Rajd Szwecji 2015

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Rajd Szwecji 2015

Postprzez slivex » wtorek, 27 sty 2015, 14:08

Rajd za nieco ponad dwa tygodnie. Są gdzieś dostępne listy startowe? Jacyś Polacy oprócz RK/MS się wybierają?


może bedzie nieco spokojniej niz w temacie o Monte, bo tam juz nie mam ochoty zaglądać
Avatar użytkownika
slivex
N2
 
Posty: 112
Dołączył(a): niedziela, 19 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: warszawa


Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez TomMaz » wtorek, 27 sty 2015, 14:13

slivex napisał(a):Rajd za nieco ponad dwa tygodnie. Są gdzieś dostępne listy startowe? Jacyś Polacy oprócz RK/MS się wybierają?


może bedzie nieco spokojniej niz w temacie o Monte, bo tam juz nie mam ochoty zaglądać


Sołowow z Baranem jadą Fiestą WRC i pewnie jeszcze ktoś w niższych klasach.

http://www.rallysweden.com/tavlingen/anmalda/ - lista.
Ostatnio edytowano wtorek, 27 sty 2015, 14:16 przez TomMaz, łącznie edytowano 1 raz
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Aaltonen » wtorek, 27 sty 2015, 14:15

Avatar użytkownika
Aaltonen
N3
 
Posty: 373
Dołączył(a): środa, 10 kwi 2013, 11:52

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez woocasch » wtorek, 27 sty 2015, 14:18

Oficjalna lista zgłoszeń wisi tutaj:
http://www.rallysweden.com/tavlingen/anmalda/
oprócz Kubicy i Sołowowa zgłoszony jest jeszcze Kołtun w Fieście R5.
A lista startowa to pojawi się nieco później :)

A w rajdzie historycznym też tych aut trochę jedzie, no i Petter z żoną :)
http://www.rallysweden.com/tavlingen/anmalda-till-rally-sweden-historic/

Edit: za długo pisałem post, koledzy byli szybsi :)
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Domson » wtorek, 27 sty 2015, 14:27

Mam nadzieję, że ten rajd Robert potraktuje spokojnie i równo. Myślę, że bez wątpienia może ustanowić kilka świetnych wyników na odcinkach, ale myślę że w tym rajdzie warto postawić na spokojniejszą i równą jazdę. Na pewno wielu zawodnikó utknie w zaspach , i mam nadzieję że RK/MSZ nie będą jednymi z nich :mrgreen:
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez woocasch » wtorek, 27 sty 2015, 15:33

Też mam taką nadzieję, szkoda że Robert nie wystartuje w jakimś małym rajdzie po śniegu jak np. Ostberg. Bo wiadomo testy, testami ale sprawdzenie opisu i miejsca w porównaniu do konkurencji w czasie "normalnej" rywalizacji ma swoje oczywiste zalety.
---
woocasch
woocasch
A6
 
Posty: 1424
Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 10:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez okun911 » wtorek, 27 sty 2015, 15:34

Domson napisał(a):Mam nadzieję, że ten rajd Robert potraktuje spokojnie i równo. Myślę, że bez wątpienia może ustanowić kilka świetnych wyników na odcinkach, ale myślę że w tym rajdzie warto postawić na spokojniejszą i równą jazdę. Na pewno wielu zawodnikó utknie w zaspach , i mam nadzieję że RK/MSZ nie będą jednymi z nich :mrgreen:

Od spokojnej i równej jazdy jest Prokop. Kubica pojedzie swoje, jak wpadnie w zaspę to przecież nic wielkiego się nie stanie, ważne żeby mógł z niej wyjechać i jechać dalej szybkim tempem nie korzystając z rally2. Mam nadzieję że nie popełni tego błędu co rok temu i po ewentualnych przygodach nie będzie jak to sam powiedział, jechać jak babcia do supermarketu, bo to była porażka.
Avatar użytkownika
okun911
N2
 
Posty: 151
Dołączył(a): wtorek, 13 kwi 2010, 21:56
Lokalizacja: Iława

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez speedyzxz » wtorek, 27 sty 2015, 16:03

Taktyka z MC spoko, lecieć dobrym tempem, a jak już coś nas zatrzyma - to już full attack, bo nic do stracenia :wink:
Sołek pewnie będzie walczył żeby poprawić swój osobisty rekord - fajnie jak wjedzie do top10.
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez TomMaz » wtorek, 27 sty 2015, 16:22

speedyzxz napisał(a):Taktyka z MC spoko, lecieć dobrym tempem, a jak już coś nas zatrzyma - to już full attack, bo nic do stracenia :wink:
Sołek pewnie będzie walczył żeby poprawić swój osobisty rekord - fajnie jak wjedzie do top10.


Jedzie aż 17 wrc i pewnie Sołowow będzie najwolniejszy z nich, przynajmniej jak będzie prezentował tempo jak w zeszłym roku. Chciałem napisać że może z Bertellim powalczy, tyle że Włoch go objeżdżał na niektórych odcinkach jadąc Fiestą R5... W sumie całkiem sporo R5 potrafiło być szybszych od niego miejscami, więc nie wiem jakby miał się do tego top10 załapać. No chyba że dużo samochodów popełni błędy albo się popsuje, tylko że rok temu Sołowow mimo tempa i tak miał przygody.
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Aaltonen » wtorek, 27 sty 2015, 16:52

TomMaz napisał(a):
speedyzxz napisał(a):Taktyka z MC spoko, lecieć dobrym tempem, a jak już coś nas zatrzyma - to już full attack, bo nic do stracenia :wink:
Sołek pewnie będzie walczył żeby poprawić swój osobisty rekord - fajnie jak wjedzie do top10.

Jedzie aż 17 wrc i pewnie Sołowow będzie najwolniejszy z nich, przynajmniej jak będzie prezentował tempo jak w zeszłym roku.
Najwolniejszy w wurców, ale ilu jeszcze mega szybkich zawodników w rc2 jedzie. Także Top10 w przypadku Sołowowa, to musiałby się jakiś pogrom wsród zawodników zdarzyć. BARDZO mało realne. Prędzej zapytałbym się czy uda się top20 zrobić.

Domson napisał(a):Mam nadzieję, że ten rajd Robert potraktuje spokojnie i równo. :

Też mam taką nadzieję. Gdyby udało się bezbłędnie jechać w okolicy 1s/km to byłoby świetnie.
Avatar użytkownika
Aaltonen
N3
 
Posty: 373
Dołączył(a): środa, 10 kwi 2013, 11:52

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez iceman150 » wtorek, 27 sty 2015, 17:00

No mam wrażenie, że Sołowow jakoś niezbyt pewnie czuje się w WRC tym bardziej po dość długiej przerwie. Najlepszy wynik na śniegu osiągnął bodaj autem klasy S2000 i to w czasach gdzie sporo startował. Teraz to raczej podchodzi jeszcze bardziej hobbystycznie.
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez karluum » wtorek, 27 sty 2015, 17:04

Sołowow był 12 w 2013 chyba w Fieście S2000.
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez MSG Racing » wtorek, 27 sty 2015, 17:14

I nie ma szans żeby poprawił wynik. Za całym szacunkiem ale realnie patrząc, nie jeździ już tylu rajdów i tak regularnie a WRC tez przybywa i jest w nich coraz więcej ogarniętych kierowców. To samo a nawet więcej bym powiedział w R5/RRC/S2000. Wiec ciężko mu będzie. Może kolo 15 skończy ale raczej obstawiałbym ok 20. Poprzedni rok to pokazał. A wtedy przerwę miał mniejsza niż teraz.
To samo RK tez nie będzie takiego szału jak na Monte. Jak będzie miał tempo z Wielkiej Brytanii to będzie dobrze.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Mad Max » wtorek, 27 sty 2015, 17:21

Jedni jeżdżą w lutym na urlop do ciepłych krajów a inni do Szwecji pobawić się samochodem :mrgreen:
Każdy doskonale wie że Sołek startuje hobbystycznie i za każdym razem powtarza że chce poprawić swój najlepszy wynik, lata przybywają wiec zawsze będzie to coraz trudniejsze, mam nadzieję że obsada z początku sezonu utrzyma się do Polskiego :wink: a może jeszcze ktoś przybędzie :wink: było by miło.
Na śniegu wiadomo że po RK fajerwerków nie ma co się spodziewać jak podczas ostatniego weekendu, ale ja liczę na miejsce w okolicy 8 pozycji, rajd bez przygód i przed wszystkim bez rally2, przypuszczam za to że JML będzie szalał.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez krzysiek_swrt » wtorek, 27 sty 2015, 20:47

ciekawe czy Sołek już zawsze będzie startował w kilku rajdach w roku czy jeszcze się pokusi o jakiś pełny sezon.A co do Roberta to ja myśle że jak ma nieograniczoną ilość testów to raczej to wykorzysta i polata po śniegu i nie raz nas w tej Szwecji zaskoczy jak nie będzie przeginał to na plus.
krzysiek_swrt
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2011, 22:58
Lokalizacja: Piława Górna

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron