Monte Carlo 2014

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Monte Carlo 2014

Postprzez tomson » niedziela, 19 sty 2014, 10:17

Mam kilka przemyśleń po rajdzie.

VW – ewidentnie widać hierarchie, załoga 1, 2, 3. Dlatego nigdy nie ujrzymy w trzecim samochodzie kierowcy szybszego od Ogiera. Betonowy skład, może rzeczywiście jest to sposób na sukcesy aby budować zespół wokół jednej załogi. Inna sprawa, że gdy VW będzie dalej wygrywał, to stwierdzą iż czas zwijać manele i pójdą do F1, bo konkurencji brak. Światełkiem w tunelu jest Robert, ale o tym dalej.

Citroen – całkiem, całkiem im poszło. Meeke bardzo mocny i dojechał, co ważne. Bardzo niedoceniany kierowca, którego mentorem był Colin i w części jego stylu jazdy coś po nim jest. A Ostberg lepsze Monte niż rok wcześniej, dobrze, ok, dostał od zespołowego kolegi dwie minuty, to trochę dużo. Nic tylko czekać na szutry, bo w Szwecji może być nie tak wesoło, aczkolwiek po cichu liczę na dobry ich (Meeke) wynik.

Hyundai – gdy Neuville wygrzmocił, od razu pomyślałem „Duval”... Oby tak nie było, mają dobrą bazę do tego aby zrobić fajną rajdówkę, lecz jeśli będą dzwony to nici z tego. Sordo miał pecha lecz wyglądał na mocnego.

M-Sport – zdecydowanie Monte dla Malcolma to wynikowa porażka, ale... Hirvonen zaliczył jedno z gorszych Monte jak dobrze pamiętam, gdy je jechał (poprawcie mnie gdybym źle pamiętał). Kubica z kolei pokazał jak można podróżować Fiestą, wcale to auto nie jest wolniejsze od Polo. I tutaj to światełko w tunelu, jak nie w tym to w następnym (jeśli będzie startował) Robert będzie łamał hegemonię VW gdy poskłada wszystkie elementy do kupy, nadzieja w nim bo nikt tak się nie podpiął pod tempo Ogiera jak on. A jak VW nie ma z kim walczyć to odejdzie, więc trzymajmy kciuki za Roberta i Maćka by splity były w dalszej części sezonu „-n” :) Evans bardzo pozytywnie, nie zdziwi mnie fakt jak on będzie liderem M-Sportu w drugiej części sezonu.

Bryan – może zespoły wiedzą więcej niż my, może nie jest szybszy od innych, nie wiem. Ale fajnie byłoby go zobaczyć w innych eliminacjach, nie ze względu na sympatię, ale że to solidny drajwer. Który punkty wywalczy. Widać, że Fiesta mu leży a po tym wyniku w głowie chodzi mi, że Malcolm na pewno pogada z Bryanem.

Sezon zapowiada się ciekawie, wróżę tytuł dla Ogiera i VW, lecz po cichu liczę na to, że Robert będzie zabierał mu punkty i to może być przyczyna wielu bardzo ciekawych rajdów, szczególnie asfaltowych gdzie znów Rob zniszczy system.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
tomson
N2
 
Posty: 197
Dołączył(a): wtorek, 7 lip 2009, 09:07


Re: Monte Carlo 2014

Postprzez Matthias Schmidt » niedziela, 19 sty 2014, 11:08

Neuville'a nie osadzajmy tak szybko i nie porownujmy do Duvala. Przy Kubicy pisaliscie, ze w Monte tak naprawde kazdy moze wypasc (i taka prawda), wiec na Thierrym tez nie ma co wieszac psow. Albo inaczej - popelnil blad i mocno rozczarowal, ale to nie oznacza, ze w dalszej czesci roku rowniez tak bedzie. Ile mial wypadkow w zeszlym roku? No wlasnie. Tutaj zawalil sprawe, ale zycie toczy sie dalej, zobaczymy co pokaze w nastepnych rajdach. Wierze, ze nie zlapie nagle syndromu wspomnianego juz Duvala.
"This rally is insane, even though everything is going well at the moment. If there is a trouble, I'm as good as dead" - Henri Toivonen (1 May 1986)
Avatar użytkownika
Matthias Schmidt
N4
 
