Toyota Yaris WRC

...co w świecie WRC piszczy

Moderator: SebaSTI

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez speedyzxz » czwartek, 9 lip 2015, 13:58

Fakt, ukulali już mnóstwo kilometrów Yariską, a plany startów na 2017. Słabo, 6 producentów się nie doczekamy bo inni zdążą odejść.
http://rajdy-klasyfikacje.cba.pl - klasyfikacje WRC, ERC, RSMP i WRX!
Avatar użytkownika
speedyzxz
S1600
 
Posty: 2852
Dołączył(a): wtorek, 20 cze 2006, 21:46
Lokalizacja: Wapno/Poznań


Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez ZbyszekChaosu » czwartek, 16 cze 2016, 11:23

Zastanawiam się mocno kto będzie jeździł w przyszłym sezonie dla Toyoty. Póki co potwierdzony jest tylko Hanninen. Mamy jeszcze dwóch młodych Japończyków oraz prawdopodobnie Suninena. Ci młodzi kierowcy być może będą wymieniać się za kierownicą. W tej układance brakuje jednak doświadczonego kierowcy. Takiego który swoim doświadczeniem wspomoże inżynierów, mechaników czy zawodników, szczególnie przy ustawieniu samochodu do rajdu. Kogo może wziąć Makkinen? W powrót Hirvonena nie wierzę- takie wracanie do sportu to nigdy nic dobrego, Z VW też nikt nie odejdzie. Meek zadeklarował się w Citroenie, a Hyundai? Mają tam Neuville ale on miał budować zespół wokół siebie i wyszła klapa, raczej drugiej szansy nie dostanie. Sordo? Być może, choć Hyundai łatwo go nie wypuści (jest nominowany w tym sezonie do wszystkich rund) a i sam zawodnik naciskał na przedłużenie kontraktu. Paddon, Tannak czy Evans niby jeżdżą dobrze ale doświadczenie wciąż jest za małe. Jeżdżą w WRC nie długo i chyba każdy z nich startował tylko jednym wórcem.
Pozostaje już chyba tylko Ostberg z tych bardziej doświadczonych. Zastanówmy się chwilę nad tym kierowcą. Starty w WRC zaczął już 9 lat temu i to od razu w Imprezie WRC, potem co roku było kilka rajdów, a także inne samochody WRC- Fiesta i DS3. W ubiegłym roku bardzo zależało mu aby zostać kierowcą fabrycznym. Mimo to , po zakończeniu sezonu bardzo szybko odszedł z Citroena i poszedł do M-Sportu, gdzie pewnie musiał wyłożyć jakąś walizkę z kasą. Gdy Ola Floene przyszedł do niego na prawy fotel mówił o możliwości zdobycia tytułu Mistrza Świata, czym nie jednego fana rajdów wprawił w osłupienie. Mam też wrażenie, że Mads ma w tej chwili mniejsze parcie na wynik niż w Cytrynie. Czyżby dogadał się już nieoficjalnie z Makkinenem?
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez Mic_123 » czwartek, 16 cze 2016, 12:45

Ja osobiscie stawiam na Hanniego jako kierowce nr1 przynajmniej w 1szym sezonie Toyoty, nawija kilkometry jako tester obecnie, zna juz niektore eliminacje WRC (cos chyba okolo 30 startow w rajdach MS, moze niewiele ale zawsze cos) ale nie skreslalbym go definitywnie.
Podobnie bylo z Makinenem jak i Gronholmem gdy zablysneli i zaczeli rozwijac odpowiednio Mitsu i Puga byli juz po 30-tce i mieli przejechanych cos okolo 30 rajdow do MS.
Procz tego Toyota ma jeszcze 2ch Japonczykow ktorych jakos musi "zagospodarowac". Widac ze wkladaja w ich rozwoj duzo $$$ (najpierw rajdy w Subaru, teraz Ford R5 od Marko Martina). Procz tego Japonski zespol to i jacys Japonczycy powinni byc.
Nie sledze za bardzo kto ma wazny kontrakt z kierowcow fabrycznych na 2017r ale moze Mads dolaczy do Toyoty, badz ewentualnie Ott Tanak.
Zwlaszcza mysle ze Tanak moze sie zalapac ze wzgledu na tempo (chociaz lepsze czasy kreci gdy nie jezdzi w fabryce :D ), ale Toyota bedzie stacjonowac w Estonii (jako chyba 2ga baza zaraz po Finlandii) wiec blisko do pracy bedzie mial :D .
Na asfaltowca nie widac chyba kandydata, chociaz szkoda ze B.Bouffiera nie ma w tym towarzystwie, chociaz kto wie w koncu rajdy asfaltowe zwykle w 2giej polowie roku sa wiec jeszcze ah-hoc moga zatrudnic jakiegos asfaltowca.
Mic_123
N3
 
Posty: 241
Dołączył(a): piątek, 12 kwi 2013, 15:07

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez ZbyszekChaosu » czwartek, 16 cze 2016, 13:32

Argument z Makinenem i Gronholmem byłby dobry, gdyby nie to, że Haninen już startował w fabryce i nie zachwycił jak dwaj pierwsi. Juho może być jeszcze dobrym kierowcą ale nie od razu. Jeżeli Toyota nie zatrudni kierowcy z kilkuletnim doświadczeniem w samochodzie WRC, to moim zdaniem zaliczą dużo gorszy debiut niż Hyundai. Braku doświadczenia w startach w poszczególnych rundach nie przeskoczysz a jazda samochodem S2000 to jednak co innego niż w nowym WRC.
http://bezpieczna-droga.blogspot.com/
ZbyszekChaosu
A6
 
Posty: 1101
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lip 2013, 20:42
Lokalizacja: Łódź

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez Sylwek_GSi » czwartek, 16 cze 2016, 14:38

A ja Haninena nie widzę jako kierowcę nr 1. Po pierwsze ma jużswoje lata a jak do tej pory niczego specjalnego nie pokazał. Jego najlepsze miejsce w rudzie wrc to P6. Co prawda nie ma bóg wie jakiego doświadczenia, nie miał może okazji na wiele startów w fabrycznym WRC, ale ciężko oczekiwać, żeby nagle rozbłysnął i zaczął wygrywać rajdy.

Prędzej już któryś z młodych kierowców stanie na podium, jak np wspomniany Suninen czy Tidemand. Ktoś powie że nie majądoświadczenia. A Czy Loeb miał doświadczenie kiedy zaliczył 1 start w Citroenie (San Remo 2001) i zajął 2 miejsce w generalce? A swój 1 rajd wygrał już kilka miesięcy później (Monte Carlo 2002 - niestety dostał karę i zajął ostatecznie 2 miejsce). Mając doświadczenie w ośkach F2 we Francji i kilku rajdach w JWRC potrafił z marszu wygrywać w WRC. Czego Haninen do tej pory nie potrafi osiągnąć, oczywiście nic nie umniejszam Juho , uważam go za fantastycznego kierowcę, ale to nie jest materiał na kierowcę nr 1 może nawet nie na nr 2. Dlatego być może ryzyko zatrudnienia bardzo obiecującego kierowcę bez doświadczenia ale młodego i głodnego sukcesu może okazać się strzałem w dziesiątkę. Podobnie było z Ogierem, Neuvillem czy ostatnio z Paddonem, W tej chwili to ścisła czołówka WRC a kilka lat temu obiecujący młodzi. Może się okazać że po kilku rajdach wspomniany Sunninen czy Tidemand zaczną wskakiwać na podia.

W tej chwili wygląda to mniej więcej tak:

VW - Ogier, Latvala, Mikkelsen - nic nie wskazuje na zmiany
Citroen - Meeke, Lefebvre pewnie Kalid Breen ? - nie wiem co o nim myśleć
Hyundai - Tutaj wszystko się może zmienić bo Neuville coś narzekał, sordo też ale każdy z kierowców robi wyniki w tym sezonie i myślę że zaczynają być zadowoleni
M-Sport - tutaj nigdy nie można niczego przewidzieć ale dobrego kierowcy raczej nie można się spodziewać
Toyota - Hanninen i ??? Szczerze to chciałbym tu zobaczyć Kubice, Tidemanda, Suninena ale przedewszystkim kogoś kto jest w stanie wprowadzić Toyote znów na szczyty.

Generalnie troche ruszyło bo w obecnej stawce już więcej niż 2-3 kierowców może się pochwalić wygranymi w rundach WRC. Po dominacji Loeba przez 10 lat w 2013 roku nie mieliśmy w stawce żadnego mistrza świata - czegoś takiego nie widziałem do tej pory. Teraz w stawce mamy 1 mistrza świata (to dalej nie jest normalne) oraz 6 kierowców ktorzy wygrali rajd WRC - Ogier 34, Latvala 16, Neuville 2, Sordo 1, Paddon 1, Ostberg 1.
Ogólnie polecam fajną strone ze statystykami:

http://juwra.com/driver_statistics_wins.html
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez Mad Max » poniedziałek, 19 wrz 2016, 11:26

Jeśli dobrze translator ( :lol: ) mi to przetłumaczył to do Henia w przyszłym roku dołącza Lappi
http://yle.fi/urheilu/3-9176929
Avatar foto. by Marcin Kaliszka
Jest jedna rzecz dla której warto żyć - RAJDY!!! i nie zmienia się nic

http://www.modelowanie.fora.pl
Na warsztacie:

Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Mad Max
S2000
 
Posty: 4515
Dołączył(a): poniedziałek, 16 paź 2006, 11:50
Lokalizacja: Celestynów/Warszawa

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez Sylwek_GSi » poniedziałek, 19 wrz 2016, 13:32

Świetna wiadomość!
Pozostaje jeszcze znaleźć fotel dla Tidemanda i Suninena a WRC będzie jeszcze ciekawsze.
Jednego bym widział w Hyundaiu a drugiego w M-Sporcie.
Avatar użytkownika
Sylwek_GSi
A5
 
Posty: 887
Dołączył(a): piątek, 3 paź 2003, 19:32
Lokalizacja: Krosno

Re: Toyota Yaris WRC

Postprzez MSG Racing » wtorek, 20 wrz 2016, 07:50

" - Ta informacja jest trochę przedwczesna - powiedział Mäkinen Miiro Koivuoli z urheiluuutiset.com. - Nie mamy jeszcze kontraktów z kierowcami. Obecni kierowcy z podium tak naprawdę nie są dostępni. Kierujemy zatem uwagę na młodych zawodników. Jeżeli przyjrzymy się kategorii WRC 2, dominują tam Finowie. To jednak inny poziom.

W Monte wystawimy dwa samochody. Trzeci dojdzie w jakimś punkcie następnego sezonu. Absolutnie chcęmy podpisać długoterminowe kontrakty z kierowcami. Mam nadzieję, że w najbliższych tygodniach zaangażujemy kierowców, ale nie mogę obiecać, że stanie się to przed salonem w Paryżu. Będziemy tam obecni i przedstawimy sponsora zespołu. Oficjalna prezentacja Yarisa WRC odbędzie się w grudniu w Helsinkach, w Finlandia Halo. Mam nadzieję, że wtedy będziemy już znali nazwiska kierowców. "
"Rally is not a crime" Polska - FB

"Żyję po to, by być najlepszym. Właśnie dlatego zrezygnowałem z prywatnego, osobistego życia" - Ayrton Senna czerwiec 1986

http://www.ganczarczykrally.com

Antyradio -"Liczą się nieliczni"
Avatar użytkownika
MSG Racing
S2000
 
Posty: 3650
Dołączył(a): poniedziałek, 25 lip 2005, 17:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Poprzednia strona

Powrót do Mistrzostwa Świata

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości