Rajd Korsyki

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Korsyki

Postprzez DonCorrado » niedziela, 4 paź 2015, 12:06

http://u-stream.me/bt1.html link, Robert ma jechac ostatni, lipa
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31


Re: Rajd Korsyki

Postprzez Thomas » niedziela, 4 paź 2015, 12:08

niestety Roberta nie zobaczymy w relacji :( h...d.pa i kamieni kupa :cry:
"W zeszłym roku miałem pięć wypadków i żaden nie był wynikiem nadmiernej prędkości...ci, którzy nie rozumieją tego sportu, mają prawo nie wiedzieć. Natomiast ci, którzy są w tym sporcie czasami powinni pomyśleć...ale z czasem zapominają.
Avatar użytkownika
Thomas
A5
 
Posty: 660
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: SB/LZ

Re: Rajd Korsyki

Postprzez TomMaz » niedziela, 4 paź 2015, 12:17

kij napisał(a):
Thomas napisał(a):silnik w Fieścinie znów kopci :?


No to może mieć Evans problem utrzymać się przed Mikkelsenem ;)

Na WRC.com piszą kolejność startową do PSa i o tyle jest to ciekawe, w zasadzie to mało ciekawe a przykre może się okazać, że pierwszy jedzie Ogier a dalej Prokop i tak dalej. Brak tam Roberta, Thierrego, Berellego i Lefebvra.
Ale może to być związane z tym, że chyba live na PSie puszczają pierwszą 12 WRC, ale czemu by wywalili Lefebvra (jest 11 w generalce), a Ogier 13? Polityka?


Nie w tej dymi tylko w tej co zawsze :P
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rajd Korsyki

Postprzez makki » niedziela, 4 paź 2015, 12:33

qbus napisał(a):
Bad-i napisał(a):
TomMaz napisał(a):Czy ktoś kompetentny mógłby się wypowiedzieć czy magnezową wyczynową felgę w ogóle można prostować ??? i jak to wpływa na jej właściwości. W teorii felga magnezowa powinna być twarda i krucha czy raczej odkształcalna ?

Tak wyglądała felga Ogiera po OS6

Obrazek

Wigać że się wygieła ale nie pękła , u Kubicy jest zupełnie na odwrót zero wygięcia , samo pęknięcie.

Wiadomo że nie wiadomo w jak działały siły w jednym przypadku ale i tak wygląda jakby charakterystyka materiału była w obu przypadkach zupełnie inna.


Nie jestem na 100% pewny ale regulamin zabrania uzywania magnezowych felg?!


Kuty magnez jest zabroniony dla kół o średnicy mniejszej niż 18''... (jest chyba wylaczenia dla 8x18'' ale to trzeba by bylo sprawdzic) WRC moze miec dowolna szerokosc felgi.


W rajdach asfaltowych, tylko 8 "x 18" felgi są dopuszczone,
Materiał felgi 8 '' x 18 '' jest dowolny (pod warunkiem, że jest to odlew)
a minimalna waga 8 '' x 18 "obręczy" to 8,9 kg.
makki
N2
 
Posty: 161
Dołączył(a): czwartek, 8 mar 2012, 15:20

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Diwados1 » niedziela, 4 paź 2015, 12:35

Kibic rajdowy musi naprawdę lubić ten sport, oglądam relacje na Polsacie i ciagle zakłócenia, obraz skacze. Gdzie ta jakość kiedy EuroSport robił relacje powspominać tylko mozna. Prokop nokaut na ostatnim oesie strata prawie 30sek. do Ogiera, ciekawe czy Sordo przejdzie Boufierra. Oby nie :D w końcu to Polski Francuz
Diwados1
 
Posty: 41
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2015, 10:55

Re: Rajd Korsyki

Postprzez posejdon » niedziela, 4 paź 2015, 12:41

Diwados1 napisał(a):Gdzie ta jakość kiedy EuroSport robił relacje powspominać tylko mozna.

Nie ES tylko Inmarsat.

A Evansowa Fiesta też puszcza dyma czarnego więc chyba nie ma już na co zwalić.
Jestem Kubicomaniakiem!
Avatar użytkownika
posejdon
A5
 
Posty: 718
Dołączył(a): wtorek, 13 paź 2009, 21:21
Lokalizacja: Bródno

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Thomas » niedziela, 4 paź 2015, 12:54

Brawo Robert!!! no piękne zakończenie. No ale dziadygi, nie pokazali go w wynikach PS, bezczelność :roll:
Ostatnio edytowano niedziela, 4 paź 2015, 12:56 przez Thomas, łącznie edytowano 1 raz
"W zeszłym roku miałem pięć wypadków i żaden nie był wynikiem nadmiernej prędkości...ci, którzy nie rozumieją tego sportu, mają prawo nie wiedzieć. Natomiast ci, którzy są w tym sporcie czasami powinni pomyśleć...ale z czasem zapominają.
Avatar użytkownika
Thomas
A5
 
Posty: 660
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: SB/LZ

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Diwados1 » niedziela, 4 paź 2015, 12:56