Posty: 2413
Dołączył(a): sobota, 13 mar 2010, 22:27
Lokalizacja: Monachium, Niemcy

Re: Monte Carlo 2014

Postprzez gregortest » niedziela, 19 sty 2014, 11:34

Jak wrócę p otej wyprawie, to coświecej napiszę.
Natomiast odwołanie de turini - to po ptrostu masakra. Powoli robi sief1 jak spadnie dyszcz, to nie jadą.
Wiedzieli wszyscy że jest dużo śniegu, bo szpiedzy przejechali na kolcach bez problemu :)
gregortest
A5
 
Posty: 820
Dołączył(a): piątek, 15 cze 2012, 12:10

Re: Monte Carlo 2014

Postprzez karluum » niedziela, 19 sty 2014, 11:50

Ja mam 3 bohaterów tych zawodów:
a) Meeke, - wytrzymał ciśnienie do końca i pojechał dobre zawody, typowałem go do dzwona a tu taka jazda.
b) Bryan - prywaciarz a walczył o zwycięstwo.
c) Kubica - za czasy i gryzienie Ogiera. Przyszyły rok należy do niego :)
Życzę Bryanowi startu w RP autem WRC, myślę, że może również walczyć o zwycięstwo albo o podium.
karluum
A5
 
Posty: 646
Dołączył(a): poniedziałek, 11 mar 2013, 11:22

Re: Monte Carlo 2014

Postprzez Shaitan » niedziela, 19 sty 2014, 11:55

Matthias Schmidt napisał(a):Neuville'a nie osadzajmy tak szybko i nie porownujmy do Duvala. Przy Kubicy pisaliscie, ze w Monte tak naprawde kazdy moze wypasc (i taka prawda), wiec na Thierrym tez nie ma co wieszac psow. Albo inaczej - popelnil blad i mocno rozczarowal, ale to nie oznacza, ze w dalszej czesci roku rowniez tak bedzie. Ile mial wypadkow w zeszlym roku? No wlasnie. Tutaj zawalil sprawe, ale zycie toczy sie dalej, zobaczymy co pokaze w nastepnych rajdach. Wierze, ze nie zlapie nagle syndromu wspomnianego juz Duvala.

Generalnie się zgadzam. Monte nie przekreśla sezonu ani też go nie definiuje. Neuville odpadł w najgłupszy możliwy sposób, ale przed nim praktycznie cały sezon.

Zobaczymy dalej czy był to tylko wypadek przy pracy czy coś grubszego. Może tak być, że da się we znaki różnica sprzętowa, a dokładnie przesiadka z dobrze znanej Fiesty, która "dużo wybaczała" na I20 o innej charakterystyce. Mam też nadzieję, że Neuville nie będzie starał się za bardzo nadrobić różnicy sprzętowej, która mimo całkiem dobrego punktu wyjściowego, dzieli go z Ogierem. Ważne by były zaliczane całe dystanse, bo jeśli do problemów z niezawodnością nowego auta doszłyby częste kraksy, to ujmując to eufemistycznie nie byłaby to idealna sytuacja :wink: .

W przypadku Belga czas się pozbierać i iść, a raczej jechać dalej :) . Walka o drugie miejsce ciągle trwa :wink: .
Avatar użytkownika
Shaitan
N3
 
Posty: 328
Dołączył(a): środa, 30 paź 2013, 19:08

Re: Monte Carlo 2014

Postprzez tomson » niedziela, 19 sty 2014, 12:17

Matthias Schmidt napisał(a):Neuville'a nie osadzajmy tak szybko i nie porownujmy do Duvala. Przy Kubicy pisaliscie, ze w Monte tak naprawde kazdy moze wypasc (i taka prawda), wiec na Thierrym tez nie ma co wieszac psow. Albo inaczej - popelnil blad i mocno rozczarowal, ale to nie oznacza, ze w dalszej czesci roku rowniez tak bedzie. Ile mial wypadkow w zeszlym roku? No wlasnie. Tutaj zawalil sprawe, ale zycie toczy sie dalej, zobaczymy co pokaze w nastepnych rajdach. Wierze, ze nie zlapie nagle syndromu wspomnianego juz Duvala.

To nie było osądzenie czy porównanie, tylko skojarzenie tego faktu z personą Duvala jako jego rodaka. Ale w Monte to mu nie idzie wyjątkowo, czwarte z rzędu nieukończone, dwa razy na pierwszym oesie, dwa razy na czwartym.
Avatar użytkownika
tomson
N2
 
Posty: 197
Dołączył(a): wtorek, 7 lip 2009, 09:07

Re: Monte Carlo 2014

Postprzez adasm » niedziela, 19 sty 2014, 12:55

Ciekawy filmik z dzwona, gaszenia i wyciągania fiesty:

http://youtu.be/-7vYudAe1YE

jak było to sorki
Avatar użytkownika
adasm
 
Posty: 23
Dołączył(a): czwartek, 17 sty 2013, 12:15

Re: Monte Carlo 2014

Postprzez vanderrally » niedziela, 19 sty 2014, 13:07

tak z zupełnie innej beczki

od tamtej pory cały czas mnie nurtuje pytanie - z czego ci francuzi mają zrobione barierki na mostkach ? ;) ;)
vanderrally
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 16 gru 2008, 02:45

Re: Monte Carlo 2014

Postprzez maciek127 » niedziela, 19 sty 2014, 13:25

myślę że Bryan w czasie Monte Carlo, podpisał kontrakt z Citroenem na starty RRC/R5 w ERC stad nagłe zgłoszenie na rajd Lipawy, zobaczymy co z tego wyniknie w ciągu najbliższych tygodni, choć marzyło mi się Bryan i Robert w jednym teamie :D
http://rajdy.autoklub.pl/news/bouffier-do-lipawy,53157

Ogier - Wszystko miał pod kontrolą, jechał dobrym tempem.
Bouffier - WOW, trafił z oponami, sporo szczęścia, umiejętności i doświadczenia. Jestem pod wrażeniem. Widać te lata spędzone w RSMP :mrgreen:
Meeke, Ostberg - Zaskoczynie na +, nie spodziewałem się tak dobrej formy Citroena, choć to są asfalty zobaczymy jak będzie na szutrach
Latvala - Ma przebłyski genialnej jazdy ale chyba ktoś czuwa nad tym żeby nie był szybszy od Ogiera
Evans - zrobił swoje dojechał do mety, zebrał doświadczenie.
Mikkelsen - coś z nim jest nie tak, niby dobry ale czegoś mu brak ale zobaczymy co będzie dalej.
Melicharek - on chce przejechać sezon w WRC? taniej go wyjdzie R5 i przynajmniej nie będzie przeszkadzał innym kierowcom WRC :D


Hirvonen - zawiódł on i samochód,
Kubica - narobił stracha Ogierowi :D
Sordo - pokazał że i20 to konkurencyjne auto, robił to co miał do zrobienia, niestety maszyna zawiodła :(
Neuville - spieprzył sprawę, ale może kubeł zimnej wody dobrze mu zrobi :?:
Zapraszam http://www.test.auto.pl/category/motorsport/
maciek127
N2
 
Posty: 188
Dołączył(a): wtorek, 8 paź 2013, 16:33

Re: Monte Carlo 2014

Postprzez martin.h » niedziela, 19 sty 2014, 14:02

A ja powiem jedno, jak Chardonnet wsiądzie w WuRCa, a FFSA pokieruje dobrze jego karierą to będziemy mieć pewnie przyszłego Mistrza Świata. Na Monte już rok temu pokazał się z dobrej strony, a i imię ma odpowiednie :D
Beskidy na rowerze -> https://plus.google.com/u/0/photos/118155666108479221380/albums
Avatar użytkownika
martin.h
A6
 
Posty: 1109
Dołączył(a): środa, 4 sty 2006, 22:45
Lokalizacja: Chorzów

Re: Monte Carlo 2014

Postprzez tomson » niedziela, 19 sty 2014, 15:23

martin.h napisał(a):A ja powiem jedno, jak Chardonnet wsiądzie w WuRCa, a FFSA pokieruje dobrze jego karierą to będziemy mieć pewnie przyszłego Mistrza Świata. Na Monte już rok temu pokazał się z dobrej strony, a i imię ma odpowiednie :D

Dobrze, że wspomniałeś. Słyszałem plotkę przed sezonem, ale podkreślam to tylko plotka. Miał wskoczyć do fabrycznego wurca zamiast Ostberga, ale plan jest taki by jechał R5, ponoć to przyszła kategoria WRC...?! Podkreślam to była plotka, nie bierzcie jej na poważnie, bo sam do niej dystans :) Jeśli coś w niej jest prawdziwe, to Chardonnet wskoczy za niedługo do R5.
Avatar użytkownika
tomson
N2
 
Posty: 197
Dołączył(a): wtorek, 7 lip 2009, 09:07

Re: Monte Carlo 2014

Postprzez Jarek55511 » niedziela, 19 sty 2014, 15:39

Maciek127 też myślę że musi być coś na rzeczy,że Bryan nagle wystartuje DS3 w tym rajdzie ERC,wkońcu oni tak tych aut nie wynajmują jak np.Ford,czy Peugeoty,ale pożyjemy zobaczymy :wink:
A co do Meeka to myślę,że jakby Robert naciskał i go przeszedł mógł by nie wytrzymać.
Ktoś może znalazł relację z 3 dnia?
Avatar użytkownika
Jarek55511
S1600
 
Posty: 2563
Dołączył(a): piątek, 2 kwi 2010, 12:40
Lokalizacja: Stara Łomnica

Re: Monte Carlo 2014

Postprzez kij » niedziela, 19 sty 2014, 17:57

Jarek55511 napisał(a):Maciek127 też myślę że musi być coś na rzeczy,że Bryan nagle wystartuje DS3 w tym rajdzie ERC,wkońcu oni tak tych aut nie wynajmują jak np.Ford,czy Peugeoty,ale pożyjemy zobaczymy :wink:


Nie pamiętam jak to jest z DS3 R5, ale tak jak Pugot ma Breena, tak może Cytryna szukała kogoś podobnego, znaczy się "fabrycznego" kierowcę R5-ki, na Europę. Bryan miał już do czynienia z Cytrynami, jako tester. Hyundai mu podziękował, jeśli tylko faktycznie jest coś takiego na rzeczy, Cytryna-Bryan, to tylko się cieszyć, zobaczymy.

Może być to też tylko prywatna inicjatywa Bryana.
PH-Sport może coraz bardziej samodzielnie zaczynać działać, przygotowywać się pod R5-ki, było coś takiego, że Cytryna to zbuduje, a dalej to już PH-Sport ma się bawić.
Na Szwecję miał mieć Brynildsen DS3 RRC, a Loeb go namówił na WRC, a skończyło się, że czegoś brakło i nie pojedzie.
Avatar użytkownika
kij
N3
 
Posty: 307
Dołączył(a): piątek, 22 mar 2013, 21:24

Re: Monte Carlo 2014

Postprzez Hubertos » niedziela, 19 sty 2014, 18:43

Wg mnie to nie ma żadnej inicjatywy ze strony Citroena w starcie na Lipawie. PSA ma Peugeota w ERC, a Bryan pewnie wynajmie DS3 z PH Sport, tak jak planował to Brynildsen.
Avatar użytkownika
Hubertos
A6
 
Posty: 1867
Dołączył(a): czwartek, 16 kwi 2009, 18:01
Lokalizacja: Krosno

Re: Monte Carlo 2014

Postprzez srubawrc » niedziela, 19 sty 2014, 18:45

Domson napisał(a):Maxrally takze zrobiło podsumowanie kierowców

http://www.maxrally.com/2014/01/18/maxr ... onte-carlo



O Melicharku:

Martin Prokop’s team mate is only doing a few rounds but he would definitely have won the WRC2 class. If he hadn’t been driving a World Rally Car. Still, getting to the end of the Monte is always an achievement.
:mrgreen:

Ciekawe za co Francois Delecour dostał note 8/10 :?: :?
"Kupię 1-szy nr WRC"
srubawrc@wp.pl
Avatar użytkownika
srubawrc
N3
 
Posty: 304
Dołączył(a): czwartek, 7 sie 2008, 22:12
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron