Rallye Monte Carlo 2015

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez TomMaz » poniedziałek, 26 sty 2015, 18:48

viper napisał(a):Kazdy zawodnik chcący walczy o tytuły jestem pewien ze jest w stanie regulować tempo. Jak ktos tego nie potrafi to nigdy nie bedzie czołowym zawodnikiem. Po prostu rajdy to taka dyscyplina ze nie da sie jechałac. systemem albo wszystko albo nic, a jak ktos ma wątpliwości co do tej wypowiedzi proszę zobaczyć jak rozegrał to pan ogier w MC


Kubica w 2013 w WRC2 też regulował tempo. Chociażby ostatni dzień w Hiszpanii gdzie dawał się objeżdżać po tym jak miał gigantyczną przewagę po asfaltowej części rajdu. Otwarcie o tym mówił i do tego wspominał że przez to że jedzie na dojechanie to opony nie pracują jak trzeba bo przy wolnej jeździe za mało je obciąża. W rajdzie Francji też tempo było regulowane, przedostatni dzień pojechał bardzo spokojnie i dopiero ostatniego przycisnął troche. itd. itp.
TomMaz
N3
 
Posty: 444
Dołączył(a): piątek, 7 lut 2014, 11:30


Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez Mariusz » poniedziałek, 26 sty 2015, 19:02

O tym ostatnim dniu Robert w Hiszpani mówił, że to był bardzo stresujący dzień bo bardzo chcieli tylko juz dojechać do mety bez przygód. Tak więc to cieszy, że jeden z warunków możliwości walczenia o tytuł jest spełniony :)
Mariusz
Mariusz
N3
 
Posty: 376
Dołączył(a): czwartek, 1 sie 2002, 07:54

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez Thomas » poniedziałek, 26 sty 2015, 19:33

Odniosę się do kilku kwestii poruszonych od wczoraj:

1. Stworzenie dodatkowego wątku dla Kubicomaniaków to jakiś absurd, nic to nie da, w gruncie rzeczy jeden już taki istnieje, lepiej aby każdy poluzował pośladki, wespół z modem i będzie git, bo tu nie udzielają się panienki, które na zaczepkę płaczą i kablują do moda (a może się mylę) :D Jeśli nie leci łacina, a drobne "dogryzki" to chyba nie ma się co obrażać, bo to jest forum, tak jest wszędzie
2. Okun, nie wiem czy świadomie, czy nie, ale łamiesz regulamin punkt: "1.8. Staraj się, aby post napisany przez Ciebie był czytelny i sformułowany tak, aby każdy, forumowicz znał jego intencje"- ja naprawdę czytając Ciebie nie jestem w stanie dojść do wniosku czy to ironia, czy jeszcze coś innego :lol: Zresztą jak widzę to nie tylko ja. peace

Powiem twoim językiem - poluzuj pośladki. Ja tu jestem od udzielania uwag a nie ty. Zapewniam, nie chcesz, żebym ja tobie wyliczył ile razy złamałeś regulamin i/lub moje polecenie, a ja nie zareagowałem w żaden sposob. żółtodziób

3. Co do akcji na FB to w 100% ją popieram pomimo, iż nie posiadam tam konta, trzeba w końcu zacząć stawiać opór koncernowym kartelom...brawo

scooby14444 napisał(a):
żółtodziób napisał(a): Forum jest, było i pozostanie otwarte dla wszystkich użytkowników. Jeśli już coś zostanie wprowadzone (i w zasadzie na 90% będzie) to zakaz pisania o Kubicy w takich wątkach jak ten.

Nie no nie wierzę własnym oczom. Zakaz pisania o Polaku grającym pierwsze skrzypce w WRC w wątku o danym rajdzie? Dobrze się czujesz?


przecieram oczy ze zdumienia. Mamy w końcu drajwera, który śmiga na światowym poziomie w rajdzie, w którym bierze udział, a temat tegoż rajdu dotyczy, a próbuje się wprowadzać zakaz pisania o nim? Poległem :lol:


Pozdr
Ostatnio edytowano poniedziałek, 26 sty 2015, 19:57 przez Thomas, łącznie edytowano 3 razy
"W zeszłym roku miałem pięć wypadków i żaden nie był wynikiem nadmiernej prędkości...ci, którzy nie rozumieją tego sportu, mają prawo nie wiedzieć. Natomiast ci, którzy są w tym sporcie czasami powinni pomyśleć...ale z czasem zapominają.
Avatar użytkownika
Thomas
A5
 
Posty: 660
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: SB/LZ

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez gapa » poniedziałek, 26 sty 2015, 19:53

viper: nie wiem jak mogłeś zrozumieć co kolwiek po kilku moich postach,jak wogole mołeś dojść do wniosku że jestem fanem od święta,myślę że ty przy twoim stanie ducha i umysłu nawet po milionie moich postów do niczego byś nie doszedł.
gapa
 
Posty: 28
Dołączył(a): niedziela, 25 sty 2015, 13:52

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez MSG Racing » poniedziałek, 26 sty 2015, 19:56

Aaltonen napisał(a):
MSG Racing napisał(a):O tym samym cały czas mowie. Tyle ze tez ze dodaje ze jazda na 80% wcale nie jest łatwiejsza od tej na maks.

Chyba nie zdajesz sobie sprawy co to znaczy jechać na 80%.
Zwolnienie o 1% robi bardzo dużą różnicę, a co dopiero o 20%.

To był przykład wiec nie musisz tego brać dosłownie. Wielu powtarza ze jak zacznie odpuszczać to łatwiej stracić koncentracje i o błąd.

Viper tego tez się trzeba nauczyć. Regulowania tempa w sposób spokojny i bezpieczny. To nie jest tak ze sobie odpuścisz od tak. Jako zawodnik powinieneś wiedzieć.
Przy takich różnicach jakie oni tam maja to odpuszczenie żeby stracić np 15sek to można wolno przejechać np 5 zakrętów. I to jest łatwe. Ale jechać wolniej o 0.5s na kilometrze na 15km to już trudniej. Bo może się wydawać ze za wolno i za dużo tracisz a może być ze za szybko jedziesz nie wpisujesz się w swój plan.
W tym roku już powinna być większa skuteczność i dojeżdżanie do mety bo jakieś tam jednoroczne w WRC i powiedzmy dwuletnie w rajdach WRC doświadczenie jest, ale to nadal mało.
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez Thomas » poniedziałek, 26 sty 2015, 19:59

co do regulowania tempa. W zeszłym roku, po odpadnięciu Ogiera w DE w wywiadzie z dziennikarzem Laltvala o tym mówił, że to nie jest takie proste, wot odcinasz gaz i jedziesz spokojnie, wręcz stwierdził, że się nie da...i co? wydzwonił :roll:

żółtodziób napisał(a):
Ja nie zamierzam wcale z nikim wygrywać. Ja jedynie chcę ograniczyć wpływ fanatyków na normalne funkcjonowanie tego forum. Z talibami się nie wygra, ale jeśli się ich trzyma możliwie daleko na pustyni to aż tak wielkiej szkody nie robią.



łamiesz regulamin, ja za Niesioła dostałem ostrzeżenie :shock:

nie zamierzam również więcej z tobą dyskutować. W mojej opinii za bardzo się spinasz, bo tego interwencje przynoszą odwrotny skutek, dziwne, że tego nie widzisz, w jednym przynam ci racje, Aaltonen zdecydowanie przesadza, dlatego Aaltonen, może trochę mniej ciętym językiem i będzie git
Ostatnio edytowano poniedziałek, 26 sty 2015, 20:26 przez Thomas, łącznie edytowano 1 raz
"W zeszłym roku miałem pięć wypadków i żaden nie był wynikiem nadmiernej prędkości...ci, którzy nie rozumieją tego sportu, mają prawo nie wiedzieć. Natomiast ci, którzy są w tym sporcie czasami powinni pomyśleć...ale z czasem zapominają.
Avatar użytkownika
Thomas
A5
 
Posty: 660
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: SB/LZ

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez Sebkub » poniedziałek, 26 sty 2015, 20:25

Fajnie jak ktoś wrzuca linki do ciekawych momentów rajdu na YT/FB i po to czytam ten temat, a nie dla kłótni. Może ktoś ma link do jakiś fajnych momentów? :)
- Nie ma się co podniecać. Przed nami dużo pracy -

Robert Kubica po wygraniu OS 10 na rajdzie Monte Carlo 2015 z przewagą 33 sekund :)
Avatar użytkownika
Sebkub
N1
 
Posty: 81
Dołączył(a): czwartek, 16 sty 2014, 09:31
Lokalizacja: Gap Francja

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez okun911 » poniedziałek, 26 sty 2015, 20:30

Thomas napisał(a):co do regulowania tempa. W zeszłym roku, po odpadnięciu Ogiera w DE w wywiadzie z dziennikarzem Laltvala o tym mówił, że to nie jest takie proste, wot odcinasz gaz i jedziesz spokojnie, wręcz stwierdził, że się nie da...i co? wydzwonił :roll:

Pewnie że regulacja tempa nie jest taka prosta.Akurat w Niemczech Latvali się nie udało, za to w Monte tak, miał pewne drugie miejsce w połowie rajdu i spokojnie miał je utrzymać do mety co mu się udało i to w znacznie trudniejszych warunkach.
Mistrzem w kontrolowaniu tempa jest obecnie Ogier dlatego zgarnia kolejne tytuły.
Avatar użytkownika
okun911
N2
 
Posty: 151
Dołączył(a): wtorek, 13 kwi 2010, 21:56
Lokalizacja: Iława

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez Sebkub » poniedziałek, 26 sty 2015, 20:32

okun911 napisał(a):
Thomas napisał(a):co do regulowania tempa. W zeszłym roku, po odpadnięciu Ogiera w DE w wywiadzie z dziennikarzem Laltvala o tym mówił, że to nie jest takie proste, wot odcinasz gaz i jedziesz spokojnie, wręcz stwierdził, że się nie da...i co? wydzwonił :roll:

Pewnie że regulacja tempa nie jest taka prosta.Akurat w Niemczech Latvali się nie udało, za to w Monte tak, miał pewne drugie miejsce w połowie rajdu i spokojnie miał je utrzymać do mety co mu się udało i to w znacznie trudniejszych warunkach.
Mistrzem w kontrolowaniu tempa jest obecnie Ogier dlatego zgarnia kolejne tytuły.


Jednak widać braki Ogiera, Loeb wrócił na jeden rajd i lał go jak chciał
- Nie ma się co podniecać. Przed nami dużo pracy -

Robert Kubica po wygraniu OS 10 na rajdzie Monte Carlo 2015 z przewagą 33 sekund :)
Avatar użytkownika
Sebkub
N1
 
Posty: 81
Dołączył(a): czwartek, 16 sty 2014, 09:31
Lokalizacja: Gap Francja

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez okun911 » poniedziałek, 26 sty 2015, 20:34

Sebkub napisał(a):
okun911 napisał(a):
Thomas napisał(a):co do regulowania tempa. W zeszłym roku, po odpadnięciu Ogiera w DE w wywiadzie z dziennikarzem Laltvala o tym mówił, że to nie jest takie proste, wot odcinasz gaz i jedziesz spokojnie, wręcz stwierdził, że się nie da...i co? wydzwonił :roll:

Pewnie że regulacja tempa nie jest taka prosta.Akurat w Niemczech Latvali się nie udało, za to w Monte tak, miał pewne drugie miejsce w połowie rajdu i spokojnie miał je utrzymać do mety co mu się udało i to w znacznie trudniejszych warunkach.
Mistrzem w kontrolowaniu tempa jest obecnie Ogier dlatego zgarnia kolejne tytuły.


Jednak widać braki Ogiera, Loeb wrócił na jeden rajd i lał go jak chciał

A kto wygrał?
Avatar użytkownika
okun911
N2
 
Posty: 151
Dołączył(a): wtorek, 13 kwi 2010, 21:56
Lokalizacja: Iława

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez Domson » poniedziałek, 26 sty 2015, 20:36

Z tym lał go jak chciał bym ostrożnie podchodził. Bo w taki sposób można dojść do wniosku, że Loeb lał jak chciał Ogiera, a Kubica lał jak chciał i Loeba i Ogiera :wink:
Domson
A6
 
Posty: 1580
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 13:49

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez Sebkub » poniedziałek, 26 sty 2015, 20:38

Wygrał ale kto wie co by było gdyby Loebowi udało się nie zahaczyć tyłem o skałę a w efekcie nie uszkodzić zawieszenia. Kto mógłby wygrać. Przyznaje Ci rację, Ogier potrafi utrzymać tempo takie, aby w rajdzie zwyciężyć.

Domson napisał(a):Z tym lał go jak chciał bym ostrożnie podchodził. Bo w taki sposób można dojść do wniosku, że Loeb lał jak chciał Ogiera, a Kubica lał jak chciał i Loeba i Ogiera :wink:

Na niektórych OS'ach tak istotnie było :P. Pozostaje liczyć na lepszy wynik w Szwecji (dojazd do mety w okolicach 5 miejsca;)) Mikkelsen czy Oestberg są spokojnie w zasięgu Roberta
- Nie ma się co podniecać. Przed nami dużo pracy -

Robert Kubica po wygraniu OS 10 na rajdzie Monte Carlo 2015 z przewagą 33 sekund :)
Avatar użytkownika
Sebkub
N1
 
Posty: 81
Dołączył(a): czwartek, 16 sty 2014, 09:31
Lokalizacja: Gap Francja

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez Jarek55511 » poniedziałek, 26 sty 2015, 20:41

Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez okun911 » poniedziałek, 26 sty 2015, 20:43

Porównanie Ogiera z Loebem psuła trochę odległa pozycja startowa tego drugiego i przez to różne warunki na trasie.
Avatar użytkownika
okun911
N2
 
Posty: 151
Dołączył(a): wtorek, 13 kwi 2010, 21:56
Lokalizacja: Iława

Re: Rallye Monte Carlo 2015

Postprzez viper » poniedziałek, 26 sty 2015, 20:45

Sebkub napisał(a):
okun911 napisał(a):
Thomas napisał(a):co do regulowania tempa. W zeszłym roku, po odpadnięciu Ogiera w DE w wywiadzie z dziennikarzem Laltvala o tym mówił, że to nie jest takie proste, wot odcinasz gaz i jedziesz spokojnie, wręcz stwierdził, że się nie da...i co? wydzwonił :roll:

Pewnie że regulacja tempa nie jest taka prosta.Akurat w Niemczech Latvali się nie udało, za to w Monte tak, miał pewne drugie miejsce w połowie rajdu i spokojnie miał je utrzymać do mety co mu się udało i to w znacznie trudniejszych warunkach.
Mistrzem w kontrolowaniu tempa jest obecnie Ogier dlatego zgarnia kolejne tytuły.


Jednak widać braki Ogiera, Loeb wrócił na jeden rajd i lał go jak chciał

Spójrz na klasyfikacje rajdu bo ja tego nie widzę to ogier przegrał z loebem. To ogier osiągną lwiecej w tym rajdzie. Cały czas właśnie o tym jest mowa. Skupiasz sie na tym co nie jest istotne do zdobywania tytułów. Na dowód tego powiem tak. Latvala wygrał najwiecej oesow w ms w 2014 a mistrzem został ogier. Wnioski nasuwają sie samo doczep zawodnik powinien darzyć, a co moze osiągnąc to inna sprawa.
viper
S2000
 
Posty: 3003
Dołączył(a): poniedziałek, 26 gru 2011, 21:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

cron