Robert drugi na Powerstage, pięknie, ładne zakończenie ale :evil:
Diwados1
 
Posty: 41
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2015, 10:55

Re: Rajd Korsyki

Postprzez rypley » niedziela, 4 paź 2015, 12:56

Pięknie, ale nawet w tabeli go nie pokazują. Masakra
Avatar użytkownika
rypley
N3
 
Posty: 278
Dołączył(a): piątek, 14 gru 2007, 16:57
Lokalizacja: Bydgoszcz, Lidzbark Warmiński

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Thomas » niedziela, 4 paź 2015, 13:02

uciekł prawdopodobnie fantastyczny wynik przez kolejne problemy, przyznał to Robert, że uciekło możliwe podium a w zasadzie drugie miejsce, jeśli odejmiemy 14minut kary :(Na osłodę są punkty, po cichu liczyłem na to i w końcu udało się. Chyba w tak suchych warunkach Pirelli dają radę ;) coś czuje, że znów będzie szturm na pejsbooka i profile Wrc oraz Michelin :?

co to by się działo, gdyby promotor musiał pokazać naszą ekipę na podium :? ciekawe czemu akurat przed PS zwiększyli do 3 minut odstępy
Ostatnio edytowano niedziela, 4 paź 2015, 14:02 przez Thomas, łącznie edytowano 2 razy
"W zeszłym roku miałem pięć wypadków i żaden nie był wynikiem nadmiernej prędkości...ci, którzy nie rozumieją tego sportu, mają prawo nie wiedzieć. Natomiast ci, którzy są w tym sporcie czasami powinni pomyśleć...ale z czasem zapominają.
Avatar użytkownika
Thomas
A5
 
Posty: 660
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: SB/LZ

Re: Rajd Korsyki

Postprzez hbo » niedziela, 4 paź 2015, 13:15

Szkoda szkoda szkoda, Robert pokazał genialne tempo i jechał bardzo czysto. Gdyby nie problemy z felgami, no właśnie gdyby. Tym co on dysponuje wbijać się do pierwszej trójki między VW które są nie do objechania praktycznie i Citroeny które prawie dorównują VW na asfaltach to jest wielka sprawa. Szkoda, że nie wszyscy to dostrzegają, albo nie chcą dostrzec, mówię o 'kibicach'. Chociaż myślę, że odpowiednie osoby ze świata WRC już dawno dostrzegli potencjał Roberta i teraz należy trzymać kciuki za kolejny sezon, by nie musiał walczyć ze swoim samochodem tylko z rywalami.
hbo
 
Posty: 20
Dołączył(a): niedziela, 11 sty 2015, 14:46

Re: Rajd Korsyki

Postprzez wanderer » niedziela, 4 paź 2015, 13:17

Nieźle pojechał też Bryan Bouffier. Jeden z niewielu startów autem WRC w karierze Francuza a wynik na poziomie niektórych fabrycznych, którzy od lat siedzą w wurcu. Szkoda, że taki kierowca nie ma szans na większy program startów w prywatnym zespole.
wanderer
A6
 
Posty: 1201
Dołączył(a): wtorek, 7 wrz 2010, 13:21

Re: Rajd Korsyki

Postprzez viper » niedziela, 4 paź 2015, 13:30

wanderer napisał(a):Nieźle pojechał też Bryan Bouffier. Jeden z niewielu startów autem WRC w karierze Francuza a wynik na poziomie niektórych fabrycznych, którzy od lat siedzą w wurcu. Szkoda, że taki kierowca nie ma szans na większy program startów w prywatnym zespole.

Pamietaj tylko ze ten rajd przez pogode był troche malo obiekty kto co i jak.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Korsyki

Postprzez karluum » niedziela, 4 paź 2015, 13:46

Pozostaje ogromny niedosyt i po rajdzie i po transmisji jeżeli chodzi o Roberta. To co zobaczyłem dziś na PS na WRC+ skłania mnie do zrezygnowania ze subskrypcji. Drugiego zawodnika na PS całkowicie zignorowano, pominięto jakby go nie było w myśl zasady jak cie nie ma TV to nie istniejesz.
Bo to prywaciarz jadący na konkurencji sponsora WRC? Jest to żenujące.
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Rajd Korsyki

Postprzez rypley » niedziela, 4 paź 2015, 14:06

CG: - Co z przyszłym sezonem?
RK:- Jeśli mam jeździć cały sezon w rajdach to tym razem z odpowiednimi możliwościami....
- Jeśli nie pełny sezon to czy rozważasz starty i w wyścigach i wrajdach?
- Bardzo możliwe. Na dziś to najbardziej realny plan. Sądzę, że wrócę tam, gdzie w świecie motorsportu mam większy kredyt. Do profesjonalnego ścigania na torze...
Avatar użytkownika
rypley
N3
 
Posty: 278
Dołączył(a): piątek, 14 gru 2007, 16:57
Lokalizacja: Bydgoszcz, Lidzbark Warmiński

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 17 gości

cron