Rajd Korsyki

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Korsyki

Postprzez HenriS12B » środa, 7 paź 2015, 16:03

Mad Max napisał(a):Tylko że w przeciwieństwie do wymienionych przez Ciebie rajdów (oraz wszystkich innych w kalendarzu) 99% odcinków Monte Carlo rozgrywanych jest na terenie Francji - a co do tego kto je organizuje to każdy sobie z tego zdaje sprawę. Biorąc pod uwagę że aktualnie rajdy robi ten kto ma kasę i kto wyłoży większą kasę dla promotora to czysto teoretycznie w niedalekiej przyszłości może się okazać, że jakiś automobilklub z Andory albo Luksemburga postanowi zorganizować rajd, też zrobi to na terenie Francji i też nikt nie będzie widział w tym nic złego. Osobiście nie przypadła mi jakoś Korsyka specjalnie do gustu i masa trasy jest bardzo podobna do siebie (chyba nawet raz nie przeszła mi przez głowę myśl o "oglądarce"), i wcale bym nie płakał jak by Korsyki w przyszłym roku nie było, a jeszcze bardziej bym się cieszył jakby rajd Włoch wrócił do San Remo bo strasznie brakuje mi tego rajdu w kalendarzu.

Mam wrażenie, że podważasz rację bytu RMC w WRC i jego ponad stuletniej historii, bo Monako ma kasę na to by mieć swój rajd w mistrzostwach świata...
Odnośnie San Remo, to mi również brakuje tego rajdu i cieszę się, że przynajmniej Korsyka wróciła po długiej nieobecności. Uważam, że ta runda jest jedną z kilku rajdowych legend i należy się jej miejsce w WRC
Ostatnio edytowano środa, 7 paź 2015, 16:22 przez HenriS12B, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
HenriS12B
N2
 
Posty: 196
Dołączył(a): wtorek, 26 lut 2013, 10:37
Lokalizacja: na łuku za szczytem


Re: Rajd Korsyki

Postprzez karluum » środa, 7 paź 2015, 16:20

A MC płaci za rajd? Bo to FIA zależało na jego obecności, a nie im. W F1 to jedyne GP, które nie płaci grosza Berniemu.
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Rajd Korsyki

Postprzez adamlen » środa, 7 paź 2015, 16:26

W WRC Monte Carlo z tego co czytałem również nie płaci za udział w cyklu.
Rajd Korsyki zebrał trochę krytyki, ale jest to nieco śmieszne bo jako argumenty podają koszty transportu morskiego oraz mało kibiców.
To niby Australia czy Argentyna jest bliżej i ma więcej kibiców, albo planowane Chiny?
Dla mnie to śmieszne argumenty, trasy są o wiele lepsze niż te w Alzacji, nad harmonogramem można pomyśleć i zmienić na powiedzmy 12 odcinków po 20-35km i będzie super.
No ale kogoś muszą wywalić. Francja pewnie aż tak bardzo nie będzie zabiegała o rajd.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Rajd Korsyki

Postprzez Mad Max » środa, 7 paź 2015, 20:02

HenriS12B napisał(a):Mam wrażenie, że podważasz rację bytu RMC w WRC i jego ponad stuletniej historii, bo Monako ma kasę na to by mieć swój rajd w mistrzostwach świata...
Wrażenie masz absolutnie błędne bo Monte to jedna z ciekawszych imprez w roku i zawsze sprawia mi dużo przyjemności jej oglądanie (żebym nie był gołosłowny to dodam ze w mojej kolekcji modeli chyba największe grono jest właśnie z rożnych roczników tego rajdu). Ale po raz kolejny podkreślamy słowo kasę (chyba że chodziło ci o klasę i to literówka), dlatego przytoczyłem "abstrakcyjne" przykłady tych którzy kasę mają.
HenriS12B napisał(a):Odnośnie San Remo, to mi również brakuje tego rajdu i cieszę się, że przynajmniej Korsyka wróciła po długiej nieobecności. Uważam, że ta runda jest jedną z kilku rajdowych legend i należy się jej miejsce w WRC
Jak pokazał przykład Akropolu i Monte Carlo również to nie ma imprez świętych które mają stałe miejsce w kalendarzu i wylecieć z kalendarza może każdy - w Finlandii spotkało by to się pewnie z wojną domową i zamieszkami ale tak możliwość zawsze jest. Generalnie ja od zawsze byłem za tym żeby w kalendarzu co roku panowała jak największa różnorodność imprez i propozycja rotacyjnego kalendarza zawsze mi się podobała. Zresztą wystarczy na szybkiego przytoczyć kilka impreza których brakuje w kalendarzu o jakiś nowościach nawet nie wspominając i się okaże że będzie jak w F1 20pare imprez. A jeśli już we Francji ma być runda to zdecydowanie wole ją na Korsyce niż w nudnej Alzacji.
adamlen napisał(a):To niby Australia czy Argentyna jest bliżej i ma więcej kibiców, albo planowane Chiny?
Jezeli chodzi o Argentyne to zawsze tam oglada rajd całe mnustwo kibiców i śmiem twierdzić że pod tym względem to czołówka w kalendarzu.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron