Rajd Korsyki

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Korsyki

Postprzez woocasch » piątek, 2 paź 2015, 10:42

adamlen napisał(a):Jest teraz serwis czy na koniec dnia?

Serwis jest teraz i potem na koniec dnia flexi serwis.

Skoro odwołali OS2 to ciekawe co z jutrzejszym OS4, jeżeli też odwołają to ubędzie nam niemal 100km ścigania :(
Tak samo jeżeli zagrożony jest OS3 i okaże się, że dziś nie pojedzie, to ciekawe co z jutrzejszym drugim przejazdem. Muszą walczyć o przywrócenie przejezdności, bo inaczej to będzie totalna lipa.
Ostatnio edytowano piątek, 2 paź 2015, 10:47 przez woocasch, łącznie edytowano 1 raz
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała


Re: Rajd Korsyki

Postprzez TomMaz » piątek, 2 paź 2015, 10:45

woocasch napisał(a):
TomMaz napisał(a):Może byś spory aquaplaning ;)

Obrazek

Pytanie czy to jest zdjęcie z odcinka, z dojazdówki, czy może z jakiejś losowej drogi na Korsyce :)

Edit: OS2 odwołany, szkoda :(


Dojazdówka do OS2 , niby na samym odwołanym odcinku droga była zbytnio zniszczona, ciekawe czy 2 przejazd jutro też będzie zagrożony.

Skoro jest normalny Serwis to chyba można coś poprawić w setupie samochodu...

A na WRC radiu zastanawiali się że może Kubica ma źle dobrane opony, skoro jest serwis to nie można wziąć nowego kompletu ?
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rajd Korsyki

Postprzez adamlen » piątek, 2 paź 2015, 10:47

To nie opony, Kubica wyraźnie mówił, że jeszcze przed oesem okazało się, że ma zły setup samochodu :!: . Dziwne to wszystko.
Ciekawe też czy serwis rozwiążę problem.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rajd Korsyki

Postprzez woocasch » piątek, 2 paź 2015, 10:51

Co do opon to pamiętajcie, że obecnie w WRC do wyboru jest tylko rodzaj mieszanki, typu soft/medium/hard. Bieżnik jest identyczny dla każdej asfaltowej opony, nie można też jej docinać. Więc przy takiej pogodzie bierze się raczej najbardziej miękką opcję opony i jazda. Zresztą wszyscy w fabrykach mieli wyjechali z serwisu wyposażeni w 5 miękkich Michelinów.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Korsyki

Postprzez PeKa » piątek, 2 paź 2015, 10:53

woocasch napisał(a):(...) takie są rajdy i trzeba sobie radzić nawet w najgorszych warunkach pogodowych :)

Trochę racji, owszem, ale z drugiej strony sa też pewne granice, to nie rajd przeprawowy.
Obrazek
Avatar użytkownika
PeKa
N2
 
Posty: 120
Dołączył(a): poniedziałek, 8 sie 2011, 16:45

Re: Rajd Korsyki

Postprzez TomMaz » piątek, 2 paź 2015, 10:54

woocasch napisał(a):Co do opon to pamiętajcie, że obecnie w WRC do wyboru jest tylko rodzaj mieszanki, typu soft/medium/hard. Bieżnik jest identyczny dla każdej asfaltowej opony, nie można też jej docinać. Więc przy takiej pogodzie bierze się raczej najbardziej miękką opcję opony i jazda. Zresztą wszyscy w fabrykach mieli wyjechali z serwisu wyposażeni w 5 miękkich Michelinów.


Mi chodzi jedynie o to czy skoro jest serwis to nie można wziąć nowego kompletu ? Pytanie zupełnie nie związane z sytuacją Kubicy na tym rajdzie.

Na pewno są też opony medium ? Bo np. chyba w jakiś wprowadzeniu do Rajdu Niemiec czytałem że będą dostępne mieszanki soft i hard ?
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rajd Korsyki

Postprzez adamlen » piątek, 2 paź 2015, 10:58

Liczba opon na rajd jest ograniczona, nie można tak sobie zmieniać do woli, ale w tych warunkach tak jak pisali wyżej jest tylko jeden wybór, te najbardziej miękkie i nie jest to przyczyna problemu. Problem leży w aucie, ale nie wiadomo z jakiego powodu.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rajd Korsyki

Postprzez TomMaz » piątek, 2 paź 2015, 11:01

Ok dla mnie jest oczywiste że jedynym wyborem na deszcz jest miękka mieszanka...

Ale gdyby ktoś miał takie widzimisie może na tym serwisie wziąć komplet hardow czy musi śmigać do końca dnia na tym co wziął w strefie doboru opon ? Tylko o to mi chodzi ;)
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rajd Korsyki

Postprzez antch » piątek, 2 paź 2015, 11:07

Nie ma czegoś takiego jak strefa doboru opon. Opony zmieniasz na serwisie i dopóki nie zużyjesz wszystkich z limitu możesz zakładać tam co chcesz.
antch
N1
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 22 lip 2014, 12:58

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Marcin z Mtl » piątek, 2 paź 2015, 11:09

Wypowiedź Roberta po OS1 to smutne potwierdzenie, że na poziomie zawodowym sportu nie tylko w "piłce nożny" są wałki...
Rajdy na surowo - wpadnij, obejrzyj, powspominaj :)
https://www.youtube.com/playlist?list=PLhhfJHl8yZJdyxOSkcyCBqytamF3PJ2Eg
Avatar użytkownika
Marcin z Mtl
N3
 
Posty: 288
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 13:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rajd Korsyki

Postprzez woocasch » piątek, 2 paź 2015, 11:13

PeKa napisał(a):
woocasch napisał(a):(...) takie są rajdy i trzeba sobie radzić nawet w najgorszych warunkach pogodowych :)

Trochę racji, owszem, ale z drugiej strony sa też pewne granice, to nie rajd przeprawowy.
Obrazek

oj tam oj tam, wiesz pytanie czy zdjęcie, które wkleiłeś pokazuje trasę odcinka, dojazd do odcinka czy może tylko jakieś miejsce na Korsyce. Wiadomo, że jeżeli jest to trasa rajdu to nie jest to rajd przeprawowy i trzeba zmienić trasę dojazdówki i/lub odwołać odcinek, ale jeżeli taka woda jest w innym miejscu to rajd może jechać dalej :)

TomMaz napisał(a):
woocasch napisał(a):Na pewno są też opony medium ? Bo np. chyba w jakiś wprowadzeniu do Rajdu Niemiec czytałem że będą dostępne mieszanki soft i hard ?

Szczerze to nie wiem czy są opony medium, użyłem tych nazw bardziej jako przykład, tak trochę nazwami z F1 pojechałem :) I sprawdziłem, są tylko dwie mieszanki dla rajdów asfaltowych.
No a skoro jest serwis to można zmienić opony i jak ktoś chce to może sobie wziąć twardszą opcję, tylko po co :)
Z tego co kojarzę to w każdym serwisie (miejscu zezwalającym na wymianę opon) można wymienić każdorazowo 4 sztuki.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Korsyki

Postprzez TomMaz » piątek, 2 paź 2015, 11:17

antch napisał(a):Nie ma czegoś takiego jak strefa doboru opon. Opony zmieniasz na serwisie i dopóki nie zużyjesz wszystkich z limitu możesz zakładać tam co chcesz.


http://www.rallye-sport.fr/wp-content/u ... tape-1.pdf

Na dole masz Ajaccio - Airport , Tyre Fitting Zone 1 8:20

A drążę temat bo Colin Clark w radiu jeśli rozważał że Kubica może być wkurzony przez opony (pomijając że sam mówił że chodzi o setup) to byłby na tyle niedoinformowany że nie wiedziałby że zaraz jest serwis i można brać zupełnie inne gumy... oczywiście zakładał że po południu droga może wyschnąć bo się przejaśnia.
Ostatnio edytowano piątek, 2 paź 2015, 11:21 przez TomMaz, łącznie edytowano 2 razy
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rajd Korsyki

Postprzez andrew88 » piątek, 2 paź 2015, 11:19

woocasch napisał(a):
PeKa napisał(a):
woocasch napisał(a):(...) takie są rajdy i trzeba sobie radzić nawet w najgorszych warunkach pogodowych :)

Trochę racji, owszem, ale z drugiej strony sa też pewne granice, to nie rajd przeprawowy.
Obrazek

oj tam oj tam, wiesz pytanie czy zdjęcie, które wkleiłeś pokazuje trasę odcinka, dojazd do odcinka czy może tylko jakieś miejsce na Korsyce. Wiadomo, że jeżeli jest to trasa rajdu to nie jest to rajd przeprawowy i trzeba zmienić trasę dojazdówki i/lub odwołać odcinek, ale jeżeli taka woda jest w innym miejscu to rajd może jechać dalej :)

Podobno to Molly Taylor w drodze na drugi oes. A zdjęcie zostało wykonane przez szpiega Ostberga.
EDYCJA: Trzeci oes też zagrożony.
Ostatnio edytowano piątek, 2 paź 2015, 11:23 przez andrew88, łącznie edytowano 2 razy
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Rajd Korsyki

Postprzez woocasch » piątek, 2 paź 2015, 11:21

TomMaz napisał(a):Na dole masz Ajaccio - Airport , Tyre Fitting Zone 1 8:20

Ja bym to interpretował bardziej jako strefa wymiany opon, a nie doboru, czyli taki "mini serwis", kilku mechaników i opony, albo nawet załoga sama sobie musi radzić z wymianą opon :)
Colin Clark też może czasem się pomylić, bo przecież na 30min serwisie musi się dać wymienić opony :)
Ostatnio edytowano piątek, 2 paź 2015, 11:25 przez woocasch, łącznie edytowano 1 raz
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Korsyki

Postprzez PeKa » piątek, 2 paź 2015, 11:22

woocasch napisał(a):oj tam oj tam, wiesz pytanie czy zdjęcie, które wkleiłeś pokazuje trasę odcinka, dojazd do odcinka czy może tylko jakieś miejsce na Korsyce.

Jest to meta drugiego odcinka ;)
Avatar użytkownika
PeKa
N2
 
Posty: 120
Dołączył(a): poniedziałek, 8 sie 2011, 16:45

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości