Rajd Szwecji 2015

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez speedyzxz » niedziela, 15 lut 2015, 14:07

Jak wczoraj powiedziałem przed drugą pętlą że Paddon najbardziej zaskoczył na plus, to wtedy Thierry zaczął czarować :D Naprawdę świetny rajd!
Ozie robi się naprawdę ciężki do słuchania na koniec odcinków
Tanak bez bomby w tym roku, ale dało efekty, jest czwarty plac
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań


Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Domson » niedziela, 15 lut 2015, 14:08

Zajcev napisał(a):a speedowanie na reko miało jakiś wpływ na wynik rajdu?


Zasady powinny być takie same dla każdego, każdy inny kierowca poza Ogierem i pewnie VW dostałby odrazu +2 min
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez viper » niedziela, 15 lut 2015, 14:09

DonCorrado napisał(a):
viper napisał(a):No. Wiec tak jezdzi mistrz. Czai sie czai i pewnym momencie atakuje. Piekielna psychika ogiera.
Tak sie zdobywa ms.
Na duzy plus nevill Tanak mikkelsen prokop.
Minusów nie wymieniam zeby nie było ze tylko minusy widzę,


Dzis rajd szwecji jechali a nie wielkiej brytani, wiec jeszcze mistrza nie zdobyl, cos Ci sie pomylilo.
Ogier ma najlepsze auto.

Zaraz zaraz z tego co wiem jest aktualnym mistrzem, wiec nie rozumiem co ci przeszkadza to stwierdzenie.
Natomiast jak chcesz pogadać o przyszłości to ja ci mowie ze w tym roku rowniez bedzie. Facet ma 3 rzeczy najwazniejsze.
1 najlepszy samochod
2 odpowiednie umiejetnosci
3 psychikę

Jeszcze z pochwał bym wymienił tego paddona
Natomiast tyle co meek miał obrotów i wracał na trasę rzadko w rajdach sie to zdarza i auto nie tknięte.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Zajcev » niedziela, 15 lut 2015, 14:10

Domson napisał(a):
Zajcev napisał(a):a speedowanie na reko miało jakiś wpływ na wynik rajdu?


Zasady powinny być takie same dla każdego, każdy inny kierowca poza Ogierem i pewnie VW dostałby odrazu +2 min


Gdyby babcia miała wąsy, nie wiesz tego co by było gdyby to był inny kierowca..
Prawda jest taka, że na odcinkach wygrał Ogier.

EDIT:
Dzięki viper, nie czytałem tego, czyli jednak potwierdziło się, nie tylko Ogiera tak potraktowano.
Ostatnio edytowano niedziela, 15 lut 2015, 14:12 przez Zajcev, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Zajcev
N4
 
Posty: 2227
Dołączył(a): piątek, 23 lip 2004, 11:21
Lokalizacja: Moscow

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez viper » niedziela, 15 lut 2015, 14:11

Domson napisał(a):
Zajcev napisał(a):a speedowanie na reko miało jakiś wpływ na wynik rajdu?


Zasady powinny być takie same dla każdego, każdy inny kierowca poza Ogierem i pewnie VW dostałby odrazu +2 min

Są takie same nie masz racji bo oprócz ogiera kilku zostało tak samo ukaranych masz tu info.
"Ukaral Jurija Protasowa, Sébastiena Ogiera, Lorenzo Bertellego, Michała Sołowowa i Maxa Rendinę za nadmierną prędkość podczas zapoznania z trasą. Wszyscy kierowcy otrzymali po 2 minuty kary, ale w zawieszeniu na rok. Jeżeli w tym okresie któryś z kierowców powtórzy wykroczenie, wówczas automatycznie zostanie mu doliczona kara w konkretnym rajdzie. Były jeszcze kary finansowe.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez DonCorrado » niedziela, 15 lut 2015, 14:13

viper napisał(a):
DonCorrado napisał(a):
viper napisał(a):No. Wiec tak jezdzi mistrz. Czai sie czai i pewnym momencie atakuje. Piekielna psychika ogiera.
Tak sie zdobywa ms.
Na duzy plus nevill Tanak mikkelsen prokop.
Minusów nie wymieniam zeby nie było ze tylko minusy widzę,


Dzis rajd szwecji jechali a nie wielkiej brytani, wiec jeszcze mistrza nie zdobyl, cos Ci sie pomylilo.
Ogier ma najlepsze auto.

