że zmiana pilota na wiele nie wpływa- patrz Tanak czy Mikkelsen
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00


Re: Tour de Corse

Postprzez iceman150 » sobota, 7 kwi 2018, 22:06

Wg mnie w tym Roku Evans nigdzie nie będzie realnie liczył się w walce o wygraną czy nawet 2 miejsce. Te wyniki, które notował w zeszłym roku były wg mnie pokłosiem przewagi Dmacków w pewnych określonych warunkach. To jest solidny zawodnik na pozycje 4-6.
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Re: Tour de Corse

Postprzez adamlen » niedziela, 8 kwi 2018, 10:44

Loeb szybki
Meeke szybki
Tanak szybki
nawet Neuville szybki
Ale i tak wygrywa Ogier :D
Evans jest dobry na asfalcie, a tutaj odstaje wyraźnie więc to raczej klasa Ogiera tutaj decyduje.

Toyota na asfalcie bardzo ładnie, nawet ciut lepiej jak Hyundai. Sordo - król asfaltów ani Mikkelsen nie mają podejścia do kolegi z zespołu.
Latvala znów gorszy występ. Szkoda.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Tour de Corse

Postprzez deiman » niedziela, 8 kwi 2018, 13:38

Fajny rajd. Dla mnie wyniki sa sporym zaskoczeniem.

Fiesta poczynila spory postep na asfalcie. Kilka miesiecy temu nie bylo mowy o rywalizacji z C3 czy i20 na tej nawierzchni, przy zalozeniu, ze jest sucho i przewidywalnie. Nie wiem czy to nowe ustawienia, o ktorych mowil Ogier, czy rok spedzony w aucie i zrozumienie go, wspolpraca z Fordem, czy wszystko po trochu. Fakt jest taki, ze Fiesta w tym roku jest bardzo konkurencyjna w kazdych warunkach. Pierwszego dnia bylo troche wilgotno, ale nawet na suchych odcnikach Ogier zdetronizowal reszte. Brawo.

Yaris rok temu tutaj nie mial podejscia do reszty stawki. Teraz bylo inaczej, choc pierwszego dnia byly jakies problemy. Wydaje mi sie, ze w niektorych rajdach Toyota bedzie bardzo szybka, ale zobaczymy czy uda im sie uzyskac rownosc, ktora poki co prezentuje Fiesta.

Citroen ponizej oczekiwan. Pomijajac wypadki, widac, ze auto konkurencyjne, ale z drugiej strony rok temu tutaj nie mieli sobie rownych, dopoty silnik pracowal. W tym roku konkurencja byla blizej, a nawet troche przed nimi. Stracona okazja na mocne punkty.

Hyundai po staremu. Po swietnym tempie w Szwecji, samochod, ktory przez wielu postrzegany jest jako najszybszy, lapie zadyszke. Jezeli historie z Finlandii i z tego rajdu beda sie powtarzac, ciezko bedzie Neuvillowi zlapac Ogiera, chociaz teraz z pomoca przyjdzie system ustwienia kolejnosci pierwszego dnia zawodow, ktory moim zdaniem nie jest sprawiedliwy, ale poprawia widowisko.
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Tour de Corse

Postprzez Sylwek_GSi » niedziela, 8 kwi 2018, 14:10

Damian - w porównaniu z ubiegłym rokiem widać różnicę bo Ogier wyraźnie odzyskał pewność z VW. Wygrał 3 z 4 rajdów to chyba tyle co w całym sezonie 2017. Ale czy Ford aż tak odskoczyl? Ciężko powiedzieć. W Fordzie to tylko Ogier robi wyniki jak narazie. Evans wyraźnie obniżył loty. Co ciekawe policzyłem różnice czasowe na wszystkich odcinkach które przejechał loeb czyli odrzuciłem os 2,3i4. Okazało się ze różnica czasowa pomiędzy Loebem i Ogierem na 9 odcinkach które Loeb przejechał była uwaga 0.2 sek na korzyść Loeba ;). Pokazuje to ze gość ma nadal tempo ścisłej czołówki. No wiadomo można gdybać ze Ogier jechał spokojniej po piątku. Ale Loeb może też by cisną jeszcze bardziej gdyby nie rally2. Szkoda tego błędu z piątku ale odczucia po Meksyku i Korsyce mam w sumie bardzo dobre. Po cichu liczyłem ze będzie w czołówce a tu po praktycznie 5 latach przerwy gość jest w kapitalnej dyspozycji. Teraz czekam na Katalonie!
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Re: Tour de Corse

Postprzez Witcher1990 » niedziela, 8 kwi 2018, 15:01

No cóż wszyscy liczyliśmy, że ten sezon będzie jeszcze ciekawszy niż 2017 jednak wygląda na to, że Ogier zgrał się z Fiestą i będzie dominował resztę stawki. Sam wyjeździ tytuł dla producenta, zupełnie jak w WV :D
Rozczarowanie to Hyundai, widać nie tylko Accent był słabym WRC- od kilku lat nie mogą dojść do ładu z samochodem jak to się utrzyma to czuję, że dyrekcja poleci lub cały program.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Tour de Corse

Postprzez karluum » niedziela, 8 kwi 2018, 15:25

Ogier zgrał się z Fiestą ale w dwóch rajdach miał poważnego motywatora - Seba L. Myślę, że jego obecność pozwoliła wejść na ten swój wyjątkowy poziom. Oboje są znakomici i są wyjątkowymi kierowcami. Błąd Loeba zwalam na brak rozjeżdżenia się na asfalcie.Drobny błąd a konsekwencje duże. Ott gratulacje a reszta... Na swoim poziomie...
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Tour de Corse

Postprzez pawelll1987 » niedziela, 8 kwi 2018, 18:12

Nie rozpędzajcie się Panowie z tą dominacją Ogiera. Porównajmy analogiczny okres w 2017.

2018:
Ogier =26+5+25+28 = 84 pkt.
Neuville = 14+27+11+15 = 67 pkt.
Tanak = 18+3+5+19 = 45 pkt.

2017:
Ogier =25+19+22+22 = 88 pkt.
Neuville = 5+3+20+26 = 54 pkt.
Tanak = 15+18+15+0 = 48 pkt.

:wink:

Hyundai dostał zadyszki i jest to dość widoczne. Andreas to dla mnie wielkie rozczarowanie. Myślę jednak, że problemy są przejściowe.
pawelll1987
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota, 11 lis 2017, 12:07

Re: Tour de Corse

Postprzez wanderer » niedziela, 8 kwi 2018, 18:54

pawelll1987 napisał(a):Nie rozpędzajcie się Panowie z tą dominacją Ogiera. Porównajmy analogiczny okres w 2017.
2018:
Ogier =26+5+25+28 = 84 pkt.
Neuville = 14+27+11+15 = 67 pkt.
Tanak = 18+3+5+19 = 45 pkt.

2017:
Ogier =25+19+22+22 = 88 pkt.
Neuville = 5+3+20+26 = 54 pkt.
Tanak = 15+18+15+0 = 48 pkt.

Patrzenie jedynie na ilość zdobytych punktów to głupota, bo Szwecja i zamieszanie związane z odkurzaniem przez Ogiera praktycznie wyłączyła go z walki o punkty w tym rajdzie.
Ogier po tym rajdzie tracił 11 punktów do Neuvilla, a teraz, po 2 kolejnych rajdach ma 17 punktów przewagi. Dalej uważasz, że dominacja Ogiera to przesada?
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Tour de Corse

Postprzez pawelll1987 » niedziela, 8 kwi 2018, 19:04

Przypomnę tylko, że w zeszłym roku Neuville w Szwecji poległ przez głupi błąd. Tak, uważam, że dominacja Ogiera to przesada. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego co zrobił w Meksyku i tutaj, ale nie daleki byłbym od obwieszczania jego dominacji mimo, że na typ etapie wydaje mi się głównym faworytem.
pawelll1987
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota, 11 lis 2017, 12:07

Re: Tour de Corse

Postprzez wanderer » niedziela, 8 kwi 2018, 19:12

pawelll1987 napisał(a):Przypomnę tylko, że w zeszłym roku Neuville w Szwecji poległ przez głupi błąd. Tak, uważam, że dominacja Ogiera to przesada.

Dominacja m.in. na tym polega, że nie popełnia się głupich błędów. Ogier tym sezonie, stracił spore punkty jedynie Szwecji, ale nie przez swój błąd. Poza tym przypadkiem Ogier zdobył praktycznie maksimum. Jeśli dla kogoś to nie jest dominacja, to nie wiem, co nią jest.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Tour de Corse

Postprzez Witcher1990 » niedziela, 8 kwi 2018, 19:35

Ale rok temu to TN prowadził w 2 rajdach więc SO wygrane zawdzięcza pomyłkami rywala. Na Korsyce do czasu awarii Meeka Ogier był zdaje się 3 lub 4 i trudno mu było utrzymać prędkość czołówki. Teraz Ogier rozegrał sobie Monte i Korsykę jak chciał. Zaryzykuję nawet, że poustawiał wszystkich po kątach jak mu się podobało, prowadzenie od startu do mety...
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Tour de Corse

Postprzez pawelll1987 » poniedziałek, 9 kwi 2018, 07:42

Zobaczymy co będzie w Argentynie. Jeśli Seb chociaż zbliży się do tego co zrobił w Meksyku, a Thierry znów błyśnie niemocą, to wrócę tu przeproszę i przyznam Wam rację :D Ogier jest przy tym wytrawnym szachistą. Nie przypominam sobie w ostatnich 20 latach kogoś, kto potrafił tak mądrze jeździć.
Nie jestem zaskoczony zwycięstwem Seba (może tylko tym jak mocno skopał tyłki konkurentom). Dziwi mnie jednak jak słabo wypadł i20. Liczyłem po cichu na podium Sordo i dobre miejsce Andreasa, a panowie nie byli w stanie nawiązać walki. Coś mi się zdaje, że Neuville wyciągnął 100% obecnych możliwości Hyundaia, a nie był w stanie nawet dogonić Yarisa. Jeśli szybko czegoś nie poprawią to będą mieli spory problem.
pawelll1987
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota, 11 lis 2017, 12:07

Re: Tour de Corse

Postprzez Witcher1990 » poniedziałek, 9 kwi 2018, 19:44

Zgadzam się, a moim zdaniem jeśli po tym roku nie będzie przynajmniej jednego tytułu to polecą głowy. Mają "tylko" podium po zeszłorocznej wygranej, Sordo, mistrz asfaltów bez podejścia, AM również wygrał na asfalcie i kiepski występ. Bardzo, bardzo źle to wygląda.
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: Tour de Corse

Postprzez pawelll1987 » poniedziałek, 9 kwi 2018, 22:39

Myślę, że liczyli na tytuł konstruktorów, ale jak Andreas dalej będzie tak "błyszczał" to raczej go nie wyjeżdżą. Miał być drugim Neuvillem, a póki co walczy bardziej z Sordo.
pawelll1987
N2
 
Posty: 137
Dołączył(a): sobota, 11 lis 2017, 12:07

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron