Rajd Korsyki

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Korsyki

Postprzez TomMaz » niedziela, 4 paź 2015, 08:44

Czy ktoś kompetentny mógłby się wypowiedzieć czy magnezową wyczynową felgę w ogóle można prostować ??? i jak to wpływa na jej właściwości. W teorii felga magnezowa powinna być twarda i krucha czy raczej odkształcalna ?

Tak wyglądała felga Ogiera po OS6

Obrazek

Wigać że się wygieła ale nie pękła , u Kubicy jest zupełnie na odwrót zero wygięcia , samo pęknięcie.

Wiadomo że nie wiadomo w jak działały siły w jednym przypadku ale i tak wygląda jakby charakterystyka materiału była w obu przypadkach zupełnie inna.
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30


Re: Rajd Korsyki

Postprzez gregortest » niedziela, 4 paź 2015, 08:59

No właśnie, budżet napięty i oszczędzają na czym się da no i niestety wyszły oszczędności. W ten sposób nie ma prawa to dobrze działać i tyle.

Bo na 90 % Robert o tym nie wiedział..
Po prostu założyli takie z własnej głupoty. Według mnie to winna ekipy odpowiedzialnej za koła - PIRELLI.
Magnezowej felgi generalnie się nie prostuje. Chyba że maja metodę na ciepło.
Kiedyś magnezówki pękały , a teraz powinna się odkształcić i nie pęknąć.
Jedynym wyjściem jest zmiana auta i prowadzenia ekipy w inny sposób.
Po za tym chodzą ploty, że jeżeli Thierry opuści hultaya, to oni myślą nad RK. Jako 3 kierowcy.
I było by to całkiem logiczne, gdyby miał taką ilość testów i wsparcie fabryki.
Toyota prawdopodobnie, może wystawić 4 auta. Dwa od TMG, dwa od TMR...
Poszukiwania kierowców trwają.
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: Rajd Korsyki

Postprzez TomMaz » niedziela, 4 paź 2015, 09:28

gregortest napisał(a):
No właśnie, budżet napięty i oszczędzają na czym się da no i niestety wyszły oszczędności. W ten sposób nie ma prawa to dobrze działać i tyle.

Bo na 90 % Robert o tym nie wiedział..
Po prostu założyli takie z własnej głupoty. Według mnie to winna ekipy odpowiedzialnej za koła - PIRELLI.
Magnezowej felgi generalnie się nie prostuje. Chyba że maja metodę na ciepło.
Kiedyś magnezówki pękały , a teraz powinna się odkształcić i nie pęknąć.
Jedynym wyjściem jest zmiana auta i prowadzenia ekipy w inny sposób.
Po za tym chodzą ploty, że jeżeli Thierry opuści hultaya, to oni myślą nad RK. Jako 3 kierowcy.
I było by to całkiem logiczne, gdyby miał taką ilość testów i wsparcie fabryki.
Toyota prawdopodobnie, może wystawić 4 auta. Dwa od TMG, dwa od TMR...
Poszukiwania kierowców trwają.


I to jest właśnie przykre podsumowanie tego jak to wszystko wygląda... Kubica może myśleć prawie o wszystkim ale na pewno nie o tym czy felgi z jego samochodu można prostować i jak to ewentualnie wpłynie na ich właściwości.

Stwierdzenia z wywiadów "nikt nie wiem czym naprawdę tutaj dysponujemy (odnośnie sprzętu)" albo "nie jedziemy Australii żeby dokończenie sezonu w ogóle było możliwe" pokazuje jak wygląda obecnie ta cała zabawa ze strony finansowej.

Niektórzy się podśmiewają z WRC2 ale to jest budżet na właśnie taką zabawę , a pokazując tempo i skuteczność tam na pewno Kubica byłby bliżej ewentualnej fabryki niż jadąc kolejny sezon gdzie większość rajdów jest nieukończonych... w tym połowa z powodów techniczno-finansowych.
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rajd Korsyki

Postprzez rypley » niedziela, 4 paź 2015, 09:36

No Latvala jedzie niezłym tempem... oby tylko dowiózł zwycięstwo do mety.
Avatar użytkownika
rypley
N3
 
Posty: 278
Dołączył(a): piątek, 14 gru 2007, 16:57
Lokalizacja: Bydgoszcz, Lidzbark Warmiński

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Diwados1 » niedziela, 4 paź 2015, 10:31

Wyglada na to, ze Paddona mozna okrzyknąć objawieniem roku. Na szutrach pokazał co potrafi i jak widać asfalty tez maja przed nim coraz mniej tajemnic. Neuvill sie pogubił w ostatnich rajdach. Panowie w Citroenie tez jakoś niemrawo, po Krisie spodziewałem sie czegoś wiecej a Ostberg to juz totalna klapa.
Diwados1
 
Posty: 41
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2015, 10:55

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Bad-i » niedziela, 4 paź 2015, 10:47

TomMaz napisał(a):Czy ktoś kompetentny mógłby się wypowiedzieć czy magnezową wyczynową felgę w ogóle można prostować ??? i jak to wpływa na jej właściwości. W teorii felga magnezowa powinna być twarda i krucha czy raczej odkształcalna ?

Tak wyglądała felga Ogiera po OS6

Obrazek

Wigać że się wygieła ale nie pękła , u Kubicy jest zupełnie na odwrót zero wygięcia , samo pęknięcie.

Wiadomo że nie wiadomo w jak działały siły w jednym przypadku ale i tak wygląda jakby charakterystyka materiału była w obu przypadkach zupełnie inna.


Nie jestem na 100% pewny ale regulamin zabrania uzywania magnezowych felg?!
Bad-i
N3
 
Posty: 324
Dołączył(a): poniedziałek, 5 paź 2009, 17:21

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Thomas » niedziela, 4 paź 2015, 11:01

no i patrzcie, a jednak jest możliwe rozwalenie/skrzywienie felgi bez uszkodzenia opony, a ile było spekulacji na poprzednich podstronach => w podtekstach, że to niemożliwe, a że cięcia za głębokie, a że to, a że tamto itd :?
trzymajmy kciuki, aby w przyszłym sezonie jednak gdzieś się załapał...
Ostatnio edytowano niedziela, 4 paź 2015, 11:04 przez Thomas, łącznie edytowano 1 raz
"W zeszłym roku miałem pięć wypadków i żaden nie był wynikiem nadmiernej prędkości...ci, którzy nie rozumieją tego sportu, mają prawo nie wiedzieć. Natomiast ci, którzy są w tym sporcie czasami powinni pomyśleć...ale z czasem zapominają.
Avatar użytkownika
Thomas
A5
 
Posty: 660
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: SB/LZ

Re: Rajd Korsyki

Postprzez iceman150 » niedziela, 4 paź 2015, 11:03

A mi te długie odcinki strasznie się podobają, fakt że przy odwołanych dwóch odcinkach rajd skrócił się do 7 OS i o jakieś 80km, ale niestety na pogodę nie ma się wpływu. Chciałbym aby w przyszłym roku Korsyka wystartowała z taką samą koncepcją z tym że tych odcinków mogłoby być chociaż z 11.
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Re: Rajd Korsyki

Postprzez icekubekman » niedziela, 4 paź 2015, 11:09

Witam! Podajcie linki do relacji live z PS! pozdrawiam! :D
Avatar użytkownika
icekubekman
 
Posty: 23
Dołączył(a): piątek, 14 wrz 2012, 23:20
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Rajd Korsyki

Postprzez deiman » niedziela, 4 paź 2015, 11:12

VIPER, jesli to nie Ty pisales o Mikkelsenie, to wybacz.

Zajcev napisał(a):bo widzisz, ten sam Pan Cezary chwile wcześniej pisze, że opony pękały jak baloniki, a później wkleja zdjęcie felgi z komentarzem samego RK, RK: "Dziwna sytuacja, ponieważ nie złapaliśmy kapcia, tylko uszkodziliśmy felgi..."

więc temat chyba wyczerpany?

Cezary jest troche "onetowski". Przed Singapurem napisal post "predzej Alonso wejdzie do 10, niz Mercedes nie wygra kwalifikacji", po czym po kwalifikacjach na szybko edytowal post. Sam czesto zagladam na jego profil, ale spogladam z przymrozeniem oka.

Mikkelsen juz blisko Evansa. Oby nie bylo juz dramatow.
Avatar użytkownika
deiman
A5
 
Posty: 616
Dołączył(a): środa, 23 sty 2008, 22:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: Rajd Korsyki

Postprzez posejdon » niedziela, 4 paź 2015, 11:27

deiman napisał(a):Mikkelsen juz blisko Evansa. Oby nie bylo juz dramatow.

Tak naprawdę to Evans taki dobry wynik zrobił dzięki temu 3 OS. Myślę, że Mikkelsen go przejdzie i na mecie będzie klasyka minus Ogier, który i tak już w zasadzie zakończył sezon. Szczerze to nawet przeszło mi przez myśl, że może nie bez powodu ta skrzynia mu padła :wink: .
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Thomas » niedziela, 4 paź 2015, 11:37

silnik w Fieścinie znów kopci :?
"W zeszłym roku miałem pięć wypadków i żaden nie był wynikiem nadmiernej prędkości...ci, którzy nie rozumieją tego sportu, mają prawo nie wiedzieć. Natomiast ci, którzy są w tym sporcie czasami powinni pomyśleć...ale z czasem zapominają.
Avatar użytkownika
Thomas
A5
 
Posty: 660
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: SB/LZ

Re: Rajd Korsyki

Postprzez qbus » niedziela, 4 paź 2015, 11:50

Bad-i napisał(a):
TomMaz napisał(a):Czy ktoś kompetentny mógłby się wypowiedzieć czy magnezową wyczynową felgę w ogóle można prostować ??? i jak to wpływa na jej właściwości. W teorii felga magnezowa powinna być twarda i krucha czy raczej odkształcalna ?

Tak wyglądała felga Ogiera po OS6

Obrazek

Wigać że się wygieła ale nie pękła , u Kubicy jest zupełnie na odwrót zero wygięcia , samo pęknięcie.

Wiadomo że nie wiadomo w jak działały siły w jednym przypadku ale i tak wygląda jakby charakterystyka materiału była w obu przypadkach zupełnie inna.


Nie jestem na 100% pewny ale regulamin zabrania uzywania magnezowych felg?!


Kuty magnez jest zabroniony dla kół o średnicy mniejszej niż 18''... (jest chyba wylaczenia dla 8x18'' ale to trzeba by bylo sprawdzic) WRC moze miec dowolna szerokosc felgi.
"Janusz żyje wśród nas. My kibice nigdy o Nim nie zapomnimy."
www.racingshop.pl
Avatar użytkownika
qbus
S1600
 
Posty: 2756
Dołączył(a): poniedziałek, 9 cze 2003, 14:49
Lokalizacja: Myślenice

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Shaitan » niedziela, 4 paź 2015, 11:54

Diwados1 napisał(a):Wyglada na to, ze Paddona mozna okrzyknąć objawieniem roku. Na szutrach pokazał co potrafi i jak widać asfalty tez maja przed nim coraz mniej tajemnic. Neuvill sie pogubił w ostatnich rajdach. Panowie w Citroenie tez jakoś niemrawo, po Krisie spodziewałem sie czegoś wiecej a Ostberg to juz totalna klapa.

Wydaje mi się, że Kris jedzie mniej więcej z nastawieniem "meta na 200%". Nie byłbym zdziwiony jakby właśnie takie było polecenie ze strony Mattona, "nie patrzymy na wynik zupełnie, bo wiemy, że potrafisz szybko jeździć, masz jedynie dojechać bez przygód".
Avatar użytkownika
Shaitan
N3
 
Posty: 328
Dołączył(a): środa, 30 paź 2013, 19:08

Re: Rajd Korsyki

Postprzez kij » niedziela, 4 paź 2015, 11:57

Thomas napisał(a):silnik w Fieścinie znów kopci :?


No to może mieć Evans problem utrzymać się przed Mikkelsenem ;)

Na WRC.com piszą kolejność startową do PSa i o tyle jest to ciekawe, w zasadzie to mało ciekawe a przykre może się okazać, że pierwszy jedzie Ogier a dalej Prokop i tak dalej. Brak tam Roberta, Thierrego, Berellego i Lefebvra.
Ale może to być związane z tym, że chyba live na PSie puszczają pierwszą 12 WRC, ale czemu by wywalili Lefebvra (jest 11 w generalce), a Ogier 13? Polityka?
Avatar użytkownika
kij
N3
 
Posty: 307
Dołączył(a): piątek, 22 mar 2013, 21:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 50 gości