Zaraz zaraz z tego co wiem jest aktualnym mistrzem, wiec nie rozumiem co ci przeszkadza to stwierdzenie.
Natomiast jak chcesz pogadać o przyszłości to ja ci mowie ze w tym roku rowniez bedzie. Facet ma 3 rzeczy najwazniejsze.
1 najlepszy samochod
2 odpowiednie umiejetnosci
3 psychikę

Jeszcze z pochwał bym wymienił tego paddona
Natomiast tyle co meek miał obrotów i wracał na trasę rzadko w rajdach sie to zdarza i auto nie tknięte.


Napisales ze tak sie zdobywa, czyli 20 minut temu powinien "zdobyc" MS, a nie zdobyl jeszcze, wiec nie miales racji.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez viper » niedziela, 15 lut 2015, 14:17

DonCorrado napisał(a):Napisales ze tak sie zdobywa, czyli 20 minut temu powinien "zdobyc" MS, a nie zdobyl jeszcze, wiec nie miales racji.

Ok to poprawie.

Tak wygrywa aktualny mistrz swiata. Pasuje :). Lubicie łapać za słowa, a chodziło tylko o to ze ogier jezdzi jak na mistrza przystało czy sie to komus podoba czy nie.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Thomas » niedziela, 15 lut 2015, 14:22

Zajcev napisał(a):a speedowanie na reko miało jakiś wpływ na wynik rajdu?

Gdyby to dotyczyło RK napisalibyście że wyniki ustalane przy zielonym stoliku..


a chwilowy overboost miał jakiś wpływ na wyniki?! :roll:

kara niewspółmierna do wykroczenia (nota bene nie se swojej winy), a maruda z premedytacją popełniał wykroczenia to jest ok?!
Ostatnio edytowano niedziela, 15 lut 2015, 14:25 przez Thomas, łącznie edytowano 1 raz
"W zeszłym roku miałem pięć wypadków i żaden nie był wynikiem nadmiernej prędkości...ci, którzy nie rozumieją tego sportu, mają prawo nie wiedzieć. Natomiast ci, którzy są w tym sporcie czasami powinni pomyśleć...ale z czasem zapominają.
Avatar użytkownika
Thomas
A5
 
Posty: 660
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: SB/LZ

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez DonCorrado » niedziela, 15 lut 2015, 14:24

viper napisał(a):
DonCorrado napisał(a):Napisales ze tak sie zdobywa, czyli 20 minut temu powinien "zdobyc" MS, a nie zdobyl jeszcze, wiec nie miales racji.

Ok to poprawie.

Tak wygrywa aktualny mistrz swiata. Pasuje :). Lubicie łapać za słowa, a chodziło tylko o to ze ogier jezdzi jak na mistrza przystało czy sie to komus podoba czy nie.


Niestety po prostu jak dla mnie piszesz czasem rzeczy nie wyobrazalne, ktore mimo wszystko nie bedac "w srodku tematu" trudno zweryfikowac, dlatego trzeba prostowac wszystko co sie da jezeli tylko jest do zweryfikowania :wink:
Ostatnio edytowano niedziela, 15 lut 2015, 14:25 przez DonCorrado, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Hubertos » niedziela, 15 lut 2015, 14:24

Trzeba przyznać, że to był jeden z lepszych rajdów w ostatnich latach, walka do ostatniego kilometra oesowego. Wielka szkoda, że Mikkelsen nie wytrzymał presji, bo szczerze życzyłem mu zwycięstwa. Ogier to jednak godny następca Loeba, nie popełnia błędów w kluczowych momentach. Szkoda, że różnice sprzętowe są jednak spore i dopiero pozycje startowe w jakiś sposób rekompensują te różnice. Mam nadzieję, że Citroen i Hyundai będą miały bardziej konkurencyjne auta w dalszej części sezonu, bo w Fiesty nie wierzę za bardzo. Super rajd w wykonaniu Roberta, nie popełniał zbyt wielu błędów. Obyśmy mieli takie widowisko na Rajdzie Polski, którego wprost nie jestem w stanie się doczekać.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez jacko » niedziela, 15 lut 2015, 14:25

Zajcev napisał(a):a speedowanie na reko miało jakiś wpływ na wynik rajdu?


sam malcolm wilson przyznal, ze turbo dmuchalo tylko delikatnie poza limit miejscami na 2 OSach i nie mialo to praktycznie zadnego wplywu na moc i ze kierowca nie mogl w stanie tego nawet poczuc, a na zapoznaniu jednak czym szybsza predkosc tym lepsze notatki, czyz nie ? byc moze tyczylo sie to piatkowych OSów, ktore byly nowe sobota i niedziela to pewnie notatki najwyzej lekko poprawil,

poza tym jest tu jedna zasadnicza roznica, Ogier łamał limity predkosci na zapoznaniu nie jeden czy dwa razy przypadkowo tylko intencjonalnie wiele razy, a w przypadku RK sytuacja była niejako "nieświadoma", chociaz nie wiem czy zauwazyliscie, ale RK też złamał bodajze raz limit predkosci na zapoznaniu

ktos wrzucil fote fiesty Sołowowa ?
https://twitter.com/OpensTightens/statu ... 32/photo/1
kto przejechal wiecej razy szwecje H.Solberg czy Sołowow ?
Ostatnio edytowano niedziela, 15 lut 2015, 14:27 przez jacko, łącznie edytowano 1 raz
jacko
A5
 
Posty: 546
Dołączył(a): czwartek, 11 kwi 2013, 11:51

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez viper » niedziela, 15 lut 2015, 14:27

DonCorrado napisał(a):
viper napisał(a):
DonCorrado napisał(a):Napisales ze tak sie zdobywa, czyli 20 minut temu powinien "zdobyc" MS, a nie zdobyl jeszcze, wiec nie miales racji.

Ok to poprawie.

Tak wygrywa aktualny mistrz swiata. Pasuje :). Lubicie łapać za słowa, a chodziło tylko o to ze ogier jezdzi jak na mistrza przystało czy sie to komus podoba czy nie.


Niestety po prostu jak dla mnie piszesz czasem rzeczy nie wyobrazalne, ktore mimo wszystko nie bedac "w srodku tematu" trudno zweryfikowac, dlatego trzeba prostowac wszystko co sie da jezeli tylko jest do zweryfikowania :wink:

Ja nie widzę problemu jeżeli kto nie rozumie czasami moich intencji wytlumacze nie ma sprawy :)
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez DonCorrado » niedziela, 15 lut 2015, 14:29

viper napisał(a):Ja nie widzę problemu jeżeli kto nie rozumie czasami moich intencji wytlumacze nie ma sprawy :)


Tu nie chodzi o intencje :D Starczy off topu, ja mam swoje, Ty swoje zdanie :wink:
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez Cairo » niedziela, 15 lut 2015, 14:58

Zajcev napisał(a):a speedowanie na reko miało jakiś wpływ na wynik rajdu?

Myślę, że jednak ma i to sporo.

Matthias Schmidt napisał(a):Kubica tez uwazam in plus, choc nie byl to bardzo czysty rajd. ::


Jak to nie zbyt czysty???? Ja jestem naprawdę optymistystą ale przed Szwecją nawet nie marzyłem o tak czystym rajdzie Roberta.


Bardzo cieszę się z wyniku Neuvilla, szkoda, że nie dal rady Ogierowi, ale jechał naprawdę bardzo ładnie. W relacji PSa widać było ze jedzie bardzo e, szybko i pewnie. Hyundai na więcej juz chyba nie pozwolił
www.cairo.com.pl - części do samochodów marki Honda - Kraków
Avatar użytkownika
Cairo
N2
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela, 9 gru 2007, 13:05

Re: Rajd Szwecji 2015

Postprzez filantrop » niedziela, 15 lut 2015, 15:02

dla mnie największe rozczarowanie rajdu to tanak. ani razu nie był w top 3. nie wiem czyja to "wina" ? auta, głowy, czy wilsona?

najmilej zaskoczyli neuville, za to że takim autem potrafił się wbić między cytryny i vw, mikkelsen za to że ma głęboko w poważaniu status kolegów z teamu i kubica za to że pierwszy rajd ukończył bez superally czy większej wycieczki poza drogę
filantrop
N2
 
Posty: 177
Dołączył(a): niedziela, 29 lip 2007, 11:31
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości