LOTOS 72. Rajd Polski

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez ToKu » środa, 8 lip 2015, 13:11

Ahhh... zapomniałem. Na Mazury wróciła grupa B! Przynajmniej klimat tej grupy. Onboardy WRC+, OS 12, Robert Kubica, mniej więcej 1:38 - 1:40. Pan chyba cyka fotkę stojąc na środku odcinka. Ucieka przed samą rajdówką! :?
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn


Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez rallyfun » środa, 8 lip 2015, 16:26

Jeszcze jeden kamyczek do ogórdka, ci którzy lubia amatorke/prowizorke powiedza ze sie czepiam ale sprawa jest dosc powazna. Chodzi o bezpieczenstwo zalóg, na wielu zdjeciach widac jak trasa przebiega brzegiem jezior(a) a nie widac tam zadnej lódki, ratowników czy pletwonurków. W obliczu wypadku Tanaka w Meksyku to az razi po oczach nawet jesli jest tam na tyle plytko ze samochód nie zatonie to nietrudno sobie wyobrazic sytuacji kiedy auto laduje tam na dachu.
rallyfun
N3
 
Posty: 249
Dołączył(a): czwartek, 17 sty 2013, 22:14

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez madman » środa, 8 lip 2015, 17:10

Optymizmem napawa fakt, że organizatorzy nie są do końca głusi na różne zarzuty, czy wskazówki - w tym roku drogi były świetne, do tego chyba większość startów oesów była na asfalcie/betonie. Małe a cieszy. Może w przyszłym roku uda się coś zmienić w kwestii organizacji dojazdów i kibiców? Wtopa na Mazurach była na tyle duża, że coś z tym zrobią na pewno. Czy może jednak nadzieja matką głupich? :roll:
Jedna rzecz po obejrzeniu onboardów mnie zastanawia/ Czy mi się wydaje, czy w tym roku tor w Mikołajkach stał się betonowym, asfaltowym torem? Czyżby zamietli szuter ze względu na zeszłoroczne narzekania, że za dużo się kurzy? :wink:
"To że trzeba hamować poznawałem po tym, że wszyscy kibice zaczynali uciekać." - K. Hołowczyc
Avatar użytkownika
madman
N3
 
Posty: 285
Dołączył(a): sobota, 10 maja 2014, 09:59
Lokalizacja: Pomorze

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez czarnyolek » środa, 8 lip 2015, 18:38

Jeszcze jedna obserwacja. W ubiegłym roku można byłos potkac Brytyjczyków, Duńczyków, Finów, byli Francuzi. W tym roku już nie, a w każdym razie znacznie mniej, bo ja osobiście nie spotkałem żadnych obcokrajowców poza Czechami i Estończykami. Może w ubiegłym roku rajd tak "zachwycił" gości z Zachodu, ze wtym roku nie chciało im się pprzyjeżdżać.
A jak u Was spotkaliście kibiców z Zachodu?
Avatar użytkownika
czarnyolek
N3
 
Posty: 293
Dołączył(a): poniedziałek, 21 sty 2013, 20:43

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez madman » środa, 8 lip 2015, 19:13

czarnyolek napisał(a):Jeszcze jedna obserwacja. W ubiegłym roku można byłos potkac Brytyjczyków, Duńczyków, Finów, byli Francuzi. W tym roku już nie, a w każdym razie znacznie mniej, bo ja osobiście nie spotkałem żadnych obcokrajowców poza Czechami i Estończykami. Może w ubiegłym roku rajd tak "zachwycił" gości z Zachodu, ze wtym roku nie chciało im się pprzyjeżdżać.
A jak u Was spotkaliście kibiców z Zachodu?

Zatrzęsienie Estończyków, sporo Szwedów, Czechów na pęczki, grupa Słowaków, kilku Niemców, kilku Brytyjczyków, sporo Litwinów i kilku Rosjan/Białorusinów - więcej nacji nie pamiętam, żebym spotkał. W porównaniu do zeszłego roku było zdecydowanie mniej Finów, Brytyjczyków czy właśnie Francuzów. Pewnie to tylko przypadek... Na pewno. :wink: 'Swedish Rally Fans' fajnie rozkręcali zabawę i budowali klimat - prawie jak przy oesie między drzewami na Szwecji albo na Fince. :P
"To że trzeba hamować poznawałem po tym, że wszyscy kibice zaczynali uciekać." - K. Hołowczyc
Avatar użytkownika
madman
N3
 
Posty: 285
Dołączył(a): sobota, 10 maja 2014, 09:59
Lokalizacja: Pomorze

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez Iwan Drago » środa, 8 lip 2015, 19:22

A ja widziałem gościa z Australii :D
Iwan Drago
 
Posty: 46
Dołączył(a): piątek, 20 cze 2014, 09:14

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez madman » środa, 8 lip 2015, 19:24

Fakt, minęła mnie grupka fanów z... Nowej Zelandii, chociaż pewnie mieli sporo konotacji z Paddonem, jakiś fanklub albo znajomi, bo cali w jego nazwisku i wizerunku :mrgreen:
"To że trzeba hamować poznawałem po tym, że wszyscy kibice zaczynali uciekać." - K. Hołowczyc
Avatar użytkownika
madman
N3
 
Posty: 285
Dołączył(a): sobota, 10 maja 2014, 09:59
Lokalizacja: Pomorze

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez DonCorrado » środa, 8 lip 2015, 19:35

Na relacji z Baranowa na balu wisiała flaga chyba Nowej Zelandii (albo brytyjska ale raczej nie), obok starej spóldzielni jak owy budynek nazwał Borowczyk, taki łacznik tam byl : )
Avatar użytkownika
DonCorrado
A6
 
Posty: 1217
Dołączył(a): wtorek, 12 cze 2007, 11:31

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez ToKu » środa, 8 lip 2015, 19:37

Sporo belgijskich flag u mnie. Ani jednej fińskiej nie widziałem, co mnie zdziwiło.
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez @luki rally@ » środa, 8 lip 2015, 19:41

Wypad super udany.
Zaliczylismy Testowy,Stańczyki(hopa,fajna sceneria -wiatrak,drugi przejazd przy dzwonie Raczkowskiego) sobota Wieliczki x2. Było luks.

Hopa Stańczyki

Obrazek
Avatar użytkownika
@luki rally@
N3
 
Posty: 252
Dołączył(a): poniedziałek, 11 cze 2007, 19:26

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez Newmann » środa, 8 lip 2015, 20:19

Krótkie podsumowanie.

Rajd rozpoczęty od testowego, parking zlokalizowany bardzo blisko odcinaka. Po zbadaniu miejscówek wypadło na nawrót, bardzo miło się oglądało ze skarpy,a ludzi raczej mało, SAFETY chyba nie było, Ciekawą sprawą była jazda grupki rowerzystów pod prąd testowego, ostatnia Pani ledwo zdążyła przed rajdówką.
https://www.youtube.com/watch?v=sl5I6nH1qc4
Na zakończenia dnia Arena Mikołajki.
https://www.youtube.com/watch?v=dCU_mfaR65w
Drugi dzień to Stańczyki i miejsce przed około 2 km przed PW 10, samochód zostawiliśmy na parkingu przy PW 10 i potem spacerek, parking bardzo blisko odcinka, byliśmy chyba z 10 samochodem więc miejsca było sporo. Na miejscówce Pani gospodyni użyczyła nam kosy żebyśmy sobie trawę wykosili "bo samochody będzie zasłaniać". Do koszenia zabrał się jedyny SAFETY na miejscówce zwany "Janosikiem" i MEDIA z Estoni.
Miejsce fajowe dwie prawie 90 i stawek na wypadkowej (po cichu liczyliśmy na "Titanaca").
https://www.youtube.com/watch?v=CDnL8C39IRU
Na drugich Stańczykach przesunęliśmy się w kierunku mety na "3 hopki" skakali tylko na jednej, a staliśmy na górce kawałek dalej. Miejsce ciekawe, ale osobiście wolę być trochę bliżej drogi niż oglądać resoraki.
https://www.youtube.com/watch?v=NTMRZDlToAw
Na dzień trzeci wybraliśmy Mazury i miejsce z 400m przed PW 14. Jak dotarliśmy na PW to parking był już prawie pełny (bardzo malutki) zlokalizowany w odległości odpowiedniej od PW. Miejsce które wybraliśmy dość mocno nas zaskoczyło, liczyliśmy na szybki wąski zakręt przez szczyt, ale było dużo ciekawiej co widać na filmie. Ludzi raczej mało - jeden rząd za pastuchem pod napięciem i SAFETY, który nawet z krzesełka się nie podnosił. Najlepszy przejazd oczywiście Tanak - jak wszędzie.
https://www.youtube.com/watch?v=AByA6lVi4a0
Kolejny odcinek to jazda w korku i ciężki wyjazd z parkingu, który był cały zawalony łącznie z drogą dojazdową. Jak już wyjechaliśmy to udaliśmy się na Świętajno 1 na PW 18. Parkingu chyba nie było wogóle, więc był malutki spacer. Na oglądanie poszliśmy około 400 m przed PW na szybki Flat Out gdzie kończyły się skrzynie biegów. SAFECIAŻ był ogarnięty, poprosił abyśmy za bardzo nie łazili po uprawach, więc w miarę w kupie się wszyscy trzymali.
https://www.youtube.com/watch?v=Zf3Jt2PEjaI
Na tym zakręcie zostało zrobione mi zdjęcie z rajdówką. Pana fotografa poproszę o kontakt, bo ciekawe zdjęcie strzelił.
Po odcinku na spokojnie na Mazury 2 na szałowy PW 13. Parking przy tym punkcie był przy samiutkim odcinku. Odcinek odwołany więc "szybka" jazda w giga korku na Świętajno 2. Wybrane miejsce poza PW za miejscowością Orzechówko, spadanie i szeroki lewy 90. Atmosfera piknikowa, ludzi na górce sporo SAFETY jeden w krzakach niezauważalny.
https://www.youtube.com/watch?v=eDS9PwlaaSw
Po trzech dniach rajdowania niedziela i Baranowo była prawie karą. Zmęczenie i niewyspanie było ogromne.
Baranowo było chyba najbardziej kiepskim odcinkiem do oglądania, bo nie było na nim nic poza nawrotami, więc dojechaliśmy do PW 23 i poszliśmy szukać czegoś ciekawego.
Miejscówki zupełnie przypadkowe i przeciętne. Na odcinku SAFETY z zagranicy - chyba z Litwy swoją role spełniały w 100% robili co mogli i dawali rady - Gratulacje dla nich za poświęcenie i zaangażowanie, którego brakowało pozostałym z łapanki.
https://www.youtube.com/watch?v=5eMxTMdhFc4
https://www.youtube.com/watch?v=Q-l6-0o_HFQ

Podsumowanie:
+ lepsza lokalizacja parkingów niż rok temu (według mnie)
+ atmosfera na odcinkach
+ walka na sekundy
+ park serwisowy
+ masa kibiców z kraju i zagranicy (tam gdzie byłem, lub przechodziłem)

- małe parkingi
- mało PW
- mało taśmy (nie myślałem, że kiedyś to napiszę)
- safety z łapanki

Kupiłem karnet, dlatego żeby nie bawić się i omijaniem blokad. Auto zostawało na parkingu i pieszo poza PW.
Codziennie robiliśmy grilla i mieliśmy lodówkę turystyczną więc żadnej gastronomi nie brakowało.

To by było na tyle.
Pozdrawiam
Prędkość była OK, tylko zakręt za ciasny
Avatar użytkownika
Newmann
N2
 
Posty: 182
Dołączył(a): poniedziałek, 28 maja 2007, 08:38
Lokalizacja: OS Wydminy

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez Luk. » środa, 8 lip 2015, 20:57

To ja też napiszę swoją opinie.

Po pierwsze chciałbym podziękować wszystkim safeciarzom którzy za 60zł i butelkę wody stali w pełnym słońcu od 5.00 do 18.00 żebym ja mógł leżeć
na łące i oglądać rajdówki, prawdziwi kibice doceniają waszą robotę .
Od piątku do niedzieli kilka oesów zobaczyłem i z jakąś totalną olewką z ich strony się nie spotkałem, zawsze jak koś próbował stanąć
w niedozwolonym miejscu to upominali że nie wolno tutaj stać , jest to miejsce niebezpieczne, można stracić życie. To należy do ich zadania i nie licz że dziewczyna
lub chłopak o wadze 60kg będzie się szarpał/ła z pijaną ekipą nieumiejącą się zachować, od tego są inne służby.
Jak widzę że ktoś pisze że safety z łapanki to mi się chce śmiać i płakać jednocześnie. Oni w WIĘKSZOŚCI byli są i będą z łapanki to nie jest kjs gdzie 10 wystarczy.

Rajd mogę zaliczyć do bardzo udanych.
Jadąc nie miałem w planach zjeść hod-doga w gastronomi na PW zorganizowanym przez organizatora czy korzystać z wyznaczonych parkingów, tym bardziej
siedzieć na PW . Więc po prostu nie kupiłem karnetu, i nie będę oceniał pod tym względem bo wydaje mi się że nie mam takiego prawa.
Nie jestem wrogiem płacenia za oglądanie ąle karnet 150 zł i praktycznie mamy tylko wjazd na os jest dla mnie za drogi gdyby kosztował 50zł na pewno
bym kupił jako pamiątkę bo i tak nie korzystam z PW i parkingów.

Gdybym nie był na Baranowie czytając wasze opinie o kibicach pomyślałbym że byłem na innym rajdzie. Zawsze wybierałem miejsca jak najdalej od PW i dróg
dojazdowych. Kibiców może mniej ale bardziej zdyscyplinowani ,śmieci zawsze pozbierane ogólnie ład i porządek.

Ogier tak jak piszecie kosmita polówka słucha się go tak że chyba jak by kazał jej zaśpiewać hymn Francji to by zaśpiewała.
Latvala zupełnie inny styl wydaje się że cały czas na limicie fajnie się go ogląda.
Niestety Volkswageny, a Fordy i Citroeny dzieli przepaść i to jest widoczne gołym okiem nawet dla laika
Robert od ostatniego RP według mnie zrobił ogromny postęp. Warto był zostać do końca niektórzy robili naprawdę niezłe show.
Tak jak pisałem dla mnie rajd mega udany.
Luk.
 
Posty: 8
Dołączył(a): piątek, 4 lip 2014, 11:07

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez kremer » środa, 8 lip 2015, 21:38

Jak to było z tymi Mazurami ? Kibice czy traktor ?

https://www.facebook.com/13876193549013 ... age_bubble

My w Rosochackich spotkaliśmy Portugalczyków z flagą i ich wzięliśmy z powrotem. Wstyd mi było goście przylecieli z rejonów Rajdu Portugalii i jeżdżą po całej Europie. Musieli drałować parę km po szerokim asfalcie. Na szczęście w jedną stronę.
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez rallyfun » środa, 8 lip 2015, 21:58

Nie wiem kto z was sluchal radia kiedy mówil burmistrz Mikolajek, byl zachwycony tania promocj miasta i regionu za sprawa rajdu, jak przyznal nie byloby go stac zeby osiagnac podobny efekt czy zasieg ze srodków wlasnych. Stad moje pytanie, czy nie mozna w ramach tej taniej promocji przerzucic kosztów i organizacji zabezpieczenia a nawet przygotowania parkingów i stref na miasta, czy województwo jak to jest w innych rajdach WRC? Przeciez wlodarze mogliby oddelegowac jakies dodatkowe sluzby mundurowe, w okolicy jest szkola policyjna, pogranicznicy, straze miejskie itd, wykorzystac strefy i wydzierzawic miejsca pod gastronomie czy inne pamiatki, byloby troche grosza na pokrycie szkód rolników. Przeciez az sie prosi zaangazowac samorzady.
rallyfun
N3
 
Posty: 249
Dołączył(a): czwartek, 17 sty 2013, 22:14

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez amigo » środa, 8 lip 2015, 22:02

Gwiazdy chcą Polski w kalendarzu WRC. "To fantastyczna impreza"

http://www.przegladsportowy.pl/motospor ... 1,352.html



W każdej kolejnej edycji mają być wprowadzane następne atrakcje. Za rok być może powstanie hopka, przy której będzie można oglądać spektakularne skoki. – Mam tylko nadzieję, żeby będziemy mieli takich sponsorów jak teraz – Lotos czy Compensa - bo nie ma się co oszukiwać - rajd kosztuje bardzo dużo pieniędzy – mówi Witkowski. Z budżetem wynoszącym ok. 1,5 miliona euro jesteśmy gdzieś w środku europejskich gospodarzy WRC



Też jestem za usypywaniem HOP w bezpiecznych i atrakcyjnych miejscach bo te na Rosochackich na pewno bezpieczne nie było :)



Panowie z tego filmiku 1.22

https://www.youtube.com/watch?v=O1JTGpqB2yo

Prawdopodobnie zasiedli sobie na środku uprawy. Ciekawe jakby wam ktoś wlazł na maske auta postawił sobie takie krzesełko i popijał piwsko?


Jakby o 1 miejsce walczyli Ogier - Kubica - Tanak to byście zobaczyli ile wtedy niedzielnych kibiców zjechałoby na OSy :)
Ostatnio edytowano środa, 8 lip 2015, 22:17 przez amigo, łącznie edytowano 1 raz
amigo
N1
 
Posty: 98
Dołączył(a): wtorek, 3 cze 2014, 12:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości