LOTOS 72. Rajd Polski

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez madman » sobota, 13 wrz 2014, 12:28

Wedle zalecenia zakładam wątek dotyczący przyszłorocznego Rajdu Polski, który odbędzie się od 2 do 5 lipca 2015 roku. :)
Jak już ktoś wspomniał, ten termin rajdu spowoduje pewnie, że ceny kwater będą horrendalnie wysokie, a prócz kibiców, na Mazurach będzie wiele więcej zwykłych urlopowiczów... Będzie ciasno. :wink:
"To że trzeba hamować poznawałem po tym, że wszyscy kibice zaczynali uciekać." - K. Hołowczyc
Avatar użytkownika
madman
N3
 
Posty: 285
Dołączył(a): sobota, 10 maja 2014, 09:59
Lokalizacja: Pomorze


Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez kremer » sobota, 13 wrz 2014, 15:16

Napisz może Rajd Polski 2015 będzie prościej, czytelniej i lepiej. Szczerze to numer 72 nikomu nic nie mówi w pierwszej chwili i jeszcze sponsor :) :)
Ponoć z Litwy rezygnują i odcinki mają być w Polsce. Może coś nowego znajdą, może powrócą stare jak Paprotki. Pewnie zobaczymy na wiosnę :)
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez żółtodziób » sobota, 13 wrz 2014, 15:20

Na mazurach zawsze jest ciasno. W tym roku rajd też było rozgrywany już w zasadzie po zakończeniu roku szkolnego, a camperów było naprawdę sporo. W lipcu zapewne tłok będzie większy, ale nie przewiduję jakiegoś dramatu, przynajmniej nie w porównaniu z bieżącym rokiem. Nie ma co się łudzić, że w jakimkolwiek terminie te drogi nie ulegną całkowitemu zakorkowaniu. Problem może rozwiązać po pierwsze obwodnica, a po drugie rozsądne zaplanowanie przez organizatora dojazdów na PW, dobre oznaczenie plus moze jakieś informacje live gdzie jeszcze na parkingach są wolne miejsca. Infrastruktura jest jaka jest, ale w zeszłym roku żadne zarządzanie tłumem nie istniało. To musi się zmienić koniecznie.
Avatar użytkownika
żółtodziób
A8
 
Posty: 5521
Dołączył(a): środa, 13 lis 2002, 14:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez Iwan Drago » sobota, 13 wrz 2014, 15:46

W tym roku nie było takiego problemu z korkami a i cena kwater była zaskakująco niska. W 2009 to była masakra.
Iwan Drago
 
Posty: 46
Dołączył(a): piątek, 20 cze 2014, 09:14

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez madman » sobota, 13 wrz 2014, 15:49

kremer napisał(a):Napisz może Rajd Polski 2015 będzie prościej, czytelniej i lepiej. Szczerze to numer 72 nikomu nic nie mówi w pierwszej chwili i jeszcze sponsor :) :)

Użytkownicy tego forum chyba połapią się kiedy jest 72. Rajd, zresztą co do zmiany nazwy to chyba prośba do modów. :wink:
żółtodziób napisał(a):Infrastruktura jest jaka jest, ale w zeszłym roku żadne zarządzanie tłumem nie istniało. To musi się zmienić koniecznie.

Już wiele razy była o tym mowa, ale w porównaniu do 2009 rzeczywiście nic nie było wiadomo - mnie najbardziej raził brak wskazówek dojazdu na dany oes, co od 2009 roku było na każdym Rajdzie Polski, przez co kilka razy razem z kolumną kilku samochodów błądziliśmy kilometr, albo dwa od miejsca, które nas interesowało. Poza tym, może uda im się w tym roku tak ułożyć trasę, żeby jak najmniej ruchu szło przez ten cudowny most w Mikołajkach? Na mazurskich drogach dzięki jeziorom jest mało opcji objazdów, dlatego jeśli choć trochę uda im się poprawić sytuację w porównaniu do tegorocznego rajdu, to będzie to sukces.
"To że trzeba hamować poznawałem po tym, że wszyscy kibice zaczynali uciekać." - K. Hołowczyc
Avatar użytkownika
madman
N3
 
Posty: 285
Dołączył(a): sobota, 10 maja 2014, 09:59
Lokalizacja: Pomorze

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez kremer » sobota, 13 wrz 2014, 15:50

Rajd rozciągnięty to i lepsza logistyka kwaterowa :) Niech organizator dwa razy przeczyta nasze wpisy na forum i ma na tacy poprawki do wprowadzenia :)
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez Motulski » niedziela, 14 wrz 2014, 13:52

Co do "załatania" dziury po Litwie to słyszałem, że mają być odcinki w okolicy Olsztyna czyli dawnego Kromorana/Kormoranu ? :) Dla mnie opcja super jakby się sprawdziło ;)
http://oesrecords.pl/rajdy/
Avatar użytkownika
Motulski
A5
 
Posty: 989
Dołączył(a): sobota, 29 mar 2008, 17:17
Lokalizacja: Głuszyca/Walim

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez Thomas » wtorek, 16 wrz 2014, 13:36

ja liczę na:
1. Precyzyjne wyznaczenie parkingów, aby znowu nie okazywało się, że współrzędne GPS w informatorze to jedno, a rzeczywistość co innego i trzeba dymać z buta 2km.
2. Zlikwidowanie odcinków na Litwie
3. Ładną pogodę :D
4. Przystępne ceny noclegów- w tym roku ceny, w mojej opinii były bardzo przystępne
5. Likwidację drażniących normalnych kibiców wejściówki VIP- co to w ogóle jest?!
"W zeszłym roku miałem pięć wypadków i żaden nie był wynikiem nadmiernej prędkości...ci, którzy nie rozumieją tego sportu, mają prawo nie wiedzieć. Natomiast ci, którzy są w tym sporcie czasami powinni pomyśleć...ale z czasem zapominają.
Avatar użytkownika
Thomas
A5
 
Posty: 660
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: SB/LZ

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez madman » wtorek, 16 wrz 2014, 15:38

Thomas napisał(a):ja liczę na:
1. Precyzyjne wyznaczenie parkingów, aby znowu nie okazywało się, że współrzędne GPS w informatorze to jedno, a rzeczywistość co innego i trzeba dymać z buta 2km.

To chyba dla kibiców najważniejszy punkt. Tegoroczny rajd był chyba jedynym na którym zrobiłem tyle kilometrów z buta (choćby oes Stare Juchy - 2km przez pole pełne krowich kup, błoto, jakiś strumyk i wzniesienia, a w informatorze oznaczone jako 500m do oesu, myślę, że część z Was wie o jakim miejscu mówię), mimo zupełnie innych zapowiadanych odległości od parkingu na oes. No i może pozbycie się żałosnych stref VIP, skoro jedna z nich na porannym Chmielewie stała kompletnie pusta przeszkadzając zwykłym kibicom w oglądaniu. :roll:
"To że trzeba hamować poznawałem po tym, że wszyscy kibice zaczynali uciekać." - K. Hołowczyc
Avatar użytkownika
madman
N3
 
Posty: 285
Dołączył(a): sobota, 10 maja 2014, 09:59
Lokalizacja: Pomorze

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez ToKu » piątek, 19 wrz 2014, 09:05

http://www.olsztyn.sport.pl/sport-olszt ... ndeks_news#MTrek_3zdj

najciekawszy fragment wklejam, zanim zablokują dostęp do artykułu:

"Dlatego wszyscy zadają sobie pytanie, czy w 2015 roku kierowcy nadal będą rywalizowali na litewskich oesach? - To nie jest jeszcze pewne - mówi dla olsztyn.sport.pl Noworól. - Nie mamy ostatecznych informacji, ale na razie wszystko wskazuje na to, że rajd odbędzie się wyłącznie w Polsce. Kilka dni temu byłem na spotkaniu z przedstawicielami FIA w Paryżu i właśnie tak mówiło się w kuluarach. Póki co znamy wyłącznie termin zawodów.

Dyrektor Rajdu Polski jest zadowolony z tego, że przyszłoroczna impreza odbędzie się w podobnym terminie, co tegoroczna (rywalizowali w dniach 26-29 czerwca). - To dla nas dogodny termin, ponieważ ryzyko niesprzyjającej pogody znacząco spada - uważa Jarosław Noworól. - Martwi mnie jedynie to, że data zawodów koliduje z rozpoczęciem wakacji. W tym czasie masowo będą odbywać się kolonie oraz obozy studenckie. Z tego względu kibice mogą mieć trudność ze znalezieniem zakwaterowania na Mazurach. Zdaję sobie jednak sprawę, że hotelarze z tego powodu nie narzekają."



Jak się nie da ominąć Litwy, to proszę, zróbcie tak, żeby była w czwartek i tylko w czwartek.

Trąbki, gwizdki i głośny doping dla dyrektora!
Pogłoski jakobym to ja podrzucał kłody na trasie Kormorana 2002 uważam za grubo przesadzone
Avatar użytkownika
ToKu
N3
 
Posty: 360
Dołączył(a): niedziela, 16 kwi 2006, 17:03
Lokalizacja: Olsztyn

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez gabrally » czwartek, 23 paź 2014, 09:59

W tym roku Rajd Polski został rozegrany na mazurskich szutrach już po raz dziesiąty. Największa polska impreza w sportach motorowych pozostaje w Mikołajkach na kolejnych dziesięć lat w myśl wieloletniego porozumienia pomiędzy Polskim Związkiem Motorowym i Gminą Mikołajki. Uroczystość podpisania nowej umowy odbyła się 22 października 2014 w Hotelu Gołębiewski, którego okazałe Centrum Kongresowe mieści biura Rajdu Polski.

http://bestofrally.pl/news/rajd-polski- ... kolajkach/
Coraz częściej zastanawiam się, czemu zamiast rajdów nie wybrałem szachów. Na przykład. ;)
gabrally
N4
 
Posty: 2349
Dołączył(a): czwartek, 20 lip 2006, 12:20

Re: LOTOS 72. Rajd Polski 2015

Postprzez Mad Max » czwartek, 23 paź 2014, 11:16

:oops: :oops: :oops:

PS. Czy moderatorzy byli by tak uprzejmi i dorzucili do tytułu tego wątku jeszcze rok przyszłorocznej edycji.
Ostatnio edytowano czwartek, 23 paź 2014, 11:40 przez Mad Max, łącznie edytowano 2 razy
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez Thomas » czwartek, 23 paź 2014, 11:28

Mad, w tym roku był jubileuszowy 10-ty ;) wszystko je ok
"W zeszłym roku miałem pięć wypadków i żaden nie był wynikiem nadmiernej prędkości...ci, którzy nie rozumieją tego sportu, mają prawo nie wiedzieć. Natomiast ci, którzy są w tym sporcie czasami powinni pomyśleć...ale z czasem zapominają.
Avatar użytkownika
Thomas
A5
 
Posty: 660
Dołączył(a): wtorek, 7 sty 2014, 12:37
Lokalizacja: SB/LZ

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez kremer » czwartek, 23 paź 2014, 11:36

Bardzo dobra wiadomość :)
...jesteś szybki na tyle na ile jesteś szybki....
Avatar użytkownika
kremer
S2000
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 18 lip 2006, 15:49
Lokalizacja: z oesów

Re: LOTOS 72. Rajd Polski

Postprzez Mad Max » czwartek, 23 paź 2014, 11:42

Mad Max napisał(a):Gabryś małe sprostowanie musisz zrobić - w tym roku Polski w Mikołajkach był po raz 9 - w przyszłym roku będzie po raz 10 (pierwszy raz Polski na szutrze był w 2005) (w Mikołajkach wcześniej był Kormoran 1999 oraz w okolicy Mrągowa drugi dzień Kormorana 2004) :wink:

Thomas napisał(a):Mad, w tym roku był jubileuszowy 10-ty ;) wszystko je ok
Coś mi się poebaly styki pod kopułką... :oops: :oops: :oops: z matmy nigdy nie byłem dobry...

Wiadomość jak najbardziej dobra "siutry to siutry"
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Następna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości