Rajd Szwecji 2015

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez mihu123 » niedziela, 15 lut 2015, 20:54

Tyle, że Kubica w takich samych warunkach co Tanak regularnie go pokonywał, a jak już coś tracił to bardzo niewiele. Więc o jakich 5% piszesz? Oczywiście wykluczam oesy przejechane bez napędu na obie osie. Tak trudno było to zauważyć?
mihu123
N1
 
Posty: 86
Dołączył(a): czwartek, 14 sie 2014, 21:15


Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez krzysiek_swrt » niedziela, 15 lut 2015, 20:57

a Ty Viper wybielasz Ogiera bo ma najlepsze auto a umniejszasz innym że wygrywają oesy bo mają lepszą pozycję startową a nie wieżę że przyklaśniesz Kubicy bo nawet jak w Monte wygrywał oesy z dużą przewagą to z twojej strony leciała fala krytyki i nie mów że nie bo tak jest zawsze.
krzysiek_swrt
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2011, 22:58
Lokalizacja: Piława Górna

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Dani » niedziela, 15 lut 2015, 21:01

krzysiek_swrt napisał(a):a Ty wybielasz Ogiera bo ma najlepsze auto a umniejszasz innym że wygrywają oesy bo mają lepszą pozycję startową a nie wieżę że przyklaśniesz Kubicy bo nawet jak w Monte wygrywał oesy z dużą przewagą to z twojej strony leciała fala krytyki i nie mów że nie bo tak jest zawsze.

Jakby RK wygrał rajd, to on zawsze miałby jakieś "ale": a to że opony Pirrelli lepsze, a to że inni popełniali błędy, a to że pozycja startowa była kluczowa, etc.
Avatar użytkownika
Dani
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 1 kwi 2014, 18:04

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez viper » niedziela, 15 lut 2015, 21:08

krzysiek_swrt napisał(a):a Ty wybielasz Ogiera bo ma najlepsze auto a umniejszasz innym że wygrywają oesy bo mają lepszą pozycję startową a nie wieżę że przyklaśniesz Kubicy bo nawet jak w Monte wygrywał oesy z dużą przewagą to z twojej strony leciała fala krytyki i nie mów że nie bo tak jest zawsze.

Mowie ogólnie a ty łapiesz znowu za słówka :
Wynik w rajdzie to:
1 samochod
2 kierowca
3 wyniki w pojedynczych oesach
4 średnia wynikow w pojedynczych oesach
5 taktyka
6 bezawaryjność
7 dobór opon
8 umiejetność dbania o opony
9 atmosfera w zespole
10 szczescie
... I takich powodów jest w rajdzie bardzo wiele,a to tylko czesc. Ty widzisz punkt nr 3 ,a na resztę mowi sie gdyby,ma gdyby nie miał defektu i na jednym z tych 4 oesow co sie turla w padł w zaspę i utknął tam na piec minut tez bys mówił gdyby nie zaspa to byłby sukces. Ja tak nie uwazam, bo sukces to dla mnie wynik,maneż wyniku nie ma sukcesu i w 90% tak sie ocenia sportowca po wynikach.
Dani napisał(a):
krzysiek_swrt napisał(a):a Ty wybielasz Ogiera bo ma najlepsze auto a umniejszasz innym że wygrywają oesy bo mają lepszą pozycję startową a nie wieżę że przyklaśniesz Kubicy bo nawet jak w Monte wygrywał oesy z dużą przewagą to z twojej strony leciała fala krytyki i nie mów że nie bo tak jest zawsze.

Jakby RK wygrał rajd, to on zawsze miałby jakieś "ale": a to że opony Pirrelli lepsze, a to że inni popełniali błędy, a to że pozycja startowa była kluczowa, etc.

... I znowu jakby , gdyby. Niech wygra to sie dowiesz, a pozycja startowa to tez jeden z elementów rajdowych, ale najlepsi potrafią z ja wykorzystać, zeby wygrac rajd.
krzysiek_swrt napisał(a):a Ty Viper wybielasz Ogiera bo ma najlepsze auto a umniejszasz innym że wygrywają oesy bo mają lepszą pozycję startową a nie wieżę że przyklaśniesz Kubicy bo nawet jak w Monte wygrywał oesy z dużą przewagą to z twojej strony leciała fala krytyki i nie mów że nie bo tak jest zawsze.

A myślisz ze ogier za co dostał auto za piękne oczy :D.
Ja sie po prostu nie podniecam czymś co jest bez znaczenia dla wyniku końcowego. zawsze jest tak ze jest podnieta tylko na wygrany oes nie mający zadnego znaczenia w klasyfikacji rajdu. Ja bym wolał zeby nie wygrał zadnego oesu a na mecie był 4, a bym mu klaskał i gwarantuje ci ze zaden zawodnik nie musi dla mnie wygrac rajdu żebym stwierdził ze to sukces. Powiem wiecej bedzie miało to dla mnie duzo wieksze znaczenie niz wygranie 4 oesow a potem dzwon.
Ostatnio edytowano niedziela, 15 lut 2015, 21:18 przez viper, łącznie edytowano 1 raz
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez krzysiek_swrt » niedziela, 15 lut 2015, 21:18

Jak by wpadł w zaspę to byłby to jego błąd ,punkt nr.2 też zauważam w przypadku Kubicy bo bez wątpienia jest genialnym kierowcą a pozycje startowe zdaje się że też wypominałeś jak wygrywali inni kierowcy poza Ogierem i Kubicy chyba też to wypomniałeś czasem wydaje mi się że jesteś M.Kościuszką i tak z zawiścią piszesz te wszystkie swoje posty.
krzysiek_swrt
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2011, 22:58
Lokalizacja: Piława Górna

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez viper » niedziela, 15 lut 2015, 21:26

krzysiek_swrt napisał(a):Jak by wpadł w zaspę to byłby to jego błąd ,punkt nr.2 też zauważam w przypadku Kubicy bo bez wątpienia jest genialnym kierowcą a pozycje startowe zdaje się że też wypominałeś jak wygrywali inni kierowcy poza Ogierem i Kubicy chyba też to wypomniałeś czasem wydaje mi się że jesteś M.Kościuszką i tak z zawiścią piszesz te wszystkie swoje posty.

Nie wypomnialem mu tylko stwierdziłem fakt, bo takie sa rajdy, ale jaki sens ma wykorzystanie pozycji czy warunków do chwilowego sukcesy po czym jest dzwon. Ogier cały rajd miał przerąbane bo jechał pierwszy i to fakt. Tutaj mowi sie ze on marudzi, a to niestety jest ta gorsza strona rywalizacji po to zeby kibice mieli co oglądać. Roznica tylko jest taka ze jak ogier wykorzystuje sytuacje to zaraz rajd ma pod kontrola, a w przypadku Kubicy jest juz po rajdzie, bo jest juz po za pierwsza 10, a dlaczego nie moze byc tak. Kubica wygra nawet 1 oes ten w ktorym ma najlepsze warunki ale do mety dojedzie 4. Tylko zawsze jest tak ze wygrywa oes ale w rajdzie juz sie nie liczy. No odpowiedz mi na to pytanie, bo dla mnie jest sprawa prosta. Jak ma po rajdzie to moze jechac vabank, bo sie mowi. On poznaje granice auta,ma inni po prostu musza kalkulować bo sa w rajdzie.
Ostatnio edytowano niedziela, 15 lut 2015, 21:44 przez viper, łącznie edytowano 1 raz
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Dani » niedziela, 15 lut 2015, 21:34

viper napisał(a):
krzysiek_swrt napisał(a):Jak by wpadł w zaspę to byłby to jego błąd ,punkt nr.2 też zauważam w przypadku Kubicy bo bez wątpienia jest genialnym kierowcą a pozycje startowe zdaje się że też wypominałeś jak wygrywali inni kierowcy poza Ogierem i Kubicy chyba też to wypomniałeś czasem wydaje mi się że jesteś M.Kościuszką i tak z zawiścią piszesz te wszystkie swoje posty.

Nie wypomnialem mu tylko stwierdziłem fakt, bo takie sa rajdy, ale jaki sens ma wykorzystanie pozycji czy warunków do chwilowego sukcesy po czym jest dzwon. Ogier cały rajd miał przerąbane bo jechał pierwszy i to fakt. Tutaj mowi sie ze on marudzi, a to niestety jest ta gorsza strona rywalizacji po to zeby kibice mieli co oglądać. Roznica tylko jest taka ze jak ogier wykorzystuje sytuacje to zaraz rajd ma pod kontrola, a w przypadku Kubicy jest juz po rajdzie, bo jest juz po za pierwsza 10, a dlaczego nie moze byc tak. Kubica wygra nawet 1 oes ten w ktorym ma najlepsze warunki ale do mety dojedzie 4. Tylko zawsze jest tak ze wygrywa oes ale w rajdzie juz sie nie liczy. No odpowiedz mi na to pytanie, bo dla mnie jest sprawa prosta. Jak ma po rajdzie to moze jechac vabank, bo sie mowi. On poznaje granice auta,ma inni po prostu musza kalkulować bo sa w rajdzie.

i po co znowu wypisujesz takie bzdury, że przez cały rajd miał przerąbane? Jadąc w piątek i sobotę jako pierwszy zyskiwał najwięcej, tracił tylko trochę na drugich pętlach.
Avatar użytkownika
Dani
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 1 kwi 2014, 18:04

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez krzysiek_swrt » niedziela, 15 lut 2015, 21:47

Pan zawodnik zachowuje się tak jakby Kubica powybijał mu całą rodzinę zawsze będzie jakieś ale

Nie miałeś ostrzeżeń więc na razie zwykła reprymenda. Po pierwsze ten konkretny post nie wnosi nic poza podgrzaniem atmosfery. Po drugie tekst "wydaje mi się że jesteś M.Kościuszką i tak z zawiścią piszesz te wszystkie swoje posty" jest absolutnie nie do przyjęcia. żółtodziób
krzysiek_swrt
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2011, 22:58
Lokalizacja: Piława Górna

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Thomas » niedziela, 15 lut 2015, 22:53

po co ta dyskusja, proszę nie cytujcie, bo mam gościa w ignorach i muszę mimochodem to czytać, a tego czytać się nie da :roll:
"W zeszłym roku miałem pięć wypadków i żaden nie był wynikiem nadmiernej prędkości...ci, którzy nie rozumieją tego sportu, mają prawo nie wiedzieć. Natomiast ci, którzy są w tym sporcie czasami powinni pomyśleć...ale z czasem zapominają.
Avatar użytkownika
Thomas
A5
 
Posty: 660
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: SB/LZ

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez DonCorrado » niedziela, 15 lut 2015, 23:03

Viper widze ze wytrzymales caly rajd, ale po rajdzie juz oszalałes :wink:
Mozna by rzec ... spiacy sie obudzil :wink:

Powyższy komentarz zupełnie niepotrzebny. Masz coś do vipera to albo mu to napisz bez używania zwrotów typu "oszalałeś", komentuj to co pisze a nie jego samego, albo ignoruj. Ze względu na czyste do tej pory konto na razie bez ostrzeżenia. żółtodziób.

Przede wszystkim niektórzy tu nie sluchaja Roberta, i przez to sie robi niepotrzebny kocioł i dyskusja.
Mozna by sie z niego smiac jakby zapowiedzial walke o MS, ale On caly czas mowi o nauce, a porownujac zeszloroczna Szwecje do tego roku, zeby nie widziec roznicy, to trzeba byc baranem albo ignorantem po prostu. Pewne rzeczy trzeba nazywac po imieniu.

Thomas napisał(a):po co ta dyskusja, proszę nie cytujcie, bo mam gościa w ignorach i muszę mimochodem to czytać, a tego czytać się nie da :roll:


Swoja droga ciekawa opcja, gdyby tak kazdy zrobil, to dyskusja byla by czysta wg mnie :wink:
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez jacko » niedziela, 15 lut 2015, 23:17

Thomas napisał(a):po co ta dyskusja, proszę nie cytujcie, bo mam gościa w ignorach i muszę mimochodem to czytać, a tego czytać się nie da :roll:


no wlasnie ma ten sam problem :twisted:

cała akcja (9 minut) wyciągania Latvali z zaspy, troche na poczatku niemrawo ale w koncu polo wyciągnęli
https://www.youtube.com/watch?v=3SwCRQZA_yc

a tutaj skok ogiera, moze to złudzenie, ale wydaje sie, ze 2x razy dluzszy niz na hopie colina
https://www.youtube.com/watch?v=DaKkAXJrrLw
Ostatnio edytowano poniedziałek, 16 lut 2015, 00:13 przez jacko, łącznie edytowano 1 raz
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez żółtodziób » niedziela, 15 lut 2015, 23:59

@Thomas & jacko - na wstępie chciałbym obu Wam podziękować za trzymanie ciśnienia przez cały rajd. Miałem do Was uwagi na samym początku, ale później było już OK. No, może z wyjątkiem ostatniego zdania "czytać się tego nie da" - doskonale wiem, że viper was irytuje, ale akcentowanie tego przy każdej okazji do niczego nie prowadzi. Zakładam też, że kumacie już o co chodzi. Ja nikogo nie zwalczam za poglądy, zwalczam za podsycanie konfliktów, niepotrzebne komentarze, które nic nie wnoszą poza podgrzewaniem sytuacji. Kto tego unika, unika problemów. Nie bronię ani Wam, ani viperowi pisania czego kto chce, interesuje mnie tylko, żebyście sobie nie skakali do gardeł. Co do tego, że widzicie teksty vipera jako cytaty u innych forumowiczów - nie poradzę, ale myślę,że to nie jest problem. Wystarczy ze zmienicie swoje nastawienie i naprawdę, da się jedną osobę potraktować jak powietrze.

@ viper - również dzięki, że nie pisałeś pod adresem osób z którymi masz kosę, ale polecam przemyślenie dlaczego aż tyle ludzi w taki a nie inny sposób odbiera Twoje teksty. Moim zdaniem to efekt przesady w przywiązaniu do pewnych poglądów, warto to zweryfikować, bo jak pokazuje życie, jak nie Thomas czy jacko to znajdą się inni, którzy będą się sprzeciwiać.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Kajtofan » poniedziałek, 16 lut 2015, 08:02

Thomas napisał(a):po co ta dyskusja, proszę nie cytujcie, bo mam gościa w ignorach i muszę mimochodem to czytać, a tego czytać się nie da :roll:

Właśnie dodałem jedną odobę do wrogów, bo mam dosyć czytania jej wypocin.
Specjalnie nie napisałem o kogo chodzi, żeby nie wywoływać burzy.
Rownież mam prośbę żeby nie cytować delikwenta.

Nie chcesz prowokować, a jednocześnie nazywasz posty swojego adwersarza wypocinami. No i naprawdę cięęęęężko się domyśleć o kogo może chodzi. Zakładam, że faktycznie dodałweś gościa do ignorowanych i zakładam że to ostatni tego typu post, dlatego w drodze wyjątku puszczam bez konsekwencji, kolejne takie rzeczy będą karane. I to samo dotyczy całej reszty, która ma zamiar się pochwalić że dodała vipera do ignorowanych, ale przy tej okazji jeszcze ostatni raz mu dopiec. żółtodziób.
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez lukawskim » poniedziałek, 16 lut 2015, 10:00

Co za emocje! Colin i Becksy towarzyszący sobotnim zakupom. Przyciskany klawisz F5 ponad 200 tysiące razy na minutę. I zdecydowany brak mojej obecności w roli męża i ojca w niedzielne przedpołudnie. Oj działo się, działo… Bez logicznej kolejności, jeszcze na gorąco podsumowanie Rajdu Szwecji 2015.

Więcej:
http://www.powerstage360.pl/rally-swede ... na-goraco/
powerstage360.pl
facebook.com/powerstage360
Avatar użytkownika
lukawskim
 
Posty: 45
Dołączył(a): środa, 20 lip 2005, 16:52
Lokalizacja: Płock/Kraków/Warszawa

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 16 lut 2015, 11:28

Moja ocena występu Kubicy jest bardzo wysoka - powiem więcej - w mojej opinii to najlepiej pojechany rajd do tej pory - bez rally2, bez większych błędów (ale kto w tym roku błędów nie popełniał), jeden wygrany odcinek, jedno trzecie miejsce, na pozostałych odcinkach czasy w okolicy 6-7msc - zarówno na awarię jak i turbo kierowca wpływu nie miał - w porównaniu z zeszłym rokiem kiedy grubych wyjazdów było sporo i czasy były jakie były to widać ogromny postęp w jeździe po śniegu i na pewno w przyszłym roku takich obaw o Szwecję jak w tym roku nie będę miał.
Ogi - kombinują z przepisami a on i tak wygrywa, ktoś powie że ma najlepszy sprzęt, to fakt, ale sam samochód nie jeździ
Mikkelsen - szkoda że nie wygrał bo było by ciekawie, potwierdził że jest bardzo szybki i jeśli sytuacja w VW będzie dalej się tak rozwijała to awansuje do pierwszego zespołu z JML który myślę że odejdzie wtedy do Toyoty - poniekąd VW zaczyna mieć problem z bogactwem urodzaju w postaci dobrych kierowców (coś jak kiedyś w Pugu)
Neuvill jak na możliwości Hyundaja pojechał nadspodziewanie solidne zawody, auto dało radę i kierowca też ostro zasuwał, podobnie zresztą jak Paddon
Ostberg - utwierdziłem się tylko w przekonaniu że to kierowca "nijaki" i do końca kariery będzie solidnie ciułał punkty
JML - to mim zdaniem rozczarowanie
szkoda Sołka, po nieudanym "szejku" zapowiadł się dobry wynik, niestety nie udało się dotrzeć do mety - można powiedzieć że "urlop" połowicznie udany
J.Kołtun pomimo ze nie przepadam za nim to zaczyna mi przypominać właśnie Sołowowa który uporem i pracą wyrósł na solidnego zawodnika - może to za wcześnie na takie porównanie, ale po Liepaji myślałem że będzie znacznie gorzej a jego wystę zaskoczył bardzo pozytywnie.
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości