Rajd Korsyki

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Korsyki

Postprzez rypley » piątek, 2 paź 2015, 12:15

"Mieliśmy złe ustawienia samochodu i to wszystko. Nigdy nie zastosowałbym takich ustawień, nawet na zwykłej drodze. Samochód nie działał prawidłowo. Teraz w serwisie musimy to poprawić, wrócić do wczorajszych ustawień. Jestem zaskoczony, że czas był taki dobry. Na drodze było dużo błota, poza końcówką odcinka. Wygląda na to, że tam zyskaliśmy bardzo dużo czasu."


Jakieś strasznie dziwne te wypowiedzi, coś na rzeczy chyba jest.

A tak skończył Neville
https://youtu.be/KehVoj9mAnU
Avatar użytkownika
rypley
N3
 
Posty: 278
Dołączył(a): piątek, 14 gru 2007, 16:57
Lokalizacja: Bydgoszcz, Lidzbark Warmiński


Re: Rajd Korsyki

Postprzez adamlen » piątek, 2 paź 2015, 12:18

Swoją drogą Rajd już w tym momencie przeszedł do historii, a dopiero był jeden OS. Głównie za sprawą pogody, ale i Kubica dołożył swoje ustanawiając identyczny czas jak Ogier.
Bardzo ciekawe czy uda się organizatorom rozegrać OS3 dzisiaj i OS4 jutro. Na jutro być może przygotują plan awaryjny i skrócą odcinek, ale dziś nie ma za wiele czasu na pracę ciężkiego sprzętu i usuwanie przeszkód z dróg lub naprawy podmytych poboczy. Zmienić na szybko trasę dojazdówek to też nie takie proste jeśli nie wiadomo jaka droga w jakim jest stanie. Pomogły by tu helikoptery, ale te przez pogodę nie mogą startować.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rajd Korsyki

Postprzez jacko » piątek, 2 paź 2015, 12:37

w radiu wrc w koncu sam Capito potwierdzil JML i Mikkelsen nie testowali przed rajdem w ogóle

a JML przyznal, ze zauwazyl, ze Ogier przed nim nawrzucal sporo blota na droge i ze sam by tego nie zrobil i ze powinno sie cos z tym zrobic aby tyle sie nie 'cielo'.. trudno temu zaprzeczyc biorac pod uwage, ze Ogier sam sie przyznal ze nanosil specjalnie wiecej sniegu w MC
Ostatnio edytowano piątek, 2 paź 2015, 12:42 przez jacko, łącznie edytowano 1 raz
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Marcin z Mtl » piątek, 2 paź 2015, 12:37

Mad Max napisał(a):serwis nie wygląda wcale lepiej (nie wiem tylko o której godzinie były robione te zdjęcia)
(...)


Nie widzisz, że tam jeszcze leje i że jest to świt? :) Potwierdza to zresztą informacja, że deszcz przestał padać już rano. Do tej pory na pewno usunęli uszkodzenia.


Szkoda, że
Mad Max napisał(a): niektórzy zamiast spokojnie pomyśleć zachowują się jak Polsatowskie studio F1.
:D
Rajdy na surowo - wpadnij, obejrzyj, powspominaj :)
https://www.youtube.com/playlist?list=PLhhfJHl8yZJdyxOSkcyCBqytamF3PJ2Eg
Avatar użytkownika
Marcin z Mtl
N3
 
Posty: 288
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 13:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Aro90 » piątek, 2 paź 2015, 12:40

adamlen napisał(a):OS2 odwołany. Niby jeden odcinek, ale 44 kilometry.

Jest teraz serwis czy na koniec dnia?

OS3 też nie jest jeszcze pewny. Samochody organizatora i szpiedzy dopiero na niego jadą i się okaże.

OS4 jest ten sam co OS2, jeśli drogi są trwale uszkodzone, to kolejny kandydat do odwołania.


no wlasnie 1 oes a tyle km, odwolaja kilka i polowa rajdu odpadnie, bez sensu takie dlugie odcinki. Na Dolnoslaskim bedzie 11 :wink:
Aro90
N3
 
Posty: 396
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 13:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Rajd Korsyki

Postprzez gorki » piątek, 2 paź 2015, 12:46

Organizatorzy mają kilka opcji by jutrzejszy OS 4 poszedł. Prawdopodobnie będzie zmiana dojazdówki (zgodna z regulaminem, bo polecą droga ewakuacyjną bądź alternatywną jakie są wymagane na rajdach i opisane w książce drogowej) i oes będzie krótszy. Nie wierze że całe 44 km nie nadaje się do jazdy. Teraz tylko czekanie na decyzje, gdzie skracają i co zmieniają. Nie wiem na ile możliwe jest zgodnie z przepisami podzielenie tego odcinka na dwa nowe (teoretycznie jest taka szansa) zależy od zaangażowania organizatorów. Dziś niestety już nic nie mogli z tymi odcinkami zrobić (nawet na szybko skrócić i poinformować załogi na starcie - norma w polskich rajdach) ponieważ safety nie miało jak dojechać na odcinki. Z drugiej strony powinni byli to wczoraj przewidzieć.
gorki
N1
 
Posty: 78
Dołączył(a): sobota, 26 lis 2011, 16:40

Re: Rajd Korsyki

Postprzez adamlen » piątek, 2 paź 2015, 13:28

Wstępne info się pojawiło, że OS3 odbędzie się.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rajd Korsyki

Postprzez viper » piątek, 2 paź 2015, 13:30

rypley napisał(a):"To proste, mieliśmy złe ustawienia w samochodzie. Musimy teraz w serwisie przywrócić je do takich, jakie powinny być, jakie były wczoraj. Ten OS był dla mnie bardzo dobry, byłem zaskoczony czasem bo każda poprzednia załoga nanosiła brud. Najwięcej zyskaliśmy w ostatnim OS-ie, który był najczystszy. Po raz pierwszy jechałem autem w takich warunkach. Nie można jechać na 1. OS tak ważnego i trudnego rajdu z niepewnością co do ustawień, nawet gdyby było sucho. Samochód nie pracował prawidłowo, ale przynajmniej opony zrobiły robotę" - powiedział Robert dla Radia WRC przed serwisem.

A moze teraz ma prawidlowo " rajdowo " ustawione auta :D . Szkoda ze takie warunki bo troche wypaczaja rywalizacje. Trudno powiedziec kto ma lepiej a kto gorzej. Pierwsze kilka aut na pewno ma przewage, bo potem robi sie syf.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Korsyki

Postprzez deiman » piątek, 2 paź 2015, 13:35

Dla mnie warunki sa in plus, bo jest chociaz cien szansy na inny wynik niz zwykle.
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Rajd Korsyki

Postprzez viper » piątek, 2 paź 2015, 13:44

deiman napisał(a):Dla mnie warunki sa in plus, bo jest chociaz cien szansy na inny wynik niz zwykle.

To sie okaże jak zmieni sie lista startowa jutrzejszego dnia. Nie wiem dokladnie ale moze ktos mnie poinformuje tzn. Czy jutro pierwsza 10 jedzie w odwrotnej kolejnosci ?
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Śmiechol » piątek, 2 paź 2015, 13:47

Nic się jutro nie zmienia chyba, oprócz tych co wezmą Rally2.
Avatar użytkownika
Śmiechol
N2
 
Posty: 188
Dołączył(a): sobota, 8 mar 2014, 11:09
Lokalizacja: Ruciane-Nida, Mazury

Re: Rajd Korsyki

Postprzez TomMaz » piątek, 2 paź 2015, 13:48

viper napisał(a):
deiman napisał(a):Dla mnie warunki sa in plus, bo jest chociaz cien szansy na inny wynik niz zwykle.

To sie okaże jak zmieni sie lista startowa jutrzejszego dnia. Nie wiem dokladnie ale moze ktos mnie poinformuje tzn. Czy jutro pierwsza 10 jedzie w odwrotnej kolejnosci ?


Tak jak przez cały sezon , 2 pierwsze dni bez zmian , 3 dnia odwrócona kolejność

Słaba pogoda chyba powoduje że Ogier ma najłatwiej, każda następna załoga ma więcej syfu.
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rajd Korsyki

Postprzez viper » piątek, 2 paź 2015, 13:51

TomMaz napisał(a):
viper napisał(a):
deiman napisał(a):Dla mnie warunki sa in plus, bo jest chociaz cien szansy na inny wynik niz zwykle.

To sie okaże jak zmieni sie lista startowa jutrzejszego dnia. Nie wiem dokladnie ale moze ktos mnie poinformuje tzn. Czy jutro pierwsza 10 jedzie w odwrotnej kolejnosci ?


Tak jak przez cały sezon , 2 pierwsze dni bez zmian , 3 dnia odwrócona kolejność

Słaba pogoda chyba powoduje że Ogier ma najłatwiej, każda następna załoga ma więcej syfu.

Dzieki. Na 100% ma najlatwiej. Ciekawe czy podkresli to w wywiadzie, bo do tej pory szutrach zawsze narzekal.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Korsyki

Postprzez pagor » piątek, 2 paź 2015, 14:15

Odcinek 3 rozpocznie się z opóźnieniem o 15:30.
pagor
 
Posty: 47
Dołączył(a): poniedziałek, 1 sie 2005, 19:51
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Rajd Korsyki

Postprzez deiman » piątek, 2 paź 2015, 15:01

viper napisał(a):
deiman napisał(a):Dla mnie warunki sa in plus, bo jest chociaz cien szansy na inny wynik niz zwykle.

To sie okaże jak zmieni sie lista startowa jutrzejszego dnia. Nie wiem dokladnie ale moze ktos mnie poinformuje tzn. Czy jutro pierwsza 10 jedzie w odwrotnej kolejnosci ?

Jasne. Nie mowie, ze taka pogoda wyklucza trojke VW. Mowie, ze daje szanse na inne wyniki niz zwykle.
viper napisał(a):
TomMaz napisał(a):Tak jak przez cały sezon , 2 pierwsze dni bez zmian , 3 dnia odwrócona kolejność

Słaba pogoda chyba powoduje że Ogier ma najłatwiej, każda następna załoga ma więcej syfu.

Dzieki. Na 100% ma najlatwiej. Ciekawe czy podkresli to w wywiadzie, bo do tej pory szutrach zawsze narzekal.


To zalezy. Robert mowil, ze bylo duzo brudu, ale niektore partie zaczely tez mocno wysychac i tam prawdopodobnie duzo zyskal. Duza zalezy wiec od pogody, i dlatego ta mnie cieszy. Gdzies w tym wszystkim oczywiscie tez upartruje szansy dla KUB na pokazanie sie, ale zobaczymy kto w ogole dojedzie.
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

cron