Rallye Monte Carlo 2015

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez Thomas » poniedziałek, 26 sty 2015, 22:04

żółtodziób napisał(a):
Czuj się moją inspiracją. Sprawiasz więcej problemów niż ci się wydaje i dlatego jesteś jedną z kilku osób, co do których zachodzi największa potrzeba odseparowania od całej reszty. Nie bluzgasz i w zasadzie nie inicjujesz żadnych akcji, ale prawie zawsze jak jest okazja dołożyć komuś z przeciwnej strony to skrzętnie ją wykorzystujesz. Nie odnosisz się w żaden sposób do dyskutowanego tematu tylko wrzucasz jakieś jałowe teksty o hejterstwie, nie odnosisz się w zaden sposób do argumentacji swoich adwersarzy tylko wrzucasz jakieś oceniające ich bezpośrednio komentarze, ze to hejterzy, ze trzeba ich olać, że mają jakis problem. W ostateczności wklejasz cudzego focha i podpisujesz jakieś coś w stylu "olej hejtera, dyskusja z nim nie ma sensu". To jest dolewanie oliwy do ognia i ja to widzę od pół roku. Zmniejszyłeś częstotliwość tego typu akcji, kiedyś tego robiłeś więcej, ale w dalszym ciągu jak by nie patrzeć pogrywasz sobie w kotka i myszke, a potem lamentujesz jak spotkają cię z tego powodu jakieś konsekwencje. Dlatego właśnie nazbierało ci się tyle ostrzeżeń a nie mniej. Wygląda jednak, że stanie na twoim ponieważ pomysł zdecydowanie nie spotkał się z aprobatą większości forumowiczów, za to zdecydowana większość jest za bardziej rygorystycznym egzekwowaniem regulaminu, więc nie wiem czy jest to dla ciebie dobra wiadomość.


Wskaz mi prosze w tym watku gdzie uzylem slowa "hejt" i jemu pokrewnych, teraz przepros jesli masz honor i skonczmy temat, bo znowu mnie mylisz z kims innym. "Olac" - w kontekscie ignorowac, jesli ktos drazni kogos i w kolko klepie o tym samym. Proste i skuteczne, celem eliminacji wojen...i nie wiem, "z czym ja mam problem", bo zgłoszenia postu do moderacji ode mnie nigdy nie otrzymałeś i nie otrzymasz. Ja z tym co się dzieje na forum nie mam problemu, raczej ty go masz :roll: ja nigdzie nie lamentuje, tylko nadmieniam, że moderatora też obowiązuje regulamin. Widzisz to co chcesz widzieć...
Ostatnio edytowano poniedziałek, 26 sty 2015, 22:33 przez Thomas, łącznie edytowano 3 razy
"W zeszłym roku miałem pięć wypadków i żaden nie był wynikiem nadmiernej prędkości...ci, którzy nie rozumieją tego sportu, mają prawo nie wiedzieć. Natomiast ci, którzy są w tym sporcie czasami powinni pomyśleć...ale z czasem zapominają.
Avatar użytkownika
Thomas
A5
 
Posty: 660
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: SB/LZ


Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez gapa » poniedziałek, 26 sty 2015, 22:12

Viper skąd masz dane że latvala w 2014 wygrał najwiecej oesów?Może z jakiegoś tajnego tylko tobie znanego źródła? oficjalna strona wrc mówi nam w podsumowaniu sezonu coś innego:
2014 STATYSTYKI – SEBASTIEN OGIER
POZYCJA W KLASYFIKACJI GENERALNEJ: 1.
Ilość zdobytych punktów: 267
Wygrane oesy (z 249): 94
Wygrane oesy procentowo: 37%
Punkty Power Stage: 20



2014 STATYSTYKI – JARI-MATTI LATVALA
POZYCJA W KLASYFIKACJI GENERALNEJ: 2
Ilość zdobytych punktów: 218
Wygrane oesy (z 249): 85
Wygrane oesy procentowo: 34,14%
Punkty Power Stage: 25


To sąoficjalne statystyki za 2014:FAKTY NAJWIĘCEJ OESÓW wygrał Ogier.Ale tak jak wcześniej pisałem ,viper nagina fakty,bawi sie w niedomowienia,bo moze nikt nie sprawdzi....I widzisz viper znowu arg masz z d..budowałeś teze że wcale nie zostaje mistrzem ten kto najwiecej oesow wygrywa i nawet dałeś przykład tylko że PRZEKŁAMANY
gapa
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 25 sty 2015, 13:52

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez Thomas » poniedziałek, 26 sty 2015, 22:28

Aaltonen napisał(a):Mikkelsen i Ostberg wychowali się na śniegu i będą walczyć co najmniej o podium. Robert na razie nie ma szans na nawiązanie z nimi walki. Nawet Loeb potrzebował ze 4 sezony, żeby w Szwecji sobie dobrze radzić.
W Szwecji niestety, Robert powinien skupić się na unikaniu błędów. Jeżeli skończy rajd poniżej 1sek/km do zwycięzcy i uniknie błędów to będzie bardzo, bardzo dobrze.


dokładnie, każdy pamięta jak wyglądała zeszłoroczna Szwecja, a w szczególny ostatni OS, gdzie tak wolno jadącego Roberta jeszcze nie widziałem.
"W zeszłym roku miałem pięć wypadków i żaden nie był wynikiem nadmiernej prędkości...ci, którzy nie rozumieją tego sportu, mają prawo nie wiedzieć. Natomiast ci, którzy są w tym sporcie czasami powinni pomyśleć...ale z czasem zapominają.
Avatar użytkownika
Thomas
A5
 
Posty: 660
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: SB/LZ

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 26 sty 2015, 22:47

Thomas napisał(a):
Wskaz mi prosze w tym watku gdzie uzylem slowa "hejt" i jemu pokrewnych, teraz przepros jesli masz honor i skonczmy temat, bo znowu mnie mylisz z kims innym. "Olac" - w kontekscie ignorowac, jesli ktos drazni kogos i w kolko klepie o tym samym. Proste i skuteczne, celem eliminacji wojen...i nie wiem, "z czym ja mam problem", bo zgłoszenia postu do moderacji ode mnie nigdy nie otrzymałeś i nie otrzymasz. Ja z tym co się dzieje na forum nie mam problemu, raczej ty go masz :roll: ja nigdzie nie lamentuje, tylko nadmieniam, że moderatora też obowiązuje regulamin. Widzisz to co chcesz widzieć...


1. Pousuwane to i nie ma. Ale co i kiedy usuwałem to pamiętam wystarczająco. W ostatnim poście, za który dostałeś warna rzeczywiscie nie nazwałeś nikogo hejterem, nazwałeś Niesiołem i jeśli już sam o tym zapomniałeś to nie wykluczone,że uda się to jeszcze jakoś odkopać. Różnica czysto techniczna, wydźwięk jest identyczny, a moze nawet jeszcze gorszy od hejtera. Za nic nie zamierzam ciebie przepraszać i nie mam pojęcia za kogo się uważasz, żeby takimi tekstami sypać.
2. Zgłoszenia do moderacji nie otrzymałem od ciebie, ale pouczanie jednego z forumowiczów, ze łamie regulamin popełniłeś nie dalej jak parę godzin temu. To jest właśnie twój problem, nie przyjmujesz obowiązujacych zasad tylko wprowadzasz swoje
3. Owszem, mam problem z moderacją tego forum, ale za chwilę, po kilku stanowczych i bolesnych dla coniektórych posunięciach mogę ten problem stosunkowo prosto rozwiązać. Pilnuj zatem swojego nosa.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez Domson » poniedziałek, 26 sty 2015, 22:51

Proponuję zamknięcie tego wątku już. Co miało zostać powiedziane, zostało powiedziane.
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez viper » poniedziałek, 26 sty 2015, 23:00

gapa napisał(a):Viper skąd masz dane że latvala w 2014 wygrał najwiecej oesów?Może z jakiegoś tajnego tylko tobie znanego źródła? oficjalna strona wrc mówi nam w podsumowaniu sezonu coś innego:
2014 STATYSTYKI – SEBASTIEN OGIER
POZYCJA W KLASYFIKACJI GENERALNEJ: 1.
Ilość zdobytych punktów: 267
Wygrane oesy (z 249): 94
Wygrane oesy procentowo: 37%
Punkty Power Stage: 20



2014 STATYSTYKI – JARI-MATTI LATVALA
POZYCJA W KLASYFIKACJI GENERALNEJ: 2
Ilość zdobytych punktów: 218
Wygrane oesy (z 249): 85
Wygrane oesy procentowo: 34,14%
Punkty Power Stage: 25


To sąoficjalne statystyki za 2014:FAKTY NAJWIĘCEJ OESÓW wygrał Ogier.Ale tak jak wcześniej pisałem ,viper nagina fakty,bawi sie w niedomowienia,bo moze nikt nie sprawdzi....I widzisz viper znowu arg masz z d..budowałeś teze że wcale nie zostaje mistrzem ten kto najwiecej oesow wygrywa i nawet dałeś przykład tylko że PRZEKŁAMANY

W Polsacie mówili podczas relacji i to chyba nawet dwukrotnie raz w czwartek i raz w niedziele. Przynajmniej tak mi sie obiło o uszy, a przyznam sie ze nie sprawdzałem sam, ale ok widzę konkretne info tak wiec mysle ze w tej kwestii nie ma co dyskutować ze nie masz racji.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez Thomas » poniedziałek, 26 sty 2015, 23:10

żółtodziób napisał(a):
Thomas napisał(a):
Wskaz mi prosze w tym watku gdzie uzylem slowa "hejt" i jemu pokrewnych, teraz przepros jesli masz honor i skonczmy temat, bo znowu mnie mylisz z kims innym. "Olac" - w kontekscie ignorowac, jesli ktos drazni kogos i w kolko klepie o tym samym. Proste i skuteczne, celem eliminacji wojen...i nie wiem, "z czym ja mam problem", bo zgłoszenia postu do moderacji ode mnie nigdy nie otrzymałeś i nie otrzymasz. Ja z tym co się dzieje na forum nie mam problemu, raczej ty go masz :roll: ja nigdzie nie lamentuje, tylko nadmieniam, że moderatora też obowiązuje regulamin. Widzisz to co chcesz widzieć...


1. Pousuwane to i nie ma. Ale co i kiedy usuwałem to pamiętam wystarczająco.
2. Zgłoszenia do moderacji nie otrzymałem od ciebie, ale pouczanie jednego z forumowiczów, ze łamie regulamin popełniłeś nie dalej jak parę godzin temu. To jest właśnie twój problem, nie przyjmujesz obowiązujacych zasad tylko wprowadzasz swoje
3. Owszem, mam problem z moderacją tego forum, ale za chwilę, po kilku stanowczych i bolesnych dla coniektórych posunięciach mogę ten problem stosunkowo prosto rozwiązać. Pilnuj zatem swojego nosa.


Ad.1. Ale ja nie pamiętam, jestem 100% pewien, więc, proszę nie wkładaj ludziom w usta słów, których nie wypowiedzieli, ja nie użyłem słowa hejt od dawna, a tym bardziej w tym wątku, zapewniam cię w 100%, mylisz mnie z kimś :?
Ad.2. to była ironia za poziomie Okuna, emotikon o tym świadczył, jak widzisz, nie obraził się i wszystko gra
Ad.3. Nie, nie w tym sensie, po prostu, w mojej opinii powinieneś interweniować w ostateczności, a ja tu takiej sytuacji jeszcze nie widziałem tzn, w tym wątku, bo w innych np. Aaltonen pojechał równo, ale jak wiadomo był solennie sprowokowany, przez kogo, dobrze wiesz. Może za bardzo chcesz i tu jest problem. Być może warto wprowadzić cenzurę słów, konkretna lista: na wielu forach coś takiego istnieje. Każdy post mógłby również otrzymywać punkty, jeśli otrzyma np. -10 wylatuje automatycznie lub jest ukrywany (pewnie wymagałoby to sporej modyfikacji skryptu), miałbyś mniej spinki i mniej roboty- coś w ten deseń. Ludzie bardziej by się pilnowali w tym co piszą. Proste. I wypadałoby trochę zmienić ton, bo chyba moderator mógłby łagodzić atmosferę a nie ją podburzać.

Tyle ode mnie, zrobisz jak uważasz.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 26 sty 2015, 23:15 przez Thomas, łącznie edytowano 2 razy
"W zeszłym roku miałem pięć wypadków i żaden nie był wynikiem nadmiernej prędkości...ci, którzy nie rozumieją tego sportu, mają prawo nie wiedzieć. Natomiast ci, którzy są w tym sporcie czasami powinni pomyśleć...ale z czasem zapominają.
Avatar użytkownika
Thomas
A5
 
Posty: 660
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: SB/LZ

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez Hlor » poniedziałek, 26 sty 2015, 23:11

viper napisał(a):W Polsacie mówili podczas relacji i to chyba nawet dwukrotnie raz w czwartek i raz w niedziele. Przynajmniej tak mi sie obiło o uszy, a przyznam sie ze nie sprawdzałem sam, ale ok widzę konkretne info tak wiec mysle ze w tej kwestii nie ma co dyskutować ze nie masz racji.


wspominali, że Jari wygrał wiecej oesów ale tylko na asfalcie..



takie tam podsumowanie, za co kochamy rajdy: https://www.youtube.com/watch?v=vtUd4Q-z4bM
Hlor
N1
 
Posty: 94
Dołączył(a): poniedziałek, 27 maja 2013, 08:30
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez viper » poniedziałek, 26 sty 2015, 23:15

Hlor napisał(a):
viper napisał(a):W Polsacie mówili podczas relacji i to chyba nawet dwukrotnie raz w czwartek i raz w niedziele. Przynajmniej tak mi sie obiło o uszy, a przyznam sie ze nie sprawdzałem sam, ale ok widzę konkretne info tak wiec mysle ze w tej kwestii nie ma co dyskutować ze nie masz racji.


wspominali, że Jari wygrał wiecej oesów ale tylko na asfalcie..



takie tam podsumowanie, za co kochamy rajdy: https://www.youtube.com/watch?v=vtUd4Q-z4bM

No to sie wyjaśniło :) dzieki.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez Marcin z Mtl » poniedziałek, 26 sty 2015, 23:27

scooby14444 napisał(a):
żółtodziób napisał(a): Forum jest, było i pozostanie otwarte dla wszystkich użytkowników. Jeśli już coś zostanie wprowadzone (i w zasadzie na 90% będzie) to zakaz pisania o Kubicy w takich wątkach jak ten.

Nie no nie wierzę własnym oczom. Zakaz pisania o Polaku grającym pierwsze skrzypce w WRC w wątku o danym rajdzie? Dobrze się czujesz?


Pomysł istotnie rodem z filmów Barei (choć on to z kolei brał z rzeczywistości) ale to jest wg mnie wyraz bezsilności ze strony moderatora. Ludzie słusznie nie będą się do tego stosować, a moderator będzie reagował jeszcze bardziej emocjonalnie niż w miniony weekend. Notabene, takie reakcje odnoszą odwrotny na ogół skutek do zamierzonego.
Dobrym rozwiązaniem byłoby wzięcie przykładu z niektórych forów zagranicznych, gdzie użytkownicy nie marnują swego cennego czasu na złośliwości i sami swym zachowaniem wyznaczają porządek. Ale ponieważ trzeba być realistami, to rozwiązanie widzę w surowszym egzekwowaniu przepisów, albo samym ich zaostrzeniu. Bez tupania nóżką i w ogóle oszczędniej w słowach, a efektywniej w działaniu :-)
Sam się tylko uśmiecham nad reakcjami niektórych, ale lubię wyrazić swoje emocje przy okazjach takich jak w sobotę i nadal chciałbym mieć gdzie i z kim. Nie mówię oczywiście o absurdalnych zakazach i nakazach, którymi polskie fora i grupy wciąż slyną, tylko o ewentualnych skutkach takiego postępowania.
Rajdy na surowo - wpadnij, obejrzyj, powspominaj :)
https://www.youtube.com/playlist?list=PLhhfJHl8yZJdyxOSkcyCBqytamF3PJ2Eg
Avatar użytkownika
Marcin z Mtl
N3
 
Posty: 288
Dołączył(a): środa, 16 paź 2002, 13:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez żółtodziób » poniedziałek, 26 sty 2015, 23:52

Uwaga! Kilka nowych reguł obowiązujących od zaraz.

1. Karane będą wszystkie osoby, które będąc w stanie przewlekłego konfliktu będą zaczynać jakiekolwiek rozmowy. Przykładowo - viper pisze coś do Thomasa, albo na temat Thomasa to dostaje "nagrodę". Thomas pisze coś w kierunku vipera - też dostaje "nagrodę". Od teraz przestaje być dla mnie ważny wydźwięk postu, w takich przypadkach ja będę z góry zakładał, ze rozpoczynający taką dyskusję conajmniej liczy się z możliwością, że zostanie wywołana awantura.

2. Każda zaatakowana osoba ma obowiązek zgłoszenia tego faktu do mnie. Jeśli tego nie zrobi, będzie prowadzić krucjatę na własną rękę będzie uznana za współwinną.

3. Karane będą osoby przyłączające się do którejkolwiek ze stron konfliktu. Niezależnie od tego kto wywołał konflikt i kto jest w nim pokrzywdzony to każdy z was ma możliwość zgłoszenia postu do moderacji, jeśli ktoś mimo to będzie miał ochotę wyrażenia swojej opinii będzie uznany za podżegacza.

4. Kryterium niedopuszczalności nie będą stanowiły już tylko bluzgi. Każda forma oceny innego użytkownika zamiast oceny jego wypowiedzi będzie traktowana jako prowokacja. Praktyka pokazała,że do tej pory moje działania były zbyt liberalne.

5. W związku ze zmianą zasad przyznawania banów anuluję wszystkie przyznane ostrzeżenia. Macie wszyscy teraz czyste konta, ale jeśli nie będziecie przestrzegać powyższych punktów to ostrzeżenia się posypią lawinowo, nie będzie żadnego upominania, żadnego kasowania postów, a podpis na czerwono będzie równoznaczny z ostrzeżeniem. Za dużo czasu tracę na takie rzeczy, a to i tak nie przynosi efektów, zatem koniec z tym. Abolicja dotyczy jednak tylko i wyłącznie osób z ostrzeżeniami, ale nie tych, którzy zaczęli być karani banami.

=============================================================================================================================

Informacja pomocnicza nr.1 - wszystkie osoby, które mają jakiś problem z innymi użytkownikami instruuję, że niniejsze forum posiada opcję ignorowania wpisów określonych osób. Opcję te włącza się w kilka sekund, wystarczy wejść na kartę użytkownika (jak by ktoś miał z tym problem to wyjaśniam,że wystarczy kliknąć w nick przy avatarze)i kliknąć dodaj do wrogów. Posty tego użytkownika przestaną się wyświetlać. Od tej pory nie będę przyjmował tłumaczeń, że ktoś pisze coś, co powoduje czyjąś irytację. Jest bardzo prosta możliwość, żeby tego nie czytać, a jeśli ktoś z tego nie korzysta to oznacza, że najwyraźniej szuka okazji do awantury.

Informacja pomocnicza nr.2 - jeśli go kogoś coś jeszcze nie dotarło to dodania vipera do ignorowanych sugeruję następującym osobom - Thomas, scooby14444, Aaltonen, wrc1600, gapa, Włoch A Ty? . Jednocześnie sugeruję viperowi dodanie wyżej wymienionych osób do ignorowanych. To nie jest nakaz tylko apel do resztek zdrowego rozsądku. Zachęcam oczywiście do używania z opcji dodawania do wrogów wszystkie osoby, które są trwale z kimś skonfliktowane, wymienione przeze mnie przypadki to tylko te najbardziej jaskrawe i oczywiste.

Info nr.3 - Oczywiscie to oznacza, ze pomysł rozdzielenia użytkowników upadł ostatecznie. Zdecydowana większość forumowiczów opowiedziała się za zaostrzeniem kar i za zmniejszeniem ilości upomnień i polemik. Tak właśnie będzie i to na dzień dzisiejszy zamyka temat jakichkolwiek innych rozwiązań.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez piotrg » wtorek, 27 sty 2015, 00:44

viper napisał(a):
gapa napisał(a):Viper skąd masz dane że latvala w 2014 wygrał najwiecej oesów?Może z jakiegoś tajnego tylko tobie znanego źródła? oficjalna strona wrc mówi nam w podsumowaniu sezonu coś innego:
2014 STATYSTYKI – SEBASTIEN OGIER
POZYCJA W KLASYFIKACJI GENERALNEJ: 1.
Ilość zdobytych punktów: 267
Wygrane oesy (z 249): 94
Wygrane oesy procentowo: 37%
Punkty Power Stage: 20



2014 STATYSTYKI – JARI-MATTI LATVALA
POZYCJA W KLASYFIKACJI GENERALNEJ: 2
Ilość zdobytych punktów: 218
Wygrane oesy (z 249): 85
Wygrane oesy procentowo: 34,14%
Punkty Power Stage: 25


To sąoficjalne statystyki za 2014:FAKTY NAJWIĘCEJ OESÓW wygrał Ogier.Ale tak jak wcześniej pisałem ,viper nagina fakty,bawi sie w niedomowienia,bo moze nikt nie sprawdzi....I widzisz viper znowu arg masz z d..budowałeś teze że wcale nie zostaje mistrzem ten kto najwiecej oesow wygrywa i nawet dałeś przykład tylko że PRZEKŁAMANY

W Polsacie mówili podczas relacji i to chyba nawet dwukrotnie raz w czwartek i raz w niedziele. Przynajmniej tak mi sie obiło o uszy, a przyznam sie ze nie sprawdzałem sam, ale ok widzę konkretne info tak wiec mysle ze w tej kwestii nie ma co dyskutować ze nie masz racji.


Też słyszałem jak Borowczyk to mówił i też mu uwierzyłem, widać ma to tyle wspólnego z prawdą co awaria alternatora o której też mówił.
Kupić amerykańca w dieslu to jak pójść do prostytutki żeby się całować ...
Avatar użytkownika
piotrg
N3
 
Posty: 468
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 00:44
Lokalizacja: kocerany / warszawa

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez maro1000maro » wtorek, 27 sty 2015, 00:55

filmik z Kubica viper to właśnie to o co chodzi:) mimo ze jestem jak najbardziej za Kubica to przyznam ze rzeczywiście gość nie wie co to ostrożność :) ale chyba o to nam kibicom chodzi :) po takich ujęciach wiadomo skąd brały się takie czasy na odcinkach w prywatnej fiescie :)
maro1000maro
N1
 
Posty: 61
Dołączył(a): piątek, 7 paź 2011, 08:43

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez tomy halik » wtorek, 27 sty 2015, 01:15

okun911 napisał(a):
tomy halik napisał(a):
okun911 napisał(a):Pewnie że regulacja tempa nie jest taka prosta.Akurat w Niemczech Latvali się nie udało, za to w Monte tak, miał pewne drugie miejsce w połowie rajdu i spokojnie miał je utrzymać do mety co mu się udało i to w znacznie trudniejszych warunkach.
Mistrzem w kontrolowaniu tempa jest obecnie Ogier dlatego zgarnia kolejne tytuły.

Pisałem już wcześniej . Wychwalanie Ogiera i robienie z niego mistrza w tej dziedzinie można porównać do jazdy Hamiltona w F1 w poprzednim sezonie czy Vettela w kilku poprzednich. Ogier wie co ma i może czekac na rozwój wydarzeń a inni jeśli mają ambicje z nim wygrać ( jak np. Loeb na MC) muszą iść maksa. Jeśli uda im się nie popełniać błędu wtedy on przyspiesza. A jako że w rajdach jadąc maksa o błąd nietrudo to i efekt kontroli i mistrzowskiej taktyki jest tak właśnie odbierany. Dlatego jeśli od tej strony spojrzycie na np. jazdę Kubicy i innych o podobnym charakterze z genem ( lub oczekiwaniem/chciejstwem) zwycięzcy to i ocena dzwonów i samej strategii może być inna. To tak jak by Colinowi ktoś kiedyś powiedział - zwolnij bo 4 czy 5 miejsce też jest dobre :)


NIe wychwalam Ogiera tylko stwierdzam fakty, a niby jaka sytuacja była z Loebem, identyczna jak teraz Ogiera przecież to nie ich wina że taka słaba konkurencja jest.
Chwała Bogu że Colin rajdował w tamtych czasach a nie obecnych, bo teraz taką jazdą nic by nie osiągnął.

Napisałeś że jest mistrzem kotrolowania tempa i właśnie o tym pisze, że w motosporcie fakty nie do końca sa faktami :) Taki Vettel -4 krotny mistrz F1 klepał wszystkich jak i gdzie chciał przez 4 lata - można by powiedzieć kierowca idealny - zmiana przepisów nowy bolid i co ?.. kierowca idealny zmienil się w gościa który regularnie zbiera baty? spadek formy? nie, dobrze wiemy ze do bolidu mercedesa nikt nie miał podejścia.
Taki Loeb - ileś lat z rzędu klepał wszystkich - i co najważniejsze nie popełniał błędów praktycznie wcale i właśnie kontrolował tempo. Obecnie - jeden start ( Francja) klapa, teraz MC klapa i błędy któryś kiedyś nie było, czemu? według mnie dlatego że przy jego ambicji niedociągnięcia sprzętowe próbuje nadrobić ryzykiem, i się nieudaje. Kiedys jego umiejętności plus sprzęt vs konkurencja pozwalały mu kontrolować rajdy. Przykładów jest wiele które można mnożyć ( Neuville z " wielkiej nadziei białych" w stagnacje w hyundaiu , Latvala z dzwonnika w zajebiście opanowanego gościa w VW itp. itd.) Reasumując Ogier może kontrolować bo sprzęt daje mu taką możliwość a gdyby zamiast Latvali i Mikkelsena w VW zasiadał gość który zmusił by Ogiera do maksymalnego wysiłku to mogło by być z tym różnie. Jak wiadomo to grzecznych chłopaków nie należy wiec " zderzaki by się sypały" :)
tomy halik
N3
 
Posty: 270
Dołączył(a): środa, 15 lut 2006, 13:03
Lokalizacja: zabrze

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez żółtodziób » wtorek, 27 sty 2015, 01:37

Sprawy bieżące:

Aaltonen - wniosek o ban
wrc 1600 - warn

Krótki komentarz - mimo, że zasady są jednakowe dla wszystkich to jak zwykle te same osoby mają z tym problem. Nie rusza mnie to, ja nie wygrałem zdrowia na loterii żeby co każdy rajdowy weekend mordować się z usuwaniem kilku stron jadu. Trzeba było uszanować swobody jakie się miało, jak pisał Marcin z Mtl - jakoś na zagranicznych forach nie mają z tym problemów.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości