Dakar 2015

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Dakar 2015

Postprzez iceman150 » sobota, 3 sty 2015, 12:57

Relacje to będa chyba na Eurosporcie.
Buggy największa przewagę to mieć będa na szybkich odcinkach i wydmaach, natomiast tracić będa na sekcjach krętych i trudnych terenowo.
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26


Re: Dakar 2015

Postprzez Kajtofan » sobota, 3 sty 2015, 13:18

TomMaz napisał(a):Ja się zastanawiam czy Mini będą miały jakiekolwiek podejście do Peugeotów. Niby napęd tylko na jedną oś, 20KM mocy więcej ale wagowo to jest przepaść 620kg lżejsze.

A ile te Peugeoty ważą?
Już znalazłem. 1280 kg.

To w sumie wymiarami i wagą przypominają typowego Wurca. Sainzowi powinno to idealnie pasować.
ZbyszekChaosu napisał(a):Obawiam się, że żaden Peugeot nie dojedzie do mety bez dużych strat czasowych. Nie ze względu na awaryjność ale przez ten napęd.

Regulamin Dakaru daje dużo większe możlwości przy konstruowaniu osiek.
Przecież Gordon wielkim i ciężkim Hammerem z napędem na jedną oś dawał radę, a co dopiero takie małe i lekkie Peugeoty. Może być dokładnie na odwrót. Peugeoty, a potem przepaść czasowa. Zobaczymy. Dużo też zależy od warunków, czy będzie w większości sucho czy pojawią się jakieś niespodziewane ulewy. Wtedy mogą mieć problem.
Kajtofan
N3
 
Posty: 348
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 16:43

Re: Dakar 2015

Postprzez TomMaz » sobota, 3 sty 2015, 14:11

Peugeot 2008 dkr - 1280 kg 340 bhp

Mini All4 racing - 1900 kg :) 320 bhp

SMG Buggy którym pojedzie Małysz - 1400 kg , 420 bhp

Wygląda na to, jeśli dobrze zrozumiałem, że samochody z napędem na jedną oś mogą mieć skok zawieszenia do 460mm, kiedy 4x4 jak Mini max 250mm.
Ostatnio edytowano sobota, 3 sty 2015, 14:13 przez TomMaz, łącznie edytowano 1 raz
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Dakar 2015

Postprzez ZbyszekChaosu » sobota, 3 sty 2015, 14:13

I co Gordon pokazał? Jak bardzo potrafi iść na udry z BMW? Dla mnie na Dakarze liczą się tylko dwie rzeczy, kto dojechał i kto wygrał a drugi jest pierwszym przegranym. Różne wynalazki dojeżdżają do mety Dakaru ale znowu wygra Mini.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Dakar 2015

Postprzez TomMaz » sobota, 3 sty 2015, 14:25

No tak tylko że takie MIni zasadniczo jest rozwinięciem dakarowego BMW. Do tego X-raid to bardziej zespół w stylu M-Sport niż prawdziwa fabryka. Peugeot musiał tam wpompować dużą kasę, myślisz że mogliby się aż tak pomylić z koncepcją ? Rozumiem takie prywatne wynalazki Buggy jak Gordona, ale ten Peugeot to powinien być zupełnie inny poziom. Do tego koncepcja jest inna, idą w małą mase, Hummer Gordona ważył 2050kg i miał niby ok. 100KM więcej od Mini czyli pewnie koło 420, no i to było 4x4. Zobaczymy na mecie, ale moim zdaniem nie powinno się skreślać Peugeota przed startem.
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Dakar 2015

Postprzez krzysiek_swrt » sobota, 3 sty 2015, 15:16

Ale też nie powinno się ich stawiać w roli faworytów.
krzysiek_swrt
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2011, 22:58
Lokalizacja: Piława Górna

Re: Dakar 2015

Postprzez ZbyszekChaosu » sobota, 3 sty 2015, 15:22

Absolutnie Peugeota nie skreślam, podejrzewam, że nawet jakieś etapy mogą wygrać ale nie cały rajd. Cóż z tego, że to fabryka skoro to ich pierwszy od lat Dakar. Nauczą się na błędach to może za rok coś więcej pokażą jednak w tym roku jak nie będzie katastrofy to wygra ktoś z X-raidu. Poczekajmy teraz trochę, tydzień po starcie będzie można już wyciągnąć jakieś wnioski.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Dakar 2015

Postprzez Altarir » sobota, 3 sty 2015, 15:53

iceman150 napisał(a):Relacje to będa chyba na Eurosporcie.


Czyli znowu będą kilkugodzinne opóźnienia, bo będą transmitować dwóch facetów próbujących trafić swoimi kijkami w kulki (czyli snooker ;) ). Jakby nie mogli jednej z tych transmisji (Dakaru, albo snookera) przenieść na Eurosport 2 i wszyscy byliby zadowoleni :evil: . Chyba jedyni ludzie jacy nabijają oglądalność snookera na Eurosporcie to wkurzeni kibice rajdowi czekający na Dakar :P

A Peugeot to wielka niewiadoma, również uważam, że raczej w tym roku nie wygrają, ale zaskoczyć mogą. Choć chciałbym się mylić - na ohydna stylistykę Mini już patrzeć nie można i miło by było, jakby ich ktoś pokonał. Powinno się im dowalić karę czasową za stworzenie tak paskudnego auta :D ;) Ja wiem, ze to ma jeździć, a nie wyglądać, ale litości! ;)
Altarir
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 15:47

Re: Dakar 2015

Postprzez Dani » sobota, 3 sty 2015, 16:27

Jackowi Czachorowi zmarł syn.
Avatar użytkownika
Dani
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 1 kwi 2014, 18:04

Re: Dakar 2015

Postprzez krzysiek_swrt » sobota, 3 sty 2015, 20:59

A nie wiadomo co się stało ? Chorował czy co,kiedyś byłem na rajdzie terenowym jeszcze za wrocławiem i tam startował na takim małym crossie chłopczyk i wszyscy mówili że to syn Czachora ale to było z 10 może 12 lat temu ale to raczej nie ten.Cóż należy tylko współczuć.
krzysiek_swrt
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2011, 22:58
Lokalizacja: Piława Górna

Re: Dakar 2015

Postprzez maciek127 » sobota, 3 sty 2015, 21:18

Zapraszam http://www.test.auto.pl/category/motorsport/
maciek127
N2
 
Posty: 188
Dołączył(a): wtorek, 8 paź 2013, 16:33

Re: Dakar 2015

Postprzez DonCorrado » sobota, 3 sty 2015, 21:37

Pamietam, że jak był Volksvagen to X-Raid mówił, ze maja przewage dzieki temu ze diesle maja jakies ulatwienia, potem jak VW juz nie bylo, to nie było BMW tylko chyba Mini w dieslu i znowu regulamin zmienili zeby utrudnic dieslom, i wlasnie buggy maja szereg innych mozliwosci dzieki jednemu napedowi. Ciezko ocenic kto wygra, ja nie postawie jednak na Mini, stawiam ze bedzie w trojce na sto procent. Roma pomimo wygranej nadal mnie nie przekonuje stu procentowo, natomiast Mini nie ma juz Petera ktory jak dla mnie zawsze był pewna gwarancja, jest Alyattiah ale ciekaw jestem co pojedzie mini. Bardzo cenie De Villersa, wyciska z tej Toyoty bardzo wiele, jak dla mnie bardzo dobry kierowca. Troche mnie smieszy Gordon, co roku jakies smieszna napinki, a w miedzy czasie kiedy On zaczal jezdzic buggy, to powstało kilka innych i raczej nie gorszych, no moze jedynie brzydszych, to szołmen i to mu trzeba oddac. Zeby tylko bylo czysto .... :)

Ja lubie snooker, mozna przy nim fajnie odpłynąć :) Niestety po snookerze w relacjach eurosportu jest grzegoc gac a przy jego tlumaczeniach wywiadow mozna co najwyzej sie porzygac a nie odplynac :wink:
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Dakar 2015

Postprzez Altarir » sobota, 3 sty 2015, 23:36

Fakt, De Villers jest na prawdę świetny. Raczej Toyota jeszcze nie jest na tyle szybka, by mógł wygrać, ale i tak będe mu kibicował - gość po prostu wykonuje świetną robotę.

A Gordon dużo krzyczy, czasem się napina za bardzo ale bez tego jego Hummera (czy tego nowego czegoś) Dakar byłby nudniejszy. No i na prawdę potrafi czasem dobrze pojechać, jak akurat mu jakiś odcinek pasuje.

Gac... no fakt, to jest dramat. Jeszcze parę lat temu miałem nadzieję, że się typ wyrobi, trochę ogarnie. Niestety, jest równie beznadziejny. Tłumaczy jak popadnie, gada o wszystkim, tylko nie o tym, co istotnego się dzieje. Ale alternatywy dla relacji Eurosportu za bardzo nie ma. Dobrze, ze chociaż angielski stream Eurosportu można czasem znaleźć i się nie męczyć z tym naszym komentatorem.

Snookera zaś znienawidziłem ;) Niech sobie grają, ale jak mam na 7:30 do pracy, to chcę przed snem obejrzeć relację, która wg. Eurosportu ma być niby o 23:00. No i jak włączam telewizor i widzę zamiast Dakaru, dwóch gości bawiących się drągami i kulkami, którzy maja to robić jeszcze przez najbliższe dwie godziny, to mnie szlag trafia i tyle :P. Jeszcze chyba nie było przypadku, żeby relacja z rajdu zaczęła się punktualnie, trwa to latami i doprawdy nie widzę powodu, czemu nie można czegoś przenieść na Eurosport 2, żeby nie było konfliktu...
Altarir
N1
 
Posty: 74
Dołączył(a): poniedziałek, 29 gru 2014, 15:47

Re: Dakar 2015

Postprzez DonCorrado » niedziela, 4 sty 2015, 00:17

Strasznie szkoda Jacka jak kazdego rodzica ktory jest w takiej sytuacji, pamiętam jak płakał na mecie, gdy dojeżdzal motocyklem do mety Dakaru ktorys tam raz z kolei, i mowil ze jest szczesliwy ze dojechal i ze w koncu wraca do rodziny.
Dobrze ze Marek pojedzie, maja goscia na szybko jako pilota, ale Marek do ambitny gosc, wierze w niego w przyszlosci, dobrze ze jedzie, ze zbierze bezcenne doswiadczenie, ktore kiedys zaprocentuje bardzo historycznym wynikiem dla Polski.

Trzymasz kciuki za naszych i licze na czysty rajd, a nie zielony stolik.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Dakar 2015

Postprzez Cendra » niedziela, 4 sty 2015, 01:04

Te buggy chyba jeszcze maja przewagę z układem regulacji ciśnienia w oponach z kabiny. W mini muszą się zatrzymać aby to regulować. Tak było kiedyś, czy jest to dalej?
Holek cos przybakuje, ze to jego ostatni Dakar... Chciałbym, żeby był na podium bo na prawdę należy mu się takie zakończenie wspaniałej kariery. Reszta Polaków jak bedzie w Top10 to będzie super (poza Sonikiem, bo jego stać na podium).
Avatar użytkownika
Cendra
A6
 
Posty: 1179
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 15:09
Lokalizacja: Ciechanów/Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron