LOTOS 73. Rajd Polski 2016

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez tomlodz » czwartek, 7 lip 2016, 16:16

ToKu napisał(a):Ah i jeszcze jedno, bo zapomniałem napisać w pierwszym długim poście - gwizdki. Z roku na rok jakby cichsze.


Cichsze, wielu Safety tam gdzie byliśmy w ogóle nie mieli żadnych gwizdków .
Avatar użytkownika
tomlodz
N2
 
Posty: 191
Dołączył(a): środa, 1 lip 2009, 20:17
Lokalizacja: Łódź


Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez SOKÓŁ » czwartek, 7 lip 2016, 16:16

ToKu napisał(a):P.S. A jak chcieli od was karnety, to mieli chociaż jednorazowe bilety na sprzedaż? Czy po prostu nie ma wejścia i koniec?


Na Pierwszym Gołdapie podjeżdżamy do bramki na szybkie naklejka (All Access) policja puszcza a safeciarz wyskakuje otwiera drzwi i żąda pokazania identyfikatorów bo nie ma wjazdu :lol: usłyszał kilka nie kulturalnych słów oczywiście za otwarcie drzwi i odpuścił. Wróciłem kawałek z parkingu chowając identyfikator i chcąc wejść na wydrę.Zatakowało mnie 2 że muszę kupić bilet/karnet wyciągam portfel i proszę o bilet łącznie z paragonem fiskalnym i co się dowiaduję?? Paragony i faktury za bilety do odbioru w Mikołajkach po 20 lipca Grzecznie schowałem portfel minąłem owych panów i poszedłem dalej zakładając fiszkę przed następną blokadą .
SOKÓŁ
A6
 
Posty: 1061
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sie 2012, 22:17

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez posejdon » czwartek, 7 lip 2016, 16:30

ToKu napisał(a):P.S. A jak chcieli od was karnety, to mieli chociaż jednorazowe bilety na sprzedaż? Czy po prostu nie ma wejścia i koniec?

Nocowaliśmy przy os i po pierwszym przejeździe poszliśmy do sąsiedniej miejscowości do sklepu (którego notabene nie było :D ). W drodze powrotnej na drodze stanął nam chłopiec, który powiedział, żeby mu bilety pokazać. Powiedziałem, że nie mamy a on na to, że nie wejdziemy. Odparłem, że w miejscu noclegu zostało jedzenie, picie, samochód a on, odwracając się tyłem rzekł: "To ja nie chcę" (cokolwiek miałoby to znaczyć). Odpowiedziałem, że też nie chcę i poszliśmy dalej. Kupna biletu nie proponował ale sądząc po kilku grupkach zakłopotanych ludzi, którzy stali wokół niego nie wiedząc co zrobić - biletów nie miał.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez ToKu » czwartek, 7 lip 2016, 16:57

Nikt mnie o bilet w ciągu całego rajdu nie zagadywał. Nocowałem przy Oesach (jakieś 300 metrów od pierwszej miejscówki, może z 500 od trzeciej i czwartej i ze 200 od piątej i szóstej). Na miejscówkę numer dwa szliśmy wzdłuż odcinka (jakieś 2 km), koło PW przy Gorłówku.

Jakby mnie ktoś zapytał, to bym go zapytał, czy ma sprzedać jednorazowe. Jakby nie miał, to sorry Batory, ale idę. Wzywaj Policję.
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez TITISE » czwartek, 7 lip 2016, 17:39

Świetny Rajd, szkoda że ostatni raz WRC, zauważcie że nawet na zapoznaniu nie było żadnych załóg które opisują przed przyszłym rokiem (Hanninen).
TITISE
N3
 
Posty: 206
Dołączył(a): środa, 14 sty 2009, 21:38
Lokalizacja: Col de Turini

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez posejdon » czwartek, 7 lip 2016, 22:42

TITISE napisał(a):Świetny Rajd, szkoda że ostatni raz WRC, zauważcie że nawet na zapoznaniu nie było żadnych załóg które opisują przed przyszłym rokiem (Hanninen).

Sugerujesz, że zawodnicy mogą w tym temacie wiedzieć coś więcej niż my maluczcy?
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Yrtat » piątek, 8 lip 2016, 08:38

posejdon napisał(a):
TITISE napisał(a):Świetny Rajd, szkoda że ostatni raz WRC, zauważcie że nawet na zapoznaniu nie było żadnych załóg które opisują przed przyszłym rokiem (Hanninen).

Sugerujesz, że zawodnicy mogą w tym temacie wiedzieć coś więcej niż my maluczcy?

Widocznie wielu już wie. Meekea też nie było na zapoznaniu. Stwierdzenie TITISE wygląda na dość dobrą sugestię.
Avatar użytkownika
Yrtat
A5
 
Posty: 712
Dołączył(a): wtorek, 30 kwi 2013, 17:31
Lokalizacja: Żywiec

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Mic_123 » piątek, 8 lip 2016, 08:40

Byc moze szefowie zespolow fabrycznych wiedza co dzieje sie w tzw kuluarach FIA :D w koncu wielu ich rodakow zasiada w tym gremium, a zawsze moze sie zdarzyc ze ktos cos przy niezobowiazujacym piwku czy na polu golfowym cos niechcacy lub chcacy "chlapnie". A wowczas zespol nie wysyla kierowcy (czytaj pracownika) na zapoznanie i nie musza sie mu nawet tlumaczyc. W koncu wstepne plany co do przyszlorocznych kalendarzy sa robione z jakims wyprzedzeniem, a kolejka chetnych do organizowania rundy WRC jest dluzsza nich ilosc rund.
Absolutnie nie twierdze ze RP wypadnie z kalendarza w 2017.
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Mad Max » piątek, 8 lip 2016, 10:04

Moim zdaniem za daleko idące wnioski wyciągacie - z drógiej strony można powiedzieć że rajd w przyszłym roku będzie bo VW na testach przed rajdem trzy dni katował wersje Polo WRC 2017
http://rajdy.autoklub.pl/gallery/show/id/1466967887
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez karluum » piątek, 8 lip 2016, 10:05

A czy w 2008 roku robił ktoś z fabryk zapoznanie? O ile dobrze pamiętam to nikogo nie było na starcie ani na zapoznaniu...
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Mad Max » piątek, 8 lip 2016, 10:10

Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez karluum » piątek, 8 lip 2016, 12:28

Dzięki mad-max. Nie pamiętałem tego.
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Mad Max » piątek, 8 lip 2016, 12:39

karluum napisał(a):Dzięki mad-max. Nie pamiętałem tego.
Ja też nie :lol: "szukajka" na autoklubie za to pamiętała
z tego co jest opublikowane na stronie rajdu w zakłądce dla zawodników to na samym zapoznaniu w tym roku były jakieś dwie dodatkowe załogi ciekawe kto
poza tym z tego co mi mówił znajomy to rajd wizytowała dość "mocna" grupa ludzi od Toyoty z Tiina Lehmonen na czele oraz był też szef Hyundaia na Europe
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez @luki rally@ » piątek, 8 lip 2016, 18:26

NIe wiem czy ktoś już pisał, bo nie przeglądałem dokładnie,ale Mikkelsen na Baranowie 2 miał już 17 sek. przewagi do momentu złapania kapcia przez Tanaka. Także strata już wtedy była praktycznie odrobiona,więc przed Power Stage pewnie i tak by prowadził.
Avatar użytkownika
@luki rally@
N3
 
Posty: 252
Dołączył(a): poniedziałek, 11 cze 2007, 19:26

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Jersey » piątek, 8 lip 2016, 19:54

@luki rally@ napisał(a):NIe wiem czy ktoś już pisał, bo nie przeglądałem dokładnie,ale Mikkelsen na Baranowie 2 miał już 17 sek. przewagi do momentu złapania kapcia przez Tanaka. Także strata już wtedy była praktycznie odrobiona,więc przed Power Stage pewnie i tak by prowadził.

Skąd ta wartość?
Z oficialnych danych ze strony WRC wychodzi tak:
1 split: 4,6s straty do Mikkelsena
2 split:11,1s straty do Mikkelsena
Nie wiem w którym momecie był kamień w porówaniu do pomiaru splitów.
Avatar użytkownika
Jersey
N1
 
Posty: 80
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 17:28
Lokalizacja: z Disneylandu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron