Dakar 2015

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Dakar 2015

Postprzez DonCorrado » wtorek, 6 sty 2015, 16:29

No coż, Peugoeot to marka wiec nie moga sobie pozwolic na spektakularna klape, wiec marudza ze malo testow i wynik moze byc slaby, bronia sie. Wiadomo, ze auto nie jest dopracowane, stawiam ze lepiej im pojdzie na etapach sprinterskich. Toyota Imperial czy Overdrive to juz dopracowane auta, szczerze to dziwilem sie ze Malysz zamienil ja na buggy, choc wypowiedz moja nie jest zwiazana z tym ze akurat mu sie to buggy spalilo, po prostu wydaje mi sie, ze Toyota pewniejsza sprzetowo jak i zapleczowo.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31


Re: Dakar 2015

Postprzez żółtodziób » wtorek, 6 sty 2015, 22:38

Ja bardziej obstawiam, że jak się zacznie typowa pustynia to poradzą sobie lepiej. Samochód jest strasznie wysoki z takim a nie innym zawieszeniem, wiec pewnie niespecjalnie dobrze wchodzi w zakręty. W dodatku z napędem na tył nie wychodzi pewnie tak dobrze z zakrętów. Zrobi się bardziej prosto i mniej drzew to pewnie zaczną robić użytek z niewielkiej wagi tych wozów.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dakar 2015

Postprzez DonCorrado » wtorek, 6 sty 2015, 22:55

Chodzą słuchy że Rafał Sonik może dostać kilkanaście minut kary za przekroczenie prędkości. Sęk w tym, że trudno to stwierdzić ponieważ właśnie urządzenia odpowiedzialne za sygnalizowanie i zapisywanie takich danych nie działały u niego w quadzie z powodu jakiejś awarii i tak na prawdę nie wiadomo co i jak, ani Sonik nie wiedział że już musi zwolnić, ani nie wiadomo ile jechał. Narazie nic konkretnie nie wiadomo, mówi się o 15stu minutach kary. Rafał jak wiadomo nie jest francuzem, więc cięzko będzie o obronę :evil:
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Dakar 2015

Postprzez Voo » wtorek, 6 sty 2015, 22:59

Dzień dobry, pierwszy post na forum, czytanym przeze mnie od kilku lat już, jakoś tegoroczny Dakar, dość dramatyczny dla naszych, zachęcił mnie żeby się wreszcie zarejestrować ;)


Wg rankingu na stronie oficjalnej rajdu Sonik ma już dowalone 15 minut i jest na czwartym miejscu w klasyfikacji.

Tak czy siak południowoamerykański swojak musi wygrać. Na pewno pan Rafał w swoim stylu skomentuje to w męskich słowach w jakimś filmiku.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: Dakar 2015

Postprzez TomMaz » wtorek, 6 sty 2015, 23:16

To jest najgorsze w Dakarze, kombinacje i naciąganie wyników. Od lat tak jest i raczej się nie zmieni.
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Dakar 2015

Postprzez kpawel » wtorek, 6 sty 2015, 23:23

No kurde, przecież Sonik mówił, że spodziewa się kary, bo nie wiedział, czy strefa z ograniczeniem już się zaczęła czy nie. To nie widzę tu jakiegoś wielkiego naciągania. Jak kierowca F1 nie zdąży zredukować szybkości w pit-lane to nigdy nie ma odstępstwa od kary.
http://www.motosp.pl - MotoGP, F1, WRC, Superbike, NASCAR...
kpawel
N1
 
Posty: 81
Dołączył(a): poniedziałek, 21 cze 2010, 15:42

Re: Dakar 2015

Postprzez Voo » wtorek, 6 sty 2015, 23:33

Masz rację ale pewnie należałoby wczytać się w regulamin, bo np. Casale dzisiaj spóźnił się na start i ponoć także grozi mu kara. Zobaczymy!
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: Dakar 2015

Postprzez DonCorrado » wtorek, 6 sty 2015, 23:34

kpawel napisał(a):No kurde, przecież Sonik mówił, że spodziewa się kary, bo nie wiedział, czy strefa z ograniczeniem już się zaczęła czy nie. To nie widzę tu jakiegoś wielkiego naciągania. Jak kierowca F1 nie zdąży zredukować szybkości w pit-lane to nigdy nie ma odstępstwa od kary.


Ale z tego co mówił to system nie działał, a to już nie koniecznie z jego winy.
Przypomnę, ze jak to zwykle bywa w takich przypadkach, w 2012 roku z wielką tubą ogłoszono nieregulaminowe quady zbudowane przez Machacka m.in dla trzech polaków, ciszej już było jak TAS w Lozannie zwrócił honor naszym i przyznał im racje, ze mieli sprzęt regulaminowy. Wtedy dla Patronellich nie tylko znajdywały sie skroty w górach ale i pomoc organizatorow. Niestety jak pisze poprzednik, smród ustawek ciągnie się za tym rajdem od zawsze.

Casale miał wypadek z pojazdem prywatnym ale nic mu się nie stalo poza tym ze spoznil sie na start i odliczyli mu te 20 minut spoznienia bo wypadek nie z jego winy "podobno" .
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Dakar 2015

Postprzez kpawel » wtorek, 6 sty 2015, 23:50

No to można sie zastanawiać - gdyby nie było kary, zawodnicy celowo uszkadzaliby sobie urządzenie, by odrabiać niewielkie, sekundowe straty i potem przekonywać, że nic o tym nie wiedzieli... Jak było pewności nie mam, no ale jeśli przekroczył to przekroczył...
http://www.motosp.pl - MotoGP, F1, WRC, Superbike, NASCAR...
kpawel
N1
 
Posty: 81
Dołączył(a): poniedziałek, 21 cze 2010, 15:42

Re: Dakar 2015

Postprzez kpawel » wtorek, 6 sty 2015, 23:50

No to można sie zastanawiać - gdyby nie było kary, zawodnicy celowo uszkadzaliby sobie urządzenie, by odrabiać niewielkie, sekundowe straty i potem przekonywać, że nic o tym nie wiedzieli... Jak było pewności nie mam, no ale jeśli przekroczył to przekroczył... Inna sprawa, że Księciunio na 1 etapie dostał 2 minuty, a nie 15 za przekroczenie...
http://www.motosp.pl - MotoGP, F1, WRC, Superbike, NASCAR...
kpawel
N1
 
Posty: 81
Dołączył(a): poniedziałek, 21 cze 2010, 15:42

Re: Dakar 2015

Postprzez DonCorrado » wtorek, 6 sty 2015, 23:57

Ale to chyba na dojazdówkach nie?

Niestety tragiczne wiesci z Ameryki :( Brak słow :? ALez mi zal goscia, spelnial marzenia, az sie plakac chce :(
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Dakar 2015

Postprzez TomMaz » środa, 7 sty 2015, 00:01

W ostatnich latach też był jakiś głośny przękręt z Despresem, albo innym motocyklistą. Miał dostać chyba więcej kary, a w końcu skończyło się na symbolicznej, nie pamiętam o co dokładnie chodziło, ale w relacjach sporo o tym mówili.
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Dakar 2015

Postprzez kszekosz » środa, 7 sty 2015, 00:06

Nie żyje Polski motocyklista MICHAŁ HERNIK

http://eurosport.onet.pl/motorowe/rajdy ... yje/hr7njz
Avatar użytkownika
kszekosz
 
Posty: 37
Dołączył(a): sobota, 15 lut 2014, 16:22
Lokalizacja: Rębiska/Gdynia

Re: Dakar 2015

Postprzez Voo » środa, 7 sty 2015, 08:15

Podziwiałem całą ekipę projektu Nasz Dakar za pasję, konsekwencję i poziom przygotowań. Pod względem sportowym byli przygotowani w najlepszy możliwy sposób jak na amatorów. Śledziłem ich poczynania od dłuższego czasu bo hobby podobne tylko poziom realizacji nieporównywalny. Jednak nie wszystkie marzenia da się spełnić.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: Dakar 2015

Postprzez gregortest » środa, 7 sty 2015, 09:28

Od kilku lat wiadomo, że dakar to jeden wielki przekręt.
Wiecie o tym, że są ekipy - czołówka- , która ma specjalnie opracowane mapy satelitarne - za grubą kasę - z naniesionymi punktami przejazdu, startem, metą odcinków i newralgicznymi miejscami ( charakterystycznymi).
Że mają szpiegów, którzy w kilka tygodni wcześniej , mając helikopter do dyspozycji, lub samochody terenowe, przejeżdżają całą trasę, punkt po punkcie.
Mają w roadbook-u zaznaczone , przed każdym etapem te punkty - na ogół w dużych ekipach jest jeden człowqiek , który się tym zajmuje.
W tamtym roku była awawntura , pomiędzy Małyszem i Dąbrowskim.
Przypominacie sobie, jak Małysz stracił 3 ko0ła zapasowe? I przed PKC-em poszedł do Dąbrosia i zarządał koła zapasowego...
Dostał fucka - i potem były zgrzyty i niesnaski - nie odzywali się do końca dakaru.
A z resztą Sonik jest kolejnym przykładem, że dzieje się bardzo źle z tym rajdem.
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 123 gości