LOTOS 73. Rajd Polski 2016

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez posejdon » poniedziałek, 29 lut 2016, 22:12

Mad Max napisał(a):
kostek45 napisał(a):Zapewne chodzi o to miejsce:
https://www.youtube.com/watch?v=x5aFN_lW4NM
To jest tuż przed wsią Dobka, gdzieś w połowie tej części która biegnie wzdłuż jeziora

Spaliśmy w tym miejscu tuż przy drodze. Bardzo niepozornie wyglądał ten garb i poszliśmy kawałek pod prąd odcinka. Od dziś tego żałuję.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno


Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez amigo » poniedziałek, 29 lut 2016, 23:45

Witam

Chmielewo wróciło fajnie tylko szkoda, że w piątek i niestety nie będę mógł być ale coś się wybierze na sobotę :) Ciekawy jestem czy pojedzie w naszym PL rajdzie Robert Kubica? Szkoda by było, żeby nie pojechał to obniży liczbę widowni i to zapewne sporo.
amigo
N1
 
Posty: 98
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2014, 12:27

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez DonCorrado » poniedziałek, 29 lut 2016, 23:49

Mówił w wywiadzie, ze póki co nie jezdzi dla zabawy, więc nie bardzo widzi sens jechać jeden rajd ot tak. Mają jednak Kajetana jeszcze, mowil ze w tym roku nie odpusci PL, tzn tak mowil rok temu :D
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Hubertos » wtorek, 1 mar 2016, 00:19

Myślę, że nawet jak europejski program RK nie wypali, to i tak Polski zaliczy. Marzy mi się, żeby Kajto pojechał RP, ale nie R5, tylko WRC, zdecydowanie taki start mu się należy.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez DonCorrado » wtorek, 1 mar 2016, 01:03

Hubertos napisał(a):Myślę, że nawet jak europejski program RK nie wypali, to i tak Polski zaliczy. Marzy mi się, żeby Kajto pojechał RP, ale nie R5, tylko WRC, zdecydowanie taki start mu się należy.

Ja szczerze w to wątpie, nawet jakby mu mieli dobrze zapłacić, predzej będa musieli przepłacić kilka europejskich rund żeby przy okazji zaliczył Polske :) Ale bardziej stawiam, że gwiazda będzie Kajto : )
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Mic_123 » wtorek, 1 mar 2016, 09:29

Co do RK i Rajdu Polski 2016 to przeciez wspominal o tym w tej serii wywiadow po Monte. Bylo tam pytanie czy wystartuje chocby w RP nawet jesli nie bedzie startowal juz dalej w 2016 i byla odpowiedz ze po tylu miasiacach dzielacych Monte od RP i braku kontaktu z autem nie osiagnie dobrego wyniku a wszyscy beda liczyc ze dobrze mu pojdzie.
Wiec zakladam ze jesli mialby startowac w RP to musialby pojechac wczesniej jakies "przedskoczki" :D treningowo (nawet jesli nie rajd MS to przynajmniej jakies lokalne szutrowe 1-2 starty minimum).
A Kajto nawet jesli nie WRC (raczej malo prawdopodobne chociaz kto wie) to chociaz R5 powinien dostac.
To ze Lotos jest sponsorem generalnym a nie deleguje na rajd swojego zawodnika ktory od kilku sezonow "masakrowal" czolowke RSMP a pozniej w Europie tez sobie dal rade w bardzo zacny sposob, to jest niepojete. Dziwna polityka firmy, ale podobno polityka zawsze jest dziwna. :D
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Witcher1990 » wtorek, 1 mar 2016, 10:17

LOTOS RSMP-> a załogi w mistrzostwach brak. Również niepojęte a jednak się dzieje...
Witcher1990
A6
 
Posty: 1464
Dołączył(a): wtorek, 31 lip 2012, 21:00

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez DonCorrado » wtorek, 1 mar 2016, 11:34

Witcher1990 napisał(a):LOTOS RSMP-> a załogi w mistrzostwach brak. Również niepojęte a jednak się dzieje...


Lotos już chyba nie wspiera RSMP, chyba ze masz na mysli poprzednie lata.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Mad Max » wtorek, 1 mar 2016, 11:45

posejdon napisał(a):
Mad Max napisał(a):
kostek45 napisał(a):Zapewne chodzi o to miejsce:
https://www.youtube.com/watch?v=x5aFN_lW4NM
To jest tuż przed wsią Dobka, gdzieś w połowie tej części która biegnie wzdłuż jeziora

Spaliśmy w tym miejscu tuż przy drodze. Bardzo niepozornie wyglądał ten garb i poszliśmy kawałek pod prąd odcinka. Od dziś tego żałuję.
To jest (nie)stety urok WRC że miejsca niepozorne znienacka robią furorę - myślę że żeby sobie z tym poradzić trzeba brać pod uwagę większą partię odcinka i uświadamiać sobie z jaką prędkością i w jakim "stylu" może ta partia/miejsce być pokonywane przez zawodników (szczególnie tych z czołówki) - zresztą ja też nie raz już się na tym przejechałem... niestety

DonCorrado napisał(a):
Witcher1990 napisał(a):LOTOS RSMP-> a załogi w mistrzostwach brak. Również niepojęte a jednak się dzieje...

Lotos już chyba nie wspiera RSMP, chyba ze masz na mysli poprzednie lata.
W tym roku nie wspiera, ale w dwóch poprzednich wspierał i żadna załoga nie woziła loga ich firmy (nie mówię o reklamie obowiązkowej) - odnośnie rajdów WRC to ja nie zauważyłem żeby takie praktyki były stosowane, że główny sponsor rajdu wystawia też załogę i to w najmocniejszym aucie - jedyny przykład jaki mi przychodzi do głowy to Finlandia i firma Neste Oil (kojarzę start Hanninena i Kankkunena) - chyba że coś pominąłem to niech ktoś sprostuje.

Co roku każdy liczy że Kajto pojedzie i co roku Kajta brak, dlatego nie sądzę żeby w tym roku było inaczej, zresztą powody dlaczego tak jest co roku są te same = $$$$$
Z wypowiedzi Kajta wnioskuję że podobnie jak w latach poprzednich sytuacja u niego jest podobna tzn. że nie ma on kasy na pełen sezon ERC - czytają jego wypowiedź miedzy wierszami widać że też będzie wybierał rajdy w których będzie startował - a jeśli tak jest to nie wiem skąd nagle pojawiła by się kasa na rajd WRC nawet samochodem klasy R5 - nawet jeśli by się taka kasa pojawiła/była to sądzę że raczej wybrał by dodatkowy rajd w ERC żeby zwiększyć swoje szanse na kolejny tytuł ERC.
Zakładając że jednak kasa jest to trzeba by rozwiązać dwa problemy takie jak terminy oraz samochód - tydzień przed Polskim jest Ypres a dwa tygodnie po Estonia.

Odnośnie Kubicy to jednak stawiam na jego Europejski program i start również u nas.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez woocasch » wtorek, 1 mar 2016, 15:53

Tylko, że u nas główny sponsor rajdu ma też od wielu lat co najmniej jedną swoją załogę w rajdach i dlatego chyba co roku jest nadzieja, że Kajto pojawi się na trasach Rajdu Polski. Nasze przemyślenia to w dużej mierze taka życzeniówka, ale jeżeli RK w tym roku nie będzie pojawiać się na trasach MŚ to sądzę, że szanse na start KK będą dosyć duże. Gdyby przy okazji udało się wynająć Fiestę WRC to byłoby genialnie, ale ja tam nie napalam się na taki scenariusz.
A co do kwestii samochodu, to wg mnie ani Ypres ani Estonia nie są jakimś dużym problemem. To nie są jakieś gigantyczne odległości kilometrowe i da się to połączyć. A zapewne Ypres i tak KK odpuści :)
Co do samochodu to przecież w 2015 Kajto korzystał z pięciu różnych Fiest R5, więc co to za problem na jeden rajd postawić jedną a na drugi drugą sztukę? A gdyby iść w WRC, to po prostu M-Sport przywiezie jedną sztukę więcej i po problemie :) Wszystko jak zawsze rozbija się o kasę i gdy ona będzie to wszystko da się załatwić.

Bardziej zastanawia mnie czy Hołek pojawi się na Mazurach, bo w tym samym czasie jest WRX i ERX w Szwecji, a zapowiadali udział w tych zawodach. Czyżby więc Rajd Polski bez Hołka? A może źle patrzę w kalendarze :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Mad Max » wtorek, 1 mar 2016, 16:26

woocasch napisał(a):Bardziej zastanawia mnie czy Hołek pojawi się na Mazurach, bo w tym samym czasie jest WRX i ERX w Szwecji, a zapowiadali udział w tych zawodach. Czyżby więc Rajd Polski bez Hołka? A może źle patrzę w kalendarze :)
W zeszłym roku też była taka sama sytuacja i zarówno Hołek jak i Martin pojawili się na Polskim.

Co do kwestii auta dla Kajta to też tak to rozpatrywałem ale podobnie jak ty myślę że przeważą kwestie finansowe bez względu na to czy RK będzie startował czy nie.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Hubertos » środa, 2 mar 2016, 15:51

Polski dostał żółtą kartę, coś czuję że paranoja w tym roku będzie jeszcze większa. Ciekawe, czy organizator zdaje sobie sprawę, że to właśnie przez masowe blokowanie dojazdów potem są problemy. Ludzie skupiają się w dużym tłumie, każdy chce coś zobaczyć, a z 4-5 rzędu już wiele nie widać. Zaczyna się szukanie miejsc w pobliżu, niekoniecznie bezpiecznych, tu jest właśnie pies pogrzebany. Rozmieszczenie safeciarzy też jest idiotyczne, brakuje ich potem tam, gdzie "niby" nie miało być kibiców. A wiadomo, że nie każdy potrafi się zachować, czasem i nieogarnięci safeciarze by się przydali. Ktoś wie, czy P.Burdalski dalej będzie odpowiadał za zabezpieczenie na Polskim? Kto decyduje o tych blokadach?
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Mad Max » środa, 2 mar 2016, 16:10

Mad Max napisał(a):
woocasch napisał(a):Bardziej zastanawia mnie czy Hołek pojawi się na Mazurach, bo w tym samym czasie jest WRX i ERX w Szwecji, a zapowiadali udział w tych zawodach. Czyżby więc Rajd Polski bez Hołka? A może źle patrzę w kalendarze :)
W zeszłym roku też była taka sama sytuacja i zarówno Hołek jak i Martin pojawili się na Polskim.
W krótkim wywiadzie w ostatnim WRC nasi rallycrosowcy mówią że nie mają w planach startu w Szwecji za to mówią coś o innych projektach - jest coś na temat crosscountry i czegoś jeszcze (w domyśle można wywnioskować ze chodzi o Rajd Polski)

Hubertos napisał(a):Ktoś wie, czy P.Burdalski dalej będzie odpowiadał za zabezpieczenie na Polskim?
Zgodnie z RG1 w tym roku tą funkcję ma pełnić Jacek Bartoś. Odnośnie reszty tego co napisałeś to było to już wałkowane od kilku lat więc nie ma co się rozwodzić i powtarzać - dla mnie temat jest prosty:
blokada = nie ma kibica, nie ma kibica = safety nie potrzebne
blokada = skierowanie kibica na PW = $$$$
jak zrobią większą ilość punktów PW i będą one jakoś sensownie wytypowane i zrobione to każdy znajdzie miejsce do oglądania dla siebie, a w zeszłym roku to jedynie Baranowo jakoś w miarę sensownie pod tym kontem wyglądało.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Cendra » środa, 2 mar 2016, 16:49

Jeżeli Kajto miałby startować to wolę w R5. Może spokojnie wyjąć podium, a w WRC nic nie ugra...

Ciekawe za co konkretnie to ostrzeżenie?
http://rajdy.autoklub.pl/news/argentyna-i-polska-pod-obserwacja,66424
Avatar użytkownika
Cendra
A6
 
Posty: 1179
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 15:09
Lokalizacja: Ciechanów/Warszawa

Re: LOTOS 73. Rajd Polski 2016

Postprzez Hubertos » środa, 2 mar 2016, 16:59

Odwołanie odcinka Mazury, Świętajno również było mocno zagrożone. Kilka sytuacji, gdzie naprawdę niewiele brakowało do nieprzyjemnych zdarzeń.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

cron