Rajd Szwecji 2015

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Domson » sobota, 14 lut 2015, 21:13

Dani napisał(a):Mikkelsen : "Jeśli jutro nie stanę na najwyższym stopniu podium, to najprawdopodobniej zobaczycie mnie gdzieś w rowie "



tia, a pewnie na naradzie teamu będzie "Andreas, sebastian is faster than you" :D
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49


Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez gapa » sobota, 14 lut 2015, 21:42

nie, nie ogladam innego rajdu.stosuje technike co poniektorych forumowiczow.
wlasnie po to ,ze mozna sprawdzic i latwo wykazac jaki jest stan faktyczny.
i oczywiscie,ze wygral 3 oesy. tamto odnosilo sie do zupelnie innej kwestii.bardziej rozwijac nie bede bo dostane bana.zreszta latwo sprawdzic do czyjego postu sie odnosilo,i nie chodzilo o kija
Ostatnio edytowano sobota, 14 lut 2015, 22:12 przez gapa, łącznie edytowano 1 raz
gapa
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 25 sty 2015, 13:52

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez matiz » sobota, 14 lut 2015, 22:02

gapa napisał(a):do kij: wylacz gre bo te 3 odcinki to dobry zart.
latwo mozesz sprawdzic ze neuvil wygral tylko 1 oes na tegorocznej szwecji i jest to oes nr 18
zadnego innego nie wygral to po pierwsze.po nastepne,przykro mi ze masz klopoty ze zrozumieniem moich postow.sa dwa rozwiazania 1. nie czytaj ich 2.dodaj mnie do wrogow i wogole nie bedziesz ich widzial
.
Oglądasz jakiś inny rajd? Neuvil wygrał 9,15 i 18 oes
matiz
 
Posty: 14
Dołączył(a): sobota, 9 sie 2014, 13:42

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Domson » sobota, 14 lut 2015, 22:31

Total top 5, Colin Crest Award.
(Each drivers best jump, out of two attempts)
1. T. Neuville, 44m
2. A. Mikkelsen, 41m
3. R. Kubica, 40m
4. Y. Protosov, 40m
5. C. Meeke, 39m



Z Roberta się lotnik bardzo szybko zrobił :mrgreen:
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez jacko » sobota, 14 lut 2015, 22:53

kij napisał(a):(...)Ale Pontus jedzie R5 od Malcolma w barwach Malcolma, więc wychodzi że M-Szport 1 oes wygrał.


jesli juz jestesmy drobiazgowi, to musielibysmy rozrozniac auta, ktore zostaly zrobione w M-sporcie, i tutaj obslugiwane pozniej przez nich czy tez nie, mysle, ze nie bardzo mozemy uwzglednic Tiedemanda w tym zestawieniu, on po prostu wynajal ta R5ke od Malcolma i M-sport obsluguje tą furę na ten konkretny rajd i tyle, to nie jest zawodnik etatowy M-sportu jak Evans czy Tanak, no i Tiedemand nie ma takiego samego malowania jak tamta dwójka
Ostatnio edytowano sobota, 14 lut 2015, 23:21 przez jacko, łącznie edytowano 1 raz
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez kij » sobota, 14 lut 2015, 23:03

jacko napisał(a):
kij napisał(a):(...)Ale Pontus jedzie R5 od Malcolma w barwach Malcolma, więc wychodzi że M-Szport 1 oes wygrał.


jesli juz jestesmy drobiazgowi, to musielibysmy rozrozniac auta, ktore zostaly zrobione w M-sporcie, i tutaj obslugiwane pozniej przez nich czy tez nie, mysle, ze nie bardzo mozemy uwzglednic Tiedemanda w tym zestawieniu, on po prostu wynajal ta R5ke od Malcolma i M-sport obsluguje tą furę na ten konkretny rajd i tyle, to nie jest zawodnik etatowy M-sportu jak Evans czy Tanak, no i Tiedemand nie ma takiego samego malowania jak tamta dwójka


No właśnie dałem ciała trochę bo Pontus jedzie RRC nie R5. Barwy ma takie "fabryczne", tyle że trochę drobnicy ma tam naklejone, własnych sponsorów. Bardziej mi ten układ by pasował na coś takiego jak Elfyn dwa lata temu R5ką się woził w barwach Quataru.
Ojczym Pontusa ma dość dobry raczej układ z Malcolem, więc może coś dołożył, albo tylko przegadał go, żeby wesprzeć młodego.

Edyt. W czasie kiedy pisałem, zdążyłeś posta troszkę przeedytować, dobre ;)
A w tym zestawieniu Pontusa uwzględniłeś, jako zwycięzcy oesów, jednak.

matiz napisał(a):
gapa napisał(a):do kij: wylacz gre bo te 3 odcinki to dobry zart.
latwo mozesz sprawdzic ze neuvil wygral tylko 1 oes na tegorocznej szwecji i jest to oes nr 18
zadnego innego nie wygral to po pierwsze.po nastepne,przykro mi ze masz klopoty ze zrozumieniem moich postow.sa dwa rozwiazania 1. nie czytaj ich 2.dodaj mnie do wrogow i wogole nie bedziesz ich widzial
.
Oglądasz jakiś inny rajd? Neuvil wygrał 9,15 i 18 oes


Jak tam gra kolego gapa? Skończyłeś, kto wygrał? Albo nie mów, bo będzie spojler, i nie będzie po co jutro śledzić rajdu.
Sprawdzić było bardzo prosto ile i jakie Thierry oesy wygrał, nie tylko ja jak widać nie miałem z tym problemu. Pozdrawiam
Ostatnio edytowano sobota, 14 lut 2015, 23:12 przez kij, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kij
N3
 
Posty: 307
Dołączył(a): piątek, 22 mar 2013, 21:24

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez jacko » sobota, 14 lut 2015, 23:25

kij napisał(a):(...)
No właśnie dałem ciała trochę bo Pontus jedzie RRC nie R5. Barwy ma takie "fabryczne", tyle że trochę drobnicy ma tam naklejone, własnych sponsorów. Bardziej mi ten układ by pasował na coś takiego jak Elfyn dwa lata temu R5ką się woził w barwach Quataru.
Ojczym Pontusa ma dość dobry raczej układ z Malcolem, więc może coś dołożył, albo tylko przegadał go, żeby wesprzeć młodego.


masz racje warto jednak docenic Tiedemanda, dokonal w koncu rzeczy, ktorej ostatni raz dokonal bodajze Prokop autem S2000, bodajze w 2012, krotki OS ale jednak liczy sie.
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez viper » sobota, 14 lut 2015, 23:33

jacko napisał(a):
kij napisał(a):(...)
No właśnie dałem ciała trochę bo Pontus jedzie RRC nie R5. Barwy ma takie "fabryczne", tyle że trochę drobnicy ma tam naklejone, własnych sponsorów. Bardziej mi ten układ by pasował na coś takiego jak Elfyn dwa lata temu R5ką się woził w barwach Quataru.
Ojczym Pontusa ma dość dobry raczej układ z Malcolem, więc może coś dołożył, albo tylko przegadał go, żeby wesprzeć młodego.


masz racje warto jednak docenic Tiedemanda, dokonal w koncu rzeczy, ktorej ostatni raz dokonal bodajze Prokop autem S2000, bodajze w 2012, krotki OS ale jednak liczy sie.

Co tu doceniać. Jeżeli jeden jedzie po mokrym a drugi po śniegu to wynik bedzie z gory do przewidzenia. Takie sa warunki i jednym to pomaga a innym przeszkadza. Z reszta w jednakowych warunkach taka sytuacja nie ma opcji zeby sie zdarzyła. To troche taki mały " doping " na ktory oczywiscie zawodnicy nie maja wpływu, ale na pewno on ma wpływ na wyniki. Mozna to tylko traktować w kategorii statystyki. Na żadnym teamie fabrycznym taki wynik nie robi zadnego wrażenia
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez jacko » sobota, 14 lut 2015, 23:39

viper napisał(a):Co tu doceniać. Jeżeli jeden jedzie po mokrym a drugi po śniegu to wynik bedzie z gory do przewidzenia. Takie sa warunki i jednym to pomaga a innym przeszkadza. Z reszta w jednakowych warunkach taka sytuacja nie ma opcji zeby sie zdarzyła. To troche taki mały " doping " na ktory oczywiscie zawodnicy nie maja wpływu, ale na pewno on ma wpływ na wyniki. Mozna to tylko traktować w kategorii statystyki.


taki fortuna oddał z 50 lat temu jeden skok bo mega przyfarcił z wiatrem, reszta jego skoków to porażki, i co ? do tej pory jego złoty medal jest pamiętany, liczy się efekt i końcowy wynik, na teamie fabrycznym moze to efektu nie robic, ale na potencjalnych sponsorach na pewno
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez viper » sobota, 14 lut 2015, 23:52

jacko napisał(a):
viper napisał(a):Co tu doceniać. Jeżeli jeden jedzie po mokrym a drugi po śniegu to wynik bedzie z gory do przewidzenia. Takie sa warunki i jednym to pomaga a innym przeszkadza. Z reszta w jednakowych warunkach taka sytuacja nie ma opcji zeby sie zdarzyła. To troche taki mały " doping " na ktory oczywiscie zawodnicy nie maja wpływu, ale na pewno on ma wpływ na wyniki. Mozna to tylko traktować w kategorii statystyki.


taki fortuna oddał z 50 lat temu jeden skok bo mega przyfarcił z wiatrem, reszta jego skoków to porażki, i co ? do tej pory jego złoty medal jest pamiętany, liczy się efekt i końcowy wynik, na teamie fabrycznym moze to efektu nie robic, ale na potencjalnych sponsorach na pewno

Oczywiscie masz racje. Roznica widzisz tylko jest taka ze fortuna uczestniczył w dyscyplinie takiej dzieki ktorej jeden skok mogl decydować o tym czy jestes olimpijczykiem czy nie nawet jeżeli był bardzo słabym skoczkiem. W rajdach niestety taka satuacja fizycznie nie moze sie zdarzyć,bo zeby zostać ms teoretycznie nie musisz wygrac nawet jednego oesu a moze i rajdu przy odpowiednim zbiegu okoliczności. Tak wiec jak widzisz porownanie medalu jednej dsycyliny do drugiej jest nie współmierne do siebie.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Mariusz » niedziela, 15 lut 2015, 00:00

Mimo, że słuchałem radia dopiero od połowy dnia to rzuciło mi się w uszy, że na końcu każdego oesu kierowcy i komentatorzy wypowiadając się o wynikach odcinków brali pod uwage, że na końcu jedzie jeszcze nasz Robert i że on zawsze może zrobic lepszy wynik. W ich świadomości coś już musiało przeskoczyć, że Robert w polączeniu z Pirelli mimo że to jego drugi rajd na śniegu potrafi zaskoczyć świetnym czasem. Normalnie bajka i bardzo mnie to przyjemnie łechtało :)
Mariusz
Mariusz
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 07:54

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez okun911 » niedziela, 15 lut 2015, 00:20

jacko napisał(a):
Thomas napisał(a):7 osów Fiesta wygrała w tym roku, ale ani jednego kierowcy Msport :shock:


no w sumie z takimi statystykami wygranych OSów to jest to troche zawstydzajace dla pana Wilsona
VW - 13
Citroën - 9
Fiesty prywatne - 7
Hyundai - 1
M-Sport - 0

Ta statystyka pokazuje że Fiesta jest super szybka i można nią wygrywać rajdy i walczyć o tytuł, albo te wygrane oesowe to tylko wypadek przy pracy.
Wilson raczej się smuci że mając taki sprzęt nie ma odpowiednich kierowców takich jak Gronholm i Hirvonen ze swoich najlepszych lat, którzy by pogonili Ogiera :)
Jak Kubica dostanie nową Fiestę to spokojnie może powalczyć o drugie albo trzecie miejsce w liczbie wygranych oesów na koniec sezonu, a jak trafi się rajd bez dzwona i awarii to nawet na podium będzie.
Avatar użytkownika
okun911
N2
 
Posty: 151
Dołączył(a): wtorek, 13 kwi 2010, 21:56
Lokalizacja: Iława

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez ujtik » niedziela, 15 lut 2015, 00:53

5 minut kary dla Kubicy
Obrazek
ujtik
N1
 
Posty: 95
Dołączył(a): środa, 13 maja 2009, 20:34

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Dani » niedziela, 15 lut 2015, 09:15

M-Szrot co za banda nieudaczników, brak słów na nich .
Avatar użytkownika
Dani
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 1 kwi 2014, 18:04

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez G.R.E.G » niedziela, 15 lut 2015, 09:19

Ciekawy jestem dlaczego inne fordy nie mają problemu z trzymaniem boosta tylko Robertowi sie to przytrafiło.Mała szkoda bo Robert i tak nie walczy o dobre miejsce w rajdzie ale jakby byl w czubie po takim kwiatku ze strony Wilsona niezła burza by sie rozpętała na fejsie m sportu.
Moje Produkcje http://rallymovies.xt.pl
To nie był five minus - Lechu K. :D
Avatar użytkownika
G.R.E.G
N2
 
Posty: 192
Dołączył(a): sobota, 27 maja 2006, 22:51
Lokalizacja: Krosno/Jasło

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron