Dakar 2015

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Dakar 2015

Postprzez krzysiek_swrt » niedziela, 11 sty 2015, 12:59

no gruba akcja,a z tym amortyzatorem Małysza to po mojemu mogło to być tak że amor wybuchł i może uszkodził coś co spowodowało ten pożar bo żeby azot się zapalił to ciężka sprawa skoro ulatniający się potrafi zmrozić wszystko.
krzysiek_swrt
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2011, 22:58
Lokalizacja: Piława Górna


Re: Dakar 2015

Postprzez GrzegorzChyla » niedziela, 11 sty 2015, 13:07

Małysz dzisiaj rano powiedział, że amortyzatory są olejowo-gazowe, gdzie gaz to azot, przypuszczam że pod ciśnieniem. Domyślam się że jak się taki amortyzator w odpowiednim miejscu rozszczelni, to azot rozpyli olej, a w okolicy jest silnik. Zresztą o ile znam fizykę, to taki amortyzator swoją temperaturę musi mieć, w końcu jego działanie polega na absorbowaniu energii. A to było akurat pod koniec dość długiego oesu.
GrzegorzChyla
N3
 
Posty: 378
Dołączył(a): środa, 20 sie 2003, 08:31
Lokalizacja: Wrocław / Pęgów

Re: Dakar 2015

Postprzez DonCorrado » niedziela, 11 sty 2015, 15:43

krzysiek_swrt napisał(a):no gruba akcja,a z tym amortyzatorem Małysza to po mojemu mogło to być tak że amor wybuchł i może uszkodził coś co spowodowało ten pożar bo żeby azot się zapalił to ciężka sprawa skoro ulatniający się potrafi zmrozić wszystko.


No azot sie nie zapalil tylko wlasnie amortyzator wybuchl i sie od niego zaczelo.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Dakar 2015

Postprzez MSG Racing » poniedziałek, 12 sty 2015, 13:52

żółtodziób napisał(a):
MSG Racing napisał(a):Coś tam jednak musiało grać skoro trzymał się czołówki nawet na krętych etapach. Ja bym jeszcze powiedział że zawieszenie w tym aucie to poemat. Co prawda buja się okrutnie ale wiele przejedzie bez odpuszczania. Podczas gdy grupa T1 ma ograniczenie skoku do bodaj 20cm albo 24cm (podczas gdy Polo WRC ma 34 albo 36 skoku) to tu jest tego skoku 2x więcej plus duże koła.
I mała poprawka. Gordini znacznie bliżej do konstrukcji Trophy Trucka bo silnik jest z przodu i kończy się pod przednią szybą.
https://www.youtube.com/watch?v=YQWiIFVPBdU tutaj można zobaczyć i też posłuchać o przygotowaniach do rajdu.


Tak, zgadza się, zawias pozwala przelatywać przez wiele miejsc bez odpuszczania. To, plus moc pozwalało Gordonowi trzymać się czołówki. Kompletnie dziwne jest to, że Peugeotowi nie pozwala, a to znacznie bardziej doinwestowana maszyna. Przede wszystkim znacznie lżejsza, co teoretycznie powinno być znacznie większym atutem niż wielka moc Hummera.

Też nie wiem ale wydaje mi się że może być to w tym przypadku problemem auta. Lekkie i z takim zawiasem działa podobnie jak klasyczna T1 maszyna. Nie wiem jakie 2008DKR ma wymiary, mały na pewno nie jest bo po zdjęciach to widać ale myślę też że jest węższy od Gordini a to może nie pomagać w zakrętach. Choć generalnie nie powinno mieć to znaczenia. A może też po prostu 2008DKR potrzebuje jeszcze poprawek.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Dakar 2015

Postprzez adamlen » poniedziałek, 12 sty 2015, 18:48

Dzisiaj dzień przerwy dla samochodów. Hołowczyc jak dotąd jedzie bardzo mądrze i również szybko, ale nie atakuje nie potrzebnie. Było kilka małych błędów nawigacyjnych a także awarii auta, ale nie były na szczęście znaczące. Obecnie mają dobre 4 miejsce i jeśli się uda na takim ukończyć będzie poprawa dwóch piątych miejsc z poprzednich lat. Jednak do mety jeszcze 5 całkiem długich etapów i lekko nie będzie.
Dziwne, że na aucie nie ma praktycznie żadnych sponsorów. Jest małe logo Lotto, takie samo jak rok temu, ale zaangażowanie Monster chyba zmalało. Ciekawostką jednak jest to, że od VII etapu na masce pojawiło się jednak Monsterowe "M".

Sonik i Casale to inna liga wśród quadów, i zmieniają się cały czas etapowymi wygranymi. Jest duża szansa na zwycięstwo, ale Dakar to Dakar.
Trochę poniżej oczekiwań Przygoński, nie znam przyczyn tego faktu.
"Nie wiedziałem co robić, więc jechałem szybko" - Robert Kubica po wygraniu pierwszego oesu Rajdu Monte Carlo 2014
Avatar użytkownika
adamlen
A6
 
Posty: 1232
Dołączył(a): sobota, 20 lis 2004, 21:09
Lokalizacja: Pogranicze trzech województw

Re: Dakar 2015

Postprzez Dani » poniedziałek, 12 sty 2015, 18:51

Przygoński jedzie z kontuzją kręgosłupa.
Avatar użytkownika
Dani
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 1 kwi 2014, 18:04

Re: Dakar 2015

Postprzez DonCorrado » poniedziałek, 12 sty 2015, 20:23

Dani napisał(a):Przygoński jedzie z kontuzją kręgosłupa.


Dla nie to nie poważne.

Co do X-Raid, Chicherit też oklejenie tego buggy ma fatalne i naklejka jedna na masce Monstera.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Dakar 2015

Postprzez krzysiek_swrt » poniedziałek, 12 sty 2015, 20:32

no ale Przygoński chyba w tamtym roku nie startował więc może zdał sobie sprawę że jak w tym roku nie pojedzie to po dwóch latach przerwy byłby w ogóle daleko daleko poza konkurencją.
krzysiek_swrt
N3
 
Posty: 454
Dołączył(a): wtorek, 29 lis 2011, 22:58
Lokalizacja: Piława Górna

Re: Dakar 2015

Postprzez TomMaz » poniedziałek, 12 sty 2015, 20:53

MSG Racing napisał(a):
żółtodziób napisał(a):
MSG Racing napisał(a):Coś tam jednak musiało grać skoro trzymał się czołówki nawet na krętych etapach. Ja bym jeszcze powiedział że zawieszenie w tym aucie to poemat. Co prawda buja się okrutnie ale wiele przejedzie bez odpuszczania. Podczas gdy grupa T1 ma ograniczenie skoku do bodaj 20cm albo 24cm (podczas gdy Polo WRC ma 34 albo 36 skoku) to tu jest tego skoku 2x więcej plus duże koła.
I mała poprawka. Gordini znacznie bliżej do konstrukcji Trophy Trucka bo silnik jest z przodu i kończy się pod przednią szybą.
https://www.youtube.com/watch?v=YQWiIFVPBdU tutaj można zobaczyć i też posłuchać o przygotowaniach do rajdu.


Tak, zgadza się, zawias pozwala przelatywać przez wiele miejsc bez odpuszczania. To, plus moc pozwalało Gordonowi trzymać się czołówki. Kompletnie dziwne jest to, że Peugeotowi nie pozwala, a to znacznie bardziej doinwestowana maszyna. Przede wszystkim znacznie lżejsza, co teoretycznie powinno być znacznie większym atutem niż wielka moc Hummera.

Też nie wiem ale wydaje mi się że może być to w tym przypadku problemem auta. Lekkie i z takim zawiasem działa podobnie jak klasyczna T1 maszyna. Nie wiem jakie 2008DKR ma wymiary, mały na pewno nie jest bo po zdjęciach to widać ale myślę też że jest węższy od Gordini a to może nie pomagać w zakrętach. Choć generalnie nie powinno mieć to znaczenia. A może też po prostu 2008DKR potrzebuje jeszcze poprawek.


Myślałem że Peugeot się popsuje albo gdzieś nie da rady w terenie ze względ na napęd, ale sądziłem że będą etapy gdzie będzie nie do ruszenia pod względem tempa. Wychodzi na to że w każdym przypadku się myliłem :) Może w przyszłym roku dopracują to i owo, będzie szybciej i powalczą o wygraną, ale deklasacji Mini i Toyoty chyba nie ma się co spodziewać. Ciekawe co zrobi Toyota, która dalej ma szanse na wygranie tego Dakaru.

Dobrze by było żeby Hołek skończył na podium, 4 miejsce to wiadomo niby dobrze, ale... Tylko żeby do tego doszło to ktoś musi albo mieć awarię, albo coś wymodzić, a źle nie można nikomu życzyć ;)
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30

Re: Dakar 2015

Postprzez Cendra » poniedziałek, 12 sty 2015, 21:02

Jak nigdy X-raid ma tak niespójne barwy...
Nasser w swoim świecie sponsorów: Qatar i RedBull, który w sumie sponsoruje Peugota.
Część Monstery, Krzychu w ogóle dziwnie, niby Monster (dopiero teraz dodrukowali naklejki :lol: ), niby Lotto...
A reszta ma kompletną zbieraninę sponsorów.

Tak teraz patrzę i... na fanpage-u X-Raid Team nie ma w ogóle zdjęć Hołka, Nassera, Romy, Terranovy:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10153480787840760.1073741865.113883980759&type=3

Wygląda na to jakby powstały dwa zespoły, drugi to Monster Energy Rally Raid Team:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.741648415930295.1073741830.348196831942124&type=3

Zawsze tak było?
Avatar użytkownika
Cendra
A6
 
Posty: 1179
Dołączył(a): niedziela, 24 kwi 2005, 15:09
Lokalizacja: Ciechanów/Warszawa

Re: Dakar 2015

Postprzez DonCorrado » poniedziałek, 12 sty 2015, 22:37

Jak oceniacie deszcz plus pustynie soli? Warunki dla wszystkich równe, ale pewnie wiele oburzonych będzie. Trochę lipa jak dla mnie, bo mimo wszytko troche ta sól i deszcz wypaczyła wynik.
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: Dakar 2015

Postprzez Voo » wtorek, 13 sty 2015, 09:33

Cendra napisał(a):Zawsze tak było?


Faktycznie obsługują zespół Monster Energy (Nani, Hołek, Orlando). Do tego zespół Nassera, który jest przecież sponsorowany przez ...Red Bulla, czyli głównego konkurenta producenta Monster Energy :D Do tego wystawili swoje buggy (ex buggy Nassera) z Chicheritem, pewnie pod kątem testów i możliwości buggy. Do tego obsługują ilu tam, kilku-kilkunastu prywaciarzy. Więc nic dziwnego, że masz totalny misz-masz w nalepkach sponsorów :D W ubiegłym roku wszystkie Miniaki miały ten sam schemat malowania a różniły się jedynie kolorem dla poszczególnych zawodników. W sumie to całe zamieszanie pewnie z tego, ze Nasser długo nie wiedział gdzie znieść jajo i przyszedł z pieniędzmi do Niemców na ostatni moment.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Re: Dakar 2015

Postprzez ZbyszekChaosu » wtorek, 13 sty 2015, 10:06

Jak obstawiacie szanse Hołka na dobry wynik? Takie przyczajenie tuż za czołówką sprawdzi się?
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Dakar 2015

Postprzez kremer » wtorek, 13 sty 2015, 15:13

Słynne spadanie na V maxie koło 200 i wyprzedzanie Romy :)

https://www.youtube.com/watch?v=RnU8iTMKgTQ
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: Dakar 2015

Postprzez Voo » wtorek, 13 sty 2015, 15:45

ZbyszekChaosu napisał(a):Jak obstawiacie szanse Hołka na dobry wynik? Takie przyczajenie tuż za czołówką sprawdzi się?


Chyba nie ma wyjścia, bo każdy z prowadzącej trójki był od niego regularnie szybszy na większości odcinków a i strata zrobiła się już spora. Realnie patrząc to ktoś z walczącej o zwycięstwo trójki "powinien" coś wywinąć i wtedy zrobi się miejsce dla Hołka.
Avatar użytkownika
Voo
N3
 
Posty: 228
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 23:23

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości