Dakar 2016

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Dakar 2016

Postprzez Voo » niedziela, 10 sty 2016, 16:07

Zastanawiało mnie czemu jemu dali Mini a Marek z Jackiem jadą Toyotą skoro są wg mnie przynajmniej lepsi jak Adam, domniemam, że Dąbrowski wolał full opcje z Overdrive


Ja domniemam, że Małysz wnosi jeszcze kasę od innych sponsorów i ma status gwiazdy, która przebiera w ofertach. Jechał Mitsu, potem Toyotą, nie pasowało to wsiadł do buggy, spalił się to wylądował w Mini. Zresztą tak naprawdę wybór jest bardzo ograniczony bo profesjonalne samochody dostępne dla klientów, dające szansę na walkę w szerokiej czołówce przygotowują tylko Overdrive i X-raid.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23


Re: Dakar 2016

Postprzez okun911 » niedziela, 10 sty 2016, 22:27

Voo napisał(a):
Zastanawiało mnie czemu jemu dali Mini a Marek z Jackiem jadą Toyotą skoro są wg mnie przynajmniej lepsi jak Adam, domniemam, że Dąbrowski wolał full opcje z Overdrive


Ja domniemam, że Małysz wnosi jeszcze kasę od innych sponsorów i ma status gwiazdy, która przebiera w ofertach. Jechał Mitsu, potem Toyotą, nie pasowało to wsiadł do buggy, spalił się to wylądował w Mini. Zresztą tak naprawdę wybór jest bardzo ograniczony bo profesjonalne samochody dostępne dla klientów, dające szansę na walkę w szerokiej czołówce przygotowują tylko Overdrive i X-raid.


Małysz miał do wyboru cały sezon w pucharze świata + dakar w Toyocie lub 2-3 rajdy w pucharze + dakar w Mini, no i wybrał mniej jeżdżenia ale w lepszym aucie.
Patrząc na auto Małysza duży wkład musi wnosić Red Bull.
Oprócz Mini i Toyoty o dobry wynik można powalczyć też w Buggy SMG.

Co do rajdu to super że Peugeot daje rade oby tak do końca rajdu, pora zakończyć dominację Mini :D
Avatar użytkownika
okun911
N2
 
Posty: 151
Dołączył(a): wtorek, 13 kwi 2010, 21:56
Lokalizacja: Iława

Re: Dakar 2016

Postprzez DonCorrado » niedziela, 10 sty 2016, 23:21

A jedzie jakieś buggy na wynajem w tym roku? Chabot juz chyba ich nie wystawia, nie wiem czy na afryke nie uderzyl?
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Dakar 2016

Postprzez Altarir » poniedziałek, 11 sty 2016, 00:21

DonCorrado napisał(a):Czasem były jakieś quizy bez nagród, ale osobiscie wolal bym zeby w nagrode dla widzów Gaca usuneli z tych relacji.


O to to właśnie! Gac jest katastrofalnym komentatorem. Czasem się zastanawiam, jak on mógł być pilotem rajdowym. Ci którzy z nim jeździli osiągali dobre wyniki chyba dlatego, że wiedzieli, że im prędzej dojadą do mety odcinka, tym prędzej pan Gac przestanie gadać ;)

Ale jeszcze można sobie odpalić wersję angielską i go nie słuchać. Natomiast nie można pominąć cholernego snookera/rzutek, które jak co roku robią gigantyczne opóźnienia. Ja nie wiem co za skończeni idioci pracują w tym eurosporcie - co roku są opóźnienia. Mogliby po ludzku dać godzinę transmisji np. na północ i później czy coś takiego. Bo przecież wiadomo, że "sport" polegający na trącaniu kijkami po kulkach nie się skończy o czasie nigdy. Ale nie - ustawiają na 23:00 i czekaj nie wiadomo ile patrząc na coś równie ekscytującego jak rośnięcie trawy. :evil:

Chyba jedyny powód dla którego snooker ma oglądalność to to, ze ludzie czekają na Dakar :evil:
Altarir
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 15:47

Re: Dakar 2016

Postprzez Loeb1987 » poniedziałek, 11 sty 2016, 00:51

DonCorrado napisał(a):A jedzie jakieś buggy na wynajem w tym roku? Chabot juz chyba ich nie wystawia, nie wiem czy na afryke nie uderzyl?

Philippe Gache wystawiał buggy. Obecnie chyba zawiesił program, zresztą już drugi raz. Po odwołanym Dakarze miał mega problemy finansowe.



To, że Ciebie interesuje Dakar to już Twoja sprawa ;) Eurosport ma dużo większą oglądalność na Snookerze niż na Dakarze. Oczywiście na pierwszym miejscu jest Tennis :D
Jeszcze przez cały dzień w przerwach reklamują powrót O'Sullivan'a. Więc przygotuj się na czekanie do północy. Snooker właśnie wraca do gry :D
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Dakar 2016

Postprzez andrew88 » poniedziałek, 11 sty 2016, 09:12

Loeb1987 napisał(a):W tym roku nawet Małysza nie pokazali. Widać olali trochę relację z Dakaru :/

A czemu mieli Małysza pokazywać? W dziesiątce etapów nie kończył, w generalce też daleko. Spataro, van Loona, Wasiliewa zdaje się też nie było widać w relacjach, a oni wynikami bardziej sobie na to zasłużyli.
Altarir napisał(a):Gac jest katastrofalnym komentatorem. (...) Natomiast nie można pominąć cholernego snookera/rzutek, które jak co roku robią gigantyczne opóźnienia. Ja nie wiem co za skończeni idioci pracują w tym eurosporcie - co roku są opóźnienia. Mogliby po ludzku dać godzinę transmisji np. na północ i później czy coś takiego. Bo przecież wiadomo, że "sport" polegający na trącaniu kijkami po kulkach nie się skończy o czasie nigdy. Ale nie - ustawiają na 23:00 i czekaj nie wiadomo ile patrząc na coś równie ekscytującego jak rośnięcie trawy. :evil:

Co do Gaca, to zgodzę się, że nie najlepiej wypada w roli komentatora. Zarówno podczas relacji z Dakaru, jak i z ERC. Sprawia wrażenie nie do końca przygotowanego.
Rzutki w tym roku chyba tylko raz przekroczyły wyznaczone godziny transmisji, a i to nieznacznie. Łatwo powiedzieć żeby relację z Dakaru, podczas trwania turnieju snookera, wyznaczyć na północ. Niemożliwe jest przewidzieć ile frejmów zostanie rozegranych oraz ile czasu będą one trwały. To trochę jak z siatkówką, tu w transmisji raczej też się nie zakłada, że będzie granych pięć setów (nie mówiąc już o tym, że mogą przekroczyć 25/15 punktów w secie). Trwania tych obu meczów nie można precyzyjnie ustalić. Czasem zdarza się, że snooker kończy się planowo lub nieznacznie później, a Ty od razu byś sztywno ustalił godziny relacji z Dakaru na północ. Dziękuję bardzo za takie rozwiązanie. W przypadku planowego skończenia meczu trzeba by było jeszcze czekać, najpewniej oglądając powtórki z "uwielbianego" snookera.
Szukam wolnego miejsca na europejskie rundy WRC. Oprócz Szwecji i Walii.
Avatar użytkownika
andrew88
A6
 
Posty: 1105
Dołączył(a): sobota, 13 kwi 2013, 20:07
Lokalizacja: Oława

Re: Dakar 2016

Postprzez Loeb1987 » poniedziałek, 11 sty 2016, 11:59

andrew88 napisał(a):
Loeb1987 napisał(a):W tym roku nawet Małysza nie pokazali. Widać olali trochę relację z Dakaru :/

A czemu mieli Małysza pokazywać? W dziesiątce etapów nie kończył, w generalce też daleko. Spataro, van Loona, Wasiliewa zdaje się też nie było widać w relacjach, a oni wynikami bardziej sobie na to zasłużyli.

Wcześniej też nie jeździł w czołówce i go pokazywali. Dzięki Małyszowi skoki narciarskie oglądali nawet w Hiszpanii ;)
Ogólnie Eurosport robi tą relację chyba z przymusy i sporo się mówi, że w przyszłym roku nie zobaczymy Dakaru na ich antenie. Jedyna nadzieja, że fabryki zainteresują się tworzeniem relacji.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Dakar 2016

Postprzez okun911 » poniedziałek, 11 sty 2016, 13:02

Loeb1987 napisał(a):
DonCorrado napisał(a):A jedzie jakieś buggy na wynajem w tym roku? Chabot juz chyba ich nie wystawia, nie wiem czy na afryke nie uderzyl?

Philippe Gache wystawiał buggy. Obecnie chyba zawiesił program, zresztą już drugi raz. Po odwołanym Dakarze miał mega problemy finansowe.

Chabot jedzie w tym roku Toyotą.
Nikt niestety nie startuje SMG Buggy. Oprócz buggy Gache prowadził też program Great Walla który się zakończył.
Avatar użytkownika
okun911
N2
 
Posty: 151
Dołączył(a): wtorek, 13 kwi 2010, 21:56
Lokalizacja: Iława

Re: Dakar 2016

Postprzez Altarir » poniedziałek, 11 sty 2016, 16:05

andrew88 napisał(a):Co do Gaca, to zgodzę się, że nie najlepiej wypada w roli komentatora. Zarówno podczas relacji z Dakaru, jak i z ERC. Sprawia wrażenie nie do końca przygotowanego.
Rzutki w tym roku chyba tylko raz przekroczyły wyznaczone godziny transmisji, a i to nieznacznie. Łatwo powiedzieć żeby relację z Dakaru, podczas trwania turnieju snookera, wyznaczyć na północ. Niemożliwe jest przewidzieć ile frejmów zostanie rozegranych oraz ile czasu będą one trwały. To trochę jak z siatkówką, tu w transmisji raczej też się nie zakłada, że będzie granych pięć setów (nie mówiąc już o tym, że mogą przekroczyć 25/15 punktów w secie). Trwania tych obu meczów nie można precyzyjnie ustalić. Czasem zdarza się, że snooker kończy się planowo lub nieznacznie później, a Ty od razu byś sztywno ustalił godziny relacji z Dakaru na północ. Dziękuję bardzo za takie rozwiązanie. W przypadku planowego skończenia meczu trzeba by było jeszcze czekać, najpewniej oglądając powtórki z "uwielbianego" snookera.


Jakby się wcześniej skończył snooker i byłyby te powtórki to wcale nie trzeba by ich oglądać. Wystarczyłoby właczyć o północy i masz Dakar.

A jest jeszcze eurosport 2 - na którym w tym czasie zazwyczaj nic na żywo nie leci i możnaby przenieść relację z dakaru tam i ustawić o 23:00. I tak fani rajdów by sobie obejrzeli dakar, a fani snookera to swoje. Doprawdy nie mogę zrozumieć, dlaczego eurosport tak upiera się utrzymywać ten dziwny stan. Bo jak kolejny dzień widzę snookera i nie wiem ile godzin mam czekać na relację, to po prosty wyłączam telewizor i tyle. Podejrzewam, że nie tylko ja. Po czym zapewne eurosport stwierdzi, ze relacji z dakaru mało kto ogląda, więc nie ma co ich robić :P.
Altarir
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 15:47

Re: Dakar 2016

Postprzez iceman150 » poniedziałek, 11 sty 2016, 16:38

Ja mam wrażenie, że MINI nieco przespało ten rok, pomijam fenomenalnego Peugeota, który swoim niestandardowym autem naprawdę wybił się, ale i Toyota moim zdaniem mocno podgoniła MINI o ile nawet nie przegoniła i śmiem twierdzić że Toyota jest obecnie bardziej przyjazna prywaciarzom.

Co do relacji to hmm, szału ona nie robi i ogólnie oprawa medialna chyba jest nie do końca. Strona www.dacar.com też mi coś słabo chodzi i nie wiedzieć czemu długi czas wchodziło mi na stronę z 2015r.
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Re: Dakar 2016

Postprzez Voo » poniedziałek, 11 sty 2016, 16:42

Tymczasem Nasser zapowiadał, że na piaskach podgoni trochę Peugeoty i na razie wygląda na to, że nie rzucał słów na wiatr. Może rywalizacja stanie się teraz bardziej wyrównana.

iceman - literówka w adresie ;) który i tak faktycznie poprowadzi do strony ubiegłorocznej edycji, dziwactwo. Trzeba w google wpisywać Dakar 2016.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: Dakar 2016

Postprzez DonCorrado » poniedziałek, 11 sty 2016, 19:25

Hołek po półmetku Dakaru: http://www.dakar.terenowo.pl/index.php? ... Itemid=162

Małysza pokazywali kiedyś bo przyszedł ze skoków, i był nie byle jakim skoczkiem, ja się dziwiłem ze dwa czy trzy lata go pokazywali, to była specjalna częśc chyba "osobistości dakaru" w kazdej relacji, nie ma to nic do tego ze go teraz nie pokazuja, przeciez Oni i tak zawsze najlepsza piątke pokazywali lub tych kierowcow za ktorych pokazywanie zaplacil sponsor, w tym roku jest minimalnie więcej quadów,ale nawet o graficzna klasyfikacje nikt się nie pofatyguje.
Gac przekręca wszystko na opak, gość może jest sympatyczny, ale z takim przekręcaniem i zacinaniem wg mnie nie powinien mieć miejsca nawet w radiowęźle szkolnym, to nie jest łatwa robota, ale są ludzie, którzy ją ogarniają. Nawet nie mówie o tym jak przekręca wywiady, w zasadzie na 20słów co wypowiada jaki kolwiek zawodnik on potrafi przetlumaczyc to na kilka słow, BYŁO CIĘŻKO, ALE JEST WSZYSTKO OKEJ, JEDZIEMY DALEJ

Najwięcej relacji jest na francuskiej France 4 chyba i Fox Sports.

Jak widać to buggy które do tej pory startowały w Dakarze to były takie "garażowe" wersje, w Peugeocie wzięli się od podstaw i prosze, maszynka niezla jak sie okazuje.

Projekt Greatt Wall ( w sumie BMW) fajnie się rozwijał, szkoda ze przystopowali, pozniej jeszcze gdzies w chinach startowali albo i nadal startuja.

X-Raid rok temu w zasadzie po 2-3 dniach poinformowal ze Chicherit juz moze nie jechac bo maja wszystkie dane na temat ich buggy, w ciagu roku malo co tego testowali i teraz wystawili dalej paści, nie wiem w jakim celu.

Gordon to już w ogóle, ten samochód się zwija, a nie rozwija, ale jego cyrk więc może sobie robic co chce.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Dakar 2016

Postprzez Loeb1987 » poniedziałek, 11 sty 2016, 20:07

Gordon jeździ już dla zabawy, nie ma kasy na to żeby rozwijać projekt. W ogóle nie testował tym autem i pojechał na Dakar dla zabawy.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Dakar 2016

Postprzez DonCorrado » poniedziałek, 11 sty 2016, 21:46

Seb strzelił dacha, załoga ok, na razie nic więcej nie wiadomo, stoją na 510 km
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Dakar 2016

Postprzez Loeb1987 » poniedziałek, 11 sty 2016, 22:02

Sytuacja była do przewidzenia i tak daleko zajechał jak na tak skromne doświadczenie. Trzeba pamiętać, że jechał tempem kolegów z zespołu. Szkoda, za rok będzie lepiej :)
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości