Dakar 2016

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Dakar 2016

Postprzez Voo » wtorek, 19 sty 2016, 00:19

viper napisał(a):Kolego mi nie chciałeś wierzyć jak mowilem ze ten Dakar to nie Dakar,ale może panu Fortin uwierzysz
http://terenowe.autoklub.pl/news/fortin ... akar,65675


Czytałem to ale zauważ, że Jean-Marc mówi o TEJ edycji (2016) a nie o Dakarze w Ameryce Płd w ogóle.

Kurde aż sięgnąłem po książkę Hołka i ją przewertowałem pobieżnie i co mam Ci napisać, żebyś uwierzył? ;) Przynajmniej dwa razy wyraźnie stwierdza, że amerykański Dakar jest trudniejszy od afrykańskiego. Nie ten (2016), w końcu książka jest sprzed 2 lat, tylko w ogóle, te edycje w których startował. Ja już nie ciągnę tego wątku bo i tak się nie przekonamy ;)
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23


Re: Dakar 2016

Postprzez gregortest » wtorek, 19 sty 2016, 09:02

Gratulacje dla Peterhansela, Króla Dakaru :-)

Ja bym nie nazwał go królem....
Jedynie w czasach gdy wygrywał na motocyklu - 4 razy.
Jak na razie to grzmi od plotek inie jest wcale pewne ,czy on to zrobił - " wygrał" - uczciwie. Z resztą nie pierwszy raz.
Ale Red bull swoje zrobił. wiec na razie wstrzymajmy się od ochów i achów , nad tym panem.
M i osobiście szkoda załóg Kamaza. Zaryzykowali,, nie udało się...
Zgadzam się natomiast z Fortepianem...trasa była ewidentnie przegięciem pały.
Hirvonen 4 ??
To już nie jest dakar, tylko WRC, coś w rodzaju Safari.
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: Dakar 2016

Postprzez viper » wtorek, 19 sty 2016, 09:43

Voo napisał(a):
viper napisał(a):Kolego mi nie chciałeś wierzyć jak mowilem ze ten Dakar to nie Dakar,ale może panu Fortin uwierzysz
http://terenowe.autoklub.pl/news/fortin ... akar,65675


Czytałem to ale zauważ, że Jean-Marc mówi o TEJ edycji (2016) a nie o Dakarze w Ameryce Płd w ogóle.

Kurde aż sięgnąłem po książkę Hołka i ją przewertowałem pobieżnie i co mam Ci napisać, żebyś uwierzył? ;) Przynajmniej dwa razy wyraźnie stwierdza, że amerykański Dakar jest trudniejszy od afrykańskiego. Nie ten (2016), w końcu książka jest sprzed 2 lat, tylko w ogóle, te edycje w których startował. Ja już nie ciągnę tego wątku bo i tak się nie przekonamy ;)

Nie no spoko :D. Ja widzisz nie czytałem książki holka nie byłem na Dakarze ale troche wiem, bo duzo idzie wychwycić z relacji, choc oczywiscie to i tak nie łatwe scigac sie w tym " najprostrzym " Dakarze :wink: .
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Dakar 2016

Postprzez woocasch » wtorek, 19 sty 2016, 10:40

Wg mnie nie ma się co sprzeczać, który Dakar był/jest łatwiejszy czy trudniejszy bo samo ściganie się dzień w dzień przez dwa tygodnie jest męczące dla zawodników, mechaników, sprzętu i wszystkich zaangażowanych ludzi. Faktem jednak jest to, że amerykański Dakar bardzo różni się od tego afrykańskiego. Nie ma tej dzikości, nie jedzie się przez pustkowia. Obecnie na trasie jest dużo kibiców, rajd jest bliżej ludzi i ogólnie cywilizacji. A w tym roku, gdy zabrakło Atakamy to faktycznie zrobiło się z tego coś na miarę dużego, długiego rajdu typu baja. Nie umniejszając nic Hirvonenowi czy Loebowi, a nawet Prokopowi, ale ich wyniki pokazują, że przejście z rajdów płaskich nie było aż tak trudne. Obecny Dakar jest szybszy niż ten w Afryce, a mniej liczy się nawigacja - co chyba najlepiej było widać po tym jak pogorszyły się wyniki Czachora, gdy jeszcze jeździł na motocyklu. W Afryce często nadrabiał brakiem błędów w nawigacji, a w Ameryce brakło tej czystej prędkości. To, że czołówka śpi w hotelach to taki lekki bonus, ale przecież w Afryce też najlepsi nie spali w zwykłych namiotach. Dla tych co chcą przeżyć prawdziwy Dakar jest kategoria malle-moto, w której jechał Maciej Berdysz i to, że osiągnął metę jest wg mnie mega sukcesem.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Dakar 2016

Postprzez rauf » wtorek, 19 sty 2016, 13:08

Może nie wszyscy wiedzą, tu jest impreza która dojeżdża do Lac Rose. Trasa Monaco - Dakar, 6000km, ponad 200 załóg.
http://www.africarace.com/fr/?lang=en

a Dakar w tym roku jeden z mniej ciekawych, trzymanie się Ameryki Południowej nie posłuży tej imprezie.
A lot of people go through life doing things badly.
Racing's important to men who do it well.
When you're racing it's...it's life.
Anything that happens before or after...it's just waiting.
rauf
 
Posty: 9
Dołączył(a): sobota, 3 gru 2005, 22:40

Re: Dakar 2016

Postprzez Loeb1987 » wtorek, 19 sty 2016, 13:26

rauf napisał(a):Może nie wszyscy wiedzą, tu jest impreza która dojeżdża do Lac Rose. Trasa Monaco - Dakar, 6000km, ponad 200 załóg.
http://www.africarace.com/fr/?lang=en

30 motocykli, 32 samochody i 7 ciężarówek ;) więc trochę do Twoich 200 brakuje ;)
Ale impreza jest bardzo fajna. Szkoda, że już bez relacji w eurosporcie.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Dakar 2016

Postprzez Voo » wtorek, 19 sty 2016, 16:47

woocasch napisał(a):Nie umniejszając nic Hirvonenowi czy Loebowi, a nawet Prokopowi, ale ich wyniki pokazują, że przejście z rajdów płaskich nie było aż tak trudne. .


Nie było też jakoś specjalnie trudne dla Vatanena, Kankkunena, Sainza czy z trochę innej bajki - Jackie Ickxa :)

Bo nic nie umniejszając Dakarowi ale specyfika rajdów terenowych jest taka, że może w nich odnosić sukcesy (po kilku latach treningów) nawet narciarz alpejczyk. Nic dziwnego, że czołówka WRC, na dodatek w topowym sprzęcie, wchodzi w to jak nóż w masło.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: Dakar 2016

Postprzez woocasch » wtorek, 19 sty 2016, 16:57

Voo napisał(a):
woocasch napisał(a):Nie umniejszając nic Hirvonenowi czy Loebowi, a nawet Prokopowi, ale ich wyniki pokazują, że przejście z rajdów płaskich nie było aż tak trudne..


Nie było też jakoś specjalnie trudne dla Vatanena, Kankkunena, Sainza czy z trochę innej bajki - Jackie Ickxa :)

Bo nic nie umniejszając Dakarowi ale specyfika rajdów terenowych jest taka, że może w nich odnosić sukcesy (po kilku latach treningów) nawet narciarz alpejczyk. Nic dziwnego, że czołówka WRC, na dodatek w topowym sprzęcie, wchodzi w to jak nóż w masło.


Vatanen czy Kankkunen faktycznie weszli w Dakar z przytupem, wygrali obaj w debiucie z tego co pamiętam, ale Sainz próbował cztery czy pięć razy zanim mu się udało. I dobrze zauważyłeś, czołówka WRC jechała topowym sprzętem więc też było im łatwiej :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Dakar 2016

Postprzez Loeb1987 » wtorek, 19 sty 2016, 18:13

Poza tym wtedy zespół Puga miał olbrzymią przewagę finansowo-technologiczną nad resztą stawki ;)
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Dakar 2016

Postprzez DonCorrado » wtorek, 19 sty 2016, 18:15

Loeb1987 napisał(a):
rauf napisał(a):Może nie wszyscy wiedzą, tu jest impreza która dojeżdża do Lac Rose. Trasa Monaco - Dakar, 6000km, ponad 200 załóg.
http://www.africarace.com/fr/?lang=en

30 motocykli, 32 samochody i 7 ciężarówek ;) więc trochę do Twoich 200 brakuje ;)
Ale impreza jest bardzo fajna. Szkoda, że już bez relacji w eurosporcie.


Jakby tak Eurosport się przy tym Africa Eco Race zakręcił to mogli by wykręcić niezła promocje i zrobic pasztet ASO
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Dakar 2016

Postprzez Loeb1987 » wtorek, 19 sty 2016, 19:13

DonCorrado napisał(a):
Loeb1987 napisał(a):
rauf napisał(a):Może nie wszyscy wiedzą, tu jest impreza która dojeżdża do Lac Rose. Trasa Monaco - Dakar, 6000km, ponad 200 załóg.
http://www.africarace.com/fr/?lang=en

30 motocykli, 32 samochody i 7 ciężarówek ;) więc trochę do Twoich 200 brakuje ;)
Ale impreza jest bardzo fajna. Szkoda, że już bez relacji w eurosporcie.


Jakby tak Eurosport się przy tym Africa Eco Race zakręcił to mogli by wykręcić niezła promocje i zrobic pasztet ASO

Raczej się odkręcili ;) Bo w tamtym roku była relacja a w tym roku już nie.
Loeb1987
A6
 
Posty: 1190
Dołączył(a): czwartek, 22 lis 2007, 18:03
Lokalizacja: Kraków

Re: Dakar 2016

Postprzez seal » środa, 20 sty 2016, 08:27

Kurcze, ale akcję Gordon na koniec rajdu przeprowadził :-(
Avatar użytkownika
seal
A5
 
Posty: 793
Dołączył(a): sobota, 28 lip 2007, 14:22
Lokalizacja: Czasław

Re: Dakar 2016

Postprzez Cendra » wtorek, 10 maja 2016, 17:22

Trochę Dakarowo
http://www.przegladsportowy.pl/felieton-adama-malysza-o-rajdach-samochodowych-i-wings-for-life,artykul,671464,1,13237.html
Czyżby koniec Małysza w Orlenie?
Po cichu wygaszą współpracę jak z Hołkiem?
Avatar użytkownika
Cendra
A6
 
Posty: 1179
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 15:09
Lokalizacja: Ciechanów/Warszawa

Re: Dakar 2016

Postprzez DonCorrado » wtorek, 10 maja 2016, 18:02

Albo koniec z OrlenTeam albo po prostu ucięli tak budżet, że ani nie bedzie na MINI ani na Hilux tylko Pajero. Zresztą to chyba Małysz rok temu zrezygnował z Pucharu Świata w Hiluxie żeby sam Dakar jechać tylko MINI.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Dakar 2016

Postprzez gregortest » środa, 11 maja 2016, 06:45

Orlen już od lutego tego roku, zaraz po Dakarze obciął wszystko.
Generalnie do konca roku jescze mają coś tam zapewnione - Marek + Jacek, oraz Przygoński - reszta już jest bez kasy.
Wszystkie spółki skarbu Państwa z rozkazu PIS, tną wydatki bo 500+ jest utopią i brakuje $.
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron