Rajd Korsyki

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Mad Max » piątek, 2 paź 2015, 11:26

Widzę że tradycyjnie w każdej wypowiedzi Roberta wyszukiwane są od razu teorie spiskowe...
Dodatkowo jak widać nie tylko na Polskim 2013 pogoda potrafi pokrzyżować i zniszczyć rajd... ciekawe co teraz na to powiedzą osoby które tak jechały po naszym rajdzie (i nie mówię tu o parku serwisowym)...
Zdjęcia z odcinków i dojazdówek pokazują dobitnie dlaczego nie powinno się robić aż tak długich prób, wystarczy jedna "głupota" dzwon i tp. i jak powiedział klasyk "cały misterny plan wpiz****" - dziś już odwołali SS2 a jutro odwołają SS4 bo to ten sam odcinek czyli 90km mniej.
Z tego co ja kojarzę w kwestii opon to tak jak ktoś powiedział nie ma takiej "konfiguracji" opony jak pełne deszcze.

Napisze to co wczoraj:
Odcinek testowy napawa optymizmem, pierwszy prawdziwy odcinek również, długie odcinki to duży plus dla RK bo jazda przez długi czas na pewnym skupieniu to norma a dla niektórych szczyt możliwości, do tego dochodzą opony Pirelli które od zawsze znakomicie spisywały się na mokrym asfalcie i najważniejsza rzecz to to że Kubica jak nikt inny potrafi jeździć na deszczu - wczoraj to napisałem i powtórzę jeszcze raz, po cichu obstawiam TOP5
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa


Re: Rajd Korsyki

Postprzez TomMaz » piątek, 2 paź 2015, 11:27

Jeszcze się okaże że notatki mogą być nieco nieaktualne ;)

Obrazek

Mad Max napisał(a):Z tego co ja kojarzę w kwestii opon to tak jak ktoś powiedział nie ma takiej "konfiguracji" opony jak pełne deszcze.


Nie ma takiej konfiguracji jak pełne deszcze , nawet nie ma takiej jak intery na mokro ... od kilku lat są tylko 2 mieszanki o tym samym bieżniku - twarda i miękka i to wszystko co można mieć w WRC na asfalcie (pomijając Monte)

Akurat tegoroczne Pirelli powinno sobie gorzej radzić na dużym deszczu od Michelina - mniej nacięty bieżnik trudniej odprowadzający wode - łatwiej o aquaplaning.
Ostatnio edytowano piątek, 2 paź 2015, 11:31 przez TomMaz, łącznie edytowano 1 raz
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rajd Korsyki

Postprzez hbo » piątek, 2 paź 2015, 11:28

"To trochę śmieszne, ale proszę mi wierzyć, moje opony były zbyt miękkie" Podobno słowa RK. Pirelki jak wiadomo są miększe od Michałów, może to też miało wpływ na rozgoryczenie na mecie.
hbo
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela, 11 sty 2015, 14:46

Re: Rajd Korsyki

Postprzez woocasch » piątek, 2 paź 2015, 11:31

PeKa napisał(a):
woocasch napisał(a):oj tam oj tam, wiesz pytanie czy zdjęcie, które wkleiłeś pokazuje trasę odcinka, dojazd do odcinka czy może tylko jakieś miejsce na Korsyce.

Jest to meta drugiego odcinka ;)

No i to jest konkretna informacja - oczywiście jeżeli prawdziwa, bo w internetach to można wiele dziwnych, niekoniecznie prawidłowych informacji znaleźć, ale zakładam, że w tym wypadku jest tak jak piszesz. Oby ta woda zeszła do jutra i OS4 poszedł normalnie.
TomMaz napisał(a):Obrazek

Składam oficjalny postulat, aby w miarę możliwości podpisywać takie fotki, czy to jest OS2, OS3, dojazd do któregoś z nich, czy może kibic/turysta pojechał zwiedzać Korsykę lub dowolny inny punkt świata i wrzucił sobie foto drogi po drobnej powodzi :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Mad Max » piątek, 2 paź 2015, 11:37

Tak przy okazji to lepiej żeby nie odwołali SS3 bo jutro ten os idzie jako SS5
jeśli takie są warunki na drodze/os to jutro nawet jak ta woda zejdzie te odcinki nie puszczą bo tak jak napisał TomMaz notatki mogą być nie aktualne a syfu kamieni i innych dobrodziejstw może być całe musowo więc załogi i teamy będą przeciw temu protestowały, ewentualnie mogą poskracać odcinki, tylko jak do nich dojechać skoro wszędzie dookoła "hardkor"
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Altarir » piątek, 2 paź 2015, 11:39

Kubica na radiu WRC właśnie powiedział, ze miał zły setup i zamierzają doprowadzić auto do stanu z wczoraj.

A w sumie, on zawsze na tą Fiestę narzeka i po OS1 może z przyzwyczajenia tak powiedział, że jedzie się beznadziejnie ;)
Altarir
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 15:47

Re: Rajd Korsyki

Postprzez TomMaz » piątek, 2 paź 2015, 11:42

woocasch napisał(a):Składam oficjalny postulat, aby w miarę możliwości podpisywać takie fotki, czy to jest OS2, OS3, dojazd do któregoś z nich, czy może kibic/turysta pojechał zwiedzać Korsykę lub dowolny inny punkt świata i wrzucił sobie foto drogi po drobnej powodzi :)


No sorki, wiadomo że to zdjęcia z Korsyki z samochodów załóg szpiegowskich... czy to dojazd do os3 czy os2 czy sama trasa jakie to ma znacznie. Jeśli w jednym miejscu tak wygląda droga to na całej Korsyce są podobne problemy. Wszędzie padało równie intensywnie i większość odcinków wiedzie górskimi drogami.

Mad Max napisał(a):Tak przy okazji to lepiej żeby nie odwołali SS3 bo jutro ten os idzie jako SS5


Natomiasto OS2 to jutrzejszy OS4 , przestało padać, niech służby porządkowe biorą się do roboty bo wyjdzie że rajd będzie miał 100 km
Ostatnio edytowano piątek, 2 paź 2015, 11:45 przez TomMaz, łącznie edytowano 1 raz
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rajd Korsyki

Postprzez adamlen » piątek, 2 paź 2015, 11:44

Robert rozwiał trochę wątpliwości w wywiadzie w serwisie:
Ogólnie mówi, że:
- nigdy nie jechał na takim setupie auta, ale nie mówił czemu jest inny niż wczoraj.
- opony zrobiły dobrą robotę
- jechał wystarczająco sprytnie, co skutkowało dobrym czasem.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rajd Korsyki

Postprzez PeKa » piątek, 2 paź 2015, 11:49

woocasch napisał(a):No i to jest konkretna informacja - oczywiście jeżeli prawdziwa (...)

Spokojnie, najpierw sprawdziłem, czy mnie w bambuko nie robia internety ;) Poniże mapka, na czerwono trasa ss2, przy mecie widać stację ze zdjęcia. Droga w górę od stacji ze zdjęcia to własnie dojazdówka na start drugiego odcinka. Czarno to widzę :cry:
Obrazek
Avatar użytkownika
PeKa
N2
 
Posty: 120
Dołączył(a): poniedziałek, 8 sie 2011, 16:45

Re: Rajd Korsyki

Postprzez rypley » piątek, 2 paź 2015, 11:53

"To proste, mieliśmy złe ustawienia w samochodzie. Musimy teraz w serwisie przywrócić je do takich, jakie powinny być, jakie były wczoraj. Ten OS był dla mnie bardzo dobry, byłem zaskoczony czasem bo każda poprzednia załoga nanosiła brud. Najwięcej zyskaliśmy w ostatnim OS-ie, który był najczystszy. Po raz pierwszy jechałem autem w takich warunkach. Nie można jechać na 1. OS tak ważnego i trudnego rajdu z niepewnością co do ustawień, nawet gdyby było sucho. Samochód nie pracował prawidłowo, ale przynajmniej opony zrobiły robotę" - powiedział Robert dla Radia WRC przed serwisem.
Avatar użytkownika
rypley
N3
 
Posty: 278
Dołączył(a): piątek, 14 gru 2007, 16:57
Lokalizacja: Bydgoszcz, Lidzbark Warmiński

Re: Rajd Korsyki

Postprzez woocasch » piątek, 2 paź 2015, 11:55

Mad Max Jeżeli odwołają OS3, a jutro OS4 (czyli powtórkę dzisiejszego OS2) i OS5 to ubędzie nam około połowa kilometrów oesowych, to byłby prawdziwy dramat. Mam nadzieję, że coś wymyślą i jednak jakoś rajd pojedzie dalej :)

Altarir Jestem bardzo ciekaw co oni między wczorajszym shakdownem a dzisiejszym porankiem grzebali w tej Fieście, że setup był taki zły.

TomMaz napisał(a):
woocasch napisał(a):Składam oficjalny postulat, aby w miarę możliwości podpisywać takie fotki, czy to jest OS2, OS3, dojazd do któregoś z nich, czy może kibic/turysta pojechał zwiedzać Korsykę lub dowolny inny punkt świata i wrzucił sobie foto drogi po drobnej powodzi :)


No sorki, wiadomo że to zdjęcia z Korsyki z samochodów załóg szpiegowskich... czy to dojazd do os3 czy os2 czy sama trasa jakie to ma znacznie. Jeśli w jednym miejscu tak wygląda droga to na całej Korsyce są podobne problemy. Wszędzie padało równie intensywnie i większość odcinków wiedzie górskimi drogami.

Nie jestem w tej chwili na Korsyce, więc nie będę się spierać czy na całej Korsyce są podobne problemy. Z własnego doświadczenia wiem, że ulewy czy oberwania chmury mogą być w jednym miejscu takie, że wszystko pływa, a 10km dalej świeci słońce. W warunkach górskich często jest tak, że z dwóch stron tej samej góry jest diametralnie inna pogoda. To, że fotka jest z Korsyki było niemal pewne, ale wiesz czy jest to OS czy dojazdówka też ma znaczenia, może to być jeden jedyny taki punkt na dojazdówce, a może tak wygląda droga co 100m. Wiesz jak działają dzisiejsze media, także te społecznościowe, pokazuje się tylko to co najgorsze ;) Oczywiście nie twierdzę, że na Korsyce jest susza, tylko po cichu liczę, że dziś zobaczymy jeszcze rajdówki w akcji, a jak zejdzie woda, to organizatorzy jakoś szybko udrożnią dojazdówki i odcinki i jutro będziemy cieszyć się jazdą, a nie będziemy oglądać takich popowodziowych zdjęć :)

PeKa napisał(a):
woocasch napisał(a):No i to jest konkretna informacja - oczywiście jeżeli prawdziwa (...)

Spokojnie, najpierw sprawdziłem, czy mnie w bambuko nie robia internety ;) Poniże mapka, na czerwono trasa ss2, przy mecie widać stację ze zdjęcia. Droga w górę od stacji ze zdjęcia to własnie dojazdówka na start drugiego odcinka. Czarno to widzę :cry:
Obrazek

Iście detektywistyczna praca :!: I takie info to ja rozumiem :)
Wygląda to nieciekawie, ale takie powodzie w górach mają raczej to do siebie, że wysoka woda pojawia się bardzo szybko, ale też bardzo szybko schodzi. I byś może teraz jest już tam sucho, oczywiście to co woda zostawiła, czyli błoto, kamienie itd. może uniemożliwić rozegranie odcinków, ale oby się udało :)
Ostatnio edytowano piątek, 2 paź 2015, 11:58 przez woocasch, łącznie edytowano 1 raz
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Marcin z Mtl » piątek, 2 paź 2015, 11:58

Mad Max napisał(a):Widzę że tradycyjnie w każdej wypowiedzi Roberta wyszukiwane są od razu teorie spiskowe...


A jak, ani chybi ma sabotażystę w zespole :twisted:
A poważnie - od kilkunastu lat mam takie wrażenie, więc tym razem tradycji nie staje się zadość.
Rajdy na surowo - wpadnij, obejrzyj, powspominaj :)
https://www.youtube.com/playlist?list=PLhhfJHl8yZJdyxOSkcyCBqytamF3PJ2Eg
Avatar użytkownika
Marcin z Mtl
N3
 
Posty: 288
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 13:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Mad Max » piątek, 2 paź 2015, 12:05

twg to Tanak powinien sobie radzić w tych warunkach najlepiej :mrgreen:
Obrazek

nagrane chyba "lodówką"... Neuville
https://www.facebook.com/39120200771250 ... 3/?fref=nf

TomMaz napisał(a):
Mad Max napisał(a):Tak przy okazji to lepiej żeby nie odwołali SS3 bo jutro ten os idzie jako SS5
Natomiasto OS2 to jutrzejszy OS4 , przestało padać, niech służby porządkowe biorą się do roboty bo wyjdzie że rajd będzie miał 100 km
Tak wiem o tym, tu masz zdjęcia z SS2, sądzisz że to ogarną ?? nie widzę tego niestety.
Obrazek

Obrazek

woocasch napisał(a):Mad Max Jeżeli odwołają OS3, a jutro OS4 (czyli powtórkę dzisiejszego OS2) i OS5 to ubędzie nam około połowa kilometrów oesowych, to byłby prawdziwy dramat. Mam nadzieję, że coś wymyślą i jednak jakoś rajd pojedzie dalej :)
Tym razem jest problem z pogodą, ale pomyśl sobie jak by trzeba było przerywać/odwoływać odcinki ze względu na dzwony i ew. zniszczenia po nich - efekt byłby ten sam. Poza tym im więcej odcinków nawet takich 10km tym wiecej do oglądania dla kibiców, przecież zazwyczaj i tak widzimi tylko max 500m.

serwis nie wygląda wcale lepiej (nie wiem tylko o której godzinie były robione te zdjęcia)
stanowisko Msportu
Obrazek

tu inni
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marcin z Mtl napisał(a):
Mad Max napisał(a):Widzę że tradycyjnie w każdej wypowiedzi Roberta wyszukiwane są od razu teorie spiskowe...
A jak, ani chybi ma sabotażystę w zespole :twisted:
A poważnie - od kilkunastu lat mam takie wrażenie, więc tym razem tradycji nie staje się zadość.
rypley napisał(a):"To proste, mieliśmy złe ustawienia w samochodzie. Musimy teraz w serwisie przywrócić je do takich, jakie powinny być, jakie były wczoraj. Ten OS był dla mnie bardzo dobry, byłem zaskoczony czasem bo każda poprzednia załoga nanosiła brud. Najwięcej zyskaliśmy w ostatnim OS-ie, który był najczystszy. Po raz pierwszy jechałem autem w takich warunkach. Nie można jechać na 1. OS tak ważnego i trudnego rajdu z niepewnością co do ustawień, nawet gdyby było sucho. Samochód nie pracował prawidłowo, ale przynajmniej opony zrobiły robotę" - powiedział Robert dla Radia WRC przed serwisem.
I sam Robert bardzo szybko ta teorię obalił, szkoda tylko że niektórzy zamiast spokojnie pomyśleć zachowują się jak Polsatowskie studio F1.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Qbab » piątek, 2 paź 2015, 12:06

A co mówią przepisy o punktach jak połowa odcinków jest odwołana? Czy analogicznie do F1 gdzie przyznaje się połowę punktów (było już tak).
Qbab
 
Posty: 26
Dołączył(a): sobota, 14 wrz 2013, 20:31

Re: Rajd Korsyki

Postprzez TomMaz » piątek, 2 paź 2015, 12:08

woocasch napisał(a):Nie jestem w tej chwili na Korsyce, więc nie będę się spierać czy na całej Korsyce są podobne problemy. Z własnego doświadczenia wiem, że ulewy czy oberwania chmury mogą być w jednym miejscu takie, że wszystko pływa, a 10km dalej świeci słońce. W warunkach górskich często jest tak, że z dwóch stron tej samej góry jest diametralnie inna pogoda. To, że fotka jest z Korsyki było niemal pewne, ale wiesz czy jest to OS czy dojazdówka też ma znaczenia, może to być jeden jedyny taki punkt na dojazdówce, a może tak wygląda droga co 100m. Wiesz jak działają dzisiejsze media, także te społecznościowe, pokazuje się tylko to co najgorsze ;) Oczywiście nie twierdzę, że na Korsyce jest susza, tylko po cichu liczę, że dziś zobaczymy jeszcze rajdówki w akcji, a jak zejdzie woda, to organizatorzy jakoś szybko udrożnią dojazdówki i odcinki i jutro będziemy cieszyć się jazdą, a nie będziemy oglądać takich popowodziowych zdjęć :)


No ok. ale wystarczyło obejrzeć zdjęcia satelitarne z sumami opadów żeby zobaczyć że praktycznie cała Korsyka była w strefie ok. 50 mm na metr kwadratowy, a taki opad na dobę prowadzi właśnie do takich warunków jak na zdjęciach. Oczywiście że w mediach pokazuje się to co najbardziej ekstremalne, nikogo by nie zaciekawiła wilgotna droga... Gorzej że przy tej długości oesów i rzeźbie terenu jaką prowadza w wielu miejscach może być nieciekawie.
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości