Dakar 2015

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Dakar 2015

Postprzez DonCorrado » środa, 7 sty 2015, 15:55

To wiadomo od dawna, choć rzuciłeś bardzo ciekawe światło na to wszystko. W pewnym sensie jak się ma budżet to robią co mogą, ale oczywiście nie brakuje tam palca i ręki organizatora do pomocy.
I tak moim zdaniem za duże świństwa wychodzą do mediów, powinni sie postarac lepiej, ale nawet to olewają.
Z roku na rok ekipy których nie stać na Dakar, głownie pewnie chodzi o logistyke jadą Africa Eco Race, z czasem może się zrobić powazny konkurent, nie wiem tylko czy brak sławy wpływa na lepsze bezpieczeństwo Africa Eco Race, bo blokowały to głownie rządy Francji i ubezpieczyciele, ale Oni co roku jadą i cisza o zagrożeniach itp. Oczywiscie to dobrze.
Bardzo przykra sprawa z tym naszym motocyklistą, niestety powtarza się stara zasada, ze jak sensacja w malo popularnym sporcie, to nie trzeba Orlenu z workiem kasy i informacją kto sponsoruje relacje tylko z niczego nagle szukają ludzi którzy cos wiedzą, słabe to jest.
Wczoraj ten pseudo komentator Gac nawet do relacji się nie przygotował i nie wiedział o karze dla Sonika, zresztą dziś rano jeszcze obok informacji o smierci Hernika podniecali sie w radio i TV ze Sonik nadal liderem. Rozpaczliwie nieprofesjonalne to jest.

Wracajac jeszcze do rywalizacji, to Roma dostał sprawiedliwego gonga w zamian za zeszłoroczny podarunek X-Raidu który nakazał Peterhanselowi dać wygrać Romie.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31


Re: Dakar 2015

Postprzez ZbyszekChaosu » czwartek, 8 sty 2015, 08:45

Sonik odrobił straty :)
Trochę gorzej z Hołkiem. Za dużo miał tych przygód jak na jeden etap dla tak doświadczonego zawodnika. Chyba nie służą mu te ciągłe zmiany pilotów. Miejsce w generalce niby póki co dobre ale strata do lidera robi się już znacząca. Tym bardziej, że pozycja startowa na dziś znowu poza top 10.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Dakar 2015

Postprzez krzysiek_swrt » czwartek, 8 sty 2015, 09:39

Sonik mocno się zdenerwował tą karą chyba bo naklepał im wczoraj strasznie.Ale za to Przygoński słabo coś jedzie w tym rajdzie.
krzysiek_swrt
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2011, 22:58
Lokalizacja: Piława Górna

Re: Dakar 2015

Postprzez żółtodziób » czwartek, 8 sty 2015, 12:37

No to posypały się Peugeoty... Szybciej niż myślałem.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dakar 2015

Postprzez TomaszB » czwartek, 8 sty 2015, 14:56

Powiedzcie mi proszę, jak to działa w Dakarze? Bo zawsze w generalce jest sklasyfikowanych o wiele mniej zawodników niż na mecie odcinku. To są ci zawodnicy, którzy do mety nie dojechali i jadą dla "hapeningu", ewentualnie dla testów, a zostali holowani przez organizatorów a nie o własnych siłach czy jak? Ogólnie jak wyglądają kary itp.
TomaszB
 
Posty: 22
Dołączył(a): czwartek, 24 paź 2013, 16:20

Re: Dakar 2015

Postprzez MSG Racing » czwartek, 8 sty 2015, 17:52

żółtodziób napisał(a):No to posypały się Peugeoty... Szybciej niż myślałem.

Dokładnie. Spodziewałem się awarii ale trochę później jak już. Spodziewałem się tez takiego tempa jakim jada ale także tego ze zaczną przyspieszać. A tu tak jakoś nijak.

A Dakar się zepsuł najbardziej po przeniesieniu do Ameryki Południowej.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Dakar 2015

Postprzez Dani » czwartek, 8 sty 2015, 20:21

Wg "Dakarowych" mediów Marek Dąbrowski...Zaginął.
Avatar użytkownika
Dani
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 1 kwi 2014, 18:04

Re: Dakar 2015

Postprzez Marko Rally » czwartek, 8 sty 2015, 21:01

Może tylko GPS się spsuł ? Na WP-2 już go nie ma w wynikach.
Marko Rally
N3
 
Posty: 245
Dołączył(a): czwartek, 31 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Dakar 2015

Postprzez Dani » czwartek, 8 sty 2015, 21:03

Marko Rally napisał(a):Może tylko GPS się spsuł ? Na WP-2 już go nie ma w wynikach.

Oby, jak tylko piszę co media mówią. Miejmy nadzieję, że niebawem dojedzie.
btw. ponoć wogóle 2 punktu pomiaru czasu nie przekroczył.
Sonik znowu wygrywa etap.
Avatar użytkownika
Dani
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 1 kwi 2014, 18:04

Re: Dakar 2015

Postprzez TomMaz » czwartek, 8 sty 2015, 21:21

Może sie znajdzie, a dobrze widzę że Hołek wskakuje puki co na 4 miejsce ? Szkoda że do 3 ma 25 minut straty, ale do mety rajdu jeszcze daleko.
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Dakar 2015

Postprzez Marko Rally » czwartek, 8 sty 2015, 21:31

Tak, Hołek jest czwarty na razie, a za nim ciasno. 25min to sporo, ale odcinki na których można dużo stracić lub dużo zyskać dopiero będą.
Marko Rally
N3
 
Posty: 245
Dołączył(a): czwartek, 31 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Dakar 2015

Postprzez TomMaz » czwartek, 8 sty 2015, 22:05

@TeamORLEN: Niestety, kłopoty załogi Dąbrowski/Powell. Zatrzymała ich awaria półosi. Próbują naprawić usterkę i kontynuować jazdę.

Przynajmniej wiadomo co się stało.
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Dakar 2015

Postprzez iceman150 » czwartek, 8 sty 2015, 22:13

Kiepsko układa się ten Dakar dla polaków. Dla niektórych nawet niestety tragicznie.

Jako ciekawostka to wczoraj nasza załoga tatry dojechała na 14 pozycji co jest jedną z lepszych wyników polskich załóg w kategorii ciężarówek.
Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii:
- [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego?
- [Marcus]: Tak, to kabriolet.
iceman150
N3
 
Posty: 392
Dołączył(a): czwartek, 4 sty 2007, 23:26

Re: Dakar 2015

Postprzez żółtodziób » czwartek, 8 sty 2015, 22:55

MSG Racing napisał(a):
żółtodziób napisał(a):No to posypały się Peugeoty... Szybciej niż myślałem.

Dokładnie. Spodziewałem się awarii ale trochę później jak już. Spodziewałem się tez takiego tempa jakim jada ale także tego ze zaczną przyspieszać. A tu tak jakoś nijak.

A Dakar się zepsuł najbardziej po przeniesieniu do Ameryki Południowej.


Pug to dziwnie zbudowane auto, nawet jak na Buggy. Krótkie, wysokie, miękko zawieszone, za to z bardzo dobrym stosunkiem mocy do masy. Takie auto nie może dobrze latać w zakrętach, za to tam gdzie trzeba się zmagać jedynie z nierównościami terenu i można lecieć prawie że cały czas na wprost tam myślałem, że będzie szybki. Nawet taki Hummer Gordona wygrywał "mocowe" etapy, a to po pierwsze zaawansowana garażówa, a po drugie jeszcze dziwniejsza konstrukcja, z silnikiem z tyłu i jak by tego było mało to niemal w kosmosie. Żadnej walki o obniżenie środka ciężkości, wpakowany w sam środek ramy. No ni na dobitkę - nie jest to jakiś lekki wysilony turbiak tylko V8 od Corvetty. Całość o ile mnie pamięć nie myli ważyła dobrze ponad 2 tony. Nawet czymś takim można było wygrać etap, więc myślę, że Peugeot na niektórych etapach mógłby odrabiać bardzo wiele. No, ale nie tyle co teraz stracili. Nie widząc czołówki ciężko będzie też o motywację, żeby to pudło jakoś mocniej przegonić, pewnie teraz to już będą chcieli ten Dakar po prostu przejechać, żeby wiedzieć co poprawić na rok przyszły, więc chyba raczej to by było na tyle jeśli chodzi o jakiekolwiek ściganie ze strony Puga.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dakar 2015

Postprzez bzyq » czwartek, 8 sty 2015, 23:32

a po drugie jeszcze dziwniejsza konstrukcja, z silnikiem z tyłu

A co jest w tym dziwnego? dziwne byłoby, gdyby miał silnik z przodu :)
Edek z krainy kredek ;p
bzyq
A6
 
Posty: 1247
Dołączył(a): poniedziałek, 20 wrz 2004, 15:20
Lokalizacja: Krosno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości