LOTOS 73. Rajd Polski 2016

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez madman » czwartek, 22 paź 2015, 22:30

Nadchodzą długie jesienne, zimowe wieczory, wkrótce poznamy datę rajdu, zatem możemy rozpocząć naszą autoklubową dyskusję. Na facebookowym profilu 'Delegata' mignęła mi data 23-26.06.2016. Osobiście strasznie żałuję tej daty - studia, a co za tym idzie sesja prawdopodobnie nie pozwolą mi na oglądanie rajdu. Bardzo to bolesne doświadczenie! :( Ciekawe, czy będą kolejne eksperymenty z trasą rajdu, czy jednak możemy się spodziewać w końcu powolnego formowania 'klasycznych' odcinków. Jesli w 2016 uda się wyeliminować większość niedociągnięć w sprawie stref kibica i organizacji, które nękały rajd w (prawie) zeszłym sezonie, to może w końcu uda nam się wszystkim zgodzić i napisać, że to był naprawdę dobry rajd? W stosunku do 2014 organizatorzy świetnie dali radę ze znalezieniem nareszcie twardych i dobrych dróg, może tym razem dadzą radę z kibicami? Rajd Polski 2016 czas zacząć... Przynajmniej u nas, na forum. :wink:
"To że trzeba hamować poznawałem po tym, że wszyscy kibice zaczynali uciekać." - K. Hołowczyc
Avatar użytkownika
madman
N3
 
Posty: 285
Dołączył(a): sobota, 10 maja 2014, 09:59
Lokalizacja: Pomorze


Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez DonCorrado » czwartek, 22 paź 2015, 22:52

Ciekawe kiedy będą mapki ...
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez madman » czwartek, 22 paź 2015, 23:26

DonCorrado napisał(a):Ciekawe kiedy będą mapki ...

Jeśli pojawią się w okolicach maja to będzie to niesamowite wydarzenie. :P
"To że trzeba hamować poznawałem po tym, że wszyscy kibice zaczynali uciekać." - K. Hołowczyc
Avatar użytkownika
madman
N3
 
Posty: 285
Dołączył(a): sobota, 10 maja 2014, 09:59
Lokalizacja: Pomorze

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez ToKu » piątek, 23 paź 2015, 20:36

@Madman

Rozważyłbym spięcie pośladków i zaliczenie wszystkiego najszybciej jak to tylko możliwe. W 2004 jak wchodziliśmy do Unii, to jakoś tak 10 maja byłem na pokładzie samolotu do UK z zaliczonym wszystkim.
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez daryush » piątek, 23 paź 2015, 23:29

ToKu napisał(a):@Madman

Rozważyłbym spięcie pośladków i zaliczenie wszystkiego najszybciej jak to tylko możliwe. W 2004 jak wchodziliśmy do Unii, to jakoś tak 10 maja byłem na pokładzie samolotu do UK z zaliczonym wszystkim.


Albo zawsze można pójść w przeciwnym kierunku... Kampania Wrześniowa też jest przecież dla ludzi :P Ja w 2009 nie pojechałem na Polski bo 2 egzaminy, piątek i poniedziałek dookoła rajdu... a później i tak musiałem je trzaskać jeszcze raz we wrześniu :(
daryush
N2
 
Posty: 191
Dołączył(a): poniedziałek, 28 sie 2006, 20:50
Lokalizacja: Wisła/Gliwice

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez maciotacio » wtorek, 3 lis 2015, 18:24

Jednak delegat się mylił. Rajd odbędzie się w dniach 1-3 lipca. Teraz czekamy na mapki :lol:
Avatar użytkownika
maciotacio
N2
 
Posty: 193
Dołączył(a): środa, 19 wrz 2012, 11:58

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez ToKu » czwartek, 5 lis 2015, 21:33

stąd:

http://www.olsztyn.sport.pl/sport-olszt ... okOlszLink

Nadchodzący 73. Rajd Polski będzie siódmą rundą przyszłorocznych mistrzostw świata FIA. Już wiadomo, że najlepsi kierowcy na mazurskich szutrach pojadą w dniach 1-3 lipca.
- Z jednej strony jestem zadowolony z takiego terminu, ponieważ wokół tras zgromadzi się jeszcze większa liczba kibiców - mówi Jarosław Noworól, dyrektor zawodów. - Z drugiej, czeka nas ogromne wyzwanie organizacyjne, ponieważ trzeba nad nimi zapanować. To będzie nasze główne zadanie.

I dodaje: - Początek wakacji zawsze przekłada się na problem ze znalezieniem noclegu. Pierwotnie FIA [Międzynarodowa Federacja Samochodowa - red.] przychylała się do pomysłu przeprowadzenia rajdu o tydzień wcześniej. Wtedy o rezerwację w hotelu z pewnością byłoby łatwiej.

Podczas tegorocznej 73. edycji Rajdu Polski największym problemem organizatorów byli kibice, którzy często ustawiali się w niedozwolonych miejscach powodując zagrożenie zarówno dla siebie jak i rywalizujących załóg. Z tego powodu został nawet anulowany oes nr 14 "Mazury".

Przypomnijmy, że pod Mikołajkami, ponownie bezkonkurencyjny okazał się Francuz Sebastian Ogier, który wygrał 8 z 18 zaplanowanych odcinków specjalnych. - Planujemy kilka modyfikacji dotychczasowych tras. Nowością ma być oes rozgrywany w okolicach Orzysza. I wprawdzie w tej sprawie nie doszliśmy jeszcze do porozumienia z samorządem lokalnym, to mam nadzieję, że jeden z etapów rajdu odbędzie się w tej pięknej okolicy. Pozostałe odcinki zamierzamy przeprowadzić sprawdzonymi w minionych latach szlakami - kończy Noworól.
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Tomek K » czwartek, 5 lis 2015, 21:58

Czasem zastanawiam się czy oni w ogóle myślą nad tym co mówią. Tak, faktycznie w dniach 30.06-3 lipca można spodziewać się pewnie z pół miliona kibiców. Bo to diametralnie inny termin niż 2-5.07, w jakim w tym roku rozgrywany był rajd...
www.RallyMedia.pl
Avatar użytkownika
Tomek K
A5
 
Posty: 673
Dołączył(a): czwartek, 25 sty 2007, 22:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Mad Max » sobota, 19 gru 2015, 12:04

Podczas tegorocznej 73. edycji Rajdu Polski największym problemem organizatorów byli kibice, którzy często ustawiali się w niedozwolonych miejscach powodując zagrożenie zarówno dla siebie jak i rywalizujących załóg. Z tego powodu został nawet anulowany oes nr 14 "Mazury".
Ciekaw jestem bardzo jak mocno jeszcze utrudnią nam życie

Przypomnijmy, że pod Mikołajkami, ponownie bezkonkurencyjny okazał się Francuz Sebastian Ogier, który wygrał 8 z 18 zaplanowanych odcinków specjalnych. - Planujemy kilka modyfikacji dotychczasowych tras. Nowością ma być oes rozgrywany w okolicach Orzysza. I wprawdzie w tej sprawie nie doszliśmy jeszcze do porozumienia z samorządem lokalnym, to mam nadzieję, że jeden z etapów rajdu odbędzie się w tej pięknej okolicy. Pozostałe odcinki zamierzamy przeprowadzić sprawdzonymi w minionych latach szlakami - kończy Noworól.
Nowy odcinek koło Orzysza fajna sprawa, Pianki ?? Miłki/Danowo ?? Chmielewo w jakieś nowej konfiguracji.

Już kilku zawodników potwierdziło chęci startu u nas, jest i kolejny
http://rajdy.autoklub.pl/news/paragwajc ... lski,65183
Bardzo dobrze też że naszą eliminacje ma w planach ekipa w DS3 - było by miło jakby wystawili u nas trzy auta.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Hubertos » sobota, 19 gru 2015, 12:50

Ten odwołany odcinek przesądził o tym, że dowalą nam jeszcze bardziej :P . Przecież zawsze winni są tylko Ci źli kibice, co stoją za czerwoną taśmą!!! Niestety, masa idiotów walnie przyczyniła się do złej opinii nt. zabezpieczenia RP. To co robili w, niektórych miejscach było igraniem ze śmiercią, np. hopka na Świętajnie.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Mad Max » sobota, 19 gru 2015, 14:21

Hubertos napisał(a):Ten odwołany odcinek przesądził o tym, że dowalą nam jeszcze bardziej :P . Przecież zawsze winni są tylko Ci źli kibice, co stoją za czerwoną taśmą!!!
Jak by nie zrobili zabezpieczenia na odpier**** to by problemu nie było

kolejne fajne auto więcej
http://rajdy.autoklub.pl/news/bonato-do-mikolajek,65186
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez LancerEVO5 » sobota, 19 gru 2015, 21:47

Hubertos napisał(a):Ten odwołany odcinek przesądził o tym, że dowalą nam jeszcze bardziej :P . Przecież zawsze winni są tylko Ci źli kibice, co stoją za czerwoną taśmą!!! Niestety, masa idiotów walnie przyczyniła się do złej opinii nt. zabezpieczenia RP. To co robili w, niektórych miejscach było igraniem ze śmiercią, np. hopka na Świętajnie.


A może tak naprawdę to ta sytuacja spowodowała odwołanie OS MAZURY?! Wtedy jak było już po ptakach, winę należało zwalić na kibiców?
"Chwila przed odwołaniem Mazur. W tle ciągnik rolnika blokujący odcinek. Taka sytuacja"
https://www.facebook.com/Testy.u.Delega ... =3&theater
Widać, że PZM poinformował na czas mieszkańców o rajdzie.
Tekst skopiowałem z profilu Testy u Delegata z faceboka napisane 08.07.15

Ja byłem na hopie Świętajno i ci którzy mieli olej w głowie stali w bezpiecznych miejscach. Na lądowaniu i po nim nikogo nie było, więc nie pisz że przebywanie tam było "igraniem ze śmiercią" skoro ciebie tam nie było i nie widziałeś.
LancerEVO5
 
Posty: 15
Dołączył(a): środa, 24 cze 2015, 21:18
Lokalizacja: Dzierżoniów

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Hubertos » sobota, 19 gru 2015, 22:16

To co napisałem było czystym sarkazmem, szkoda że nie załapałeś. Również stałem na hopie w Świętajnie i uważam że dało się tam stać bezpiecznie. Pozdrawiam serdecznie.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Mad Max » środa, 6 sty 2016, 12:54

Miła informacja, pierwszy nie fabryczny WuRC w Mikołajkach
http://rajdy.autoklub.pl/news/yazeed-do-mikolajek,65386
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez posejdon » środa, 6 sty 2016, 14:11

Mad Max napisał(a):Miła informacja, pierwszy nie fabryczny WuRC w Mikołajkach
http://rajdy.autoklub.pl/news/yazeed-do-mikolajek,65386

Fajnie, że WuRCem. Pewnie Warmiński też pojedzie (w sumie to już chyba jak zwykle :) ).
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości