Rajd Szwecji 2015

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Cairo » niedziela, 15 lut 2015, 10:56

Aj, TN nie obronił się na tym odcinku, ale dalej trzymam za niego kciuki. Nieładnie komuś źle życzyć, ale jakaś zaspa Ogiera wcale by mnie nie zasmuciła :mrgreen:
www.cairo.com.pl - części do samochodów marki Honda - Kraków
Avatar użytkownika
Cairo
N2
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela, 9 gru 2007, 13:05


Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez czarnyolek » niedziela, 15 lut 2015, 10:59

mihu123 napisał(a):
na pewno M-Sportowi zależało na tym, żeby "uwalić" RK, zwłaszcza że nie liczył się w ogóle w walce..

A kto tak napisał? Słaba prowokacja.

Soft jest pisany przez programistów w fabryce, w tym przypadku w M-Sporcie i żaden mechanik nie ma możliwości go złamać i coś w nim majstrować.

Kubica wyraźnie mówił, że jeszcze wiele elementów musi się ze sobą zgrać przy tworzeniu tego teamu. I to właśnie się dzieje. Generalnie auto było zbudowane miesiąc temu na bazie auta klienckiego sprzed dwóch lat. Nie wiadomo które elementy tam sa w nowszych, które w starszych wersjach. Jest to jedyna fiesta w takiej konfiguracji i takie kwiatki mogą się zdarzać - choć splendoru to dostawcy części i softu nie przynosi.
Avatar użytkownika
czarnyolek
N3
 
Posty: 293
Dołączył(a): poniedziałek, 21 sty 2013, 20:43

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Thomas » niedziela, 15 lut 2015, 11:01

Michelsen :lol: :lol: :lol: hasło dnia

Zgodnie z Waszymi przewidywaniami Thierry nie wytrzymuje tempa, a Mads? no comment :roll:
"W zeszłym roku miałem pięć wypadków i żaden nie był wynikiem nadmiernej prędkości...ci, którzy nie rozumieją tego sportu, mają prawo nie wiedzieć. Natomiast ci, którzy są w tym sporcie czasami powinni pomyśleć...ale z czasem zapominają.
Avatar użytkownika
Thomas
A5
 
Posty: 660
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: SB/LZ

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez viper » niedziela, 15 lut 2015, 11:02

Dani napisał(a):
viper napisał(a):
karluum napisał(a):Inne Fiesty mogły mieć mniej agresywny soft, a swoich Fabrycznych się pilnuje. To zwykła fuszerka w szczególności w sobotę..
Mads w rowie, Neuville nie daje rady, chyba dublet VW się szykuje...

No a co ja wczoraj mówiłem, ale widac ze michelsen próbuje sie bronić. Neville jadąc pierwszy ma po prostu troche gorzej.

a kto to jest "michelsen"? Do modów: Nie tolerujecie na forum pisania dużymi literami, bez interpunkcji, a dlaczego tolerujecie takie niechlujstwo jak katowanie nazwisk kierowców?

Mikkelsen autopisanie sie włączyło. Moderatorom daj spokoj maja ważniejsze sprawy i tak wiesz o kogo chodzi po co prowokujesz dyskusje nie na temat.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Zajcev » niedziela, 15 lut 2015, 11:03

mihu123 napisał(a):
na pewno M-Sportowi zależało na tym, żeby "uwalić" RK, zwłaszcza że nie liczył się w ogóle w walce..

A kto tak napisał? Słaba prowokacja.


Tak pierwsze z brzegu, bo nie mam ochoty się bardziej rozwodzić:

Thomas napisał(a):mam właśnie nadzieję, że to Włosi coś grzebali przy mapach, a nie Msport, inaczej to wygląda na jakiś niezdarny sabotaż
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Cairo » niedziela, 15 lut 2015, 11:05

Zajcev napisał(a):a wczoraj zostałem wyśmiany jak napisałem, że jeśli Sołowow nigdzie nie wypadnie to RK go nie przejdzie...



W złym momencie to powiedziałeś.

Sam miałem napisać, że druga pętla wczoraj i dzisiejszy dzień to bardzo dobre tempo Michała...
Ostatnio edytowano niedziela, 15 lut 2015, 11:09 przez Cairo, łącznie edytowano 1 raz
www.cairo.com.pl - części do samochodów marki Honda - Kraków
Avatar użytkownika
Cairo
N2
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela, 9 gru 2007, 13:05

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Dani » niedziela, 15 lut 2015, 11:05

viper, Notorycznie przekręcasz nazwiska, wczoraj było bodaj "newill" czym coś w tym stylu, przyłóż się bardziej do pisania leniu.
Avatar użytkownika
Dani
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 1 kwi 2014, 18:04

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez mihu123 » niedziela, 15 lut 2015, 11:06

Kubica wyraźnie mówił, że jeszcze wiele elementów musi się ze sobą zgrać przy tworzeniu tego teamu. I to właśnie się dzieje. Generalnie auto było zbudowane miesiąc temu na bazie auta klienckiego sprzed dwóch lat. Nie wiadomo które elementy tam sa w nowszych, które w starszych wersjach. Jest to jedyna fiesta w takiej konfiguracji i takie kwiatki mogą się zdarzać - choć splendoru to dostawcy części i softu nie przynosi.


Ale co do tego ma soft w systemie Fiesty? Albo jest wgrany, albo nie - sytuacja zero-jedynkowa. O ile wiem, to RK dwukrotnie zgłaszał problem M-Sportowi już w piątek, a oni dostarczyli poprawione (lub nie) mapy dopiero w sobotę.
mihu123
N1
 
Posty: 86
Dołączył(a): czwartek, 14 sie 2014, 21:15

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Zajcev » niedziela, 15 lut 2015, 11:09

Cairo napisał(a):
Zajcev napisał(a):a wczoraj zostałem wyśmiany jak napisałem, że jeśli Sołowow nigdzie nie wypadnie to RK go nie przejdzie...



W złym momencie to powiedziałeś.


Chyba tak, szkoda, bo zapowiadał się bardzo dobry wynik..
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez ZbyszekChaosu » niedziela, 15 lut 2015, 11:12

czarnyolek napisał(a):
mihu123 napisał(a):
na pewno M-Sportowi zależało na tym, żeby "uwalić" RK, zwłaszcza że nie liczył się w ogóle w walce..

A kto tak napisał? Słaba prowokacja.

Soft jest pisany przez programistów w fabryce, w tym przypadku w M-Sporcie i żaden mechanik nie ma możliwości go złamać i coś w nim majstrować.

Kubica wyraźnie mówił, że jeszcze wiele elementów musi się ze sobą zgrać przy tworzeniu tego teamu. I to właśnie się dzieje. Generalnie auto było zbudowane miesiąc temu na bazie auta klienckiego sprzed dwóch lat. Nie wiadomo które elementy tam sa w nowszych, które w starszych wersjach. Jest to jedyna fiesta w takiej konfiguracji i takie kwiatki mogą się zdarzać - choć splendoru to dostawcy części i softu nie przynosi.

Kubica wziął stare tylko blachy, cała reszta nowa i złożona przez M-Sport. Mam jeszcze pytanie odnośnie tego doładowania. Skąd pewność, że to mapowanie zawiniło? Skoro by tak było, to czemu po naprawie tej usterki awaria nie pojawiła się od razu tylko po kilku odcinkach?
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez viper » niedziela, 15 lut 2015, 11:13

Dani napisał(a):viper, Notorycznie przekręcasz nazwiska, wczoraj było bodaj "newill" czym coś w tym stylu, przyłóż się bardziej do pisania leniu.

No i co z tego. Nie robie tego złośliwie tylko to sa zagraniczne nazwiska i czesto sie je inaczej pisze,dlatego pisze je tak zeby było wiadomo o kogo chodzi, bo z komórki ciezko czasami sie sprawdza pisownię a autopisanie czasami nie pomaga ,a wręcz przeszkadza.
Ostatnio edytowano niedziela, 15 lut 2015, 11:16 przez viper, łącznie edytowano 1 raz
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Forester » niedziela, 15 lut 2015, 11:13

Naprawdę uważacie, że "soft" silnika siedzi w turbosprężarce i hamuje lub rozkręca łopaki? Przecież to jest głownie mechaniczne urządzenie gdzie masa cięgienek, zaworków , wężyków podciśnień ....może po prostu nie reagować na sygnał z ECU silnika.
Forester
N1
 
Posty: 58
Dołączył(a): niedziela, 24 sie 2014, 11:05

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez czarnyolek » niedziela, 15 lut 2015, 11:14

mihu123 napisał(a):
Kubica wyraźnie mówił, że jeszcze wiele elementów musi się ze sobą zgrać przy tworzeniu tego teamu. I to właśnie się dzieje. Generalnie auto było zbudowane miesiąc temu na bazie auta klienckiego sprzed dwóch lat. Nie wiadomo które elementy tam sa w nowszych, które w starszych wersjach. Jest to jedyna fiesta w takiej konfiguracji i takie kwiatki mogą się zdarzać - choć splendoru to dostawcy części i softu nie przynosi.


Ale co do tego ma soft w systemie Fiesty? Albo jest wgrany, albo nie - sytuacja zero-jedynkowa. O ile wiem, to RK dwukrotnie zgłaszał problem M-Sportowi już w piątek, a oni dostarczyli poprawione (lub nie) mapy dopiero w sobotę.

Widocznie kwetsia komunikacji z dostawcą i naprawą usterek musi być lepiej dograna. Nie tylko kwestie czysto techniczne docierają się przez pierwsze miesiące.
Avatar użytkownika
czarnyolek
N3
 
Posty: 293
Dołączył(a): poniedziałek, 21 sty 2013, 20:43

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Dani » niedziela, 15 lut 2015, 11:19

viper napisał(a):
Dani napisał(a):viper, Notorycznie przekręcasz nazwiska, wczoraj było bodaj "newill" czym coś w tym stylu, przyłóż się bardziej do pisania leniu.

No i co z tego. Nie robie tego złośliwie tylko to sa zagraniczne nazwiska i czesto sie je inaczej pisze,dlatego pisze je tak zeby było wiadomo o kogo chodzi, bo z komórki ciezko czasami sie sprawdza pisownię a autopisanie czasami nie pomaga ,a wręcz przeszkadza.

Nie, nie sprawdza się ciężko, tylko trzeba na to poświęcić kilkanaście sekund dłużej, ale jeśli to moderatorom i innym nie przeszkadza, to spoko. Nie było tematu.
Avatar użytkownika
Dani
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 1 kwi 2014, 18:04

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez viper » niedziela, 15 lut 2015, 11:22

Dani napisał(a):
viper napisał(a):
Dani napisał(a):viper, Notorycznie przekręcasz nazwiska, wczoraj było bodaj "newill" czym coś w tym stylu, przyłóż się bardziej do pisania leniu.

No i co z tego. Nie robie tego złośliwie tylko to sa zagraniczne nazwiska i czesto sie je inaczej pisze,dlatego pisze je tak zeby było wiadomo o kogo chodzi, bo z komórki ciezko czasami sie sprawdza pisownię a autopisanie czasami nie pomaga ,a wręcz przeszkadza.

Nie, nie sprawdza się ciężko, tylko trzeba na to poświęcić kilkanaście sekund dłużej, ale jeśli to moderatorom i innym nie przeszkadza, to spoko. Nie było tematu.

Tobie sie nie sprawdza a mnie sie sprawdza, dlatego ty pisz po swojemu a ja bede pisał po swoje. Na razie nie było problemu z tym zeby ktos nie zrozumiał nazwiska w ten sposob napisanego. Mnie to nie przeszkadza ja ktos robi błędy, bo wiadomo czesto pisze sie szybko i na kolanie.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości