Rallye Monte Carlo 2016

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez posejdon » środa, 20 sty 2016, 19:03

No i Camilli cztery takie same czasy.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno


Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez viper » środa, 20 sty 2016, 19:26

Jak by nie patrzec najwieksza niespodzianka jest meek przed vw i to 3 s. Co prawda fak faktem kolejnosc ma znaczenie, ale prawda tez jest tak ze na MC zawsze te warunki "pływają " i w praktyce rzadko kiedy wyniki sa miarodajne pod wzgledem warunkow. Ciekawe czy ten oes w tv bedzie po czarnym czy po śniegu lub mieszany.

Trochę duża roznica miedzy evansem a ptaszkiem 20 s na kilku kilometrach.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez adamlen » środa, 20 sty 2016, 19:30

viper napisał(a):Jak by nie patrzec najwieksza niespodzianka jest meek przed vw i to 3 s. Co prawda fak faktem kolejnosc ma znaczenie, ale prawda tez jest tak ze na MC zawsze te warunki "pływają " i w praktyce rzadko kiedy wyniki sa miarodajne pod wzgledem warunkow. Ciekawe czy ten oes w tv bedzie po czarnym czy po śniegu lub mieszany.


Przecież Ogier jest tylko 0,2s za Krisem.
Citroen na asfalcie zawsze jest mocny tym bardziej z Krisem za kierownicą. Na oesach jednak ciężko będzie mu utrzymać cały czas takie tempo.
Hyundai też ładnie. A M-Sport póki co obstawia tyły.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez iceman150 » środa, 20 sty 2016, 19:37

A Hyundai Paddona jednak na kolorowych felgach :)
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez viper » środa, 20 sty 2016, 19:41

adamlen napisał(a):
viper napisał(a):Jak by nie patrzec najwieksza niespodzianka jest meek przed vw i to 3 s. Co prawda fak faktem kolejnosc ma znaczenie, ale prawda tez jest tak ze na MC zawsze te warunki "pływają " i w praktyce rzadko kiedy wyniki sa miarodajne pod wzgledem warunkow. Ciekawe czy ten oes w tv bedzie po czarnym czy po śniegu lub mieszany.


Przecież Ogier jest tylko 0,2s za Krisem.
Citroen na asfalcie zawsze jest mocny tym bardziej z Krisem za kierownicą. Na oesach jednak ciężko będzie mu utrzymać cały czas takie tempo.
Hyundai też ładnie. A M-Sport póki co obstawia tyły.

Masz racje zle popatrzyłem zlały mi sie dwa wyniki 2,07 jeden po drugi a 3 ma 3 s. Jasne, ale meek i tak ładnie z vw na styk. To prawda oes to zupełnie inna bajka.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez adamlen » środa, 20 sty 2016, 20:40

hmmm...gdzieś to już kiedyś czytałem.....
Cezary Gutowski @CezaryGutowski
"Mamy mały problem, auto nie przyspiesza tak, jak powinno" Robert #Kubica po odcinku testowym Rajdu Monte Carlo
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez piotrg » czwartek, 21 sty 2016, 01:50

Moje typy na top 10:

1. Ogier
2. Latvala
3. Sordo
4. Ostberg
5. Paddon
6. Mikkelsen
7. Boufier
8. Evans (fiesta r5 evo)
9. Meek
10. Nevil

RK nie widzę w top 10 z tym pakietem którym dysponuje i patrząc na statystyki dwóch poprzednich sezonów. Kierowca pojedzie poprawnie to auto się rozleci. Oczywiście kciuki ciężko nie trzymać i nie cieszyć się szybką jazdą po odcinkach (jak chłop tyle pracy wkłada w starty) ale bez podniecania się i rozczarowywania.
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez adamlen » czwartek, 21 sty 2016, 09:29

10 pozycja startowa na dziś, przed Lefebvre, Bouffierem, Camilli i Bertelli. Myślałem, że będzie dalsza więc ok, ale na walkę taka pozycja nie pozwala. W tych warunkach po 5 autach będzie już błoto na zakrętach.
Obrazek
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez Gąsior » czwartek, 21 sty 2016, 10:30

Albo przetarta droga gdy spadnie śnieg (jak w zeszłym roku) dająca przewagę. Na Monte każdy kij ma dwa końce.
Avatar użytkownika
Gąsior
N3
 
Posty: 353
Dołączył(a): środa, 14 lip 2004, 00:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez viper » czwartek, 21 sty 2016, 10:30

adamlen napisał(a):10 pozycja startowa na dziś, przed Lefebvre, Bouffierem, Camilli i Bertelli. Myślałem, że będzie dalsza więc ok, ale na walkę taka pozycja nie pozwala. W tych warunkach po 5 autach będzie już błoto na zakrętach.

A w tam tym roku wygrał 4 oesy to jak cudem :). Pozycje miał chyba podobna.
Czasami jest tak ze dalsza pozycja to lepsza np. Jak jest warstwa śniegowa i zaczyna słoneczko topić a kierowcy rozjeżdżają. Skorokubica na stewami mowil ze jest błoto tzn. Śnieg bedzie rozjezany. Tak czy siak bedzie ciekawie.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez gregortest » czwartek, 21 sty 2016, 10:51

Moje typowania
1 Sordo Dani
2 Meeke Kris
3 Neuville
4 Mikkelsen
5 Bouffier
6 Robert
7 Ostberg
Ogier -awaria dzwon
Latvala - awaria dzwon
Camilli Eric -dzwon
Lefebvre - dzwon
Tanak
Paddon
Bertelli
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez TomMaz » czwartek, 21 sty 2016, 10:58

viper napisał(a):
adamlen napisał(a):10 pozycja startowa na dziś, przed Lefebvre, Bouffierem, Camilli i Bertelli. Myślałem, że będzie dalsza więc ok, ale na walkę taka pozycja nie pozwala. W tych warunkach po 5 autach będzie już błoto na zakrętach.

A w tam tym roku wygrał 4 oesy to jak cudem :). Pozycje miał chyba podobna.
Czasami jest tak ze dalsza pozycja to lepsza np. Jak jest warstwa śniegowa i zaczyna słoneczko topić a kierowcy rozjeżdżają. Skorokubica na stewami mowil ze jest błoto tzn. Śnieg bedzie rozjezany. Tak czy siak bedzie ciekawie.


Takim cudem że po rally2 pierwszego dnia został przesunięty na początek stawki...

Jakbyś jeszcze poświęcił trochę czasu żeby poczytać jak z warunkami to ponoć na wszystkich asfaltach śnieg już stopniał, prognoza pogody jest odwilżowa i stąd wniosek że pozycja startował jest słaba... oczywiście może zawsze coś się zmienić, ale na obecną chwilę tak to wygląda.
Ostatnio edytowano czwartek, 21 sty 2016, 11:07 przez TomMaz, łącznie edytowano 1 raz
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez viper » czwartek, 21 sty 2016, 11:05

TomMaz napisał(a):
viper napisał(a):
adamlen napisał(a):10 pozycja startowa na dziś, przed Lefebvre, Bouffierem, Camilli i Bertelli. Myślałem, że będzie dalsza więc ok, ale na walkę taka pozycja nie pozwala. W tych warunkach po 5 autach będzie już błoto na zakrętach.

A w tam tym roku wygrał 4 oesy to jak cudem :). Pozycje miał chyba podobna.
Czasami jest tak ze dalsza pozycja to lepsza np. Jak jest warstwa śniegowa i zaczyna słoneczko topić a kierowcy rozjeżdżają. Skorokubica na stewami mowil ze jest błoto tzn. Śnieg bedzie rozjezany. Tak czy siak bedzie ciekawie.


Takim cudem że po rally2 pierwszego dnia został przesunięty na początek stawki...

Jakbyś jeszcze poświęcił trochę czasu żeby poczytać jak z warunkami to ponoć na wszystkich asfaltach śnieg już stopniał, prognoza pogody jest odwilżowa i stąd wniosek że pozycja startował jest słaba... oczywiście może zawsze coś się zmienić ale na obecną chwilę tak to wygląda.

Nie no wiadomo. Ja tylko chciałem powiedziec ze warunki sie zmieniają i raz jechac lepiej z przodu a raz jechac z tylu. Po za tym nie wiem jak jest w tym roku z ta odwrotna kolejnością ?
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez TomMaz » czwartek, 21 sty 2016, 11:11

Miał niby Ogier już nie otwierać , a znowu jedzie pierwszy ... też nie wiem jak wyglądają nowe przepisy , czy będą jakieś zmiany kolejności w trakcie rajdu ? Pierwsza 10 od drugiej rundy jedzie w odwróconej kolejności skoro Ogier ma nie otwierać ? Ktoś wie jak ma to wyglądać ? :)
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rallye Monte Carlo 2016

Postprzez adamlen » czwartek, 21 sty 2016, 11:43

Dokładnie, droga obecnie wygląda tak, że śnieg który był na zapoznaniu stopniał i na 99% trasy jest czarny suchy lub wilgotny asfalt, każda kolejna załoga będzie wyciągała więcej syfu z cięć.
To Monte jest nieco bardziej przewidywalne z racji odwilży.
Dzisiaj więc liczę na miejsce ok 7. O ile problem z mocą został rozwiązany.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości